Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 23:26   #141
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Optuživanje vodi u krivnju a krivnja u destrukciju... npotrebno je pitati tko je kriv, bitno je vidjeti kako popraviti stvari ako se to može..
Posljednja rečenica je klasična zamka modernog doba koja tvrdi da samo treba napraviti rez i već sutra će doći princ u naš život. Iluzija i to poprilično glupa. Ona mora proći godinu dvije da odboluje vezu a tek potom tražiti nekog novog a godine idu.. iako je lijepo razmišljati da nas negdje tamo čeka sreća...
Ka god u vezi nešto bitno ne štima to je ogroman problem, nisam za to da ljudi pate ako ne mogu riješiti stvar ali danas nije blesavo da par ode na savjetovanje kod terapeuta i da pokušaju prizemljiti neke stvari, ako je još ostalo strasti...
Ti ideš u krajnosti.
Naravno da ne postoji savršena osoba, ali postoji razlika u tome da smo s nekom nesavršenom osobom sretni, iako nas nanervira neka stvar koju radi i iako nas naljuti tu i tamo i iako nije uvijek sve savršeno, ali nas to ne čini nesretnima, i u tome da smo s nekim tko uzrokuje u nama duboko nezadovoljstvo i tugu, razlog skroz nebitan. Ono, najgori osjećaj tuge, odbačenosti, frustracije, nezadovoljstva i/ili nečeg petog, izaziva osoba s kojom provodimo život. I ne mora biti ničija krivnja pri tome.
Osobno bih sto puta radije bila sama, nego to drugo.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:27   #142
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Posljednja rečenica je klasična zamka modernog doba koja tvrdi da samo treba napraviti rez i već sutra će doći princ u naš život. Iluzija i to poprilično glupa. Ona mora proći godinu dvije da odboluje vezu a tek potom tražiti nekog novog a godine idu.. iako je lijepo razmišljati da nas negdje tamo čeka sreća...
Onda se komotno mogu ići ubit jer očito sam se već sjebala i zakasnila. Po tome se život s mačkama čini izglednija od pronalaženja osobe s kojom ću bit sretna....
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:28   #143
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ona njega ili on sam sebe... Spizdio je i on nju i to dobro, koliko mi se čini. Samo što ona nema što da joj se spušta usred seksa, pa se fizički toliko ne vidi. Samo se eto mora silit da se skoncentrira na seks usred čina. Još ćeš joj nabit osjećaj krivnje sto ga takvog spizđenog ostavlja. Da u 5 godina jednom ne možeš ženskoj šapnut na uho da bi je tako rado pojebao, ma daj molim te.
Da, vjerojatno je i on nju drzao zdravo za gotovo, i mislio da nikad nece otic i stvarno ga ostavit, iako se sad vec sigurno dobro prepao kad je otisla na tjedan dana. Ocito se opustio skroz, uopce ne drzi do nje kao do zene koja ima svoje seksualne potrebe... u pocetku se vjerojatno trudio. Nagadjam... klasican tip koji nema bas velik libido zapravo, u pocetku ajde jos i smeka ne bi li se dobro "izreklamirao". Kasnije je to to.
Jos ti uvaljuje pricu da je "tako svima u vezi" i zacudjeno te pita "koliko bi ti?" i kao "ti bi samo da te se... to ti je najbitnije jel?"
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:28   #144
Premladi su oni da bi im kurci padali.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:29   #145
Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Znas sto je pravo pitanje, kad dodjes u odredjene godine (starost), i sad zavisno o ishodu, sto mislis, jel se zali vise za "propustenim prilikama" (netko se sjeti da se nije dovoljno zabavljao dok je bio mlad, a mozda je htio)?
Ili za time sto nisi vodio jos mirniji zivot (jer obicno miran i uredan zivot rezultira nekim dobrim stvarima na financijskom i obiteljskom polju, zbog kojih valjda ljepse provodis starost)?
Jasno mi je da bi bilo idealnu nac nekakvu sredinu, srodnu dusu zbog koje se osjecas zivim stalno, a ne kao da nesto "propustas", i seks je stalno svemirski, sve super funkcionira... sto ne zvuci bas realno, meni.
A s druge strane kako kad imas nesto kvalitetno, a opet s nekakvim manama, mozes znat je li to "as good as it gets"? Sa svakim sljedecim moze bit 100 puta gore, ili bolje... Na momenat bi najradije skroz ludo zivjela (a nije da se nisam bas izivjela prije decka), a u drugom momentu vec sad zelim stvarat svoju obitelj i da mi to bude najbitnije na svijetu - kako se odlucit zapravo? Kako ista skuzit?
Svi bi sve najbolje za sebe... za svoje veliko i bitno ja...
Općenito kad pogledam u prošlost žao mi je što nisam pojebao neke koje sam mogao, ne znam zašto opet ego koji žali za propuštenim prilikama.. kad opet pogledam bolje da i nisam, ne vidim što bi mi cure sumljivog morala donijele dobrog u život zar ne..? Vidiš nisi sama, svi se to pitamo...
Ne možemo imati sve, treba znati biti zahvalan sebi na svim postignućima, i dobrim i lošim odlukama, cijeniti to što imaš, mnogi to ne znaju. I naravno treba znati reći sebi dosta kad je teret previše težak i destruktivan, to je škola koja se najduže uči... u nekim stvarima ju ni ja nisam svladao a imam 36 godina (tek..)
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:39   #146
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ti ideš u krajnosti.
Naravno da ne postoji savršena osoba, ali postoji razlika u tome da smo s nekom nesavršenom osobom sretni, iako nas nanervira neka stvar koju radi i iako nas naljuti tu i tamo i iako nije uvijek sve savršeno, ali nas to ne čini nesretnima, i u tome da smo s nekim tko uzrokuje u nama duboko nezadovoljstvo i tugu, razlog skroz nebitan. Ono, najgori osjećaj tuge, odbačenosti, frustracije, nezadovoljstva i/ili nečeg petog, izaziva osoba s kojom provodimo život. I ne mora biti ničija krivnja pri tome.
Osobno bih sto puta radije bila sama, nego to drugo.
Slažem se, bolje je biti sam, no sama znaš da su loši osjećaji legitimni kao i oni pozitivni, sve dok imamo mogućnost mijenjati stvari. Pitanje je samo da li njihov sexualni život može naprijed, koliko i koliko ona sa tim može biti zadovoljna. Neki ljudi žive sa partnerima i dva sexa godišnje, neki mogu neki ni pod razno...

Quote:
Love_Me_Do kaže: Pogledaj post
Onda se komotno mogu ići ubit jer očito sam se već sjebala i zakasnila. Po tome se život s mačkama čini izglednija od pronalaženja osobe s kojom ću bit sretna....
Ne gnjavi, što ti fali samoj, tko ti treba u životu da bi bila sretna. Što fali životu s mačkama, zar svi moraju biti u bajkovitim brakovima, i konačno zašto ne bi baš ti imala sreće da upoznaš nekog tko ti odlično paše, ako ne nikom ništa sretna si sama sa sobom...

Ja ti savjetujem da se udaljite malo da on i ti dođete malo sebi i da pokušate pričati sa nekom stručnom osobom, niti prvi niti zadnji kojima sex šteka. Možda se radom može dosta toga napraviti, zašto ne bi pokušali...možda ste samo zabrijali u razna sranja i sama kažeš da si sjebana...treba vam korekcija?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:40   #147
Quote:
Love_Me_Do kaže: Pogledaj post
Onda se komotno mogu ići ubit jer očito sam se već sjebala i zakasnila. Po tome se život s mačkama čini izglednija od pronalaženja osobe s kojom ću bit sretna....
O bože... Ne upijaj najnegativniji mogući dio iz posta Radicala koji inače zna pretjerivati. Samo ćeš samu sebe psihički pokopati.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:43   #148
Nisam to mislila u tonu kojim ste shvatili da se bojim da ću ostati sama već da ako ću gledati tako kako mi je radical servirao ne preostaje mi nista neg da se ubijem jer su šanse mizerne... Nemam osjećaj da ću biti sama, pa i svi moji u društvu su uglavnom sami, malo ih je u vezi... isto ne znaju što im život nosi.
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:44   #149
On je mlak, mlitav, pasivan. Tebi treba drukčiji lik. Koji će biti stabilniji, većeg libida i neće se ponašati kao dječarac. Nažalost, mislim da tu nema kruha, samo ćete se mučiti još ako ne presječete.
Vjerojatno ga tvoje emocije plaše i zbunjuju jer i sam nije u kontaktu sa svojima.
On je možda super osoba, ali za neku drugu, sebi sličniju i manjih apetita- s tim da su tvoji apetiti po mom mišljenju skroz ok i ne daj da te itko uvjeri da maštaš i da to ne možeš naći, ljudi to rade iz nekih svojih razloga, a ne jer tebi žele dobro.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:45   #150
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Slažem se, bolje je biti sam, no sama znaš da su loši osjećaji legitimni kao i oni pozitivni, sve dok imamo mogućnost mijenjati stvari. Pitanje je samo da li njihov sexualni život može naprijed, koliko i koliko ona sa tim može biti zadovoljna. Neki ljudi žive sa partnerima i dva sexa godišnje, neki mogu neki ni pod razno...
Imam dojam da se kod njih ne radi samo o različitoj seksualnosti.
Baš me zanima zna li on što ona emotivno prolazi (ona druga tema je jako teška za čitati), da ide na psihološka savjetovanja, odnosno, vjerojatno zna, ali me baš zanima što on o tome kaže.
A s obzirom da je napisala da je za njega to sve apstraktno i da mu njeno emotivno otvaranje zvuči kao da mu prepričava dolazak Avara, ne mogu uopće zamisliti njihov razgovor koji nije oko nekih svakodnevnih stvari, nego o nečemu dubljem i intimnijem.
I ti možeš trubiti da je svim muškarcima priča o emocijama nuklearna fizika, ali srećom moje iskustvo u životu te opovrgava, počevši od tate, preko brata i prijatelja do muža.
Nemate jednak pristup, i dobro je da nemate, ali definitivno nisu svi muškarci tutljavci kad se zagrebe površina nekih problema. Neke od najboljih savjeta, onih koji su mi istinski pomogli kad sam trebala, su došli od muškaraca. A to ne bi bilo moguće da nisu razumjeli što im govorim i kroz što prolazim.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:56   #151
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Imam dojam da se kod njih ne radi samo o različitoj seksualnosti.
Baš me zanima zna li on što ona emotivno prolazi (ona druga tema je jako teška za čitati), da ide na psihološka savjetovanja, odnosno, vjerojatno zna, ali me baš zanima što on o tome kaže.
A s obzirom da je napisala da je za njega to sve apstraktno i da mu njeno emotivno otvaranje zvuči kao da mu prepričava dolazak Avara, ne mogu uopće zamisliti njihov razgovor koji nije oko nekih svakodnevnih stvari, nego o nečemu dubljem i intimnijem.
I ti možeš trubiti da je svim muškarcima priča o emocijama nuklearna fizika, ali srećom moje iskustvo u životu te opovrgava, počevši od tata, preko brata i prijatelja do muža.
Nemate jednak pristup, i dobro je da nemate, ali definitivno svi muškarci nisu tutljavci kad se zagrebe površina nekih problema, neke od najboljih savjeta, onih koji su mi istinski pomogli kad sam trebala, su došli od muškaraca. A to ne bi bilo moguće da nisu razumjeli što im govorim.
Jedino što mogu reći jest da je sexualna nekompatibilnost ozbiljna stvar i da ljudi koji histeriziraju i žive van životnog realiteta od muhe znaju stvoriti slona. Muškarci i jesu muškarci jer "odbijaju" žensko histeriziranje i pretjeranu osjećajnost, muškarci će radije poslati u neku stvar nego glumiti ženinu prijateljicu, mislim da za tim nema potrebe. Žena može reći muškarcu što ju muči, on ne mora i ne treba sve razumjeti, dovoljno je da utješi, da kaže da će sve biti ok i da se na njega može osloniti i time umiri njezine eskalacije emocija.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:01   #152
Najbolje da si nadje lika koji ce ju išamarat svaki put kad mu dopizdi njena nesposobnost da razgovara o Kolindi bez da dođe u stanje šoka i povraćanja od plakanja, onda ce joj bit bolje.
Crazy chick.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 00:05   #153
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Jedino što mogu reći jest da je sexualna nekompatibilnost ozbiljna stvar i da ljudi koji histeriziraju i žive van životnog realiteta od muhe znaju stvoriti slona. Muškarci i jesu muškarci jer odbijaju žensko histeriziranje i pretjeranu osjećajnost, muškarci će radije poslati u neku stvar nego glumiti ženinu prijateljicu, mislim da za tim nema potrebe. Žena može reći muškarcu što ju muči, on ne mora i ne treba sve razumjeti, dovoljno je da utješi, da kaže da će sve biti ok i da se na njega može osloniti i time umiri njezine eskalacije emocija.
Ja recimo od prijateljica dobijem tješenje i "sve će biti ok" mantre, od muškaraca sam mahom dobijala konstruktivniji uvid u situaciju i primjenjivije savjete.
Nisam osoba koja histerizira i koja je pretjerano osjećajna, što god to značilo, ali na stranu i svemirski seksovi i leptiri i reptili i kurci i palci, osjećaj da te partner razumije, tebe, da mu se povjeriš/otvoriš i on te vidi, je jedino što se ničim ne može kompenzirati, ako toga nema.
A to se ne može ni stvoriti, ako ti je prva pomisao na njeno otvaranje-ma daj ti meni lopatu da kopam, ništa ja tebe ne kužim.

@Moment torzije
Ovo je ružno na toliko razina da je bolje da si prešutio.
Pročitaj cijelu onu njenu temu pa možda malo stekneš drukčiji pogled na njene probleme kojih je svjesna i zbog kojih je svojevoljno potražila stručnu pomoć.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:06   #154
On vidi moju reakciju ali ne zna i ne može razumjeti borbu u mojoj glavi bez obzira koliko se trudila objasniti, takvi razgovori su dosta teški... i meni i njemu. On se nikada u životu nije osjećao kao ja mnogo puta, nikakve probleme nije imao. On razumije da je meni teško, da sam imala sjebano djetinjstvo, da snosim posljedice toga ali ne može se staviti u moje cipele. Ni ja sama možda ne bih razumjela da nisam doživjela.
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:10   #155
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Najbolje da si nadje lika koji ce ju išamarat svaki put kad mu dopizdi njena nesposobnost da razgovara o Kolindi bez da dođe u stanje šoka i povraćanja od plakanja, onda ce joj bit bolje.
Crazy chick.
Mogu probat i s tom terapijom, nikad ne znaš. U svakom slučaju rađe biram biti luda nego zla.
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:10   #156
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ja recimo od prijateljica dobijem tješenje i "sve će biti ok" mantre, od muškaraca sam mahom dobijala konstruktivniji uvid u situaciju i primjenjivije savjete.
Nisam osoba koja histerizira i koja je pretjerano osjećajna, što god to značilo, ali na stranu i svemirski seksovi i leptiri i reptili i kurci i palci, osjećaj da te partner razumije, tebe, da mu se povjeriš/otvoriš i on te vidi, je jedino što se ničim ne može kompenzirati, ako toga nema.
A to se ne može ni stvoriti, ako ti je prva pomisao na njeno otvaranje-ma daj ti meni lopatu da kopam, ništa ja tebe ne kužim.

@Moment torzije
Ovo je ružno na toliko razina da je bolje da si prešutio.
Pročitaj cijelu onu njenu temu pa možda malo stekneš drukčiji pogled na njene probleme kojih je svjesna i zbog kojih je svojevoljno potražila stručnu pomoć.
Ne znam, mislim da ne bi trebalo baš sve i svakoga tetošiti s perom po guzici...moje mišljenje je da sama sebe voli držati za "oštećenom" osobom jer je tak sama sebi prvenstveno zanimljiva...
Jbga, ja nisam psiholog niti odgovaram za to svoje mišljenje, ali to je moje mišljenje i ak nema veze sa realnošću, naravno da će ga odbaciti i nikom ništa...Ak su teme na forumu otvorene samo da bi se tješilo autora, okej, nisam znao...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:12   #157
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Ne znam, mislim da ne bi trebalo baš sve i svakoga tetošiti s perom po guzici...moje mišljenje je da sama sebe voli držati za "oštećenom" osobom jer je tak sama sebi prvenstveno zanimljiva...
Jbga, ja nisam psiholog niti odgovaram za to svoje mišljenje, ali to je moje mišljenje i ak nema veze sa realnošću, naravno da će ga odbaciti i nikom ništa...Ak su teme na forumu otvorene samo da bi se tješilo autora, okej, nisam znao...
Ne moraš nikog tješit i tetošit, dovoljno je prešutjeti zlonamjerne komentare.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:12   #158
Quote:
Love_Me_Do kaže: Pogledaj post
On vidi moju reakciju ali ne zna i ne može razumjeti borbu u mojoj glavi bez obzira koliko se trudila objasniti, takvi razgovori su dosta teški... i meni i njemu. On se nikada u životu nije osjećao kao ja mnogo puta, nikakve probleme nije imao. On razumije da je meni teško, da sam imala sjebano djetinjstvo, da snosim posljedice toga ali ne može se staviti u moje cipele. Ni ja sama možda ne bih razumjela da nisam doživjela.
Kakva je sad situacija?
Kakva je bila njegova reakcija kad si rekla da ideš kod svojih?
Javlja li se, čujete li se?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:16   #159
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ne moraš nikog tješit i tetošit, dovoljno je prešutjeti zlonamjerne komentare.
Nije zlonamjerno jer da bi prema nekome bio zlonamjeran morao bi poznavati tu osobu i baš ju iz nekog razloga ići povrijeđivati...
U svakom slučaju, sretno autorici sto god napravila.
Ja samo vidim po forumu sve češće teme gdje je partner divan krasan ALI...
ALi ovo, ali ono...
E sad, ili partneri nisu divni ili autori takvih tema izvoljevaju, očekuju osobu s druge strane koja ce biti po njihovom guštu 100%, ali mislim da takvu ne bi ni sami kreirali u konfiguratoru da tako nesto uopce i postoji...
Jer danas ti je fora jedno, prekosutra drugo...
Kompromis 0 bodova općenito u današnjim vezama.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 00:23   #160
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Nije zlonamjerno jer da bi prema nekome bio zlonamjeran morao bi poznavati tu osobu i baš ju iz nekog razloga ići povrijeđivati...
U svakom slučaju, sretno autorici sto god napravila.
Ja samo vidim po forumu sve češće teme gdje je partner divan krasan ALI...
ALi ovo, ali ono...
E sad, ili partneri nisu divni ili autori takvih tema izvoljevaju, očekuju osobu s druge strane koja ce biti po njihovom guštu 100%, ali mislim da takvu ne bi ni sami kreirali u konfiguratoru da tako nesto uopce i postoji...
Jer danas ti je fora jedno, prekosutra drugo...
Kompromis 0 bodova općenito u današnjim vezama.
Samo se ovdje cini se ne radi o nekoj nebitnoj sitnici.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.