Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 15:17   #41
Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
Ona je navaljivala, on je kriv što se doveo u iskušenje i na kraju popustio.
a ti najozbiljnije misliš da bi vaš brak funkcionirao da ona nije navaljivala?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:18   #42
Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
Ja ne dobivam ništa time što ju omalovažavam, ali to su činjenice, žena je radodajka. Krivi su oboje i to je tako. Ona je navaljivala, on je kriv što se doveo u iskušenje i na kraju popustio.
već su ti žene prije mene lijepo rekle, on je kriv. Spomenuta "radodajka" kada se već tako rado daje okolo, vjerojatno ne mora nikome polagati račune. Tvoj tada zaručnik i sada suprug nije imao takvu slobodu, jer biti u vezi i planirati brak podrazumijeva i minimalnu samokontrolu pred napadima neodoljivih i seksualno napaljenih "radodajki". Teško je biti bijesan sam na sebe, ali tvom bračnom slomu nije kriva radodajka jer tvoj brak nije imao nikakve, niti teoretske
šanse za uspjeh ... sada to znaš i zato si ljuta, samo na pogrešnu osobu se ljutiš

edit: inače, ja bih sve napisala kao kemik, ali me sram psovati
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:20   #43
ja sam znala da te prevario već u onom drugom dijelu kad si opisivala da je postao "udaljen, drzak, živčan", itd... to su vam sigurni znaci da se muškarac ili sprema prevariti ili već vara...

ja ne bih nikad kopala po mobitelima ali činjenica je da će muškarac podsvjesno forsirati da ti saznaš za preljub, oni su takvi... dakle i da nisi to kopala, nekako bi on izaranžirao da ti to saznaš. zašto recimo nije bacio taj stari mobitel ako ga ne koristi više? ili ga je i dalje koristio?

a ne znam očito je on dvolična osoba kojoj se ne može vjerovati, a ti si upala u vakuum. jebiga dobrodošla u tridesete, takve situacije se dobijaju u tim godinama, s muškima. uvijek, ali uvijek je tu neka bivša koja živi s njim u glavi

ovdje nije problem hoćeš li ti oprostiti preljub, već kako mu možeš dalje vjerovati? a ono optuživanje tebe je tipično za preljubnike
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:23   #44
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam koliko glup moraš biti da se nakon takvog nečeg ideš udavati Dajte mi karton, dajte mi pušlek kartona, ali jebešmisve, to je posebna doza gluposti i zabijanja glave u pijesak. Da ne spomenem da je ona njemu pred njegovim roditeljima išla natrljavat nos u to što je on nju varao, i nakon toga i takvoga poniženja ona se ide udat za njega


Kako je krenulo, počet ćemo se polako svrstavat na njegovu stranu.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:23   #45
Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
Nikad neću razumit zašto neki ljudi pate za onima koji ih ne zaslužuju......kratko da,ali kad progledaš i vidiš šta ti je radio,radila.....ne razumijem.
U ovom slučaju ne razumijem njega koji može volit bivšu nakon svega i još joj dozvolit da ga i dalje j....na svim poljima....ne razumijem.
Neka mi netko objasni u čemu je draž voljeti nekoga tko to ne zaslužuje..
Je li to neka dijagnoza?
Ali toliko je rašireno da meni tu ništa nije jasno.
Vole se,tetoše,razumiju osobe koje su dno dna,a kad te osoba voli i cijeni i poštuje...ohlade se....wtf???
Nikako ne razumijem.
A to je prisutno i u prijateljstvima,poslu,svugdje....meni je to tako fuj,odmah mi osoba padne u očima kad vidim da ima taj sklop....nema boljeg hladjenja.
Kužim ja da smo svi različiti,ali je meni to toliko strano da se ni ne trudim ulagati energiju u takve osobe.g:
Jako je velik broj takvih ljudi, onih koji pokušavaju ugoditi drugima, primiti na sebe lošeg koliko god treba u nadi da će dobiti makar mrvicu priznanja u tuđim očima. Razlog leži u djetinjstvu, roditelji obično zanemaruju dijete izlažu ga negativnim kritikama zbog čega ono razvija ovakvo ponašanje.. Ne mora se raditi o partneru, može se radi o o strancu na ulici, mušteriji, čak i osobama koje nas zaista ne vole. Potreba da se ugodi drugima mnogima zna potpuno zavladati životom, te oni nemaju svoje ja, njihov ja svakodnevno se mijenja ovisno o okolnostima.. Potreba da se ugodi drugima je duboko destruktivna, vodi do duboke ovisnosti o drugima, udovoljiti drugima je naravno nemoguće bez obzira koliko nam je osoba bliska, vodi u perfekcionitam, potrebu da se neprestano nekome dokazujemo, potrebu da imamo više, želimo više ne zato što nas to usrećuje, već da dokažemo sebi da vrijedimo, da dobijemo priznanje u tuđim očima. Takva osoba može posjedovati sve na svijetu i biti će još nesretnija jer posjedovanje traži odgovornost, brigu o tuđim potrebama i trošenje vlastitih resursa..
Ovakve osobe često pristaju na iskorištavanje i manipulaciju, one zapravo žive život kojeg su imali sa roditeljima i nesvjesno prihvaćaju ulogu žrtve nastojeću ugoditi poradi mrvica, makar jedne lijepe riječi...

Ukratko, zdrava osoba je sretna sa sobom, ima jasne želje, ciljeve i predodžbe što želi u životu, živi u skladu sa svojim osjećajima, željama i potrebama, ne trudi se ugoditi drugima ne traži potvrdu vrijednosti u tuđim očima...Drugi su tu da obogate nezin život na ne da njime upravljaju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:24   #46
Grešku si napravila već tamo negdje 2. godine (ako se ne varam). Čim je počela promjena u ponašanju si trebala ozbiljno porazgovarati s njim i reći da tako ne ide dalje.

Zašto bi bila u vezi s tupanom koji ne komunicira, ne jebe, ništa mu se ne da i samo bulji u mobitel. Trebala si ga već tad pitati koji mu je vrag i ili to iskomunicirati s njim ili otići, pa nek si igra igrice sam sa sobom.

Brak nije bezvezni papir koji potpisuju samo najnadobudniji. Na stranu romantika i sve, ali brak je ugovor. I ti i on se obvezujete na nešto. Kad jedna ili obje strane ne ispunjavaju svoj dio ugovora, sasvim legitimno ga možeš raskinuti.

Ti odgovornost imaš prvenstveno prema sebi, a onda prema njemu i prema čitavoj familiji. Ti trebaš biti zadovoljna u braku. S osobom s kojom ne možeš komunicirati ne možeš biti zadovoljna.

Sve i da te nikad nije prevario, on nije bio nikakav materijal za osobu s kojom bi mogla biti sretna. On je bio kreten već od te 2. godine.

Pogriješila si i udala se za budalu. I šta sad Puno veća greška bi ti bila da s njim ostaneš u braku i da (nedajbože) imaš dijete s njim. Baci malo pogled na pdf Rastave. S takvom osobom te može čekati jedino ganjanje alimentacije i nesretno dijete kojeg preko kojeg se tata osvećuje ili ga ne želi viđati. A možda čak i prijetnje oduzimanja djeteta ako se usudiš ostaviti ga.

Ne treba ti to. Neka ti udaja za njega ostane najveća budalaština koju si napravila i lijepo nauči nešto iz ove ogromne pogreške.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:26   #47
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Najlakše bi bilo da se nije ni udala za debila u čijem je skrivenom mobitelu pronašla gole fotografije u provokativnim pozama njegove bivše djevojke.
A čuj, kaj je tu je Autorica je i sama rekla da je za neku drugu temu, tak da je besmisleno pričat kaj bi bilo kad bi bilo.

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam koliko glup moraš biti da se nakon takvog nečeg ideš udavati Dajte mi karton, dajte mi pušlek kartona, ali jebešmisve, to je posebna doza gluposti i zabijanja glave u pijesak.
Pa zato sam i napisala da možda da je i bolje da je otvorila oči kad se udala, nego da ju je opet izmanipulirao. Ne mislim je time tješiti, nego to fakat mislim. Neki se ljudi u braku pokažu onakvima kakvi jesu, do tad glume, kao i njezin "divni dečko". Ionako nemaju djece tak da nije neka tragedija s tim potpisom. Ak on na to tako gleda, zakaj ne bi i ona
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Da ne spomenem da je ona njemu pred njegovim roditeljima išla natrljavat nos u to što je on nju varao, i nakon toga i takvoga poniženja ona se ide udat za njega Jer, naime, baš u takvom braku želiš biti, gdje je takvo ponižavanje i način komunikacije sasvim prihvatljiv
Nisam to ni pročitala pa onda se nema kaj žaliti, sve je znala prije tako da nije veš prekasno isplivao.
Al kako sam prije napisala, ovdje čak nije toliko problem u varanju koliko u njegovoj percepciji nje i bivše, gdje jednu voli a s drugom živi.

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
I sad ovdje dolazi "tražiti savjete". Ma traži kurac, a ne savjete (i preneseno i doslovno, btw), kaj misli da će dobit ovdje osim "jebeno se razvedi od kretena koji tebe radi istim takvim kretenom već 3 godine a ti mu daš, dakle nisi ništa bolja od njega"?

Što joj bilo tko, osim toga, može reći? Da ona njega samo mora jako puno voljeti, pa će se on izliječiti od želje da u drugu ženu redovito umeće svoj kurac?
Možda traži baš to. Jednom sam danima pisala na nekoj temi (sličan problem) i kad sam već totalno iznervirana napisala nekaj sarkastičnoga, autorica se uhvatila za te riječi i rekla da sam joj puno pomogla i da će se upravo toga držati
Možda u ovom slučaju nije tako, možda je ova autorica htjela samo svoje misli staviti "na papir" i suočiti se "crno na bijelo" s činjenicama jer joj je u glavi kaos, a komentari joj mogu samo pomoći da shvati da je odluka koju treba donijeti jedina ispravna. Postoje žene koje nemaju podršku u svojoj okolini, pa se propitkuju u čemu griješe, pa eto ak je i njegovima rekla a udala se za njega, ko zna kak su je smotali
Ne treba zdravome doktor nego bolesnome i onaj koji ovako iznese svoju intimu na forumu je već na putu k ozdravljenju. Možda je ovo najgore doba, predblagdansko ali bolje napraviti neki rezime prije nove godine nego u nju ući pun gorčine, nepovjerenja itd.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:27   #48
treba malo pregledati i kako se u prošlosti ponašao, ta bivša mu bila jedina cura? jel vi stvarno vjerujete u to? ovakvo ponašanje mi više liči na nekog serijskog i dobro izverziranog/uvježbanog prevaranta - ševca

i zašto svi napadate uvodničarku? meni opće ona ne izgleda kao neko ko "ide udovoljavat drugima" već kao cura kojoj je došla 30-a i panika za udaju. prilike ne padaju s neba pa eto tako. a i sama je rekla da je u prošlosti izgubila dosta vremena na sljedećeg, sljedećeg i tako dalje. kao da je ijedan sljedeći nešto bolji

ništa ona ovdje nije kriva u smislu da je htjela drugom udovoljavat, htjela je sebi jer je htjela imat dom i udati se. i to je sasvim normalno i u redu. e sad nije išlo pa nije, mora opet podići guzicu pa dalje. i nemoj ženo u tim godinama više čekati "3 godine" da se on odluči. veza mora eskalirati u prva dva mjeseca, a do 6. mjeseca trebaš imati potvrde

Zadnje uređivanje roziukrasi : 03.12.2014. at 15:32.
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:29   #49
Bježi. Bježi glavom bez obzira. Ne znam što te uopće zadržava u takvom odnosu. Zašto ti on uopće treba? Da te podsjeća svaki dan kako živiš s čovjekom koji te ne voli, ne cijeni, koji je nesretan jer umjesto žene koju očito nije prebolio život dijeli s tobom... Imaš posao, stan, financijski si neovisna i zbrinuta, najveća sreća u cijeloj priči je što NEMATE DJECE. Što još čekaš? Neko čudo kojim će se on promijeniti? Naglo shvatiti kako ipak voli tebe? Postati zainteresiran za vaš odnos? A ti ćeš mu sve oprostiti, zaboraviti i kupiti još poklončića?
enthusiastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:32   #50
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
treba malo pregledati i kako se u prošlosti ponašao, ta bivša mu bila jedina cura? jel vi stvarno vjerujete u to? ovakvo ponašanje mi više liči na nekog serijskog i dobro izverziranog/uvježbanog prevaranta - ševca
A mene to podsjeća na Charlesa i Camillu Jedna je fina cura za udaju, a druga je voljena žena bez koje ne može al nije zgodno da je ženi pa mu je svejedno koga ženi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:34   #51
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A mene to podsjeća na Charlesa i Camillu Jedna je fina cura za udaju, a druga je voljena žena bez koje ne može al nije zgodno da je ženi pa mu je svejedno koga ženi.
pa možda malo liči al charles je bio pod pritiskom/protokolom da se oženi. a možda je i ovaj, možda su ga starci pritiskali ili se htio osvetiti bivšoj

ne znam dvostruko mi je mišljenje ovdje. možda je fakat bio samo s jednom pa je imao potrebu za ovim drama-preljub iskustvom, a opet možda je samo serijski ševac i to mu je prirodno
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:36   #52
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
pa možda malo liči al charles je bio pod pritiskom/protokolom da se oženi. a možda je i ovaj, možda su ga starci pritiskali ili se htio osvetiti bivšoj

ne znam dvostruko mi je mišljenje ovdje. možda je fakat bio samo s jednom pa je imao potrebu za ovim drama-preljub iskustvom, a opet možda je samo serijski ševac i to mu je prirodno
Ne znam kaj je gore da voli jednu beznadno cijeli život (ne autoricu) ili da je serijski prevarant. Ni u jednom ni u drugom slučaju nema tu nikaj od braka.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:37   #53
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Brak nije bezvezni papir koji potpisuju samo najnadobudniji. Na stranu romantika i sve, ali brak je ugovor. I ti i on se obvezujete na nešto. Kad jedna ili obje strane ne ispunjavaju svoj dio ugovora, sasvim legitimno ga možeš raskinuti.
Daj prestanite fantazirat o brakovima, i baš upirat po romantici.

Brak triba zakonon zabranit. Da nema nikakve svrhe, vidi se baš po ovome ništavnon primjeru od tri miseca.
Brak je krivac šta je ova ženska u problemu kako šupirat budalu iz svog života. Jer se požurila udat ne bi li joj se kreten napokon posvetija. Ubračit joj je bija zadnji logičan potez u životu. I opet se zajebala.
I sad je u poziciji da gleda kako će degena razumit i privest ga pod svoje, jer ne želi ispast glupača koja će se rastavljat nakon tri miseca braka.
Eto, to je brak.
Govnu brat.
Sami problemi i posljednje šanse.
Da nije u braku, ova ženska bi se jučer okrenila i otišla, odnosno izbacila ga naglavu vanka, to je fakat i smisao naslova kojin je nazvala temu.

Partnere koji žive u zajednici, zakon štiti na razne načine. Bračni ugovor je višak koji ispada kontraproduktivan jer se partnere tobože obvezuje za nešto, šta ustvari predstavlja kočnicu.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:38   #54
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
pa možda malo liči al charles je bio pod pritiskom/protokolom da se oženi. a možda je i ovaj, možda su ga starci pritiskali ili se htio osvetiti bivšoj

ne znam dvostruko mi je mišljenje ovdje. možda je fakat bio samo s jednom pa je imao potrebu za ovim drama-preljub iskustvom, a opet možda je samo serijski ševac i to mu je prirodno
Što je to tebi serijski ševac?

Nisu li bolje biti serijski nego paralelni ševac? Potpuno je nebitno koliko je tko imao partnera i za ovu priču i za inače.

To što odrasla osoba pada pod pritiskom familije da se oženi je jako jako veliki signal za uzbunu jer očito da nema baš previše u glavi.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:39   #55
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj je gore da voli jednu beznadno cijeli život (ne autoricu) ili da je serijski prevarant.
i u jednom i u drugom slučaju ima problem u glavi

meni je najjače kako se ljudski mozak (neki, ne svi, ovisi kakav je mozak) nalijepi na iskustvo negative, kad ih je neko prevario, izlevatio (kao ta bivša njega)

ispada da mu je autorica samo bila sredstvo da ovu prvu napravi ljubomornom ili možda zainteresiranom. jadno
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:39   #56
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Da nije u braku, ova ženska bi se jučer okrenila i otišla, odnosno izbacila ga naglavu vanka, to je fakat i smisao naslova kojin je nazvala temu.
Misliš?

Zašto se nije jučer okrenila i otišla prije nego se ubračila, dok joj je to bilo mnogo jednostavnije nego danas?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:40   #57
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Daj prestanite fantazirat o brakovima, i baš upirat po romantici.

Brak triba zakonon zabranit. Da nema nikakve svrhe, vidi se baš po ovome ništavnon primjeru od tri miseca.
Brak je krivac šta je ova ženska u problemu kako šupirat budalu iz svog života. Jer se požurila udat ne bi li joj se kreten napokon posvetija. Ubračit joj je bija zadnji logičan potez u životu. I opet se zajebala.
I sad je u poziciji da gleda kako će degena razumit i privest ga pod svoje, jer ne želi ispast glupača koja će se rastavljat nakon tri miseca braka.
Eto, to je brak.
Govnu brat.
Sami problemi i posljednje šanse.
Da nije u braku, ova ženska bi se jučer okrenila i otišla, odnosno izbacila ga naglavu vanka, to je fakat i smisao naslova kojin je nazvala temu.

Partnere koji žive u zajednici, zakon štiti na razne načine. Bračni ugovor je višak koji ispada kontraproduktivan jer se partnere tobože obvezuje za nešto, šta ustvari predstavlja kočnicu.
Sorry, ali teže ti je raskinuti ugovor s teleoperaterom nego brak. Sporazumni razvod je jako brzo gotov, tako da ne vidim tu problem.

To što je njoj veći bed ispasti glupača pred selom nego živjeti s budalom je njena stvar. Svakome prema zaslugama.

I ne vidim gdje ja pišem o ikakvoj romantici.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:42   #58
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
brak je ugovor. I ti i on se obvezujete na nešto. Kad jedna ili obje strane ne ispunjavaju svoj dio ugovora, sasvim legitimno ga možeš raskinuti.
Ti odgovornost imaš prvenstveno prema sebi, a onda prema njemu i prema čitavoj familiji.
Prava istina je da ga može sasvim legitimno raskinuti i bez krivnje druge strane.
Jedino na kaj su oboje eventualno pristali tim ugovorom je zajedničko prezime. A možda čak ni to. To je kaj se tiče legitimnosti.
Odgovornost je nešto drugo i spada u sadržaj braka gdje partneri sami odlučuju kako će živjeti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:44   #59
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Što je to tebi serijski ševac?

Nisu li bolje biti serijski nego paralelni ševac? Potpuno je nebitno koliko je tko imao partnera i za ovu priču i za inače.

To što odrasla osoba pada pod pritiskom familije da se oženi je jako jako veliki signal za uzbunu jer očito da nema baš previše u glavi.
a ne znam, htjela sam zapravo reći simultani, paralelni. da, to je to. mada u ovom slučaju bio je i jedno i drugo

šta je po meni? pa to je ono kad tip po prevari (kad ga se uhvati u prevari) ima hrpu spremnih argumenata u rukavu (jer je to već sto puta ranije uradio, tj. bio stoput u toj situaciji), istrese ih i onda optuži prevarenu da je ona kriva. to ti je klasični scenarij. a moguće je da argumente ima spremne i zato jer je gledao tatu kako ih istresa pred mamu, nakon mnogobrojnih preljuba
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:45   #60
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
i u jednom i u drugom slučaju ima problem u glavi

meni je najjače kako se ljudski mozak (neki, ne svi, ovisi kakav je mozak) nalijepi na iskustvo negative, kad ih je neko prevario, izlevatio (kao ta bivša njega)

ispada da mu je autorica samo bila sredstvo da ovu prvu napravi ljubomornom ili možda zainteresiranom. jadno
Nemam kristalnu kuglu, al moglo bi to biti istina, pa kad se autorica rastane da se bivša ohladi od njega kao kaj se bila i zapalila jer je bio tuđi, pa će lik na kraju vjerojatno ostati sam.
Nisam sve pohvatala, ali autorica radi, ima stan, situirana je a on nije, tak da nije baš bio neki "poželjni neženja" po niti jednom pitanju, a kad dobije vritanjak bit će još manje poželjan.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.