Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2012., 16:17   #4041
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
šta nisu prazine antipsihotik?
Jesu, ali se navodno znaju davat i za smirenje.
randomcakezZ is offline  
Old 09.10.2012., 16:41   #4042
Quote:
JayGee kaže: Pogledaj post
prazine su mi bile kao tic tac, apsolutna nula od ikakvog djelovanja. za spavanje koristim sanval 2x10 mg ili dormicum 2x15 mg. naravno da se najedem svaku večer, samo što ne znam da sam jela dok ne nađem ostatke ujutro, haha
evo, to je ono što me jako uznemirava, nakon sto popijem sanval u nekom polusnu se valjda dignem i idem jesti a ujutro se ničeg ne sjecam ili tek u magli...sinoc sam radila šato...ne znam šta napravit,ne želim se debljati, po danu normalni jedem i da nema tog po noci bilo bi sve u redu
vegga is offline  
Old 09.10.2012., 16:46   #4043
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ovo su lijekovi koji se daju za nesanicu

Hipnotici i sedativi

flurazepam – Fluzepam
midazolam – Dormicum
nitrazepam – Cerson

Lijekovi srodni benzodiazepinima
zolpidem – Sanval

Ostali hipnotici i sedativi
valerijana (odobren) – Persen

Anksiolitici

Derivati benzodiazepina
alprazolam – Helex, Xanax, Xanax SR
bromazepam – Lekotam, Lexaurin, Lexillium
diazepam – Apaurin, Diazepam, Diazepam Desitin, Normabel,Valium
lorazepam – Lorsilan
medazepam – Ansilan
oksazepam – Oksazepam, Praxiten

Antipsihotici



Antiepileptici

http://www.psihijatrija.com/MATURANT...ihofarmaci.pdf
fluzepam i cerson mi ne djeluju iako ih nikad prije nisam uzimala, dakle probala prvi put i ništa, od njih ne mogu zaspat---zatim sanval, prije sam pila 5 mg sad 10 , zaspim i dugo spavam ujutro ali je grozno što se po noci dižem i jedem a da ne znam, znaci mjesecarim i htjela bi ga maknut....sad se pitam dal bi mi praxiten pomogao pa umjesto xanaxa da se prebacim na praxiten? nekad mi je bio za spavanje kad jos nista drugo nisam pila nego jedan navecer i to je bilo to...nije tad ni bilo anksioznosti ali lagana nesanica, e da, zaboravila sam na dormicum kojeg jednostavno ne želim ni probat
vegga is offline  
Old 09.10.2012., 17:53   #4044
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
šta nisu prazine antipsihotik?
Da, ali uz izrazitu sedativnu komponentu.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 09.10.2012., 19:57   #4045
Quote:
JayGee kaže: Pogledaj post
možeš pročitati na uputama, ali imaj na umu da svaki lijek drukčije djeluje na druge ljude. ne boj se početi ih piti, prepisane su ti s razlogom
ma pročitala sam, ali strah me da se ne udebljam
zagrebačka cura is offline  
Old 09.10.2012., 21:32   #4046
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
ma pročitala sam, ali strah me da se ne udebljam
Kod mene Zyprexa nije uzrokovala debljanje, iako i inače imam brzi metabolizam i ne debljam se lako. Jedino spavam duže.
ufs is offline  
Old 10.10.2012., 12:30   #4047
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
ma pročitala sam, ali strah me da se ne udebljam
Ja bih na tvom mjestu probala neki drugi antipsihotik prije Zyprexe, naravno u dogovoru s lijecnikom.
Ona bas jako deblja. Ne svakoga, ali vecinu.
Opća opasnost is offline  
Old 10.10.2012., 12:51   #4048
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
fluzepam i cerson mi ne djeluju iako ih nikad prije nisam uzimala, dakle probala prvi put i ništa, od njih ne mogu zaspat---zatim sanval, prije sam pila 5 mg sad 10 , zaspim i dugo spavam ujutro ali je grozno što se po noci dižem i jedem a da ne znam, znaci mjesecarim i htjela bi ga maknut....sad se pitam dal bi mi praxiten pomogao pa umjesto xanaxa da se prebacim na praxiten? nekad mi je bio za spavanje kad jos nista drugo nisam pila nego jedan navecer i to je bilo to...nije tad ni bilo anksioznosti ali lagana nesanica, e da, zaboravila sam na dormicum kojeg jednostavno ne želim ni probat
Zadto ne zelis? Probaj s pola ako stvarno nista drugo ne ide.
zvonx78 is offline  
Old 10.10.2012., 12:51   #4049
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ovo su lijekovi koji se daju za nesanicu

Hipnotici i sedativi

flurazepam – Fluzepam
midazolam – Dormicum
nitrazepam – Cerson

Lijekovi srodni benzodiazepinima
zolpidem – Sanval

Ostali hipnotici i sedativi
valerijana (odobren) – Persen

Anksiolitici

Derivati benzodiazepina
alprazolam – Helex, Xanax, Xanax SR
bromazepam – Lekotam, Lexaurin, Lexillium
diazepam – Apaurin, Diazepam, Diazepam Desitin, Normabel,Valium
lorazepam – Lorsilan
medazepam – Ansilan
oksazepam – Oksazepam, Praxiten

Antipsihotici



Antiepileptici

http://www.psihijatrija.com/MATURANT...ihofarmaci.pdf
Rjica, medazepama (Ansilana) vise nema, ne znam zasto. Nikada ga nisam pio, ali mozda je bio dobar za anksioznost
zvonx78 is offline  
Old 10.10.2012., 13:32   #4050
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Rjica, medazepama (Ansilana) vise nema, ne znam zasto. Nikada ga nisam pio, ali mozda je bio dobar za anksioznost
nikad čula za njega
ray of light is offline  
Old 10.10.2012., 19:42   #4051
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu probala neki drugi antipsihotik prije Zyprexe, naravno u dogovoru s lijecnikom.
Ona bas jako deblja. Ne svakoga, ali vecinu.
do sada sam pila Vaira tablete i najednom mi je prepisala olandix
zagrebačka cura is offline  
Old 10.10.2012., 20:24   #4052
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
do sada sam pila Vaira tablete i najednom mi je prepisala olandix
Ako je tako, nema razloga za brigu.

I Vaira i Olandix sadrze potpuno istu djelatnu tvar - olanzapin. Ako se nisi dosad debljala, neces ni odsad.
Opća opasnost is offline  
Old 10.10.2012., 21:32   #4053
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nikad čula za njega
Ma vidim ga na ovoj listi koju si napisala za benzodiazepine, ali ga vise nema.
Isto je s Anafranilom, ljudima je pomaghao, ali ga vise ne proizvode.

A sadaj jedno pitanje, cisto iz znatizelje, ima li Rivotril takav ucinak za odmah presijece panicni, kao npr. Xanax (vise ga neuzimam, hvala Bogu), ili je njegovo djelovanje vise kao dijaazeoam (Normabel, Apaurin), da otkloni anksioznost? Govorim o uporabi prema potrebi.

Rejice, kako spavas?
zvonx78 is offline  
Old 11.10.2012., 13:07   #4054
sorry ako upadam..

zanima me ima li moj doktor opce medicine ovlasti da mi bez preporuke specijalista tj. psihijatra prepise nesto od cega ce mi biti bolje? Zelim pod svaku cijenu izostaviti psihijatra iz te price jer spadam u dosta delikatnu i rijetku kategoriju pacijenata koju nasi psihijatri ne razumiju jer nisu kvalitetno osposobljeni i vecinu svojeg suda o tome imaju iz zastarjelih udzbenika koje je ostatak svijeta prevazisao prije 40 god...

uglavnom, zadnjih dana uhvatila me izrazito jaka depresivna epizoda i osjecam se vrlo lose. ne mogu jasno razmisljati, osjecam se kao da me nesto drobi. ne znam sto cu, razmisljam cak o tome da se ubijem ako se ovo ne popravi.

nemam sa kime o tome pricati osim sa doktorom koji je sa svime o meni upoznat, premda ne zna za ovo sada... ima li smisla traziti ga ikakve lijekove?
wdara is offline  
Old 11.10.2012., 13:14   #4055
Quote:
wdara kaže: Pogledaj post
sorry ako upadam..

zanima me ima li moj doktor opce medicine ovlasti da mi bez preporuke specijalista tj. psihijatra prepise nesto od cega ce mi biti bolje? Zelim pod svaku cijenu izostaviti psihijatra iz te price jer spadam u dosta delikatnu i rijetku kategoriju pacijenata koju nasi psihijatri ne razumiju jer nisu kvalitetno osposobljeni i vecinu svojeg suda o tome imaju iz zastarjelih udzbenika koje je ostatak svijeta prevazisao prije 40 god...

uglavnom, zadnjih dana uhvatila me izrazito jaka depresivna epizoda i osjecam se vrlo lose. ne mogu jasno razmisljati, osjecam se kao da me nesto drobi. ne znam sto cu, razmisljam cak o tome da se ubijem ako se ovo ne popravi.

nemam sa kime o tome pricati osim sa doktorom koji je sa svime o meni upoznat, premda ne zna za ovo sada... ima li smisla traziti ga ikakve lijekove?
Nijedan odgovoran i savjestan liječnik neće ti prepisivati psihofarmake na svoju ruku, nego će te uputiti psihijatru.
O kojoj se to kategoriji pacijenata radi?
Almost Rosey is offline  
Old 11.10.2012., 13:17   #4056
Quote:
wdara kaže: Pogledaj post
sorry ako upadam..

zanima me ima li moj doktor opce medicine ovlasti da mi bez preporuke specijalista tj. psihijatra prepise nesto od cega ce mi biti bolje? Zelim pod svaku cijenu izostaviti psihijatra iz te price jer spadam u dosta delikatnu i rijetku kategoriju pacijenata koju nasi psihijatri ne razumiju jer nisu kvalitetno osposobljeni i vecinu svojeg suda o tome imaju iz zastarjelih udzbenika koje je ostatak svijeta prevazisao prije 40 god...

uglavnom, zadnjih dana uhvatila me izrazito jaka depresivna epizoda i osjecam se vrlo lose. ne mogu jasno razmisljati, osjecam se kao da me nesto drobi. ne znam sto cu, razmisljam cak o tome da se ubijem ako se ovo ne popravi.

nemam sa kime o tome pricati osim sa doktorom koji je sa svime o meni upoznat, premda ne zna za ovo sada... ima li smisla traziti ga ikakve lijekove?
LOM ti može propisati antidepresiv za lakši tip depresije, ali ostalo mora odraditi specijalist
ray of light is offline  
Old 11.10.2012., 14:08   #4057
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Nijedan odgovoran i savjestan liječnik neće ti prepisivati psihofarmake na svoju ruku, nego će te uputiti psihijatru.
O kojoj se to kategoriji pacijenata radi?
uglavnom komplicirano, radi se o procesu promjene spola koji me je sam po sebi silno izbezumio i iscrpio, pa me zatim okolina dodatno ubila u pojam, stari prijazelji su me napustili, nove ne mogu pronaci jer se valjda uplase kad im kazem istinu, kao da su mi sva vrata zatvorena, samo sjedim doma i ta samoca me razara... sve to je depresiji dalo velika krila. vise me nista ne veseli, a bogme ni rastuzuje da se barem posteno rasplacem, nemam nikakvo samopouzdanje, samo neki vakuum koji me iznutra steze.. ne vidim nikakav izlaz osim da prekinem ovaj zivot.

psihijatra ne bi jer svi imaju neke predrasude prema takvima kao ja, niti se zele informirati iz moderne literature, u biti nista ne razumiju i razgovor sa njima se uglavnom sastoji od provociranja jer mi tako valjda zele "napipati puls"... ne vjerujem da ce mi odmah prepisati nesto da mi naraste hormon srece ili sto mi vec fali, svi oni razvlace te razgovore unedogled i filozofiraju.... a meni je lose.

najvise ih ne volim jer su me prilikom zadnjeg napadaja prije godinu i pol zakljucali u vrapce. u vrapcu su bili grozni, osoblje mi nije dalo da doma telefoniram da mi ovi donesu lijekove koje inace uzimam, rekli su mi da ce me uspavati sa nekakvom injekcijom ako cu praviti "probleme", ma uzas. zato vise nemam povjerenja u nikoga.

pa bih radije da to rijesim sa svojim doktorom bez icijeg uplitanja kad ionako ne mogu dobiti adekvatnu podrsku.. svi me gledaju kao da vide jebenog izvanzemaljca. samo mi je sve gore.
wdara is offline  
Old 11.10.2012., 14:09   #4058
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
LOM ti može propisati antidepresiv za lakši tip depresije, ali ostalo mora odraditi specijalist
Cuj, za prvu pmoc se obavrzno javi doktorici opce prakse i dobit ces nesto za smirenje, pa ce ti biti lakse, ali to nije rijesenje. Ona ti moze i prepisati antidepresive, ali bolje da ti psihijatar ocijeni koje trebas. Ima jako dobrih psihijatara, mladjh, nacitanih i tako dalje, a trebat ce ti i malo razgovara.

Znaci, prvo opcoj po prvu pomoc i trazi uputnicu. Ja ti znam jako dobru psihijatricu, iako je to sve individualno, naime mama moje kolegice je poznata psihijatrica i smisljala je tri dana kome da me poslje jer svakome nadje neku zamjerku. Ta radi i privatno i na uputnicu. Ako zelis ime, javi mi se porukom.
zvonx78 is offline  
Old 11.10.2012., 14:23   #4059
U tom ti slučaju toplo preporučujem da se javim prof. Nataši Jokić Begić jer joj je transseksualnost, koliko znam, jedno od područja interesa i slovi kao stručnjakinja u tom području.
Almost Rosey is offline  
Old 11.10.2012., 14:49   #4060
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
U tom ti slučaju toplo preporučujem da se javim prof. Nataši Jokić Begić jer joj je transseksualnost, koliko znam, jedno od područja interesa i slovi kao stručnjakinja u tom području.
ne bih, sa njom imam loseg iskustva. glavni problem je sto ja vise nakon svega ne mogu normalno funkcionirati. sa nikim ne razgovaram danima jer nikoga ne mogu upoznati. to je ogroman zid. da se barem oslobodim samoce i vec bi to bila neka osnova za popravak, valjda. ovako mi ostaju samo lijekovi da ne puknem do kraja radi stalnog premotavanja istog filma milijardu puta.

ne znam sto da napravim, ali vjeratno necu napraviti nista. ne mogu samo tako doci nekom psihicu i reci mu "cujte doktore, samoca i depresija udruzile su se da me uniste i hitno mi dajte neke tablete da se ne ubijem od muke". Sigurno cu opet zavrsiti iza nekih zakljucanih vrata ako nastupim previse iskreno a to ne zelim. za privatnike nemam para i tako sam opet nigdje. bilo bi lijepo da sve to prestane makar i po cijenu zivota.
wdara is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.