Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2005., 22:31   #41
ma nije... to je Žestina kad glavni lik (Chyna, koje ime) dolazi prespavat kod njbolje frendice pa navečer neki ubojica, manijak ubije sve osim nje ne znajući da je ona uopće u kući pa ga ona stalno prati, ao ni ne zna. tek kad dođu kod njega kući, on hvati da ga je Chyna cijelo vrijeme pratila i priča se nastavlja... ne želim previše otkrivat onima koji će knjigu možda pročitat...
maaarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 12:57   #42
Quote:
maaarin kaže:
jel snimljen neki film po Koontzovoj knjizi koji je NOVIJI, POZNATIJI I MOŽE SE NABAVITI u videotekama? jel postoji?!?!?!
Ima, i to neslužbena adaptacija romana 'Intensity', tj. redatelj kaže da nije kopirao, ali je 75 % filma isto kao i knjiga.

Film je kod nas dostupan kao 'Krvava romansa' (Switchblade Romance ili Haute Tension). Krvavo i dobro.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 16:12   #43
Quote:
Vepar kaže:
Ima, i to neslužbena adaptacija romana 'Intensity', tj. redatelj kaže da nije kopirao, ali je 75 % filma isto kao i knjiga.

Film je kod nas dostupan kao 'Krvava romansa' (Switchblade Romance ili Haute Tension). Krvavo i dobro.
jebote leš, pa ja sam to gledo!!!



pa dakle, koji sam ja smartass...
maaarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 14:41   #44
hmmmm, slucajno mi je dopala u ruke njegova False Memory ... i ti mi je uvalisu u stilu, frajer je ludo poznat, sve su mu knjige rasprodane o ovo je: citat:
Deeper meanings aside, this is .easily one of his best thrillers. The prose moves at a breakneck speed, and the denouement will leave you with a pounding heart and chills up and down your spine. Koontz delivers exciting, boundary-breaking fiction better than anyone else in the game, and False Memory (though at times shocking and disturbing) is a perfect example of a master author in top form ...



eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, sad, posto mu je ovo kao the best, ja nista vise necu ni taci od ovog nepismenog morona, jer frajer je davitelj tipa victoria holt or something, samo da se ne bavi romanticnim kliseiziranim smecima nego kao "psiholosko kompleksnim i napetim trilerima" ... pa "jezeva kucica" je u poredjenju s ovim false memory djubretom PRAVI PRAVCATI tilercina ...

preskocite ga ...
__________________
Dave, my mind is going. I can feel it.
BuntovnikSaRazlogom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 23:18   #45
Re: Dean Koontz

Quote:
Miss_B kaže:
ISPRAVAK NASLOVA TEME: DEAN KOONTZ

Ok, znam da nije bas neki post, ali cist iz znatizelje:

Koliko vas je citalo ili barem culo za Deana Koontza?

Pitam jer u mom krugu poznanika nitko nikad, a ja ga obozavam.



neznam jer netko već spomenuo "čuvare" (neda mi se čitati sve postove) ali knjiga je ODLIČNA i "posljednji preživjeli" ili tak se nekak zove,ono sa avionom...
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:32   #46
Quote:
Miss_B kaže: Pogledaj post
ISPRAVAK NASLOVA TEME: DEAN KOONTZ

Ok, znam da nije bas neki post, ali cist iz znatizelje:

Koliko vas je citalo ili barem culo za Deana Koontza?

Pitam jer u mom krugu poznanika nitko nikad, a ja ga obozavam.

i ja ga obožavam...gotovo religiozno...ima nevjerijatan stil pisanja...brze dijaloge i fenomenalne likove iako moram priznati da mi se najviše svidjela ARAiskoristi noć...prvi dio nisam čitala...nemrem ga naći u cijeloj rijeci...

iz iskoristi noć

NA LJUDE SE UVIJEK MOŽE RAČUNATI DA ĆE ZAHTIJEVATI I TO VRLO REVNO SVOJE BOGOMDANO PRAVO DA BUDU GLUPI...

BURAZ,KAKO ĆU IKADA POSTATI POTPUNA I SAVRŠENA LJENČINA SUPERULTRA KRETENSKA LJENČINA AKO TI STALNO INZISTIRAŠ NA TOME DA IMAM SAVIJEST?

iz ponoći
ČOVJEKOVA OBVEZA PREMA DRUGIMA,NAROČITO PREMA PRIJATELJIMA,NIKAD NE MOŽE BITI PREVELIKA

OSJEĆAO SE KAO DA UDVARA OPATICI. UBRZO JE SHVATIO KAO JE SITUACIJE ZAPRAVO JOŠ GORA. NAKON SUPRUGINE SMRTI,PRIJE TRI GODINE,NIJE IMAO VEZA SA ŽENAMA. PITANJE INTIMNIH ODNOSA MU JE PONOVO BILO ČUDNO I NOVO. ZAPRAVO,OSJEĆAO SE GOTOVO KAO SVEĆENIK KOI UDVARA OPATICI
__________________
...katkad je jednostavnije praviti se da je sve u redu nego suočiti se s istinom...
melisandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:11   #47
Quote:
melisandre kaže: Pogledaj post

iz ponoći

OSJEĆAO SE KAO DA UDVARA OPATICI. UBRZO JE SHVATIO KAO JE SITUACIJE ZAPRAVO JOŠ GORA. NAKON SUPRUGINE SMRTI,PRIJE TRI GODINE,NIJE IMAO VEZA SA ŽENAMA. PITANJE INTIMNIH ODNOSA MU JE PONOVO BILO ČUDNO I NOVO. ZAPRAVO,OSJEĆAO SE GOTOVO KAO SVEĆENIK KOI UDVARA OPATICI
Ovo je iz "Čuvari" (odnos Travis - Nora).

Definitivno najbolje što je Koontz napisao je "Dragon Tears", ne znam da li postoji hrvatski prijevod. Knjiga je fenomenalna. Doslovce sam ju progutala da što prije stignem do kraja. A veli mi frend da je preskakao rečenice na zadnjim stranicama samo da sazna što prije kako će završiti. Stvarno jako dobra knjiga.
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 21:08   #48
ajme deanovi "cuvari"
najbolja knjiga ikada.
topla preporuka
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 21:10   #49
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ovo je iz "Čuvari" (odnos Travis - Nora).

Definitivno najbolje što je Koontz napisao je "Dragon Tears", ne znam da li postoji hrvatski prijevod. Knjiga je fenomenalna. Doslovce sam ju progutala da što prije stignem do kraja. A veli mi frend da je preskakao rečenice na zadnjim stranicama samo da sazna što prije kako će završiti. Stvarno jako dobra knjiga.
duboko se ispričavam...da,to je iz čuvara...prepisala sam neke od njegovih citata u bilježnicu pa mi se malo pomiješalo...
dragon tears ne postoji u hrvatskom prijevodu no ima ga za kupiti u profilu...na engleskom u mekom uvezu ako se ne varam...
hvala na korekciji...
__________________
...katkad je jednostavnije praviti se da je sve u redu nego suočiti se s istinom...
melisandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 13:23   #50
čitala san jedino Žestina i skroz mi je dobra knjiga bila.Radnja mi je bila bas napeta
__________________
If we dream too small, we live too small.
zujalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 13:38   #51
ja sam ga citala u srednjoj. I prvu koju procitala mi nije bila lose. iako sam ga stalno usporedivala sa Kingom i Barkerom. Ostale su mu sve bile slicne. Junak i lijepa junakinja koji se bore protiv zlih sila.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:14   #52
Procitala sam The Taking, ne znam kako je (i je li uopce) kod nas prevedeno i jako sam se razocarala. Pocinje zanimljivo, frkovita atmosfera, sve pet i onda se razvodni do besvijesti. A najvise me izivcirao svojim stavovima za koje se totalno kuzi da su njegovi, a ne likova: globalno zatopljenje ne postoji, to je liberalna izmisljotina blablatructruc.
Ja ga vise citala ne bum.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 23:49   #53
Pročitao sam Jedinog preživjelog, Žestinu, Čudnog Thomasa i Pod svjetlom mjeseca, a sad čitam "Forever Odd" koji je nastavak Čudnog, ali nije objavljen u RH. Inače ne volim SF, ali Koontz je poseban.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 00:18   #54
ej

pročitah sve kaj sam mogla nać u knjiž.
Čuvar njegov, mislim da je__ best frikin book ever
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ocallaghan_keeper.jpg‎
Views:	122
Size:	4.0 KB
ID:	3836  
adebisi01mmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:55   #55
"ponoć" sam čitao početkom 90-ih i još uvijek mi je par slika u glavi. knjiga je fenomenalna, ali ne mogu je nigdje kupiti. tražio sam svugdje po hrvatskoj, ali nisam uspio pronaći.
error_1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 13:20   #56
Pročitah par njegovih knjiga. Onako, nije loše, ali mislim da je druga liga prema Kingu i Barkeru. Fali mu suludih ideja.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 12:54   #57
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
E,IMA JEDNJA NJEGOVA KNJIGA...
ZOVE SE KABALA
ČITALA SAM JE JOŠ U OSNOVNOJ...
I SAD NIGDJE NE MOGU DOĆI DO NJE...
JEL ZNA NETKO NEŠTO?
da ne misliš možda na barkera i ovu knjigu :

http://www.amazon.com/Cabal-Clive-Ba...1933950&sr=1-1
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:57   #58
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post
da ne misliš možda na barkera i ovu knjigu :

http://www.amazon.com/Cabal-Clive-Ba...1933950&sr=1-1
E, TO je fina knjiga

Ima i suludu ideju.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 08:49   #59
Meni je on super. Citao sam sve sto je prevedeno na hrvatski.

Ponoc
Cuvari
Hladna vatra
Jedini prezivjeli
Iskoristi noc
Cudni Thomas
Zestina
Lice (meni osobno najbolja )
Pod svjetlom mjeseca
Ubojica

Ove zadnje 2 sam cak i kupio!!

Ima on hrpu knjiga,ali rijetko se to prevodi na hrvatski
Destructor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 10:21   #60
Da malo podignem temu, u knjižnicama ima još dvije njegove prevedene knjige. Prva je ''Lice'', a druga ''Ubojica'', no nijedna nije u rangu sa njegovim ''Čuvarima'' i ''Ponoć''. Upravo sam pročitao ''Pod Svjetlom Mjeseca'' i mislim si wtf, knjiga počne odlično,a onda ode u nekakve strip vode gdje likovi otvaraju prolaze u vremenu, teleportiraju se svukuda...poprilično loše, nemaštovito i napisano kao da je vozio na autopilotu. Ukoliko netko nije čitao, preporučavam ''Lice'', pomalo klasična priča o manijaku koji proganja poznatu filmsku zvijezdu, ali atmosfera jeze je ispod nivoa,dobra poglavlja spašavaju stvar,no nije bez razloga Koontz ispod Kinga (iako ih baš ne bih uspoređivao jer Koontz piše techno triler,da to tako nemaštovito nazovem) pa ne treba imati prevelika očekivanja.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.