Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 18:04   #221
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Što ste svi napali Baju s detaljima? Ne mislim tu samo na tebe, već na sve koji rastežete ovu priču kroz nekoliko stranica.

Koliko sam ja shvatila : advokat : , nije uopće poanta u dozvoli, nedozvoli, već u tome da se dojučerašnji partneri nisu preko noći pretvorili u smrtne neprijatelje "samo" zato što prekidaju. Partner koji je našao novu ženu nije odjahao u suton s njom i nije mu se živo jebalo za ženu s kojom je dugo vremena dijelio sve, već su zajedno prebolili smrt njihove ljubavne veze i transformirali je u prijateljsku. I meni je to super priča. Znam ih nekoliko sličnih, ali su na žalost prerijetke. Jer se češće sve svede na prepucavanje, bitke, onaj tko odlazi gleda samo svoj gušt, onaj tko ostaje gleda samo svoju patnju i zaborave na sve lijepo što su dijelili.

Meni je "Bajina" priča (zapravo priča njenih poznanika) nešto čemu bih težila kad bih prekidala svoju dugogodišnju vezu.
Pa di cemo se "zgrazati" na razlicitosti, nego na vorumu.

Ja ne znam takve price postrazvodne tranzicije od ljubavi ka prijateljstvu, a opet ljudi se rastali prijateljski.
Ne znam zasto. Valjda zato jer ljudima veza u pravilu vec prijede transformaciju od romanticne ljubavi do romanticne neljubavi do samog cina rastave.
Ja barem ne poznajem ljude koji su se rastali u drugacijoj vrsti ljubavi, osim eventualno platonskoj.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:30   #222
Autorice, pripazi na ton kojim diskutiraš, a to vrijedi i za ostale koji bi se svađali.

I ako još netko potegne opet po stoti put pitanje "dozvole" za brak, počet ću kartonirati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:07   #223
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
nastao bi muk jer je valjda već i bogu i vragu jasno da sklanjanje ljubavnice neće spasiti niti jedan brak. onako realno. ljudi su sebična bića u potrazi za svojom srećom, neće ti se nitko odreći te iste sreće da bi se kvazi spašavao brak kojem ionako nema spasa.
Znaš šta bit i jeste na tome da su svi sebični iz nekih svojih razloga-ljuba ne bi da se odrekne svog dragog, žena ne bi da se odrekne svog muža, a muškarci u velikom %-tku bi da što je duže moguće da zadrže postojeće stanje -sjedenja na dvije stolice.
To za (uopšteno gledano) spašavanje braka ne bih dalje razglabala, jer bi se to moglo otegnuti unedogled. Postoji xy kombinacija šta je sve (ne)moguće, a ipak je svaki brak priča za sebe.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:56   #224
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Naravno da bivša nije važna za njihov odnos... ali su bitna njegova djeca jer su neizostavni dio njegovog života.
Sve dok su ta djeca izmanipulirana majčinom mržnjom i jadom on neće biti sretan i opušten sa ili bez nove partnerice.
naravno da su bitna djeca, a ja nekako vjerujem da cure koje su imale dobar odnos s ocem (a očito jesu jer se i dalje redovito viđaju, normalno komuniciraju i ne pokazuju nikakvu ljutnju) imaju kapaciteta za normalan odnos i s očevom novom partnericom. dapače, ako stara stvarno toliko luduje, onda im ova nova obitelj može biti dobro utočište.
može netko manipulirati jedno kraće vrijeme, ali ne beskonačno dugo, pa nisu cure bedaste. djeca jako dobro znaju procijeniti kvalitetu roditelja, puno bolje nego što to odrasli misle.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 04:50   #225
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Naravno da djeca trebaju i biti i ostati najbitnija, Ali da za nju tu nema mjesta je cisti idiotluk. Trabunjas.
Po cemu je sebicna. Sta rastavljeni roditelji trebaju zivjeti u celibatu ?
Naravno da djeca trebaju biti i ostati najbitnija ali dama bi da ona bude najbitnija. Inace, ovo nije dobra situacija ni za koga a ponajmanje za djecu.

Osobno mi je preglupo da se zene guraju frajerima koji se rastavljaju ili koji su rastavljeni. Ne trebaju ljudi zivjeti u celibatu, ali prioriteti se ne mogu mijenjati ali se mijenjaju i precesto tako da na kraju ispastaju djeca. U ovom slucaju cisto sumnjam da likovi nisu imali vezu dok je jerfra jos bio u braku, bez obzira je li se brak vec raspadao ili nije. Ali dobro, svakom svoje.

Sebicna u ovom kontekstu nije nuzno nesto negativno nego prirodno nastojanje da osigura sebe i eventualno potomstvo koje ce mozda imati s likom. Sto mi takodjer nije jasno. Ne znam je li ovo moje misljenje uopce vezano uz temu, pa ako nije, slobodno brisite.

Zapravo, ne znam uopce zasto si ljudi kompliciraju zivot. Ocito lik jos nije spreman za novu vezu, ali ima vas koji ga nazivate luzerom i statijaznam. Zasto je luzer? Zato sto ne zna unatoc svojim godinama kako se postaviti prema totalnom kaosu koji rastava i raspad obitelji izaziva? Da zemska nije sebicna pokusala bi covjeka pustiti da se organizira, pocisti nered i sastavi ponovo svoj zivot. Vjerujem da niti njemu nije jednostavno iz jedne lose veze uskociti u drugu koja isto tak ne zvuci bajno.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.