Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 10:25   #21
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Autorica je upoznata. Nije da njoj u lice govori jedno, a ekipi, rodbini, prijateljima drugo.
Ona pristaje na takav odnos iz njoj znanih razloga.

Rekla bi da on nije potpuno zadovoljan njome, njihovim odnosom i drži ju na "distanci", a ona to prihvaća.
Ne bih baš rekla. Autorica je upoznata da on odbija komunikaciju , odnosno da joj ne želi reći razloge svog izbjegavanja suživota s njom. Ja bih otvoreno tražila otvorenu komunikaciju. Ukoliko on opetovano izbjegava i vadi se sa svoj sindrom vječnog dječaka valjda bi mi to bio dovoljan indikator da se zapitam šta ja uopće radim u takvoj "vezi".

Ukoliko on nije zadovoljan njome i njihovim odnosom onda bi bilo u redu da joj to tako i kaže. Ukoliko to nije u stanju na autorici je da odluči da li ju takav krnji "odnos" zadovoljava ili ne.

Nedostatak komunikacije ili ne pokazivanje želje za istom indikator je da jednom od njih dvoje nije dovoljno stalo.

Ne znam, da se mene pita ja bih ga prvo pitala u kakvom je odnosu s roditeljima, otkud potreba za Petar- Panizmom, zašto se boji obveze sa osobom s kojom je 4 godine i tako to...al tada bi me već prebacili na Psihokauč
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 10:35   #22
Quote:
NeaSnow kaže: Pogledaj post
Autorica je upoznata da on odbija komunikaciju , odnosno da joj ne želi reći razloge svog izbjegavanja suživota s njom.
Autorica je upoznata i živo me zanima u čemu ona nalazi uporište za ostanak u takvom odnosu.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 11:50   #23
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
I...što sad?
Nemoj više ići kod njega. Družite se kod kod tebe, povremeno ga pošalji po špeceraj i na kraju mjeseca mu jednostavno daj račun za režije u ruke.

Previše razmišljaš - djeluj. Pa vidi kako će reagirati.

Iako ne zvući obećavajuće, sa (barem) 40 godina na leđima nije još živio s nekom, nije bio u ozbiljnoj vezi, ne znam, zvuči čudno. Vječiti neženja koji ne želi obveze. Legitiman izbor. Ali ako ti to ne odgovara, nemoj se mučiti ostajenjem u takvom aranžmanu...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 11:52   #24
Hm...sad slijedi onaj "omiljeni" mi dio kad se moram opravdavati.

Dakle...ono što ste propustili uzeti u obzir iz prvog posta je da....meni je u tom odnosu lijepo...slažemo se...a i on se ponaša u skladu s time i djeluje prilično zadovoljan njime. Ovakvim kakav je, bez useljavanja, naravno.
Funkcioniramo normalno, možemo i razgovarati i dogovoriti se oko stvari koje su nam bitne. Osim, evo, ove koju izbjegava...
4 je prva brojka u njegovim godinama. Odnos s roditeljima? Njegov ili moj? Moj je ok, njegov nikakav jer su odavno pokojni.

Je, svjesna sam i ja činjenice da sam u pat poziciji iz koje nemam baš puno kuda...a žao mi je jer...s njim se mogu vidjeti u budućnosti. S nikim drugim to nisam ni željela ni tražila da se useljava...
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 11:55   #25
Dakle, on već 4 godine živi sam, a ti ne živiš s njim?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:00   #26
Dijeli stan sa sestrom i obitelji. Iako je 90% vremena na poslovnom putu ili kod mene.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:01   #27
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Dakle...ono što ste propustili uzeti u obzir iz prvog posta je da....meni je u tom odnosu lijepo...slažemo se...a i on se ponaša u skladu s time i djeluje prilično zadovoljan njime...
Kako to izgleda kad naletite na nekog poznatog u gradu, npr. na tvoju kolegicu s posla, predstaviš ga kao svog dečka ili kaj...?

Ako je devedeset posto vremena kod tebe, onda može i plaćati račune i tehnički onda to i je onda vaš stan.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:02   #28
Ček, sad ne razumijem - ako je on veliki dio svog vremena kod tebe, kako onda ne živite skupa? U čem je problem? U adresi na osobnoj?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:25   #29
Predstavim ga imenom...ionako ljudi znaju što smo si (oni koji su mi bitni).

ne živi kod mene 90% vremena, već je toliko na putu i kod mene...kod mene je jednom tjedno u prosjeku (ostaje spavati), dolazi češće od toga.

Je, to je taj tip...s tim da je taj problem sa premalo viđanja nekako prestao postojati i sad se vidimo 2-4 puta tjedno kad nije na putu. Što je meni ok.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:32   #30
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Predstavim ga imenom...ionako ljudi znaju što smo si (oni koji su mi bitni).
A što ste si?
Kako bi on reagirao da ga predstaviš kao partnera?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:34   #31
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Je, svjesna sam i ja činjenice da sam u pat poziciji iz koje nemam baš puno kuda...a žao mi je jer...s njim se mogu vidjeti u budućnosti. S nikim drugim to nisam ni željela ni tražila da se useljava...
Ti se vidiš s njim u budućnosti, ali on se ne vidi s tobom sudeći po onome kako se ponaša...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:39   #32
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Hm...sad slijedi onaj "omiljeni" mi dio kad se moram opravdavati.

Dakle...ono što ste propustili uzeti u obzir iz prvog posta je da....meni je u tom odnosu lijepo...slažemo se...a i on se ponaša u skladu s time i djeluje prilično zadovoljan njime. Ovakvim kakav je, bez useljavanja, naravno.
Funkcioniramo normalno, možemo i razgovarati i dogovoriti se oko stvari koje su nam bitne. Osim, evo, ove koju izbjegava...
4 je prva brojka u njegovim godinama. Odnos s roditeljima? Njegov ili moj? Moj je ok, njegov nikakav jer su odavno pokojni.

Je, svjesna sam i ja činjenice da sam u pat poziciji iz koje nemam baš puno kuda...a žao mi je jer...s njim se mogu vidjeti u budućnosti. S nikim drugim to nisam ni željela ni tražila da se useljava...
A da mu lijepo kažeš da bi voljela da živite skupa (ako je formalnost problem) i/ili da želiš dijete s njim?
Je li bolje živjeti u magli ili načistu?

Jer očito da te sve ovo ne kopka samo zbog definicija.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:47   #33
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
A što ste si?
Kako bi on reagirao da ga predstaviš kao partnera?
Predstavljala sam ga i tako. Nije se bunio... niti pozelenio i pobjegao.

Pantelija, djecu ne želim. A za život skupa sam i rekla, ali nema povratne informacije. U tome je i problem.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:06   #34
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post

No...on je prokleti petar pan...na samu pomisao ozbiljne veze se smrzne.
Ako ti je stalo do tog čovjeka, citiranu rečenicu nemoj smetnuti s uma. I nemoj od njega raditi nešto što nije, niti ga stavljati u situacije u kojima se smrzava.

Mi ljudi svjesno donosimo odluke, ali žmirimo (što svjesno, što nesvjesno) na nuspojave tih odluka i ne volimo se njima baviti. Vjerujem da ti je odnos s njim lijep, neopterečujuć, bez ikakve težine, podržavajuć, i da u njemu imaš ljubavnika koji ti zna biti i najbolji prijatelj.
Nuspojava, u tvom slučaju,je da se on ne želi vezati na način na koji ti želiš.

Probaj preispitati sebe, da je malo manje "petar pan", bi li ti bio jednako interesantan i privlacan? I što je to u tebi da si toliko zavoljela muškarca koji se ne želi vezati? Čak ni s tobom...

Meni njegov stav nije problematičan, problem proizlazi iz tvojih očekivanja da on bude nešto što nije. Možeš ostati s njim, poštivati ga i voljeti upravo takvog kakav jeste ili pronaći muškarca koji će se jasno i glasno od početka veze deklarirati da je s tobom u vezi i da će te jednog dana oženiti, a prije toga ćete jedno vrijeme živjeti skupa.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:07   #35
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Predstavljala sam ga i tako. Nije se bunio... niti pozelenio i pobjegao.

Pantelija, djecu ne želim. A za život skupa sam i rekla, ali nema povratne informacije. U tome je i problem.
Onda je nešto drugo posrijedi i ružno je da te tako ignorira i zavlači.
U svakom slučaju će 'to' moraći izaći na čistac.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:11   #36
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ako ti je stalo do tog čovjeka, citiranu rečenicu nemoj smetnuti s uma. I nemoj od njega raditi nešto što nije, niti ga stavljati u situacije u kojima se smrzava.

Mi ljudi svjesno donosimo odluke, ali žmirimo (što svjesno, što nesvjesno) na nuspojave tih odluka i ne volimo se njima baviti. Vjerujem da ti je odnos s njim lijep, neopterečujuć, bez ikakve težine, podržavajuć, i da u njemu imaš ljubavnika koji ti zna biti i najbolji prijatelj.
Nuspojava, u tvom slučaju,je da se on ne želi vezati.

Probaj preispitati sebe, da je malo manje "petar pan", bi li ti bio jednako interesantan i privlacan? I što je to u tebi da si toliko zavoljela muškarca koji se ne želi vezati? Čak ni s tobom...

Meni njegov stav nije problematičan, problem proizlazi iz tvojih očekivanja da on bude nešto što nije. Možeš ostati s njim, poštivati ga i voljeti upravo takvog kakav jeste ili pronaći muškarca koji će se jasno i glasno od početka veze deklarirati da je s tobom u vezi i da će te jednog dana oženiti, a prije toga ćete jedno vrijeme živjeti skupa.
Ovo mi je nekako najljepši post do sada...i sličan jednom odgovoru na onoj staroj temi zapravo...
Ali njeguje ideju da je u redu da je on takav kakav je, a da su moje želje...nerealne...
Ne znam...meni bi taj korak suživota bio logičan...i drag. I bez njega fali nešto malo...do potpune sreće.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:24   #37
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Ovo mi je nekako najljepši post do sada....
A znaš zašto? Zato što ti voliš tog čovjeka baš takvog kakav jeste.


Quote:
i sličan jednom odgovoru na onoj staroj temi zapravo...
Ali njeguje ideju da je u redu da je on takav kakav je, a da su moje želje...nerealne...
Ne znam...meni bi taj korak suživota bio logičan...i drag. I bez njega fali nešto malo...do potpune sreće.
Već sam ja to jednom pisala na forumu.

Nisu tvoje želje nerealne, realne su, normalne, u skladu s društvom u kojem živimo. Ljudi su u vezi, pa se zaruče, pa ožene... uglavnom.
Želiš vezu.

Imam osjećaj da ti i nije toliko bitno da on izgovori da ste vi u vezi i da ti natakne prsten na ruku, koliko ti je bitna nekakva sigurnost i stabilnost, potvrda da će on ostati uz tebe.

Možda sam zabrijala, ali tako mi se čini... pa bih ti samo htjela reći da prsten ili papir nisu nikakva garancija za vjernost ili opstojnost.
Uživaj u tom čovjeku.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:41   #38
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Ovo mi je nekako najljepši post do sada...i sličan jednom odgovoru na onoj staroj temi zapravo...
Ali njeguje ideju da je u redu da je on takav kakav je, a da su moje želje...nerealne...
Ne znam...meni bi taj korak suživota bio logičan...i drag. I bez njega fali nešto malo...do potpune sreće.
Imaš li ti hrabrosti izaći pred tog čovjeka i reći mu: "Hej, četiri smo godine skupa, lijepo nam je, uživamo, i ja bi stvarno željela da živimo skupa, zato što mislim da bi osim kao ljubavnici i prijatelji stvarno dobro funkcionirali i kao sustanari, a ne zato što je to "logičan" ili "sljedeći" korak (jer to uvijek podrazumijeva i neke buduće korake). Ako ti to ne želiš, molim te da mi objasniš razloge, jer ja to ne razumijem, a ako ne razumijem, teško mogu prihvatiti."?
supradyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:12   #39
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post

A ja ne mislim čekati da petar pan odraste. Ne još 5 godina. I...što sad?

Ne razumijem, s jedne strane kazes da se jedino s njim vidis u buducnosti, sto bi znacilo da ga prihvacas takvog kakav on jest. A s druge opet kazes da ne zelis cekati da se on promijeni.
Ja to vidim ovako, ili ces to tako prihvatit kako je ili neces. Ti najbolje znas hoce li on odrasti u tom smislu kojeg navodis ili nece.

Cim si ti postavila temu znaci da te to muci i da neces samo tako preci preko toga. Malo mi je nezrelo sto on nece niti pricati o tome. Kao ako ne spomenemo onda to niti ne postoji, ne volim to zatvaranje ociju pred problemom. A on nece nestati sam od sebe.

Nemam neki savjet. Ili ces popustiti ti ili on, a najbolji bi bio neki razgovor o tome da dodjete do zajednickog rjesenja kako kasnije ne bi netko nekome zamjerao.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:27   #40
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
A znaš zašto? Zato što ti voliš tog čovjeka baš takvog kakav jeste.
Ne slažem se.
Ona guši u sebi i bori se dvije godine (hint, druga tema) s tim da joj nešto ne štima.

Želi veću bliskost, a on ako želi ostati Petarpan zauvijek, neka to verbalizira.
Otkad je problem izraziti ono što želiš ako stojiš iza toga.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.