Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 14:16   #21
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post

A daj ne kenjaj.Ja imam empatije jer nitko ne zaslužuje pranje mozga.
Sama će otkriti zašto to dozvoljava.

Ma,nije važno to.
Ok, kenjam zato što ne poznajem navedenu... da se nešto slično dogodi nekom od meni dragih i bliskih ljudi vjerojatno bih imao empatije ali to ti je tako... Generalno nemam empatije za takve situacije jer su si ljudi sami krivi... nitko ih nije puškom tjerao na bilo što niti je "druga strana" bila dobra i divna pa preko noći postala parazitski kreten, no ponavljam da je to netko meni blizak... jebi ga.
Ostavi kretena pod hitno... 4 riječi koje joj treba utuviti u glavu.

I daaaaaaaaaaj, baš me zanima koja je to supkutlura u pitanju daaaaaaaaaj
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:22   #22
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Onda očito traži "drugo mišljenje" jer sama nije objektivna. Ako misliš da sam ispravno detektirala problem i ako misliš da joj možeš pomoći, onda tako i napravi. Isto kao i ona- iskreno kaj misliš. Naravno, o njoj, njega nemoj spominjati da ne bude kontraproduktivno. Jer, problem je prvenstveno u njenom samopouzdanju koje je dobrano uzdrmano i to je ono na čemu se treba poraditi nevezano uz njega.
Da,u tome je ključ.
Odgoj šuti i trpi, jebiga.

Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
ako ti mjesecima priča istu priču i ne čini ništa, pusti je. je li te ta prijateljica pita kako si ti, što ti treba i tako to? ili samo crpi tvoju energiju razglabajući o svom životu?

nikad ne kužim žene koje svaku kavu ili tel poziv pretvore u žalopoljke oko muškaraca.

a ako se budeš previše petljala, budi sigurna da ćeš ti nakraju biti kriva.
Ne radi se o tome,zaista.
Nisam tip koji će čamiti u kutu dok ga drugi gnjavi ni koji isprazno trkelja o muškim "svinjama".

Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Ok, kenjam zato što ne poznajem navedenu... da se nešto slično dogodi nekom od meni dragih i bliskih ljudi vjerojatno bih imao empatije ali to ti je tako... Generalno nemam empatije za takve situacije jer su si ljudi sami krivi... nitko ih nije puškom tjerao na bilo što niti je "druga strana" bila dobra i divna pa preko noći postala parazitski kreten, no ponavljam da je to netko meni blizak... jebi ga.
Ostavi kretena pod hitno... 4 riječi koje joj treba utuviti u glavu.
S tim će se morati pozabaviti ovako i onako.

Hvala ljudi.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:31   #23
ti joj reci svoj stav, poslušaj što ima za reći i okreni se svom životu.
to znaći nekom konstruktivno pomoći.
sve drugo je iskorištavanje s njene strane, ili zabadanje nosa u ono što te se ne tiće, s tvoje strane.

a pošto je tema život tvoje bliske prijateljice, sigurno te ne zanima teoretska slika i anketa na forumu u svrhu zabave i iskazivanja stavova nepoznatih ljudi.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:52   #24
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Da,u tome je ključ.
Odgoj šuti i trpi, jebiga.
Ti napravi onako kako misliš i osjećaš da trebaš napraviti, a na njoj je da to prihvati ili ne.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:35   #25
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ti napravi onako kako misliš i osjećaš da trebaš napraviti, a na njoj je da to prihvati ili ne.
Razum i osjećaje bi svakako tribala odvojit.

Bukoroshe, o kojoj se subkulturi radi, ako nije vele-tajna, vidin da se buba svašta?
__________________
Mrzin narativ

Zadnje uređivanje speculaas : 29.10.2014. at 15:51.
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 16:13   #26
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Razum i osjećaje bi svakako tribala odvojit.
Ne nužno, ali napisala sam da postupi onako kako misli da treba i kako osjeća da treba postupiti - dakle to je nešto drugo od onog na kaj ti misliš. Već ranije sam napravila razliku, ukazavši joj da komentiranje dotičnog (pogotovo na način koji je navela u afektu) ne bi bilo mudro, iako kužim zakaj tak osjeća.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:43   #27
Znam ja jedan skoro pa identičan slučaj. Samo ova nikad nije, a vjerojatno ni neće, doć sebi.

To traje kod njih već nekih 15 godina i uspio je uvjerit da je ona za sve kriva pa i za to šta on ništa ne radi, jer se zbog nje nije mogao razvijati, a neće je ostaviti samo za to šta je žali i zna da ona bez njega ne može pa će on eto napraviti još i tu žrtvu i trpit je.

I to sve dok ona crnči od jutra do sutra, a on drži filozofske govore u kafiću sa istim takvim genijalcima kakav je i sam i onda se ona još grize da nije dovoljno s njim i sa djecom i umire od straha da je on ipak jednom ne ostavi.

Ali to su duboki problemi, isprani mozgovi, osim psihijatra tu teško da itko može pomoć, trebala bi ona sama sebi osvijestit problem, a kad bi to napravila onda bi problem već skoro bio i riješen.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:54   #28
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Znam ja jedan skoro pa identičan slučaj. Samo ova nikad nije, a vjerojatno ni neće, doć sebi.

To traje kod njih već nekih 15 godina i uspio je uvjerit da je ona za sve kriva pa i za to šta on ništa ne radi, jer se zbog nje nije mogao razvijati, a neće je ostaviti samo za to šta je žali i zna da ona bez njega ne može pa će on eto napraviti još i tu žrtvu i trpit je.
Uf,nadam se da to ovdje neće biti slučaj.

Samo,krele takve vrste neće uzmaknuti lako i tog dijela se najviše bojim.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:27   #29
zadavi ga!
ancica986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:41   #30
Teško ćeš išta pomoći...jbg, naletjela je na kretena i debila koji će je koštati živaca i živaca...
Njen najveći problem je što ona ne kuži zapravo koga ima kraj sebe...a kada to skuži neće htjet napraviti korak dalje zbog bebača...
A on...ooo taj se neće maknuti od nje, pa nije blesav dok mu je dobro...
Rijetke su koje odjebu takvog parazita, uzmu dijete i okrenu stranicu
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:42   #31
Ja sam uvijek obožavala prijatelje koji nisu popovali niti kada sam radila gluposti, ali su uvijek bili tu, MOJI prijatelji koji bi mi i u zatvor nosili sendviče, bez pitanja zašto. Tako je najbolje, svi griješimo, zbog mnogočega, osjećaja, neznanja, gluposti. A prijatelji i služe tome da su uz nas kada treba potpora, ne da nam popuju i budu oduševljeni kada nam ide super.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:04   #32
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Uf,nadam se da to ovdje neće biti slučaj.

Samo,krele takve vrste neće uzmaknuti lako i tog dijela se najviše bojim.
Ja ne kužim čemu toliko fokusiranje na njega
Ona je tvoja prijateljica koja je izgubila samopouzdanje i samopoštovanje, koja sebe krivi za sve i svašta a ti ne vidiš razloge osim da joj je on time napunio glavu. S obz da ona više nije u kontaktu sa svojima, možda nema nikakvu moralnu podršku koja bi je izvukla iz tog stanja i ma kako to zvučalo čudno- njezin muž je za taj problem nebitan!

Bitno je ovo:
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Ona je fakultetski obrazovana,radi dobro plaćen posao,dobra je osoba,požrtvovna i nikad te neće ostaviti na cjedilu.

Ona mi se javlja nakon mjeseci šutnje sva u nekom modu krivnje,da im je sjebala brak svojom nepokretnošću (see the irony),da nije dobra žena,da zbog nje ne mogu funkcionirati, da se ona trudi i da misli da nije zaslužila dobar brak.... Napunio joj je glavu da nije vrijedna žena i osoba i da ih je sjebala. Ona mu vjeruje.
Toliko se toga navodno desilo da joj je on čak zaprijetio rastavom jer on više ne može.
Njemu je naravno nogica na vratima,ali ne odlazi.
Dakle, ono kaj sam mislim već napisala je- podsjetiti je na ono gore boldano, na njezine kvalitete, a vjerujem da ima još puno stvari koje joj možeš reći. Ona vjeruje onome tko je uz nju, a to je nažalost samo muž pod čijim je totalnim utjecajem. Ako je ti potakneš na realno razmišljanje samoj sebi i to joj počne vraćati samopouzdanje (način ćeš sama odabrati s obz na njezin karakter, jer kod svakog pali nekaj drugo) ne samo da sebe više neće kriviti, nego će se vjerojatno izvući iz osobnih frustracija dok nisu postale dio nje. A on ako ode, otići će i sam bez tvog "doprinosa" na njegov račun
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 13:44   #33
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek obožavala prijatelje koji nisu popovali niti kada sam radila gluposti, ali su uvijek bili tu, MOJI prijatelji koji bi mi i u zatvor nosili sendviče, bez pitanja zašto. Tako je najbolje, svi griješimo, zbog mnogočega, osjećaja, neznanja, gluposti. A prijatelji i služe tome da su uz nas kada treba potpora, ne da nam popuju i budu oduševljeni kada nam ide super.
Istina

Ljudi ne traže savjete, nego traže da ih se sluša pa tako i prijatelji.
Ona uči svoju lekciju i bez obzira na njene kvalitete, obrazovanje i sl. nije u stanju trenutno pojmiti što se točno događa jer to ne želi.

Ljudi rade promjene kada im voda dođe do grla, a neki i kasnije i tu ne može pomoći nikakav prijatelj, nikakva rodbina.

Imala sam sličnu situaciju gdje je isto tako obrazovana, kvalitetna i dobra osoba bila ljubavnica tipu više od 3 g. čekajući da ju oženi ne vidjevši da se to neće nikada dogoditi. I radio je isto kao i opisani muž: uvjerio ju da je ništa koristi i na kraju da je ona kriva zašto do svadbe nije došlo.

Zato prijateljice, mani se ćorava posla i budi prijatelj bez želje za preodgajanjem jer to nije u tvojoj moći.

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 14:10   #34
Mogla bi da ju uputiš na čitanje najvećih uzleta na temi "Šupendare", možda prepozna aspekte njegovog (i svog) ponašanja tamo.
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 14:48   #35
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim čemu toliko fokusiranje na njega

prvi instinkt.

Quote:
Ona je tvoja prijateljica koja je izgubila samopouzdanje i samopoštovanje, koja sebe krivi za sve i svašta a ti ne vidiš razloge osim da joj je on time napunio glavu. S obz da ona više nije u kontaktu sa svojima, možda nema nikakvu moralnu podršku koja bi je izvukla iz tog stanja i ma kako to zvučalo čudno- njezin muž je za taj problem nebitan!

Bitno je ovo:

Dakle, ono kaj sam mislim već napisala je- podsjetiti je na ono gore boldano, na njezine kvalitete, a vjerujem da ima još puno stvari koje joj možeš reći. Ona vjeruje onome tko je uz nju, a to je nažalost samo muž pod čijim je totalnim utjecajem. Ako je ti potakneš na realno razmišljanje samoj sebi i to joj počne vraćati samopouzdanje (način ćeš sama odabrati s obz na njezin karakter, jer kod svakog pali nekaj drugo) ne samo da sebe više neće kriviti, nego će se vjerojatno izvući iz osobnih frustracija dok nisu postale dio nje. A on ako ode, otići će i sam bez tvog "doprinosa" na njegov račun
Kužim.
Sleglo mi se sve.
Iako bih je rado izvukla, a NEKE napleskala,sama će morati uvidjeti gdje je i kako iz toga van.
Što više saznajem,sve me više jeza hvata.
Treba to pametno rješavati,bez impulzivnih koraka.
Pomagati ću joj sa svoje strane razumijevanjem i konkretnom pomoći ako treba,a ostalo će morati sama.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 14:53   #36
Slušat i nikako ne reagirat znači odobravat. Ne kužin zašto stat prekriženih ruku i čekat da ova dobro tresne o pod. Kužin ako si nešto pokušala pa najebala, al bez ičega odustat i čekat oće li prije doć neka njena zdrava pamet ili pogudba greška, dodavajući joj maramice, ne vidin tu smisao prijateljstva.

Da iskoristin metaforu violete1980: da, nosit sendviče u zatvor ne pitajući zašto, al u kruv ubacit i turpiju. Oće li ona s njoj turpijat nokte ili šipke na prozoru tada zaista više nije u tvojoj nadležnosti.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 15:00   #37
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Slušat i nikako ne reagirat znači odobravat. Ne kužin zašto stat prekriženih ruku i čekat da ova dobro tresne o pod. Kužin ako si nešto pokušala pa najebala, al bez ičega odustat i čekat oće li prije doć neka njena zdrava pamet ili pogudba greška, dodavajući joj maramice, ne vidin tu smisao prijateljstva.

Da iskoristin metaforu violete1980: da, nosit sendviče u zatvor ne pitajući zašto, al u kruv ubacit i turpiju. Oće li ona s njoj turpijat nokte ili šipke na prozoru tada zaista više nije u tvojoj nadležnosti.
Vidjet ćemo se pa ću onda steć bolju sliku.
Ubacila sam ja turpijica,bez brige , ali bojim se da je to sad bez koristi.
Ali ostat će negdje u podsvijesti,sigurna sam.

Najebala bih najviše da je napucam nekakvim idejama za koje ona još nije spremna,a on to upotrijebi protiv nje (ocrni me i totalno je odvoji),a mislim da to i želi.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:16   #38
Dok sam čitala priču prva asocijacija mi je bila: ovako bi završila krnflk da se udala, a možda se neka sirota doista usrećila s njezinim bivšim.

Za neupućene riječ je o najduhovitijoj šupendari s istoimenog topica.

Elem, prijateljica ti je šupendara, treba intervenciju, ali bojim se da ne znam kako i na koji način.
raspala1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:59   #39
Ja ne kužim o čem je ova tema?

Ti planiraš preuzet odgovornost za njezin život? Planiraš otić u autu tamo i kidnapirat ju?

Ništa od navedenog? A o čem je ono tema? O tome kako guštaš jer se konačno jednom u životu osjećaš nadmoćnijom nad tom frendicom?
papricica2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:49   #40
Quote:
papricica2015 kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim o čem je ova tema?

Ti planiraš preuzet odgovornost za njezin život? Planiraš otić u autu tamo i kidnapirat ju?

Ništa od navedenog? A o čem je ono tema? O tome kako guštaš jer se konačno jednom u životu osjećaš nadmoćnijom nad tom frendicom?
Slatko.

Autorice znam iz iskustva kako ti je ali ne možeš ništa napraviti za nju osim biti tu kad joj treba rame za plakanje (do neke granice gdje ne iscrpljuješ sebe). U sličnoj sam situaciji, isprobala sam sve moguće načine da joj dokažem al bez uspjeha. Sjedi i čekaj. Nažalost ne možeš ništa drugo.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.