Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2016., 23:55   #2361
Unajmljivanje stana u Švedskoj

Pozdrav,

zanima me koji uvjeti moraju biti ispunjeni za unajmljivanje stana za četveročlanu obitelj u Švedskoj? Pod uvjeti prvenstveno mislim da li moramo oboje biti zaposleni tamo neko vrijeme ili je to malo opuštenije nego u Njemačkoj npr.?
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 01:16   #2362
Quote:
IRIJALAN kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me koji uvjeti moraju biti ispunjeni za unajmljivanje stana za četveročlanu obitelj u Švedskoj? Pod uvjeti prvenstveno mislim da li moramo oboje biti zaposleni tamo neko vrijeme ili je to malo opuštenije nego u Njemačkoj npr.?
zaposlen bar jedan, tri rente pologa, mnogi traže dokaz zaposlenja za stalno. mnogi traže reference od prije.
do stana jako teško doći. navala je za nevjerovati.
ako bi imao neku preporuku npr od firme gdje budeš radio bilo bi puno lakše. ili neki frend ili rodjak ako ih imaš ovdje da ti pomogne u tome. doci napamet jako zeznuto.
možda za početak samo ti dok to ne porjesavas.
koji ti je grad u planu
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 21:14   #2363
Vjerojatno je bilo ali da ponovim
Trazenje zaposljenja preko Eures portala

Pricaju na vjestima kako je KUHAR deficitan i da je par tisuca kuhara manjka
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 01:18   #2364
što Šveđani nemaju ni jednu poznatiju bankovnu grupaciju: UniCredit, Societe Generale ?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:04   #2365
Lijepi pozdrav ljudi, treba mi mala pomoc oko savjeta.

Zanima me koje su mi opcije sa mojim mirovinskim fondom u Svedskoj?
Otisao sam 2010 u Svedsku, radio 5 godina u Svedskoj i preselio se opet radi posla. Nakupilo se u mirovinskom stupu tokom rada, ja bi to rado ostavio u Svedskoj, pa me zanima jeli to moguce i koji su vasi savjeti?
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 16:06   #2366
Ima li netko informaciju ili vlastito iskustvo sto je sve potebno da bi se netko tko je zavrsio za odgajatelja (2 godine po starom sistemu, dakle visu) zaposlio u struci u Svedskoj
Kakve su place odgajateljica (konkretno Stockholm)?
I kolika bi trebala biti mjesecna primanja da bi 5-clana obitelj mogla solidno zivjeti (dvije odrasle osobe + jedan vrticarac i dva skolarca)?
Da li je to moguce s jednom placom?
bimbambom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 22:40   #2367
Nije problem zaposliti se u vrticu. Bitno ti je poznavanje jezika. À i place su u Stockholmu bolje nego u drugim dijelovima Svedske.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 13:05   #2368
Znaci da priznaju nase diplome?
Koja razina poznavanja jezika je potrebna? Pretpostavljam da se mora poloziti neki stupanj... imas li konkretnu info koji?
Kako to ide s jezikom? Gdje i kako ga je najbolje uciti(a da rezultat bude zadovoljavajuci za posao odgajatelja)?
bimbambom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:11   #2369
Evo ti ovdje link za ucenje jezika. SFI - svedski za strance - ima razlicite smjerove tako imas tecaj svedski za pedagoge. Gledam sad ovu stranicu sto cu ti staviti link. Mislim da tu mozes doci do gimnazijskog nivoa. Imas englesku verziju pa si malo pogledaj. Ja mislim da ti je to najbolja opcija ucenja jezika jer si okruzena ljudima iz struke i mozes saznati sve sto to te bude zanimalo.
Sto se tice tvoje diplome ne znam da li ce ti priznati sve ili samo nesto. Mozda budes morala kompletirati. Na Stockholm sveucilistu ima jedan individualni program za strane pedagoge. Traje obicno jednu godinu i kompletiras one predmete koji ti nedostaju.
Inace u svedskom vrticu mozes raditi i bez skole jer je veliki nedostatak obrazovanih odgajatelja. Tako da, nauci toliko svedskog da se mozes sporazumjevati i mozes poceti raditi. Sretno! I pitaj ak te jos nesto zanima.

http://sfx-yrke.se/vara-kurser/svenska-for-pedagoger
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 09:33   #2370
Quote:
bimbambom kaže: Pogledaj post
Ima li netko informaciju ili vlastito iskustvo sto je sve potebno da bi se netko tko je zavrsio za odgajatelja (2 godine po starom sistemu, dakle visu) zaposlio u struci u Svedskoj
Kakve su place odgajateljica (konkretno Stockholm)?
I kolika bi trebala biti mjesecna primanja da bi 5-clana obitelj mogla solidno zivjeti (dvije odrasle osobe + jedan vrticarac i dva skolarca)?
Da li je to moguce s jednom placom?

nije
za 5 osoba ti treba 20-25.000 kruna netto + stanarina i rezije dakle najmanje 35.000 netto

placa odgojiteljiceje oko 25tkr brutto, tj oko 20 tkr netto,

http://www.lonestatistik.se/loner.as...olelarare-1196
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 13:05   #2371
ja sam tu shvatila tek koliko zapravo ne znam švedski i koliko ti tečajevi nisu relevantni jer svaki dio Švedske priča svojim dijalektom i ja jednostavno to teško hvatam
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 09:13   #2372
Misliš na tečajeve u Hr ili Švedskoj? Do kojeg stupnja si došla tečajevima? Želiš reći da se ne isplati trošiti novce na njih?
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:15   #2373
Pozdrav, zna netko koji je najjeftiniji način za otići do Stockholma (autostop isključen) od Zg?

Gledam sad avionske karte, uglavnom Ryanair, ali kako bi mi trebalo za idući mjesec sve je već preskupo.. Ima kakav jeftini bus ili neka povoljna avionska linija iz susjedstva?
Suyijp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:16   #2374
pazi koje datume biras i mozda napiknes jeftinu kartu

uglavnom ti oko vikenda karte odu u nebesa... najjeftinije je npr da dodjes u ponedjeljak/utorak, a odes isto tako nekako..

pogledaj si Brisel airlines iz Zagreba...
takodjer imas Graz - Stockholm (lufthansa) za cca 180eur povratnu...

al opet, sve ti ovisi o datumu.. prvi maj ti je ovdje isto praznik pa su cijene opet visoke..
a za uskrs se ne radi u petak ni u ponedjeljak, tako da su cijene isto visoke oko tih datuma..

svedi imaju para pa gledaju kako da im uzmu svaku lipu cim dodje neki produzeni vikend i sl
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:57   #2375
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Misliš na tečajeve u Hr ili Švedskoj? Do kojeg stupnja si došla tečajevima? Želiš reći da se ne isplati trošiti novce na njih?
ja u SWE ništa nisam profitirala sa švedskim jer svi pričaju engleski, a još mi se i zgadili, tako da mislim da se okrećem domovini ili eventualno nekoj drugoj državi
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:03   #2376
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ja u SWE ništa nisam profitirala sa švedskim jer svi pričaju engleski, a još mi se i zgadili, tako da mislim da se okrećem domovini ili eventualno nekoj drugoj državi
Nemoj u domovinu, ovdje tek kreću problemi..

što ti se zgadilo u SWE?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:16   #2377
A evo i predsjednica pozvala na povratak egzodase sad dok je bila u Svedskoj. Kaze da ce Hrvatska osigurati egzodasima iste uvjete kao sto su u Svedskoj
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 14:25   #2378
Kada ljudi krenu dobivat otkaza kao Ingemar Hansson, vracam se..
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:57   #2379
Pozdrav svima. Moze li mi neko reci da li u Svedskoj treba radna dozvola za Hrvate ili se moze raditi i bez nje...
I jel kuvar i negovateljica lako mogu naci posao?
Hvala
Disneylina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 23:44   #2380
Quote:
Disneylina kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Moze li mi neko reci da li u Svedskoj treba radna dozvola za Hrvate ili se moze raditi i bez nje...
I jel kuvar i negovateljica lako mogu naci posao?
Hvala
njegovateljica sa znanjem svedskog moze birat posao i sama reci koliku ce placu...
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.