Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: kada idete pedikeru?
kada dođe proljeće i sandalice 11 78.57%
kada kurje oči počnu "namigivati" 3 21.43%
kada kurje oči bole negdje u mozgu 0 0%
kada je potrebno praviti društvo frendici 0 0%
Glasovatelji: 14. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2008., 11:47   #721
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:24   #722
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
ja jedva izdrzim 10-15 min, predosadna mi je ta faza
Quote:
Malina kaže: Pogledaj post
Kako ja mrzim tek tu fazu,ubijem se od dosade
stavite više omekšivača i topliju vodu, trebat će možda manje vremena
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 13:25   #723
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
stavite više omekšivača i topliju vodu, trebat će možda manje vremena
probat cu iduci put
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:05   #724
Ponovo ti preporučujem - rašpu. Ispočetka (par dana) ćeš imati više posla, ali poslije - samo održavanje (1-2 puta tjedno malo postružeš). To ti je moje iskustvo osobe s - nekad davno - dosta zadebljalim petama...
Par dana za redom tretiraj stopala - dobro ih razmoči dok se razmekane, a onda rašpaj...dok god ima što za skinuti...
Meni su najbolji razultati tako da prethodno dobro razmočena stopala obrišem i odmah rašpam - dakle - ne na mokro, ali ni isušeno...ako ti se previše posuše noge dok rašpaš, ponovo malo namoči, lagano obriši i nastavi rašpanje...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:30   #725
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Zeno mi jos trebamo i roditi! Ne boj se ovog!
Jooj ne zelim ni da pomisljam
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:32   #726
Ja kupila onu raspu od sholle s dvije strane i sad sam sredila stopala ko nikad do sad
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:34   #727
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ponovo ti preporučujem - rašpu. Ispočetka (par dana) ćeš imati više posla, ali poslije - samo održavanje (1-2 puta tjedno malo postružeš). To ti je moje iskustvo osobe s - nekad davno - dosta zadebljalim petama...
Par dana za redom tretiraj stopala - dobro ih razmoči dok se razmekane, a onda rašpaj...dok god ima što za skinuti...
Meni su najbolji razultati tako da prethodno dobro razmočena stopala obrišem i odmah rašpam - dakle - ne na mokro, ali ni isušeno...ako ti se previše posuše noge dok rašpaš, ponovo malo namoči, lagano obriši i nastavi rašpanje...
Kupila raspu
I danas sam ih namakala pola sata u omeksivacu i nevjerovatno mnogo koze sam skinula,zadovoljna sam

Hvala na savijetu
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 21:41   #728
Quote:
Malina kaže: Pogledaj post
Kupila raspu
I danas sam ih namakala pola sata u omeksivacu i nevjerovatno mnogo koze sam skinula,zadovoljna sam

Hvala na savijetu
same here

hvala na savjetima!!
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 09:55   #729
Imam jako suhe nokte na nogama i lako pucaju
Imate neku kremu,masku s cim mazati da malo budu elasticniji
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 15:56   #730
Quote:
Malina kaže: Pogledaj post
Imam jako suhe nokte na nogama i lako pucaju
Imate neku kremu,masku s cim mazati da malo budu elasticniji
Ona Scholl-ova krema (o kojoj sam pisala pred 3-4 posta) ti je za suha stopala i nokte (baš piše tako) - probaj s njom, meni je jako dobra (i meni su nokti kruti i suhi).

Ja sam neki dan kupila u dm-u i Afroditinu kremu za nokte, i ona mi se čini dobra, pa i nju stavim...(Stoji ti na polici negdje kod skidača laka za nokte...)

A možda se nokti mogu mazati i običnim bademovim uljem, npr...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 16:11   #731
Bila na pedikuri danas konačno... Nekih 20 minuta me obrađivala (na računajući namakanje u onom lavoru). Postrugala pete nekakvim nožićem, malo nokte sredila, kožica i to... i 110 kn

Jel to puno? Ocekivala sam ipak nekaj vise za te pare..neznam...

Takodjer je rekla da ni pod razno rašpat pete, strugat, sa onim žiletom prelazit i neznam sta... Mozes samo sje*at stvar.. Doma samo kremicama i pilingom tretirat stopala.. Nevenova mast na broju 1.

A meni se bas svidio rezultat nakon namakanja u omeksivacu i onda raspanju

jebemu misha, svatko ima neku svoju teoriju... Ja bi samo htjela mekse pete i maknut tu zutu boju..

Teta je rekla da dodjem za mjesec dana opet...
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 00:32   #732
Quote:
sheeva kaže: Pogledaj post
Takodjer je rekla da ni pod razno rašpat pete, strugat, sa onim žiletom prelazit i neznam sta... Mozes samo sje*at stvar.. Doma samo kremicama i pilingom tretirat stopala.. Nevenova mast na broju 1...
Ja tu (osim straha za "oduzimanjem posla") ne vidim baš neku logiku: pa i pediker ti mehanički (struganjem) odstranjuje naslage - ako se "domaćim" struganjem sje*ava stvar, onda se bogme sje*ava i u pedikerskom salonu .
Druga bi situacija bila kad bi oni primjenjivali neke druge postupke (npr. kemijske ili sl....), al struganje je struganje i doma i u salonu...
Salon je, po meni, bolji zato što oni to i bolje i temeljitije od nas naprave, pa bolje izgleda i duže traje...i imaš osjećaj da su ti se "stopala popravila", ako ideš redovito. I nema nikakve druge misterije. (Kao što ti i frizer uvijek napravi bolju i trajniju frizuru, nego ti sama doma - ako te ne zezne, pa si nezadovoljna šišanjem ili oblikovanjem, ali ja govorim o trajnosti i kvaliteti frizure, a ne estetici...)

Ako netko ima problematična stopala, a želi imati uvijek savršeno izgledajuću nogu, i još ima dovoljno novaca da si priušti redovito pedikiranje, salon jest za njega. Ali da kućna pedikura sje*ava stopala, meni je totalno neuvjerljivo. Uostalom, kad god se govori o njezi stopala - čak i u časopisima za zdravlje - uvijek kad se opisuju postupci za njegu (kod kuće), spominju se i pilinzi, i rašpe, i strugalice, i kreme...i nikad ni za što od toga nisam pročitala da je štetno...

Što se nevenove masti tiče, dobra je, koristila sam ju...ali su mi stopala premasna od nje...nije mi za svaki dan. Iako nisam primijetila nimalo bolje rezultate od neke druge masne kreme koje koristim povremeno (plava Nivea ili Afroditina regenerativna maska za lice....čak su mi i draže).
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 10:19   #733
Slažem se sa tobom
Mislim da su te radi o tome da zbog neznanja ljudi znaju pretjerati u tom rašpanju i skidanju tvrde kože sa onom britvicom.. Pa bolje spriječiti nego liječiti.
I kao, kad sam sebi rašpaš stopala, kako nisu baš dostupna, uvijek to napravis nekak traljavo.. Naravno da je najbolja opcija da ideš redovno u salon.. Ali ko ima para još i za to..
I da, naravno da mi je i ona mehanički skidala tu kožu.. strugala nekakvim nožićem.. kao kad mrkvu čistiš

Al da mi je svjetski sredila nokte, je, jer su neki bili problematični, malo urasli, a sama to nikako nisam mogla srediti.

Tretiranje stopala doma - da, ali pažljivo i postepeno, da nebi bilo kontraefekta
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 12:53   #734
Baš tak.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:35   #735
Quote:
sheeva kaže: Pogledaj post
Slažem se sa tobom
Mislim da su te radi o tome da zbog neznanja ljudi znaju pretjerati u tom rašpanju i skidanju tvrde kože sa onom britvicom.. Pa bolje spriječiti nego liječiti.
I kao, kad sam sebi rašpaš stopala, kako nisu baš dostupna, uvijek to napravis nekak traljavo.. Naravno da je najbolja opcija da ideš redovno u salon.. Ali ko ima para još i za to..
I da, naravno da mi je i ona mehanički skidala tu kožu.. strugala nekakvim nožićem.. kao kad mrkvu čistiš

Al da mi je svjetski sredila nokte, je, jer su neki bili problematični, malo urasli, a sama to nikako nisam mogla srediti.

Tretiranje stopala doma - da, ali pažljivo i postepeno, da nebi bilo kontraefekta
a u koji salon si isla?moze i na pm,thx
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 09:41   #736
Evo budem na PM
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 00:10   #737
savjet trazim...
.... dakle raspam pete i imam neki piling za stopala, ovo ljeto sam pocela puno nosit sandale/natikace vecinom kozne i ravne (flats) pocele su me bolit pete neznam zasto ni kako... prije sam obicno nosila japanke koje su ipak malo mekse od koznih natikaca ali opet, jel imao ko ikakva slicna iskustva ili neki savjet?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 15:57   #738
njega stopala?..nadam se da nisam pogrijesila ,jer mene muce žuljevi, sto god ja obula na svoje noge mene ce negdje ožuljat ,bilo to slapa, tene, japanke.. i ne samo na jednom mjetu ..nego svugdje me kolje..! Nisam mazohista i idiot da si kupujem obucu koja mi je premala,pa si mislim..budem razgazila..jer znam da to kod mene nece proci.., koji razlog tome ..stvarno neznam(osjetljiva ,tanka koza )i stvarno sam vec debelo pala u bed, jer zbog tih mojih visegodisnjih zuljeva nastale su mrlje..koje je strasno vidjeti ! Pedikeru jos nisam isla,i neznam koji bi mi oni dali savjet,al da okusam srecu tu , pa makar da se neko javi da ima isti problem jer se osjecam ko PALE SAM NA SVIJETU (imam osjecaj da mozda samo meni se moze desit da STO GOD obucem žulja i boli..), naime ..dl zna neko neku foru da te mrlje od žuljeva izbjelim ? Limun?.. jer postoji kakva preventiva za stopala sklona zuljevima , pucanju koze ?..

Hvala!
avelana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 16:08   #739
Njega stopala, pedikura

Ne znam jesam li na pravom forumu, ali je li itko zna dobrog pedikera u Splitu? Moderatori prebacite ako nije na pravom mjestu.
mimi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:14   #740
kad smo vec kod pedikure, jel zna netko di je tanja kaj je radila u medipedu u ogrizovicevoj? navodno je otvorila salon na tresnjevci. anyone?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.