Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 18:14   #2601
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Čemu ovakvo padanje s Marsa?

Neka rendom modeluša. Iskra.

Jesu to žene otprilike istih gabarita?

To što jako dobro izgleda polugola ne znači da ima guzicu tipične veličine za modeluše.
Ama nisam u toku,znam ovih par debeljuca I mislila sam da to plus size ide u taj kos debeljuca.

Ova ima guzicu abnormalnu, ostalo mi je sve po gustu

Ne pratim stvari, ali ova prva izgleda nezdravije od Iskre, a ova nasa nezdravije od svih zajedno.

Tema je o debljini I ljepoti, nasa je debela, Iskra je guzicasta I lijepa I zdrava, a po fotkama I u formi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:31   #2602
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Možda je kaj? Rođena s teškim kostima?
Jer nije.

Možda je genetika? Ista ona genetika koja joj je dala lijepo lice na koje se provlači?
Istraživanja kažu da argument "debel/a sam zbog genetike" drži vodu dobro poput cjedila.
Vidi: http://time.com/4501742/if-you-cant-...me-your-genes/

Zaista nije dobro da se nezdravi stil života propagira kao okej i poželjan. I ne, nemaš curves - debela si. Pusti taj krumpirić na miru i odi u šetnju. Bez da se nagradiš s kilom sladoleda. Svatko može smršavit. Svatko. Pitanje je samo želi li.

Ovo vam piše staro debelo đubre koje je skinulo 12 kila u 4 mjeseca pazeći što jede i pije te uz minimalne fizičke aktivnosti, aka. španciranje po kvartu. Dakle, ako mogu ja - onda može i mulica od 20 i nekaj.

QED
Ovo ti je sad takav bulšit što si rekao. Ne mogu svi. Oni koji imaju hormonalne probleme itekako ne mogu. Nemožeš procjenjivati na sebi.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 07:39   #2603
U populaciji debelih, broj ljudi koji su debeli ili ne mogu smršavit zbog hormonalnih problema, je zanemariv. Znači ima ih, ali jako jako malo.

Većina ljudi koji su debeli, debeli su jer jedu više nego što bi trebali. I svi oni koji misle da su debeli zbog genetke, hormona, sporog metabolizma, teških kostiju i sl.trebali bi bar mjesec dana da vode dnevnik ishrane. Tada bi im sve bilo jasno.

S druge strane smršavit je teško. I teže je ženama nego muškarcima, teže je starijima nego mlađima. Jedino što stvarno pali je čitav život paziti što jedemo. Znači ne dijeta, nego pametno birati vrstu hrane i porcije.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:31   #2604
Meni se ništa ne prima, tako da nisam kvalificiran za raspravu. Ali moram dodati samo ovo...

Žao mi je što debeli ljudi "proizvode" debelu dijecu. Dijete viče kako želi ići van, hodati, trčati i skakati. Ali debeli roditelj zavaljen u kauč, s nogama na fotelji to ne može pratiti, pa onde djetetu uvali smoki u ruke da se smiri. I dijete se, ne svojom krivnjom, nađe na dobrom putu, da jednog dana postane kalup svog roditelja. Imam takvih primjera tu oko sebe.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:41   #2605
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Meni se ništa ne prima, tako da nisam kvalificiran za raspravu. Ali moram dodati samo ovo...

Žao mi je što debeli ljudi "proizvode" debelu dijecu. Dijete viče kako želi ići van, hodati, trčati i skakati. Ali debeli roditelj zavaljen u kauč, s nogama na fotelji to ne može pratiti, pa onde djetetu uvali smoki u ruke da se smiri. I dijete se, ne svojom krivnjom, nađe na dobrom putu, da jednog dana postane kalup svog roditelja. Imam takvih primjera tu oko sebe.
E, i onda će vikati "debeli smo zbog genetike!".
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:52   #2606
Mene zanima kako dođe do debelog djeteta mršavih roditelja? Očito se doma zna mjera, vjerojatno i kvaliteta jer to često ide pod ruku, a šta - dijete smije sve?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:54   #2607
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Meni se ništa ne prima, tako da nisam kvalificiran za raspravu. Ali moram dodati samo ovo...

Žao mi je što debeli ljudi "proizvode" debelu dijecu. Dijete viče kako želi ići van, hodati, trčati i skakati. Ali debeli roditelj zavaljen u kauč, s nogama na fotelji to ne može pratiti, pa onde djetetu uvali smoki u ruke da se smiri. I dijete se, ne svojom krivnjom, nađe na dobrom putu, da jednog dana postane kalup svog roditelja. Imam takvih primjera tu oko sebe.
Ne bi se s tobom složila. To je pregeneralizirano. Naravno da ima i takvih slučajeva. Ali imaš i situacija gdje su djeca totalno drugačija od roditelja.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:59   #2608
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako dođe do debelog djeteta mršavih roditelja? Očito se doma zna mjera, vjerojatno i kvaliteta jer to često ide pod ruku, a šta - dijete smije sve?
Istom logikom kojom ljudi nadebljaju kucne ljubimce?
Iskazivanje ljubavi hranom itd.

Vise puta sam vidjela primjere gdje majke paze na sebe, ali djecu sopaju (vjerojatno nesvjesne sto rade). Uzas.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:54   #2609
Moja rodica od 11 godina je debela, a roditelji su fit. Kao mala je imala problema sa krajnicima i nikad ništa nije jela, onda su joj to izliječili i majka je valjda od trauma nejedenja samo trpala u nju hranu. Mala je opsjednuta hranom, kad joj je dosadno, sjedi i lista Konzumove kataloge, gleda šta je na akciji i šta joj se jede. Pretužno
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:00   #2610
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
kad joj je dosadno, sjedi i lista Konzumove kataloge, gleda šta je na akciji i šta joj se jede. Pretužno
ajme meni, preslatka je
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:07   #2611
Jao
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:22   #2612
Meni nikako nije jasno ovo ludilo oko zdravlja, najčešće se spominje u kontekstu debljine.
"Kako možeš biti debela i biti okej s tim, to ti je nezdravo i umrijet ćeš!?!?!"
Otkad je svima univerzalni prioritet biti zdrav? I zašto se ovakve stvari govore ljudima koji su debeli, a manje ljudima koji puše, piju gajbu pive na dan, roknu 3 exa vikendom ili se krkaju normabelima svaki dan?
To mi je jako licemjerno. Kad sam ja smršavila i malo se ufitila, frendica mi je rekla "puno zdravije izgledaš kleo baš si fit", ja fitam u sebe treću kriglu tamnog i na drugoj kutiji pljugi? Pfft "količina sala = ogledalo zdravlja" je retardiran stav koji mnogi imaju.
Koliko ženski ima koje su mršave jer jedino što pojedu je maslina u martiniju, i trunu iznutra, tlak im skače, ali one izgledaju zdravo? Jer su mršave?
Previše mi je taj argument black and white.
"Zašto si debela, zar ne želiš biti zdrava???" Možda ne želi, jebote, možda je cura ok s tim da umre od herca s 40 s bajaderom u ustima ako ju to usrećuje, šta se to tebe tiče?
Imala sam i 59 i 79 kila i u svakom trenutku sam bila zadovoljna svojim tijelom jer jebiga to je moje tijelo i takvo je i što sad? Nije to od životne važnosti

Cijeli taj fat-shaming se često svodi na health-shaming, i grozno me nervira, otkud odjednom ta nametnuta društvena norma da svi moramo brinuti o zdravlju inače nismo društveno prihvatljivi i šejma se?
Neki ljudi brinu o zdravlju jer imaju obitelj, žele dugo živjeti i hopsati s unucima po parku sa 75 i to je ok, you do you. Ali nemaju svi takve ciljeve i želje.
#peopledon'thavetobehealthy2017 #leavefatpeoplealone
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:30   #2613
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako dođe do debelog djeteta mršavih roditelja? Očito se doma zna mjera, vjerojatno i kvaliteta jer to često ide pod ruku, a šta - dijete smije sve?
Ovo ni meni do nedavno nije bilo jasno.
A, onda sam vidjela primjer gdje debelo dijete viče mršavom roditelju da je gladno, i dere li ga se dere. I roditelj mu da jesti, ništa nezdravo, ali dijete smaže ogromnu količinu. Ako mu da manju porciju, dijete se opet dere. Kada treba trčati dijete neće. Neće se igrati lovice, skrivača, neće skakati. Samo traži jesti. Moram priznati da je grozno kad čuješ dijete koje viče da je gladno.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:39   #2614
I meni je to svako toliko misteriozno.
Znam i obitelj gdje su dugi niz godina pokusavali s manje hrane i valjda svim mogucim sportovima koji su bili dostupni u mjestu boravista. Dijete bi islo na sport, ali bi nakon treninga pojelo puno.
Osoba je danas odrasla, starija od mene, idalje vrlo mlada, a presing u obitelji je idalje tu. Cini mi se da mozda cak i cini gore. Ali osoba je zbilja pretila i u RL-u ne znam nikog debljeg od nje
Danas jede i pun k nezdravog, i kosta to puno (recimo svaki dan nekoliko pekarskih proizvoda tipa kroasani, bureci i te stvari koje nisu ono... 10kn dnevno), roditelji samoinicijativno kukaju drugima, boje se za zdravlje djeteta.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:42   #2615
To su valjda ti famozni hormonalni poremećaji, koji za posljedicu imaju konstantan osjećaj gladi.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:13   #2616
Nije me briga sta si drugi rade od svog tijela, to sto se meni debljina ne svida je moja stvar i ne govorim to takvim osobama.

Ali onog trena kada takve debele "manekenke" i ljudi pocinju turati na silu okolo sveopcem puku (i meni) pod nos kako je to zapravo zdravo, treba se voljeti, mrsavo je buuuuuuhuuuuu, zasto sebe mjenjat, losi geni, tko ce vjezbati punih 45 minuta 4 puta u tjednu, i tako dalje bulshiting, e pa onda ja istim tim ljudima smijem isto tako reci da su debela lijena stoka bez samokontrole, volje i snage.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:19   #2617
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
I meni je to svako toliko misteriozno.
....
a ima tu svega. to što su roditelji fit ne znači puno ako je dite poteglo na babu, didu. geni imaju veliku ulogu samo šta koji put preskoče koju generaciju.
drugo, prvi put kad roditelji kažu: 'evo ti čokolada, nemoj plakat' otvorili su pandorinu kutiju vezivanja hrane uz utjehu.

poslije je kasno…i dobro si rekla,i taj kasniji presing čini gore.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:45   #2618
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Nije me briga sta si drugi rade od svog tijela, to sto se meni debljina ne svida je moja stvar i ne govorim to takvim osobama.

Ali onog trena kada takve debele "manekenke" i ljudi pocinju turati na silu okolo sveopcem puku (i meni) pod nos kako je to zapravo zdravo, treba se voljeti, mrsavo je buuuuuuhuuuuu, zasto sebe mjenjat, losi geni, tko ce vjezbati punih 45 minuta 4 puta u tjednu, i tako dalje bulshiting, e pa onda ja istim tim ljudima smijem isto tako reci da su debela lijena stoka bez samokontrole, volje i snage.
Ako ti znaš da je bullshiting, kako ti turaju pod nos? "Ne slažem se" je nešto što svatko može izgovoriti. I opet dopušta pravo da drugi misli drugačije.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:59   #2619
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
I zašto se ovakve stvari govore ljudima koji su debeli, a manje ljudima koji puše
Evo, ja svojim roditeljima već 25 godina serem jer si uništavaju zdravlje i mislim da je kretenski i sebično ponašat se suicidalno kad imaš djecu, i ne nastojat se izliječit od ovisnosti i znatno povećavat šanse da te bližnji gledaju kako umireš u mukama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:34   #2620
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Ovo ti je sad takav bulšit što si rekao. Ne mogu svi. Oni koji imaju hormonalne probleme itekako ne mogu. Nemožeš procjenjivati na sebi.
Za hormonalne probleme imamo moderne znanstvene tretmane. Znaš, od one iste moderne znanosti koja konstantno pokazuje da smršavjeti mogu svi.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.