Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 19:00   #21
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Malo su jeftine .
E jeb'ga sad...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 18:16   #22
If we stub a toe, our toe tends to hurt. Or if we embark on a new exercise, like rowing a canoe, we may feel soreness in our arm muscles over the next few days. These kinds of pains are perfectly normal and have an explanation.

But if you feel random and mysterious tightening or numbness in your arms, hands, legs, or feet, consider that your thyroid may be the culprit.

A lack of thyroid hormone can damage the nerves that send signals from your brain to the rest of your body over time. “The result is ‘unexplained’ tingles and twinges,” according to Dr. Miller.

------------------------------------------



If you have high blood pressure and nothing seems to be resolving the issue without medication — such as a healthier diet or more exercise — you may want to get your thyroid checked.

An under-active thyroid can cause high levels of the “bad” cholesterol, which unfortunately can lead to an enlarged heart or heart failure.
-----------------------------------

Uglavnom to dvoje me zabrinjava.
Po netu se prica o nekakvim prociscenim verzijama joda, da samo neki to drze, da Lugolova kupljena legalno nije dobra i pritom drapnu cijenu za 100ml .
Moze li mi tko to objasniti, pricu o prociscenom jodu, da li jod koji je kupljen u ducanu dobar ako ima nekakvu analizu?
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:23   #23
Quote:
maler kaže: Pogledaj post
da li jod koji je kupljen u ducanu dobar ako ima nekakvu analizu?
Vjeruj isključivo onim analizama koje sam platiš. Gotovo da niti nema neovisnih analiza.

Eventualno ako se neki proizvođač može pohvaliti da radi neki dodatak prehrani nano ili čak pico-tehnologijom (pico čestice su manje od nano čestica, nano čestice mogu uči u stanicu sve čestice koje su veće od nano ne mogu, ili mogu puno teže).

Nisam još probao niti jedan oblik joda, jer se pomalo bojim, a ako se ne bojim nikako smoč love.

Uzimam selen i mogu reč da je zakon Uzimam od četvrtog mjeseca svaki dan po 200mcg selen metionina.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:15   #24
Uzimam selen i omegu,
zena inzistira da pocnem s jodom jer kao i da tu omegu 3 ne mogu iskoristiti jer je jod potreban za metabolizaciju omege,
a da po simptomima vjerojatno imam manjak joda.
Ona je kupila lugolovu po 49 kn i kaze da joj je bolje od njega.

Susjeda kupuje neki reklamno procisceni po 200 kn i kaze da ga pije vec par mjeseci bez nuspojava,ali da je njen dodatno prociscen i siguran.
Mene zanima kolika je to marketingska obrada i ima li istinitosti u svemu tome.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:58   #25
Zaboravio sam još nadodati da je za minerale poželjno da budu u umjetnom obliku. Recimo ako prodaju prirodni kalcij i magnezij oni mogu biti u obliku dolomita, a cijele planine su napravljene od dolomita.

Drugim riječima mogu nam prodavati malo finije mljevenu prašinu pod visoko obrađenu stvar.

Magnezij oksid se apsorbira samo 5 posto.

Zato su da ponovim, ključne stvari veličine čestica minerala i s kojim organskim spojem je mineral kemijski sjedinjen (keliran).

Za vitamine i druge nutrijente je dobro da budu prirodni.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:30   #26
LUGOLOVA OTOPINA

Kupila sam Lugolovu otopinu, koja sadrži 5,0 posto joda i 10,0 posto kalijeva jodida u vodi.
Može li mi netko reći mogu li je dojilje koristiti, ako da koliko kapi i može li je koristiti osmogodišnje dijete, u kojem omjeru?
Hvala na odgovoru.
lore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:32   #27
jod se u prehrani dobiva iz morskih algi, riba i soli

nikakva kemija se ne bi trebala davati
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:46   #28
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jod se u prehrani dobiva iz morskih algi, riba i soli

nikakva kemija se ne bi trebala davati
Imaš dokazane informacije da je Lugolova otopina štetna?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:35   #29
Otopine s visokim koncentracijama joda (npr. Lugolova otopina) mogu uzrokovati oštećenje tkiva ako se koriste duže vrijeme.

https://definicijahrane.hr/definicij...-i/toksicnost/
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:08   #30
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Otopine s visokim koncentracijama joda (npr. Lugolova otopina) mogu uzrokovati oštećenje tkiva ako se koriste duže vrijeme.

https://definicijahrane.hr/definicij...-i/toksicnost/
Pri pravilnoj primjeni neće biti nikakvih oštećenja. Lugolova otopina je iznimno koristan preparat.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:24   #31
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Pri pravilnoj primjeni neće biti nikakvih oštećenja. Lugolova otopina je iznimno koristan preparat.
Molim ne lupetaj.
Lugolova otopina dobra je jedino kao antiseptik za rane.
Ali dok postoje neuki kojima pohlepni prodaju kojekakve pizdarije...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:48   #32
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Molim ne lupetaj.
Lugolova otopina dobra je jedino kao antiseptik za rane.
Ali dok postoje neuki kojima pohlepni prodaju kojekakve pizdarije...
Znam više ljudi, koji je koriste prilično dugo. Začudo, nikakvih oštećenja nema. Čudno, zar ne?
Upitno tko je tu neuk.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:32   #33
Zašto nitko ne koristi tradicionalni, isprobani, pripravak od zelenih oraha koji obiluju jodom i C vitaminom.
Domaća tinktura iliti orehovec ili orahovac.
Samo ne one zašečerene bučkuriše sa placa, ili još gore iz supermarketa Badelove, već drobljene zelene orahe u tegli moćene u rakiji 2 mjeseca pa procjeđenu tekućinu koristiti.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:40   #34
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zašto nitko ne koristi tradicionalni, isprobani, pripravak od zelenih oraha koji obiluju jodom i C vitaminom.
Domaća tinktura iliti orehovec ili orahovac.
Samo ne one zašečerene bučkuriše sa placa, ili još gore iz supermarketa Badelove, već drobljene zelene orahe u tegli moćene u rakiji 2 mjeseca pa procjeđenu tekućinu koristiti.
Slažem se sa ovim.
Još orehovaču zasladiti medom...eto joda.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:47   #35
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
već drobljene zelene orahe
Zasto dobljene?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:32   #36
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Zasto dobljene?
Možeš i rezane, cilj je da se dobije extrakt.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:37   #37
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Možeš i rezane, cilj je da se dobije extrakt.
To nije odgovor na postavljeno pitanje...
Zeleni orah mora se natuć kako bi se bolje macerirao.
Ostane li u cijeloj ovojnici nikakve tvari iz oraha neće preći u brlju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:42   #38
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
To nije odgovor na postavljeno pitanje...
Zeleni orah mora se natuć kako bi se bolje macerirao.
Ostane li u cijeloj ovojnici nikakve tvari iz oraha neće preći u brlju.
Sitno narezani, nareckani su ok, kaj kompliciraš.
Odmah sam i rekao, oni jesu mekši dok su zeleni, ali ne i premekani, čekić i izmlatiš ih , napuniš tegle i zaliješ rakijom. Ili jakim nožem narežeš. Kaj se pjeniš ?.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:46   #39
Hvala na odgovorima.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:10   #40
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.
Nema na ćemu i molim lijepo.
I samo da te ne zbuni Biljkin izraz macerat, koji je on radi neznanja izbacio. Naime konačni produkt se zove tinktura zelenih oraha.
Izraz Macerat je više kod potapanja bilja u ulju, mada se izraz maceracija koristi i kod proizvodnje vina.
No uvriježeni naziv za dobivanje ekstrakta biljke pomoću alkohola su alko-tinkture ili samo tinkture i postupak je jednostavan, te ih i sam osobno radim.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.