Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 12:00   #141
Quote:
žene koje imaju iskustva slična tvom problemu su ti dale savjet i utjehu, vidim da su se javljale i preko pm-a,
Hvala svima koji su mi poslali pm; posto nisam bila redovito ovdije nisam odgovarala (neke sam procitala nekoliko tjedana kasnije) ili sam procitala htjela odgovoriti kasnije i to zaboravila

marieclaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 22:03   #142
Unhappy

Quote:
marieclaire kaže: Pogledaj post
Hvala svima koji su mi poslali pm; posto nisam bila redovito ovdije nisam odgovarala (neke sam procitala nekoliko tjedana kasnije) ili sam procitala htjela odgovoriti kasnije i to zaboravila

Evo me opet , dosla sam vam opet plakati.

Sto uraditi kada mi muz kaze to je moj novac ja cu ga trositi na cega ja hocu.
marieclaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 22:43   #143
razvedi se, sokiran sam da jos nisi
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 05:02   #144
Quote:
marieclaire kaže: Pogledaj post
Evo me opet , dosla sam vam opet plakati.

Sto uraditi kada mi muz kaze to je moj novac ja cu ga trositi na cega ja hocu.
To je sve u redu dok je to stvarno njegov novac.....

Ja i zena svaki imamo svoj novac.Naravno nakon sto NASIM zajednickim novcima poplacamo sve mjesecne obaveze,ono sto nam ostane je MOJ ili NJEZIN novac.Ja nju ne pitam jel se sjela s frendicom na kavu ili kremsnite,ona mene ne pita zasto su na autu druge felge.......naravno ako taj mjesec nemamo za kupit kruh ili platit struju onda ona nebu sjedila po kavama,a ja necu kupovati felge.
Evolution28 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 08:17   #145
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
To je sve u redu dok je to stvarno njegov novac.....

Ja i zena svaki imamo svoj novac.Naravno nakon sto NASIM zajednickim novcima poplacamo sve mjesecne obaveze,ono sto nam ostane je MOJ ili NJEZIN novac.Ja nju ne pitam jel se sjela s frendicom na kavu ili kremsnite,ona mene ne pita zasto su na autu druge felge.......naravno ako taj mjesec nemamo za kupit kruh ili platit struju onda ona nebu sjedila po kavama,a ja necu kupovati felge.
Ne postoji "stvarno njegov novac" u braku.

Sve je to divno i krasno kad razmišljaš ograničeno i misliš da se u životu kupuju samo kave i felge. No jednom će trebati kupiti nekretninu. Ili auto za obitelj. Ili platiti školovanje djetetu. Ili platiti neki medicinski zahvat. Što ćeš onda reći ženi? Plati si operaciju svojim novcem?
Taj novac koji ti misliš da je danas "tvoj" će se jednog dana trebati staviti na isti kup sa "ženinim" i platiti nešto što si pojedinac ne može priuštiti, tako da svaka kuna koju potrošiš na felge radi minus na vašim zajedničkim novcima, pa prema tome žena ima pravo u odlučivanju na što se taj "tvoj" novac troši.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 08:47   #146
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Ne postoji "stvarno njegov novac" u braku.

Sve je to divno i krasno kad razmišljaš ograničeno i misliš da se u životu kupuju samo kave i felge. No jednom će trebati kupiti nekretninu. Ili auto za obitelj. Ili platiti školovanje djetetu. Ili platiti neki medicinski zahvat. Što ćeš onda reći ženi? Plati si operaciju svojim novcem?
Taj novac koji ti misliš da je danas "tvoj" će se jednog dana trebati staviti na isti kup sa "ženinim" i platiti nešto što si pojedinac ne može priuštiti, tako da svaka kuna koju potrošiš na felge radi minus na vašim zajedničkim novcima, pa prema tome žena ima pravo u odlučivanju na što se taj "tvoj" novac troši.
Jesi ti malo retardiran ili te samo internet pojeo?

Kaj mislis da sam ja neki propali slucaj koji zivi od mjeseca do mjeseca,pa kaj ostane je moje?

Frende skupio sam 19000kn sastrane za auto koji si jako dugo zelim,ali eto u dnevnom boravku je pukla kutna garnitura pa sam iskesirao 9000kn za novu......

Dali ti razumijes da ponekad tvoji novci postanu zajednicki i obrnuto
Evolution28 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 09:50   #147
Ovdje uopće nije pitane je li riječ o njegovom ili njenom novcu. Čovjek je ovisnik, a to ne povlači samo neracionalno trošenje novca nego i puno drugih stvari. Za početak njegovo ponašanje koje bi samo po sebi bilo dovoljno da se žena spakira i ode. Samo joj ke smetnja doma, ne brine ni o sebi ni o zajedničkoj djeci, a postoji mogućnost da će početi trošti daleko više od svojih primanja.

U ovoj situaciji mu možes ponuditi da bira ili liječenje ili razvod. Sredine nema.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 10:23   #148
Quote:
marieclaire kaže: Pogledaj post
Evo me opet , dosla sam vam opet plakati.

Sto uraditi kada mi muz kaze to je moj novac ja cu ga trositi na cega ja hocu.
prošlo je 5 godina od tvog zadnjeg posta. I? Što se dogodilo s njegovom ovisnošću? Je prokockao imanje i takve stvari?

Btw. dobro ti govori muž. Ako ne troši tvoj novac i uredno plaća svoje troškove u čemu je problem?
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 11:11   #149
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
prošlo je 5 godina od tvog zadnjeg posta. I? Što se dogodilo s njegovom ovisnošću? Je prokockao imanje i takve stvari?

Btw. dobro ti govori muž. Ako ne troši tvoj novac i uredno plaća svoje troškove u čemu je problem?
Da troši svoje novce na alkohol i drogu isto ne bi bilo problema?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 11:39   #150
Ovisnost o kocki je ozbiljna bolest i potrebno ju je liječiti. Kockari ne kockaju radi dobitka, već radi užitka kojeg proživljavaju u toj neizvjesnosti i riziku. Kockari prolaze kroz razne faze kockanja, a zadnje faze su najgore. Nemali broj kockara je došao do toga da pljačkaju benzinske postaje kako bi kamatarima vraćali dugove.

Nadam se da nekretnina ne glasi na njegovo ime.
Prevencija svega toga he tvoja kontrola nad financijama, u suprotnome nema nazad.

Ne znam postoji li netko tko vjeruje u dobitke u aparatima za kockanje, ali ako postoji, taj se grdno vara. Aparat je namješten tako da vlasniku aparata donese dobit i svaki drugi scenarij nije moguć.

Razgovaraj s njime i obavezno spomeni stručnu pomoć kao jedini izlaz.
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 11:41   #151
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
prošlo je 5 godina od tvog zadnjeg posta. I? Što se dogodilo s njegovom ovisnošću? Je prokockao imanje i takve stvari?

Btw. dobro ti govori muž. Ako ne troši tvoj novac i uredno plaća svoje troškove u čemu je problem?
Misliš da to postoji? Djeca, naravno, imaju SVOJE novce
I da, ovisnost je opasna i za tu obitelj, bez obzira što, u tvojoj slatkoj teoriji, on ne troši novac koji bi trebao biti za obitelj.

autorice teme, zašto si još uvijek u tom braku i plačeš? I što je s tom djecom, koja su sad već barem 10-15 godina stara, šta je sa lošim primjerom koji dobivaju od oba roditelja i izgrađenim stavovima o tome što je normalno, a što nije? Da li je tebi zbilja stalo samo do tog tipa, a djecu ne voliš? Jer ne pokazuješ da ih voliš. Prati im, kuhati, brinuti... da, i to je oblik ljubavi, ali nisi im učinila djetinjstvo zdravim i sretnim. Ako se još uvijek zavaravaš da oni ne primjećuju što tata radi, vjerojatno su ti već i rekli da se samo zavaravaš.
Za par godina pisat ćeš temu - "dijete mi je ovisno o ... (dodaj sama), šta da radim? Molim ga i plačem. "

pročitala sam temu od početka i jasno je da ne želiš ništa poduzeti. Isprika da nemaš novaca za samostalan život je slaba, jer sam sigurna da ionako održavaš tu obitelj na površini samo svojim radom i plaćom. Muž je samo teret, koji također izdržavaš, jer sve ide na njegovu strast.
Meni se čini da tebe zadržava od bilo kakve akcije ideja, da će on postati "onakav, kakav je bio prije" kad još nisi vidjela jasno i kad ti nije pokazivao svoje loše strane. A i ne znaš, što bi učinila, da on ode na liječenje i javi se nakon mjesec dana i kaže - "izliječen sam, ajmo opet biti zajedno".
E, to bi ti trebala rasčistiti sa sobom. Da li on zbilja predstavlja takvu blagodat u tvom životu? Da li zbilja ne možeš živjeti bez njega? Što ćeš kad opet počne tebi predbacivati za ružno vrijeme, svoju nervozu, dosadu i želju da otrči kockati?
Da li ti je moguće otići iz mjesta u kojem živite? Promijeniti posao, mjesto stanovanja i okolinu. Maknuti se od njega? Nemaš tamo obitelj, ljudi ti nisu nikakva podrška, što te zadržava?
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 12:14   #152
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Da troši svoje novce na alkohol i drogu isto ne bi bilo problema?
Onda bi bilo problema ukoliko pretjeruje sa time. Ako ima kontrolu zašto je to problem?
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Ovisnost o kocki je ozbiljna bolest i potrebno ju je liječiti. Kockari ne kockaju radi dobitka, već radi užitka kojeg proživljavaju u toj neizvjesnosti i riziku. Kockari prolaze kroz razne faze kockanja, a zadnje faze su najgore. Nemali broj kockara je došao do toga da pljačkaju benzinske postaje kako bi kamatarima vraćali dugove.

Nadam se da nekretnina ne glasi na njegovo ime.
Prevencija svega toga he tvoja kontrola nad financijama, u suprotnome nema nazad.

Ne znam postoji li netko tko vjeruje u dobitke u aparatima za kockanje, ali ako postoji, taj se grdno vara. Aparat je namješten tako da vlasniku aparata donese dobit i svaki drugi scenarij nije moguć.

Razgovaraj s njime i obavezno spomeni stručnu pomoć kao jedini izlaz.
Ova priča bi držala vodu kad bi nam autorica navela par primjera koji jasno pokazuju da joj muž ima problema zbog kocke. A ona se vratila nakon 5 godina i postavlja pitanje kako da odgovori mužu na to što je rekao da je to njegov novac?
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Misliš da to postoji? Djeca, naravno, imaju SVOJE novce
I da, ovisnost je opasna i za tu obitelj, bez obzira što, u tvojoj slatkoj teoriji, on ne troši novac koji bi trebao biti za obitelj.
Djeca su zajednički trošak od oboje. Pod svoje troškove valjda upadaju i troškovi z aobitelj jer je valjda njegova obitelj, isto kao i njena
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 12:22   #153
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Onda bi bilo problema ukoliko pretjeruje sa time. Ako ima kontrolu zašto je to problem?

Ova priča bi držala vodu kad bi nam autorica navela par primjera koji jasno pokazuju da joj muž ima problema zbog kocke. A ona se vratila nakon 5 godina i postavlja pitanje kako da odgovori mužu na to što je rekao da je to njegov novac?

Djeca su zajednički trošak od oboje. Pod svoje troškove valjda upadaju i troškovi z aobitelj jer je valjda njegova obitelj, isto kao i njena
Nema interesa za djecu, nema aktivnosti s djecom, sav novac troši na kocku. (naravno). A ako ona prigovara, kaže da je novac njegov, pa ga i troši.

Nije on izmislio toplu vodu, pitaj žene alkoholičara ili narkomana, i oni imaju "svoj novac" da ga potroše u svom svijetu, gdje nema obitelji za koju trebaju brinuti.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 12:31   #154
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Nema interesa za djecu, nema aktivnosti s djecom, sav novac troši na kocku. (naravno). A ako ona prigovara, kaže da je novac njegov, pa ga i troši.

Nije on izmislio toplu vodu, pitaj žene alkoholičara ili narkomana, i oni imaju "svoj novac" da ga potroše u svom svijetu, gdje nema obitelji za koju trebaju brinuti.
Koliko sam ja uspio pročitati, ne troši sav novac na kocku već uredno plaća troškove kredita i ostalih računa..
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 12:59   #155
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
razvedi se, sokiran sam da jos nisi
Cuj razvod nije uvijek rijesenje.

Nebi bila fer da kazem da je uvijek lose. Meni nije netko kockar zato sto redovito uplati loto. Nemogu reci bas gdje je bas granica, meni je tamo negdje kada pocne kriti koliko listica je stvarno uplatio pa usput izgubio nekoliko stotina....

Automati ga privlace kao Magnet, kada ne igra na automatu onda na mobitelu i to za novce u online Casinu. Eto da igra barem one besplatne, sto je isto ovisnost ali barem ne napravi novcanu stetu.


Najteze mi je kada mi kaze kako sam mu dosadna pa mora igrati. Najvise boli kad mi opet dade krivicu za sve, za lose ocijene od djeteta ( bolje da vjezbas sa djetetom nego da pratis sto ja radim), i sve ostalo sto se desi.
Sto vrijedi kada dode kuci uzme slusalice i bulji satima u mobitel. Dobro moze se reci da je kod kuce. Ali by the way izgubi par stotina u online casinu.
marieclaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 13:06   #156
Quote:
marieclaire kaže: Pogledaj post
Cuj razvod nije uvijek rijesenje.

Nebi bila fer da kazem da je uvijek lose. Meni nije netko kockar zato sto redovito uplati loto. Nemogu reci bas gdje je bas granica, meni je tamo negdje kada pocne kriti koliko listica je stvarno uplatio pa usput izgubio nekoliko stotina....

Automati ga privlace kao Magnet, kada ne igra na automatu onda na mobitelu i to za novce u online Casinu. Eto da igra barem one besplatne, sto je isto ovisnost ali barem ne napravi novcanu stetu.


Najteze mi je kada mi kaze kako sam mu dosadna pa mora igrati. Najvise boli kad mi opet dade krivicu za sve, za lose ocijene od djeteta ( bolje da vjezbas sa djetetom nego da pratis sto ja radim), i sve ostalo sto se desi.
Sto vrijedi kada dode kuci uzme slusalice i bulji satima u mobitel. Dobro moze se reci da je kod kuce. Ali by the way izgubi par stotina u online casinu.
Nije pitanje što je tebi kockar, struka jasno definira tko je kockar. I uplatiti loto je kockanje, ali ono ne zahtjeva liječenje. To je prigodno kockanje i zbog toga nitko nije upao u probleme.
Ono što je problem je patološko kockanje gdje se pojavljuju problemi povezani s kockom. Pogledaj malo stručnu literaturu ili progooglaj i sama sebi daj odgovore na pitanja.
Patološki kockar ne igra loto.
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 13:11   #157
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja uspio pročitati, ne troši sav novac na kocku već uredno plaća troškove kredita i ostalih računa..
Ok, placa ratu kredita dode tu i tamo koja opomena. Uzeo je jos tjedan Kredit za akontaciju kao da si kupimo neki apatrman na moru. Da skratim pricu nista od apartmana a ni novaca. Kada sam ga pitala zato je te novce potrosila, nece ni reci na sta, kaze da je Kredit na njega i on ima s time pravo raditi sta hoce. To je samo jedan primjer
marieclaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 13:11   #158
Quote:
marieclaire kaže: Pogledaj post
Cuj razvod nije uvijek rijesenje.

Nebi bila fer da kazem da je uvijek lose. Meni nije netko kockar zato sto redovito uplati loto. Nemogu reci bas gdje je bas granica, meni je tamo negdje kada pocne kriti koliko listica je stvarno uplatio pa usput izgubio nekoliko stotina....

Automati ga privlace kao Magnet, kada ne igra na automatu onda na mobitelu i to za novce u online Casinu. Eto da igra barem one besplatne, sto je isto ovisnost ali barem ne napravi novcanu stetu.


Najteze mi je kada mi kaze kako sam mu dosadna pa mora igrati. Najvise boli kad mi opet dade krivicu za sve, za lose ocijene od djeteta ( bolje da vjezbas sa djetetom nego da pratis sto ja radim), i sve ostalo sto se desi.
Sto vrijedi kada dode kuci uzme slusalice i bulji satima u mobitel. Dobro moze se reci da je kod kuce. Ali by the way izgubi par stotina u online casinu.
Što bi za tebe bio razlog za rastavu? Imaš muža kockara (a problem može samo eskalirati do velikih dugova) koji s tobom uopće nema želju komunicirati, ne brine ni o djeci ni o kućanstvu i ne priznaje da ima problem. Što može biti gore od toga.

Popričaj s bilo kojom stručnom osobom. Muž ti je školski primjer ovisnika o kocki.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 13:13   #159
Napisala si negdje da je usao u minus zbog kocke. Sto je to nego ovisnost? Nikad se nisam kladila, ali kladila bih se na koeficijent 1.2 da kad otplati ovaj kredit sto ima, da ce podici kredit kojeg ce ostaviti na automatu

I nek je novac njegov, pa nek je i od njegove matere. Kome je normalno da netko ima tako glup i opasan hobi na kojeg ce bacati u zrak i par stotina kuna mjesecno je isto kockar ili debil
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 13:15   #160
Quote:
marieclaire kaže: Pogledaj post
Ok, placa ratu kredita dode tu i tamo koja opomena. Uzeo je jos tjedan Kredit za akontaciju kao da si kupimo neki apatrman na moru. Da skratim pricu nista od apartmana a ni novaca. Kada sam ga pitala zato je te novce potrosila, nece ni reci na sta, kaze da je Kredit na njega i on ima s time pravo raditi sta hoce. To je samo jedan primjer
Sva imovina i svi dugovi ulaze u bračnu stečevinu. To što kredit glasi na njegovo ime ne znači da ga ti nećes vraćati jednog dana.

I kakav je to brak u kojem ti partner govori da su njegovi troškovi njegova stvar i da to nema veze s tobom?

Možeš eventualno čekati da napravi još veće dugove i da ti kamatari počnu dolaziti na vrata. Imaš odgovornost prema djeci koja nisu zaslužili biti u toj priči.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.