Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Ladislav Ilčić je
mahniti ksenofob 130 57.27%
nepravedno demonizirani konzervativac 97 42.73%
Glasovatelji: 227. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2016., 18:36   #201
Tko su donatori GONG-a:

- Balkan Trust of democracy iza koje stoji The German Marshall Fund of the USA.
- British Embassy in Zagreb
- Europska komisija
- Mreža fondacija Otvorenog društva
- Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva
- Konrad Adenauer Stiftung
- Ministarstvo kulture

Tako da ako Iličić ima problema sa tim, ima problema sa EU, Britanijom i SAD-om koji potiču razvoj civilnog društva. Potpuno u suprotnosti od njihovih kriptokumunista, jugoslavena i ostalih bezvezarija o kojima lupaju.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:42   #202
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
I sad, koliko su dobile braniteljske udruge?
Ne znam , ali znam da su neke liberalne udruge iz platforme 112 i još neke gay udruge u 5 godina dobile 25 milijuna kuna ..
Centru za mir, nenasilje i ljudska prava 4 milijuna kuna
B.a.B.e. oko 6 milijuna kuna ( to je više od milijun godišnje)
GONG-u i zelenoj akciji oko 3,3 milijuna (oko 700.000 godišnje)

sad mi reci ti koliko prosječno dobiva jedna braniteljska udruga ?
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:45   #203
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Tko su donatori GONG-a:

- Balkan Trust of democracy iza koje stoji The German Marshall Fund of the USA.
- British Embassy in Zagreb
- Europska komisija
- Mreža fondacija Otvorenog društva
- Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva
- Konrad Adenauer Stiftung
- Ministarstvo kulture

Tako da ako Iličić ima problema sa tim, ima problema sa EU, Britanijom i SAD-om koji potiču razvoj civilnog društva. Potpuno u suprotnosti od njihovih kriptokumunista, jugoslavena i ostalih bezvezarija o kojima lupaju.

Britanija, EU i SAD-e su nekad bili savezi a sada su entiteti koji postoje sam zbog ljubavi, pravednosti i poštenje. Kad oni nešto financiraju netreba sumnjati u njihove namjere, zna se za koje vrijednosti se oni zalažu, Ako SAD-e financira ili EU ili Britanci onda je cilj demokracija, razvoj cvilnog društva i širenje ljubaiv...ali se te savezne države gnušaju vlastitih interesa i zarade. Tko je protiv Britanije, SAD-ea i EU...taj je (sotonjara) protiv demokracije !!!
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:49   #204
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
I sad, koliko su dobile braniteljske udruge?
evo našao sam, oko 12 milijuna kuna ili 1,9%

koliko ima braniteljskih udruga ?
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:53   #205
Niti jedna udruga od Ilčića ili Markićke, a ima ih toliko da ih niti ne znaju nabrojati, ne objavljuje javno svoje financijske izvještaje.

Za razliku od svih Iličiću omraženih, koje je danas pobrojao.

Iličić i ostali za koje u ovoj zemlji glasa oko max 30.000 ljudi (povijesni podaci sa izbora do sad, te preferencijalnih glasova sa ovih zadnjih), su licemjerni i opasni ljudi, koji pod izlikom uvođenja reda, žele posvemašnju netransparentnost kad je njihovo trošenje love iz proračuna u igri.

Logika je da su oni jedini moralni i stoga nemaju što drugima polagati račune.

Za početak, neka UIO objavio svoje financije. Da vidimo tko ih financira.
Nakon togasmiju prozivati druge za život na jaslama.

I njegova izjava o bolesti civilnog društva je točna u pogledu ovakvih udruga kakve su njihove. Takve udruge koje skrivaju financije, nisu dobrodošle u civilno društvo.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:53   #206
Ono što stoji iza svih ovih napada na civilno društvo, neovisne medije i organizacije koje se brinu za ljudska prava najbolje smo mogli čuti jučer na sjednici Vlade, a to je zapošljavanje oko 1000 novih HDZ-ovih uhljeba po raznim resorima koje je SDP otpustio. Treba pronaći načina kako njima dati dobre plaće i ostale bonuse i dodatke.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:56   #207
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ono što stoji iza svih ovih napada na civilno društvo, neovisne medije i organizacije koje se brinu za ljudska prava najbolje smo mogli čuti jučer na sjednici Vlade, a to je zapošljavanje oko 1000 novih HDZ-ovih uhljeba po raznim resorima koje je SDP otpustio. Treba pronaći načina kako njima dati dobre plaće i ostale bonuse i dodatke.
i nakon toga zaposlio još 1000 svojih SDPovih uhljeba .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:57   #208
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Ne znam , ali znam da su neke liberalne udruge iz platforme 112 i još neke gay udruge u 5 godina dobile 25 milijuna kuna ..
Centru za mir, nenasilje i ljudska prava 4 milijuna kuna
B.a.B.e. oko 6 milijuna kuna ( to je više od milijun godišnje)
GONG-u i zelenoj akciji oko 3,3 milijuna (oko 700.000 godišnje)

sad mi reci ti koliko prosječno dobiva jedna braniteljska udruga ?
prvo, kad budeš dovoljno pošten da ti odgovoriš na moje pitanje odgovriti ću i ja na tvoje. Drugo, stavi link za navedene brojke.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:00   #209
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
evo našao sam, oko 12 milijuna kuna ili 1,9%

koliko ima braniteljskih udruga ?
navodno ima oko 1200 braniteljskih udruga , to je oko 6000 kuna za svaku udrugu ,za usporedbu Lezbijska grupa Kontra dobije 60.000 kuna/godišnje ... 10 puta više
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:02   #210
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
prvo, kad budeš dovoljno pošten da ti odgovoriš na moje pitanje odgovriti ću i ja na tvoje. Drugo, stavi link za navedene brojke.
Poštedi me ad hominema ,odgovorio sam na tvoje pitanje
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:03   #211
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Ne znam , ali znam da su neke liberalne udruge iz platforme 112 i još neke gay udruge u 5 godina dobile 25 milijuna kuna ..
Centru za mir, nenasilje i ljudska prava 4 milijuna kuna
B.a.B.e. oko 6 milijuna kuna ( to je više od milijun godišnje)
GONG-u i zelenoj akciji oko 3,3 milijuna (oko 700.000 godišnje)

sad mi reci ti koliko prosječno dobiva jedna braniteljska udruga ?
Od kud ti ovi podaci? Iz "Izvješća o financiranju projekata i programa organizacija civilnog društva iz javnih izvora u 2014. godini" sigurno nisu. Stoga molim link.

GONG u svojem financijskom izvještaju, točnije Bilanci za 2014. navodi da je iz proračuna Hrvatske u 2014. dobio 9.863 kn
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:06   #212
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Udruge i građanske inicijative su 2014 dobile 140 milijuna kuna iz državnog proračuna ili 22% od ukupno 620 milijuna .
daleko ispod slijedi osobe s invaliditetom s 61 milijuna ili 9%

za djecu s teškoćama u razvoju tek 7,5 milijuna.. 1,2% .. sramota
djeca bez roditeljske skrbi milijuna kuna ili 0,16% ... sramota
https://udruge.gov.hr/UserDocsImages...ora%202014.pdf
itd...
To je ono što upozorava Iličić , za neke udruge koje ne rade ništa se izdvaja veliki novac dok za potrebitima gotovo ništa .
Ti to gledaš jako površno. I dinamo se broji kao udruga i građanska inicijativa. Mislim da ti je pametnije malo proučiti tablicu koja počinje na dnu stranice 33 koja govori o općim područjima financiranja.

Naime doznat ćeš da osobe s invaliditetom dobivaju 140 milijuna (22%), a slijedi ih sport sa 135 milijuna (21%).

Čisto reda radi, branitelji dobivaju 13 milijuna (nekih 2%).
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:07   #213
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Poštedi me ad hominema ,odgovorio sam na tvoje pitanje
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx
Izvrsno, link je članak iz 2013. i riječi Iličića, čija udruga GROZD ne objavljuje javno financijske brojke, pa ne možemo znati koliko oni dobivaju.

GONG za 2013. demantira te brojke i kaže sljedeće:

RAČUN PRIHODA I RASHODA
Prihodi iz proračuna Republike Hrvatske 0
UZUVRH sredstva sufinanciranja EU projekata 174.601
Prihodi od ugovorenih donacija 3.218.394
Prihodi od članarina 1.550
Prihodi od donacija građana 10.871
Prihodi od pružanja intelektualnih usluga 345.060
Prihodi od pružanja računovodstvenih i financijskih usluga 498.408
Ostali prihodi (tečajne razlike, kamate) 23.585
Ukupno prihodi 4.272.468
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:08   #214
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Od kud ti ovi podaci? Iz "Izvješća o financiranju projekata i programa organizacija civilnog društva iz javnih izvora u 2014. godini" sigurno nisu. Stoga molim link.

GONG u svojem [url="http://gong.hr/media/uploads/prijelom_gong_kraj_web.pdf"]financijskom izvještaju, točnije Bilanci za 2014.[/b] navodi da je iz proračuna Hrvatske u 2014. dobio 9.863 kn
iz mog sesira
napisao sam gong i zelena akcija , i to je novac u 5 godina izmedu 2007 i 2011
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:08   #215
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Britanija, EU i SAD-e su nekad bili savezi a sada su entiteti koji postoje sam zbog ljubavi, pravednosti i poštenje. Kad oni nešto financiraju netreba sumnjati u njihove namjere, zna se za koje vrijednosti se oni zalažu, Ako SAD-e financira ili EU ili Britanci onda je cilj demokracija, razvoj cvilnog društva i širenje ljubaiv...ali se te savezne države gnušaju vlastitih interesa i zarade. Tko je protiv Britanije, SAD-ea i EU...taj je (sotonjara) protiv demokracije !!!
Po HDZ-u možda bi Hrvatska trebala odhebati sve te entitete i unije, prikloniti se Rusiji koja slično to provodi sa svojim nevladinim organizacijama i ući u euroazijsku uniju.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:12   #216
B.A.B.E. također objavljuju svoje financijske izvještaje i oni za 2014. kažu sljedeće, što opet demantira brojke koje je iznio Ilčić u svom članku:

Prihodi - 2014
1 Prihodi od donacija iz proračuna 793.253:
1.1. Prihodi iz državnog proračuna 468.617 - struktura:
Ministarstvo socijalne politike i mladih 338.129
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta 75.000
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova 4.150
Ured za udruge - Vlada Republike Hrvatske 51.338

1.2. Prihodi iz proračuna jedinica lokalne i područne samouprave 324.636:
Grad Vinkovci 5.000
Grad Vukovar 12.000
Grad Zagreb 55.560
Vukovarsko-srijemska županija 252.076

2 Prihodi od inozemnih vlada i međunarodnih organizacija 1.174.364:
European Commission 1.085.456
Global Fund for Women 57.682
UN Women 19.644
Mediterranean Women’s Fund. 11.582
3 Prihodi od Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva 388.971
3 Prihodi od pravni i fizičkih osoba 70.343
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:16   #217
I tako, tko hoće može vidjeti koliko te udruge, koje Ilčić želi ugasiti, doista dobivaju.
Na žalost, Ilčićeve udruge ne možemo provjeriti. On, kao veliki i moralni čovjek, skriva te informacije.

Inače, njegov križarski rat protiv omraženih mu liberalnih udruga - osobito ovih par istaknutih, je poprilično besmislen. Naime, te udruge su u nas s godinama, sve manje novaca uzimale od države, a sve više iz vanjskih izvora.

Za razliku od njegove, koja posve ovisi o novcu države i poreznih obveznika. Što kroz crkvu, što kroz donacije, kao npr. Bandića.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:17   #218
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Poštedi me ad hominema ,odgovorio sam na tvoje pitanje
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx
GONG od države nije dobio toliko koliko se navodi u članku. Drugo, sam si dao link na službeno izvješće o financiranju iz javniih izvora pa tamo provjeri koliko tko dobiva.

Ovdje je samo riječ o tome da se javljaju oni koji su dobivali manje a žele da dobiju više.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:19   #219
Na strani Ilčić, ali mene je danas frapirao podatak o milijunima za Gong, broju zaposlenih i činjenici da su imali 15!! promatrača na izborima?
Da li je to točno???
I ako njemu drage udruge ne objavljuju svoje financije zašto mu to SDP dame koje su danas bile aktivne nisu nabile ma nos?
Ili nisam čula?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:21   #220
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Ti to gledaš jako površno. I dinamo se broji kao udruga i građanska inicijativa. Mislim da ti je pametnije malo proučiti tablicu koja počinje na dnu stranice 33 koja govori o općim područjima financiranja.

Naime doznat ćeš da osobe s invaliditetom dobivaju 140 milijuna (22%), a slijedi ih sport sa 135 milijuna (21%).

Čisto reda radi, branitelji dobivaju 13 milijuna (nekih 2%).
isto tako ,
Demokratizacija, razvoj civilnog društva i
volonterstva, jačanje socijalne kohezije, razvoj
filantropije ........48 milijuna


Zaštita i promicanje ljudskih prava ......7.8 milijuna
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.