Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 09:38   #121
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
možda imaš pravo-no ono što me kopka je njegovo ne dijeljenje te želje samnom trenutno...ok, ostavljam malu šansu da se do tad predomisli, no mislim da nije ok da ne želi razjasniti svoje želje i razloga zašto da ili zašto ne...

u biti sam nesigurna u mogućnost da li će tog suživota biti...što me ipak mući...ne zato jer mi je ružno i tužno, nego zato što ja znam da to želim u budućnosti, a postoji šansa da on to nikad neće željeti...
Koliko god misliš da te napadamo , d te osuđujemo , da tuđim veseljkom mlatimo po gloginjama , da ti ne dajemo pametne savjete , jedan ogromni alarm većina nas vidi , a vidiš ga i ti , ali ga još uvijek svjesno zanemaruješ .

On i dalje želi živjeti u toj nekoj čudnoj zajednici sa sestrom i njenom obitelji , a ne želi žud s tobom .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 10:17   #122
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
... Da, vjerojatno vuče ozbiljne brodolome...tipa onih da su mu u ranim dvadesetima jedan za drugim umrla oba roditelja pa je ostao sa mlađom sestrom...
Sve si razmišljam i mislim sada da on sve to izbjegava zato što nije imao pravu mladost... morao se brinuti za sestru, morao je sve sam kroz život.
Tolika odgovornost, bez ikakve pomoći, cura pred ili u pubertetu za odgoj i brigu, računi, kuća na njemu, njeni dečki, pa se udala, njegovi nećaci i muž itd.
Sve to a u vremenu kada se trebao samo sobom baviti.
Mora da se osjeća starim.
Nije mogao uživati u vezama, nije naučio kako biti u vezi, kako prihvatiti ljubav...
To se događa i ženama koje život provedu sa nekim bezveznjakom koji ih loše tretira.. ne znaju ili teško se zatim priviknu na dobro, pažnju i ljubav.
To može shvatiti samo čovjek velikoga srca... sve ovo, pa biti beskrajno strpljiv, blag, brižan i uporan.
Ti si pokazala da to možeš.
Zato ne vidim sreće budeš li ga pritiskala...na bilo koji način.



Pa evo sada mu nakon toga ne treba još jedna žena i odnos, jedna obaveza... a i posao mu je zahtjevan.
Jednu je riješio i već ga čeka nestrpljivo na obzorju druga 24/7...jajk.
Njemu treba prostora, mira, tišine i slobode.

Nije se stigao zabavljati, uživati u slobodi...a odgoj i suživot tolike godine sa sestrom (kao da ima dijete) nije mu se pretjerano svidio.

Stoga Alanis nemoj pritiskati jer vjerojatnije je da ćeš dobiti otpusnicu, budeš li ga silila na neku novu obavezu kao ŽUD.
Nije on emotivno pošemeren nego mu je na vrh glave brige o ženama, obaveza, nemogućnost veće slobode, zahtjevi žena i njihova potreba za njegovom vječnom angažiranošću. Mi žene to ne shvaćamo jer kada volimo nekoga želimo ga samo gledati , slušati i biti sa tom osobom.
Iz dobre namjere i neiskustva... napravimo si kraval. Čak i ako nismo napasne.
Pa nemoj.
On nije za to sada spreman, neće možda još dugo a sumnjam da će to biti za godinu dana. Ako možeš pričekaj.
Ako ne možeš, traži dalje. I to je isto u redu.

Zadnje uređivanje pozitivax : 22.12.2014. at 10:59. Reason: žurba
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:42   #123
Pa da, slazem se s pozitivinim zadnjim postom.

Rijetko nesto dobro ispadne iz pritisaka i ultimatuma.

Veliki koraci u vezi bi trebali ici prirodno, iz zajednicke zelje i potrebe, bez pritisaka s bilo koje strane.

Ako postoji veliki nesklad u zeljama, onda se partneri mogu razici, i to je ok.

Na kraju je na tebi procijeniti je li ti bitnije biti u takvoj i takvoj vezi, ili biti tocno s tim covjekom. Jedno i drugo je u redu, bitno je samo biti posten prema sebi i prema njemu.

Primjer: meni je bilo jako bitno imati djecu, i da moj muz nije bio za to, ne bih ostala s njim u vezi, odnosno ne bi ta veza napredovala, ne bismo se uselili, kupili kucu itd. Ostajanje bi samo dovelo do problema, nesrece, tuge, i na kraju vjerojatno i razlaza.

S druge strane, imam blizak par, gdje je on htio djecu, ona bas i ne, pa su imali problema s plodnoscu, ona nikako nije zeljela ni na potpomognutu oplodnju ni usvojiti, i on je zakljucio da mu je vaznije biti s njom nego imati djecu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 20:39   #124
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Da, vjerojatno vuče ozbiljne brodolome...tipa onih da su mu u ranim dvadesetima jedan za drugim umrla oba roditelja pa je ostao sa mlađom sestrom. Tako da, ne, sa svojih 40 se ne drži mamičine suknje (što fakat mrzim kod ljudi i nikad ne bi takvog nekog ni pogledala), nego je sa svojih 20 moramo brinuti i za sebe i za sestru. S kojom i dalje dijeli stan iako ona ima obitelj sada. Što je meni malo čudno, ali, kupiti stan u kojem ćeš provoditi relativno malo vremena je veliki trošak na koji se nije odlučio, iako je htio kupiti neki stan u doba kad smo počinjali.
Plus jedina ozbiljna veza zbog koje je otišao živjeti u inozemstvo pa se nakon par mjeseci vratio.

Tak da...je, emotivno je sjeban. Shvaćam i zašto...i da je to možda razlog broj jedan da se užasava obaveza. Kolekciju sprava za mučenje nema...vjerojatno bi je izvukao koji puta kad sam bila kod njega
Ja ne bi zanemarila ovaj slijed dogadjaja. Iako, razumijem i tebe. Prirodno je da imas potrebu za suzivotom. Ali cinjenica da je prozivio takvu traumu nije za odbaciti. Lijepo je sto si strpljiva. Ali nisam bas sigurna koliko bi ta strpljivost dugorocno mogla biti dobra za tebe. U jednom momentu neka ce se promjena morati dogoditi, ovakva ili onakva.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 13:54   #125
Pokaži mu obje teme, ako se tad ne useli, onda ne znam.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:29   #126
iz osobnog iskustva, 2 godine smo bili zajedno sad et skoro 3 zivimo zajedno i nimalo nije lijepo niti bajno. Jedan nacin zivota je kada se vidite par puta tjedno a drugo je kad s nekim zivis 24/7. Nekako nestane sav onaj zar s pocetka veze, sve se to izgubi. Da mi je netko tada savjetovao da ne srljam vjerovatno bih i dan danas imao sretnu vezu, i sve ove probleme koje sada imamo s starenjem nam nebi bili takvi problemi
denis0512 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.