Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 10:12   #4981
Podrzavam svaku upotrebu mitraljescina, narocito Garonje.
Jebo ti helikopter koji nece otrest rafalcinu kad me se cefne.
Sta sad fali pucanju iz mitraljeza druze Airbag?
Pa ne puca po nasima!
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:36   #4982
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Podrzavam svaku upotrebu mitraljescina, narocito Garonje.
Jebo ti helikopter koji nece otrest rafalcinu kad me se cefne.
Sta sad fali pucanju iz mitraljeza druze Airbag?
Pa ne puca po nasima!

Je u pravu si ..

Kako ga držati u krilu ...




Fakat niste normalni s tim pizdarijama ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 18.11.2017. at 10:47.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:20   #4983
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ajme ubit ću se opet pitomac oće nabuđiti mitralješčinu i 1000 metaka pa udri


Aloooo

Taj koji puca je pilot, nije pješak nije specijalac, on to radi samo da bi naučio proceduru koja omugućuje obrambeno zaštitno djelovanje u slučaju da se nađu ugroženi bez adekvatne mogućnosti obrane standardnim naoružanjem.

To što si vidio NIJE DOKTRINA upotrebe nego izniman slučaj, naši piloti nisu dio kopnene vojske i nisu prošli nikakve obuke tipa marksman, sniper itd.. to je za IZNIMNE PRILIKE I SAMOOBRANU
!!


To nije Transformers zajebancija da nam pilot visi na vratima s Ulltimaxom i roka po 100 metaka okvir da bi se klincima sline curile ..

Nisi primjetio kako lete po kiši, kakvu navigaciju koriste jesu li PMU ili SMU jel radi VFR ili IFR tko navodi kako komunicira kako akvizira metu čime, ali si primjetio da bi mogli VEĆI mitraljez staviti pilotu u krilo pa hebem mu više jeste li normalni dokle s mitraljezima
?????
Ok ok nemoj divljati
Ok nije standardna procedura ali ameri to stalno rade kad imaju kakve usamljene ˝lake mete˝
Inače ti je ultimax i SAW pogotvo u para. modelu(imamo ih na skladištu) iste veličine nego G36 i VHS
U cijeloj priči sam samo rekao da je takva strojnica korisnija nego jurišna puška

Primjetio sam cijelu obuku i to je za svaku pohvalu i sviđa mi se što treniraju kao ameri stalno i u svim uvijetima
Samo jedno pitanje za one upučenije u problem mi smo vidjeli snimku sa kakve GO PRO kamere montirane na kacigu pilota
Da li i sam sustav za ciljanje (pretpostavljam da ne pucaju otprilike sa topom i raketama) ima kakvu mogučnost snimanja radi analize samog napada i obuke i ovak nama za zabavu na youtube???
Ako se uzme u obzir da je 90% obaranja aviona u ww2 ratu od strane amera snimljeno kamerom koja se palila kad je pilot pucao na drugi avion pa valjda stroj mlađi skoro 50g valjda ima nešto sl
Mislim ima snimka IR kamerom onog para u autu
Ovdje i u nočnim uvijetima vidimo samo kako djeluju po meti ali go pro još nema IR snimanje
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:59   #4984
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Ok ok nemoj divljati
Ok nije standardna procedura ali ameri to stalno rade kad imaju kakve usamljene ˝lake mete˝
Inače ti je ultimax i SAW pogotvo u para. modelu(imamo ih na skladištu) iste veličine nego G36 i VHS
U cijeloj priči sam samo rekao da je takva strojnica korisnija nego jurišna puška

Primjetio sam cijelu obuku i to je za svaku pohvalu i sviđa mi se što treniraju kao ameri stalno i u svim uvijetima
Samo jedno pitanje za one upučenije u problem mi smo vidjeli snimku sa kakve GO PRO kamere montirane na kacigu pilota
Da li i sam sustav za ciljanje (pretpostavljam da ne pucaju otprilike sa topom i raketama) ima kakvu mogučnost snimanja radi analize samog napada i obuke i ovak nama za zabavu na youtube???
Ako se uzme u obzir da je 90% obaranja aviona u ww2 ratu od strane amera snimljeno kamerom koja se palila kad je pilot pucao na drugi avion pa valjda stroj mlađi skoro 50g valjda ima nešto sl
Mislim ima snimka IR kamerom onog para u autu
Ovdje i u nočnim uvijetima vidimo samo kako djeluju po meti ali go pro još nema IR snimanje
to bi zbiljam bilo previše ... i do ovog sa puškom došli su zahvaljujući iskustvima sa terena dok su letali iznad urbanog područja,postupak koji se koristi iznimno,kad se prijetnja pojavi iznenada,kad postoji mogućnost stradanja civine populacije,izazivanja nepotrebne materijalne štete...itd,itd...ovakve radnje i postupci svojstveni su nekakvom asimetričnom sukobu ... u slučajevima kad je suprotna strana sposobna i ima čime vodit protuzračnu obranu Kiowa nema šta tražit iznad njihovih kuća,šuma i brda...

..i ne kužim zakaj se svako malo spominju nekakvi Ultimaxi ... pa tog je bilo jako malo,praktički ono kaj je prikazano na postrojavanju u Kranjčevićevoj slavne godine...od tada pa do danas...hehh...dost toga je "dobilo noge"...tak da ono...nema...razduženo,otpisano...

i da postoji mogućnost snimanja , koliko sam ja skužio može se zabilježit kompletan let i poslije proučit,moguće kako se to čak i mora radit...obvezno je barem što se tiče amera...za naše nemam pojma
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:11   #4985
Možda se pilotu može namontirat kakav getling gan ili barem minigan.
I onda uključi autopilot ili lebdenje da se u miru može posvetiti pucanju.

A kad zahtijeva situacija, mogao bi koristiti i snajper, za stelt djelovanje, s visine se ipak bolje vidi.

__________________

✈ ✈
s-verse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:19   #4986
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Ok ok nemoj divljati
Ne divljam nego se čudim jednostavno .. kako Vam padaju na pamet takve stvari

To što su američani stavili nekoliko clipova iz Afganistana gdje se lik iživljava
na talibanima koji bježe na motorkotaču nije DOKTRINA koju HRZ usvaja !

Ajmo malo mućnuti glavom, OH-58D(r) 2 nosača za osobno kratko naoružanje za PIC i PNC, tamo mogu stati kratki automati kakve koriste američani.
Služi sa samozaštitu i djelovanje kada se ostane bez municija u glavnom mitraljezu 50.cal.

To se događa kada se uzme minimalna količina metaka i maximalna količina goriva recimo ..

Naši piloti su u sklopu vježbe i obuke uvježbavali korištenje osobnog naoružanja u cilju obrane,
NIKADA NITKO NORMALAN ne bi poslao helikopter i posadu u neku akciju u kojoj bi pilot koji ne upravlja zrakoplovom pucao po nekome !?!

Ne znam mogu li jasnije ikako objasniti .. to što imate u skladištu ništa ne znači.

Jednostavno nema mjesta gdje bi se mogli staviti

Mene rastuži to što ne razmišljate što ste laki na otponcu, okidaču orozu kako oćete.. ne mislite na život na sigurnost na letenje ..

Pa da je to pametno i potrebno to bi radili na 3B206 tijekom obuke.. ali ovo je u glavi US ARMY koja ima priliku obučavati naše HRZovce..

To pucnje kroz vrata nema ama baš nikakvog smisla osim ako upadnemo u neku situaciju da rulja napada nakon prinudnog slijetanja..

Ili da se ograniči neki bjegunac na način da mu se zaprečnom paljbom onemogući bjeg do dolaska specijalaca koji će ga uhititi ..

Naši piloti pristojno školovani neće sigurno juriti motorizirane talibane po Bukovici ..

Evo kako to izgleda..

Pilot In Command i Pilot Not in Command







Mi moramo raditi modifikaciju nosača da bi se osobno naoružanje pilota koje imamo u arsenalu HRZa moglo sigurno staviti u kokpit i osigurati !!

Okviri se nose na borbenom prsluku Bubnjevi Ultimaxa nemaju mjesta u standardnoj kabini !!

I posebnu pozornost moraš obratiti na stranu na koju izbacivač čahura izbacuje da ne bi vruće čahure PALE NA INSTRUMENTE ILI ZA VRAT PILOTU KOJU UPRAVLJA !!
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 18.11.2017. at 18:37.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:19   #4987
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Je u pravu si ..

Kako ga držati u krilu ...




Fakat niste normalni s tim pizdarijama ..
Ova je dobra, hahahahaha.! Pa san na guzicu od smija, Turbo Rambo!
meridiem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:32   #4988
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
to bi zbiljam bilo previše ... i do ovog sa puškom došli su zahvaljujući iskustvima sa terena dok su letali iznad urbanog područja,postupak koji se koristi iznimno,kad se prijetnja pojavi iznenada,kad postoji mogućnost stradanja civine populacije,izazivanja nepotrebne materijalne štete...itd,itd...ovakve radnje i postupci svojstveni su nekakvom asimetričnom sukobu ... u slučajevima kad je suprotna strana sposobna i ima čime vodit protuzračnu obranu Kiowa nema šta tražit iznad njihovih kuća,šuma i brda...

..i ne kužim zakaj se svako malo spominju nekakvi Ultimaxi ... pa tog je bilo jako malo,praktički ono kaj je prikazano na postrojavanju u Kranjčevićevoj slavne godine...od tada pa do danas...hehh...dost toga je "dobilo noge"...tak da ono...nema...razduženo,otpisano...

i da postoji mogućnost snimanja , koliko sam ja skužio može se zabilježit kompletan let i poslije proučit,moguće kako se to čak i mora radit...obvezno je barem što se tiče amera...za naše nemam pojma
Mislim da ih je bilo oko 1000kom u DR e sad koliko ih je preživjelo postoji podatak nekih 200kom u skladišteno nadam se da nije u skladištu za otpadno željezo
A žašto se spominju svako malo zato što je jebena stvar naspram garonje i M84
Evo neču ga više spominjati jer mi je SAW draži

Zadnje uređivanje Davorček : 18.11.2017. at 23:45.
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:27   #4989
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Mislim da ih je bilo oko 1000kom u DR e sad koliko ih je preživjelo postoji podatak nekih 200kom u skladišteno nadam se da nije u skladištu za otpadno željezo
A žašto se spominju svako malo zato što je jebena stvar naspram garonje i M84
Evo neču ga više spominjati jer mi je SAW draži
uhh...tisuću...preveč
prema Špegelju i Wikipediji "igra" brojka dvijestotine....200
naravno knjigu mu nisam pročitao al je očito to učinio netko drugi pa ću pretpostavit da je taj podatak relevantan
tu je link
http://www.maturskiradovi.net/forum/...nt.php?aid=845
...negdje je to spomenuto .. pa sad kog zanima

no da se vratimo na Kiowu ... ovo sa pucanjem kroz otvor vrata ... a to ti je ona spika vojno-policijske zadaće,prigode koje se u zadnje vrijeme pojavljuju to jest nameću pred sve suvremene Oružane Snage ...
jednostavno vojske se moraju prilagodit novim izazovima pa se usvajaju i kojekakve policijske (civilne) metode ... u ovom slučaju možemo bez problema govoriti o SWAT procedurama ali naravno prilagođenim vojnim potrebama

to je nabrijani kolega već spomenuo
ali naravno mi pitomci nemremo brez jubitoja pa stoga kratki video uvježbavanja policijski snaga ...(vidit ćeš da rade male ne isto kaj su naši delali sa Kiowama)
https://youtu.be/20fOSVVz348

a ovdje je praktična primjena te taktike oli tehnike , samo su u igri brazilijanci
..i koriste FAL-ovke bez optičkih pomagala a što je moju malenkost malo začudilo
https://youtu.be/20Zw9z2Av4o
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:59   #4990
pričamo o indijancima ovde tipa OH-58D ili o garonjama,ultimaxima,miniganima,durex-u, trojan-u, ili špricanju po pupku i dalje?

poke 23609,0-255
prozviždali ste.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:00   #4991
Danas nad Zadrom:
https://www.antenazadar.hr/wp-conten...-39.jpg?x50002
https://www.antenazadar.hr/wp-conten...-40.jpg?x50002
deepbluesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:04   #4992
Lijepo ih je vidjeti, makar na slici.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:06   #4993
...u ovolikom broju.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:15   #4994
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
...u ovolikom broju.
Boli.
Izdrzi.
Nije lako.
Ali, mozes ti to
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:23   #4995
Što bi me konkretno moglo boljeti u činjenici da ste uništili HRZ do te mjere da su dvije KW nad rivom veliki uspjeh?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:44   #4996
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Što bi me konkretno moglo boljeti u činjenici da ste uništili HRZ do te mjere da su dvije KW nad rivom veliki uspjeh?
Bilo ih je više od 4 danas, ok!?
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:46   #4997
Naravno, vidjeli smo ih na slikama.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:49   #4998
Evo ti od neki dan.. i danas ih je letilo više od ovog što je na fotografiji, htio Ti to prihvatiti ili ne.

vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:52   #4999
Hura! Četiri! Od isporučenih koliko? Sve sa HR posadama? Za prelet ih možete dići čak i osam.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:04   #5000
Quote:
Naravno, vidjeli smo ih na slikama.
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Hura! Četiri! Od isporučenih koliko? Sve sa HR posadama? Za prelet ih možete dići čak i osam.
-koji si ti bolesnik, ti si bolestan čovjek
greenvlad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.