Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 16:46   #81
Quote:
Anwnn kaže: Pogledaj post
Knjigu sam pročitala 2-3 puta, super mi je! Zatim sam pošla gledati film, onaj s Keirom Knightley. Sva sreća da sam nabasala na seriju iz 1995. s Colinom Firthom i Jennifer Ehle, koja lijepo prati knjigu. Nakon što sam tu verziju pogledala, onu s Keirom Knightley nisam niti željela pogledati. Šiške u 19. stoljeću? How yes no!
ma nema do 1995 ekranizacije,od svih koje sam vidjela ta je definitivno naj
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 17:29   #82
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
ma nema do 1995 ekranizacije,od svih koje sam vidjela ta je definitivno naj
Istina, savršeno prati knjigu i Elizabeth i Mr. Darcy su baš onakvi kakve sam i zamišljala u knjizi...
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:15   #83
Jel' čitao 'ko "Ponos i Predrasude i Zombije"?

Zanima me jel' to gušt čitati ako nisi čitao "Ponos i Predrasude"
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:30   #84
bljak ponos i predrasude, mlaka knjiga, mlitavi likovi, prave se neke peripetije oko nekih bezveznih stvari, glavni lik nedorečen i nedovšen, dajte molim vas.
godisnji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:33   #85
Quote:
godisnji kaže: Pogledaj post
bljak ponos i predrasude, mlaka knjiga, mlitavi likovi, prave se neke peripetije oko nekih bezveznih stvari, glavni lik nedorečen i nedovšen, dajte molim vas.
svatko ima pravo na svoje misljenje i ukus, pa čak ti medju njima
hvala na svom misljenju, al moje je drugacije
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 17:11   #86
Što kažete na optužbe da je strast za Jane Austen čista nepoznanica?
hedonistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 18:49   #87
jedna od dvije knjige čiji mi je film bio zanimljiviji od same knjige. u ovom slučaju to je bila serija sa colinom
Zloguka ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:16   #88
Quote:
hedonistica kaže: Pogledaj post
Što kažete na optužbe da je strast za Jane Austen čista nepoznanica?
prvi put cujem za to
koliko sam ja imala vidjet i sve njene procitat,strast je tu,mozda prikrivena al tu
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:18   #89
Kraj je prilično zajebala i ubrzalo pa je pokvarilo sveukupan dojam o knjizi. Prilično shvaćam zašto je takav kraj knjiga imala, uzimajući u obzir vrijeme u kojem se pisala i odvijala radnja, ali opet, razočaran sam.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:38   #90
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
prvi put cujem za to
koliko sam ja imala vidjet i sve njene procitat,strast je tu,mozda prikrivena al tu
Za nedostatak strasti ju je optužila Charlotte Bronte koja ju nikako nije voljela. Moram priznati da se slažem s njezinim zapažanjem.Drag roman, ali mi nedostaje strasti.Iako Elizabeth poštujem zbog suprotstavljanja autoritetima (roditelji i društvo), srcu su mi draže malo "jače" književne junakinje.
hedonistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:54   #91
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
ne znam dal se uopce i moze nabavit,ja kupila u algoritmu al tam je bez prijevoda
da sam mogla naci s prijevodom a trazila sam kupila bi
nabavila od jednog forumaša za 50 kn, i odgledala sve iz cuga, fenomenalno
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:12   #92
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
nabavila od jednog forumaša za 50 kn, i odgledala sve iz cuga, fenomenalno
vjerujem ti,lazu oni kaj kazu da ne valja
najbolje ekranizacija

ko kaze da nema strasti,. nema onoliko koliko bi ste vi htjeli al za ono doba to je normalno
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:48   #93
[QUOTE=lazydaisy;24343868]
"I had not known you a month before I felt you were the last man in the world whom I could ever be prevailed on to marry."


QUOTE]

I would by no means suspend any pleasure of yours Mrs.Bennet.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:02   #94
Strašno. Takva teška patetika i prenemaganje...Ok, svakako je u skladu s ondašnjim vremenom, ali meni se uvijek bljuvalo od toga. Stara mi je gledala, pa bih nekad bacila oko. A dosta godina poslije sam pokušala čitati i knjigu. S obzirom da je bila u originalu, već onaj arhaični način izražavanja mi nije dobro sjeo. Dosada živa.

A Bože moj, Jane Austen...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 14:20   #95
koliko ljudi toliko i cudi, da skratim stvar ukusa,meni se svidja,tebi ne i ok
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 23:53   #96
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
ma nema do 1995 ekranizacije,od svih koje sam vidjela ta je definitivno naj
Nedavno skinula seriju i pogledala je u 2 dana

Kad sam je prvi put gledala bila sam klinka (osnovna škola), ali me Darcy svejedno očarao za sva vremena ...
Knjigu sam kupila prvom prilikom kad sam naišla na nju i pročitala je nekoliko puta...do danas mi je ostala jedna od najdražih knjiga (valjda i zbog tih fleševa na djetinjstvo i Colina Firtha ) i ljubavnih priča, što na filmu, što u literaturi - jednostavno obožavam

Film sam počela gledat i ugasila ga nakon pola sata (što ne radim skoro nikad), nije to bilo to, Darcy i Elizabeth u mojoj glavi su jedino Firth & Ehle i neka tako i ostane

Inače, meni je Mrs. Bennett apsolutna kraljica , kad je izbacila Jane da po nevremenu ide do Bingleyevih jer je znala da će doć do njih mokra i promrzla i da će joj sigurno ponudit da prenoći
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 00:50   #97
Quote:
hedonistica kaže: Pogledaj post
Što kažete na optužbe da je strast za Jane Austen čista nepoznanica?
Itekako se osjeti strast, ali neki je neće skužiti dok im se ne napiše doslovno. Jedan od najboljih komentara ikad na temu Jane Austen je da je ona računovođa, a ne pisac ljubavnih romana. (Možda sam to i na forumu pročitala, ispričavam se autoru komentara.)
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:47   #98
Film ponos i predrasude mi je jedan od rijetkih da je bolji od same knjige :O

Ali da... ocarao me Darcy
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 11:06   #99
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
Film ponos i predrasude mi je jedan od rijetkih da je bolji od same knjige :O

Ali da... ocarao me Darcy
sve nas je ehhehe
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:35   #100
Quote:
ginger kaže: Pogledaj post
nije to bilo to, Darcy i Elizabeth u mojoj glavi su jedino Firth & Ehle i neka tako i ostane
takoje je i mislim da ću opet, po x-ti put uzeti knjigu u ruke i prisjetiti se svega
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.