Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 15:51   #61
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zanima me čija je kći iz tvog posta na nekoj drugoj temi (citiram - "prije toga je bio moulinex koji je kceri pao na pod i razbio se na zalost, pa smo odlucili uzet nesto jeftinije iako ni ovaj nije bio skup..:") , jer ako je tvoja onda bi to bacilo neko novo svjetlo na ovaj problem.
Al ionako sam vezano uz ovu temu htjela pitati koliko ste dugo skupa i koliko imate godina ti i tvoj dečko.
Htjedoh napisati nešto ali....kada sam ovo skontala, meni ni autorica ne liči na rosno cvijeće.Kaj je sada istina ili je ovo neko trolanje ?
Mislim ne poklapa se sa pričom o dečku.
Sa druge strane...
Tko zna kaj mu je govorila za mamu ili sestru, tko zna kakvima je "ak' me voliš više od druga Tita i mame onda moraš...." bio izložen njen dečko.
Tko zna kako se ponaša prema njegovoj mami i sestri i tretira li ih baš u svemu potpuno nevažnima dečku i stoga ih treba ignorirati i sam taj dečko.
Možda joj smetaju zbog nečega kao ljubomora i posesivnost ?
Možda joj je samo iziritiran davljenjem i forsanjem, tko zna kakvim prigovaranjem...odgovorio nešto ovakvo.
Vidi ovo :
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
zato jer je mama nesto priređivala i njoj je bilo bitno (po njegovoj prosudi) da on bude tamo
Ovo mi ovak' zvuči :
Nije bitna njegova prosudba da je u toj situaciji bitnije otići mami...već samo i jedino njena.
On ima nju slušati.
Kaj got ! Valjda ona, njegova cura i možebitna mlada, zna bolje od njega i on ju ima poslušati.
Ona bu umjesto njega procijenila kaj je bitnije. On nije tu da misli nego da poslušno dotrči curi.
Nego ! Koja dresura ha ? Nije mama tražila nego je on sam prosudio da je važno ići mami pomoći.
Ma kako smije !

To sve po onoj da sjaši Kurta a uzjaše Murta.
Možda je tada kvocnula i isprovocirala dečka i svašta mu nadrobila " ti mene ne voooooliš " " reci joj da to obavi sama...kaj ideš k njoj "... pa je dobila dostojnu reakciju na svoju akciju.
Djeluje mi da mu je u trenutku izricanja izjave, strašno išla na živce i da je bio možda, možda ljut i isprovociran.


Btw.koliko vi imate godina oboje ?


No ako on izjednačava ljubav prema ženi sa ljubavlju prema majci i sestri, ako to mjeri i važe, ako mu je buduća (pitanje jel buduća ili neka prolazna ) žena na trećem mjestu....onda tip ima nekih žešćih problema sa zrelošću.

Zadnje uređivanje pozitivax : 01.12.2014. at 16:01.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:55   #62
Ma briši glavom bez obzira, nemaš dva života da jedan potratiš s bolesnikom!!! Kako možeš uopće razmišljati o nekome kome nisi ti na 1.,2. i trećem mjestu bar sada na početku? Malo se više moraš cijeniti i poštovati, reći mu da se slobodno vrati na maminu sisu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:13   #63
mozda je nekom problem malo detaljnije izlagati cijelu situaciju javno... neka pitanja nebi odgovorila... rijec nije o pre mladoj osobi...samo to cu reci...dakle ne radi se o jedva punoljetnoj osobi vec zreloj osobi...

Ionako je pitanje općenitog tipa... kako vidite da netko stvarno misli da su roditelji na prvom mjestu a ne partner.

Ima li razlike ako bi recimo umjesto njega bila neka obrnuta situacija pa da je cura ta koja je vezanija za roditelja nego za partnera? Neki s kojima sam razgovarala kazu da je to prirodnije...a meni nije ni jedno ni drugo...
CajnoPecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:16   #64
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zanima me čija je kći iz tvog posta na nekoj drugoj temi (citiram - "prije toga je bio moulinex koji je kceri pao na pod i razbio se na zalost, pa smo odlucili uzet nesto jeftinije iako ni ovaj nije bio skup..:") , jer ako je tvoja onda bi to bacilo neko novo svjetlo na ovaj problem.
Al ionako sam vezano uz ovu temu htjela pitati koliko ste dugo skupa i koliko imate godina ti i tvoj dečko.

ma joj...nemam djecu... nije moj profil vec frendicin a ne koristi ga pa se ja spajam kad nesto citam s njime i eto odlucila izaci iz sjene promataraca i pitat nesto
CajnoPecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:19   #65
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
mozda je nekom problem malo detaljnije izlagati cijelu situaciju javno... neka pitanja nebi odgovorila... rijec nije o pre mladoj osobi...samo to cu reci...dakle ne radi se o jedva punoljetnoj osobi vec zreloj osobi...

Ionako je pitanje općenitog tipa... kako vidite da netko stvarno misli da su roditelji na prvom mjestu a ne partner.

Ima li razlike ako bi recimo umjesto njega bila neka obrnuta situacija pa da je cura ta koja je vezanija za roditelja nego za partnera? Neki s kojima sam razgovarala kazu da je to prirodnije...a meni nije ni jedno ni drugo...
Zar je stvarno teško reći koliko čovjek ima godina?
50?
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:21   #66
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Zar je stvarno teško reći koliko čovjek ima godina?
50?
ne al ima preko 30...dovoljno?
CajnoPecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:24   #67
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
ne al ima preko 30...dovoljno?
Naravno da je dovoljno.
Nije isto kad to izjavi 20godišnjak ili zreo muškarac sa 30+ godina.
Čuj mene... zreo muškarac... hahahahaha
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:39   #68
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
ne al ima preko 30...dovoljno?
Ajme majko kakvo tele! A jel njegova majka teško bolesna ili ima neki oblik retardacije mu seka?! To bi jedino mogel nekak probat razumjet. Sve ostalo je poprilično zabrinjavajuće. Nemreš voljet majku sa 30 prek više nego ženski spolni organ. Nema logike nikakve. Bježi djete drago glavom bez obzira! Osim ak nema 20 centimetara solidnih performacija.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 00:30   #69
Svaki je čovjek za sebe, al mogu reći da sam ušao u razdoblje kad sam spreman odreći se svih koji mi zagorčavaju život bila to majka, otac, brat, sestra, djeca, žena, dakle čovjek je jedinka za sebe i kao takav ne mora trpjeti negativne ljude oko sebe.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 00:40   #70
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
U ozbiljnoj sam vezi, pričali smo i o braku i preseljenju pa čak i djeci.
No svaki puta kad treba birati između mene i mame on bira mamu. Svaki puta kada razgovaramo na telefonu i njega mama nazove on prekida razgovor sa mnom da bi se njoj javio. U jednoj svađi mi je otvoreno i potpuno jasno rekao da mu nitko nikada neće biti bitniji od mame i sestre (osim djece jednog dana). Ja sam uvijek vjerovala da je najbitnije da je u vezi prioritet partner i da bez toga veza nema budućnost.

Pomozite, jeli to normalno? Što učiniti? Pretjerujem li što mi to smeta?
Prvo, prestani kritikovati njegovu mamu. Drugo, smiri se da bih mogla pravilo analizirati svu tu situaciju.
Koliko dugo vi pricate na telefon pa se on onda javi mami? Ako pricate po dva sata pa se on javi mami, mozda to i nije tako strasno. Ako pricate 10 minuta i jako ste se pozeljeli i onda mama zove, pa se on njoj javi a tebe ne zove nazad.. razlika je veliki izmedju ta dva slucaju.
Da li on mjenja vase zajednicke planove zbog mame?
Sve to trebas uzeti u obzir.. nije svaki muskarac koji voli svoju mamu ujedno i mamin sin.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 00:47   #71
ženo,bježi glavom bez obzira.... ako imaš zrnce soli u glavi
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 00:48   #72
Nek upozna dobro njegovu mamu i neka se raspita o njoj.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 00:50   #73
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
mozda je nekom problem malo detaljnije izlagati cijelu situaciju javno... neka pitanja nebi odgovorila... rijec nije o pre mladoj osobi...samo to cu reci...
A možda bi ipak mogla još nešto... Ovako djeluje kao da si samo došla postaviti ovaj naslov i to je to.

Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
Ionako je pitanje općenitog tipa... kako vidite da netko stvarno misli da su roditelji na prvom mjestu a ne partner.
Kako uopće takva razmatranja nekome padnu na pamet, obzirom da rang-ljestvice nemaju baš pretjeranog smisla jer sve dolazi u neko svoje vrijeme?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 00:52   #74
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Nek upozna dobro njegovu mamu i neka se raspita o njoj.
zašto treba upoznavati mamu? hoće li i s njom navečer lijegati,ne kužim...
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 06:26   #75
Quote:
ap Meryk kaže: Pogledaj post
Prije 10 godina i ja bih vjerojatno rekao da je dečko telac. Ovaj možda i je - pretjeruje ako prekida razgovor kad zove mama.

Ali u današnje vrijeme, kada se brakovi sve manje sklapaju i banaliziraju, a veze raspadaju zbog trivijalnih sitnica - mislim da reći da su majka ili dijete važniji od partnera znači samo da je ta osoba iskrena.
Nemojmo se lagati.

Povjerenje partnera se mora zaslužiti, a ne da se automatizmom stavlja na prvo mjesto.

Roditelji su tvoji roditelji za cijeli život. Dobri ili loši. Čak i kad su činili greške, često su mislili da rade najbolje za djecu. Isti je odnos nas prema svojoj djeci. Moja djeca će uvijek biti moja djeca. Ne znam kakvo bi to najgore zlo trebala napraviti da ih se odreknem.
Ali partner? U današnje vrijeme je to tako banalizirano - danas jesi, sutra nisi. Većina današnjih teenagera neće se ženiti, a promijeniti će najmanje nekoliko stalnih ( ozbiljnih, dugogodišnjih) partnera za života.

Zašto bi oni stavili partnera na prvo mjesto - onako, po defaultu?


Mene čisto zanima gdje je točno problem jer da nije zvala mama, nego teta šta provodi ankete a dotični se javio, čisto sumnjam da bi se o tome postavljala tema.

Definitivno ne mislim da bi majka ili otac trebali bit na prvom mjestu, ali da nekog smeta javljanje na telefon isto mi ne zvuči kao da dolazi od zrele osobe
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:10   #76
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
ne al ima preko 30...dovoljno?
Ljubav prema ženi i ona prema majci je toliko različita da je neuporediva. Prema tome dečko lupeće.
-možda bi bilo bolje da se zapitaš zašto je on s tobom. Sumnjam da je iz pravih razloga.Dojma sam da te spušta na zemlju glupostima. Čim ima potrebu za tim pitanje je čim ti to izazivaš. Al to ćeš morati sama sa sobom rješiti.
Zvoncica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:33   #77
Vecini muskaraca prioriteti idu ovako:
1. Ja i moj ego
2. Vlastiti komoditet
3. Mama
4. Zena koju voli na papiru i uz kojeg ga vezuje kredit
5. Dignuti kurac

I vecina o tome mudro sute. Ovaj tvoj je bar dovoljno blesav da ti kaze gdje si na ljestvici.
Prihvati ili prosetaj.
A mozes i se i zavaravati kako ces ga promjeniti.
A mozes i manipulirati i biti kucka koja ce ga posvaditi s obitelji.

Eto, sve je stvar slobodnog izbora
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:39   #78
Quote:
ap Meryk kaže: Pogledaj post
Povjerenje partnera se mora zaslužiti, a ne da se automatizmom stavlja na prvo mjesto.
A zašto bi roditelj automatizmom bio na prvom mjestu?
Quote:
Roditelji su tvoji roditelji za cijeli život. Dobri ili loši. Čak i kad su činili greške, često su mislili da rade najbolje za djecu.
To što misle da rade najbolje za djecu ne znači da to jeste najbolje za tu djecu niti možda djeca smatraju da je najbolje za njih. Ovakav nekritički pristup roditeljstvu uglavnom dovodi do toga da se podrazumijeva da dijete mora prihvatiti roditelja kakav god da je, a takvi roditelji često nisu skloni samokritici.
Quote:
Isti je odnos nas prema svojoj djeci. Moja djeca će uvijek biti moja djeca. Ne znam kakvo bi to najgore zlo trebala napraviti da ih se odreknem.
Ovakvo dijete bi volio?

Quote:
Zašto bi oni stavili partnera na prvo mjesto - onako, po defaultu?
U principu, na prvo mjesto niko ne dolazi po defaultu, ni mama ni tata, a ni partner. Svako od njih može zaslužiti da bude važniji od onog drugog u određenom trenutku. Zapravo, meni uopće nije jasna logika "prvog mjesta", jer s roditeljima valjda imaš drugačiji odnos nego s partnerom. Ovo o čemu autorica teme piše, liči mi na bolestan odnos s majkom i iskreno, ja ne vidim neku sreću za nju u toj vezi.
Quote:
CajnoPecivo kaže: Pogledaj post
Ima li razlike ako bi recimo umjesto njega bila neka obrnuta situacija pa da je cura ta koja je vezanija za roditelja nego za partnera? Neki s kojima sam razgovarala kazu da je to prirodnije...a meni nije ni jedno ni drugo...
Nema razlike, meni je pretjerana vezanost ista stvar bez obzira na spol. Roditelji koji na takav način vežu djecu za sebe obično tom vezanošću nadomještaju nešto što im fali u životu. Ja sam se pretežno susretala sa ženama tog tipa i ono što sam uočila kao obrazac ponašanja je da te žene ne vežu djecu za sebe iz ljubavi već iz sebičnih razloga, ako su udovice ili razvedene obično je riječ o strahu od samoće, a ako im partner ne poklanja dovoljno pažnje, onda sve to skupa može preći u patologiju. Smisao roditeljstva je da dijete naučiš samostalnosti i da ne ovisi ni o kome, a ne da ga vežeš za vlastite skute.
__________________
.

Zadnje uređivanje Soul sister : 02.12.2014. at 09:53.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:40   #79
ako se do sad nije odvojio od majcine sise,nit nece,nikad
mozes ti njemu svasta rec,trebalo bi bilo bi najbolje...trazit da bira izmedu mame i tebe,jebga,izabrat ce mamu
neki nikad ne odrastu,nikad

a moze i ovo kaj je Venera napisala
lolitaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 10:41   #80
Ja ne kritiziram majku, stovise ni ne vidim njegovu mamu kao problem. Ne nameće se ona njemu. Ne znam za odgoj, ali mislim da nema indikacije da je mama pretjerano posesivna. No nakupilo se par situacija kao spomenute i negdje gdje mi je stvarno trebao, pa je odlucio birati mamu ipak (iako ja mislim da mi je potrebniji bio nego njoj u toj situaciji, nebih sad u detalje)

Ne znam, ne vjerujem u dugotrajnost veze (ili braka) u kojem jedna osoba smatra da je obitelj u kojoj se rodila bitnija nego onu koju je ta osoba stvorila.

Brakovi propadaju i bez tog problema, a imat osobu koja ce prioritizirat ne jednu već više osoba prije svoje djevojke/zene...tu vidim samo dugoročan problem. A da nedajboze mama ispadne kao neka spletkarosica i osoba koja se voli mijesati u djetetov brak...ne znam. Kako i planirati nesto, bilo veceru ili godisnji kad to sve moze propast ak mami ili sestri nes zatreba...
Vidim da se većina načelno slaže sa mnom....
CajnoPecivo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.