Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 11:11   #181
ok hvala, ispada da je postavljanje takvog parketa čisti promašaj.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 14:27   #182
Nije baš pitanje o brušenju parketima ali ovo mi se čini najprikladnija tema. Čime zapuniti proreze (širine 1-2mm) između daščica parketa? Parket je lakiran mat lakom i izgleda "šareno" pa ne bi trebalo biti problema sa nijansama u prijelazima.
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 17:05   #183
Fina prašina od brušenja parketa, malo drvofiksa i približna boja parketa. Sve se pomiješa u gustu smjesu i lopaticom (špahtlom) utisne u fuge. Lagano i pažljivo brušenje i nakon toga može lak.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 19:48   #184
Da li postoji kakvo gotovo sredstvo za takve popravke?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 20:21   #185
Postoji ali je teško pogoditi nijansu.
Inaće moj stari je koristio smjesu od nitrolaka i prašine od predzadnjeg sloja brušenja parketa i s tim popunjavao fuge prije završnog brušenja i lakiranja. I super držalo.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 21:17   #186
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Postoji ali je teško pogoditi nijansu.
Inaće moj stari je koristio smjesu od nitrolaka i prašine od predzadnjeg sloja brušenja parketa i s tim popunjavao fuge prije završnog brušenja i lakiranja. I super držalo.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
Ma parket je šareni, ima nijansi od svijetlog do tamnog, tako da bi praktički bilo koja nijansa bila ok. Znaš možda naziv kojeg tog sredstva? Puno bi mi jednostavnije bilo kupiti tako nešto nego prvo ići nabaviti negdje prašinu, pa onda miješati to.....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 22:25   #187
Doslovno odi u duvmčan bojama i traži kit za parket. Znadu trgovci za to. Ja ga nikad nisam koristio pa nemam pojma kako se zove. Jedino ako ti se baš čeka kad idući put vidim starog da ga pitam jel zna naziv toga.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2019., 16:11   #188
Bio sam u Pevecu, za procjepe između letvica parketa mi savjetuje akrilni kit za drvo. Konkretno OVAJ. Pošto ni on nije bio baš siguran da li će poslužiti, hoću da prije nego krenem išta raditi dobijem još koje mišljenje
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 09:51   #189
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Bio sam u Pevecu, za procjepe između letvica parketa mi savjetuje akrilni kit za drvo. Konkretno OVAJ. Pošto ni on nije bio baš siguran da li će poslužiti, hoću da prije nego krenem išta raditi dobijem još koje mišljenje
To ti je to.
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2020., 14:18   #190
Zanima me koja je brusilica najprikladnija za brušenje parketa? Znam da je najbolje iznajmiti onu veliku ali recimo da nisam u mogućnosti to napraviti.

Hoće li mi ovo pomoći? Kubio bih ju i koristio ju i za brušenje stolova i okvira od vrata.
__________________
mrmlj
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2020., 20:06   #191
Za brušenje lakiranog starog parketa ili novog ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2020., 21:28   #192
@zdenkooo

Ja imam uglavnom hobi alat, imam ekscentričnu rotacionu i tračnu i ova prva je najviše u uporabi. Pokazala mi se nekako najbolja. Ovakvu vibracijsku sa slike sam imao, ali neku žnj marku iz peveca i na kraju sam je poklonio. Nisam joj nikad pronašao svrhu...

Za brušenje parketa ćeš se izkilavit s tim malima iako je teoretski vjerojatno moguće. Kad bih baš morao to raditi s nekom od tih malih opet bih se odlučio za ovu rotacionu eksentričnu, ali probao bih i s tračnom pa koja se bolja pokaže. Ovu vibracijsku ne bih ni probao vjerojatno...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2020., 22:09   #193
Alo zbilja nemaš ekstremno mirnunruku i nisi majstor brušenja to buse ispao cirkus koju god da uzmeš.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 08:40   #194
S tračnom treba i te kako paziti. Rado se ukopa, a to ispraviti na ravnoj plohi i nije baš jednostavno.
Ove druge ne skidaju tak brzo i lakše opraštaju greške.
Ovu ekscentar bi preskočil. Ona ipak skida najmanje.
Orbitalna nije loša, ali bude potrajalo.
Još bi dodal da između šmirgl papira ima velikih razlika.
Imao sam neke no name šmirgle i u gradaciji 60 samo je drapal po podu. Kad sam stavio wurth 80 skidao je neusporedivo brže, a ostavljao puno manje tragova.
Na žalost više ne znam gdje nabaviti u Vž wurth šmirgle. Jeklotehna ih više ne drži. Ako netko zna za Vž slobodno ovdje napiše.

Poslano sa mog QUEST koristeći Tapatalk
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 12:04   #195
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Ovu ekscentar bi preskočil. Ona ipak skida najmanje.
Orbitalna nije loša, ali bude potrajalo.
Se ovdje razlikujemo samo u terminologiji ili stvarno eksentrična rotaciona skida manje od ove vibracijske sa slike iz zdenkovog posta? Jer meni se pokazalo obratno, ali imao sam tu neku jeftinu iz peveca pa možda generalno nije tako kako sam zaključio. Uglavnom, više manje sve brusim s ekscentričnom rotacionom... Orbitalnu (rotacionu bez ekscentra) nisam ni znao da postoje tj. nisam viđao, sad baš guglam... Iako pretpostavljam da je to isti/slični učinak kao onaj nastavak na čičak za kutnu brusilicu, što imam i isto ok brusi, ali čini mi se agresivnije od ove ekscentrične rotacione.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 12:15   #196
Tek sad vidim da sam krivo napisal. Mislil sam na rotacijsku ekscentar (metabo sxe450 duo) koju imam.
Rotacija s ekscentrom skida više od samo excentar.
Da, i čim veći ekscentar to više skida, ali je rezultat grublji.

Poslano sa mog QUEST koristeći Tapatalk
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 12:34   #197
@kanjar

Stari, ima oko 50ak godina. Kvalitetna hrastovina. Parket je mjestimično baš jako izgreban i istrošen, letvice su na nekim dijelovima udaljene i po par mm, tako da ne ciljam na neko savršenstvo već da to sredim tako da liči na nešto i da spriječim daljnje uništavanje.

@mario_bla @rib@

Hvala momci, potražit ću rotacionu ekscentričnu. Pretpostavljam da mi je najpametnije uzeti najbolju kvalitetu koju nađem? Imam par stvari od Makite (2 male kutne i ravnu brusilicu te ubodnu pilu) i dosad nisam ostao razočaran a koristim ih često. Kod kupnje alata se uvijek vodim po onoj "Nisi dovoljno bogat da kupuješ jeftine stvari". Pripazit ću i na šmirgl koji uzimam.

@kerbi

Hvala na upozorenju. Nisam majstor, ali imam mirnu ruku i dosta iskustva s radom u drvetu. Imam strpljenja i vremena, kao i jako puno volje učiti i raditi takve stvari sam. Ono što nemam su pare, koje će mi trebati za stvari koje sam nikako neću znati odraditi, poput obnove krova i umetanja novih prozora. Kao što sam već spomenuo, kuća je stara, parket je užasan, i ne ciljam na neko savršenstvo.
__________________
mrmlj
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 14:01   #198
Mene već godinama dobro služi navedeni Metabo.
Dobra stvar je da se pomak ekscentra može mijenjati (2,8 ili 6,2 mm).
Još uvijek funkcionira kako je zamišljeno, jedino sam zamijenio stopu (disk) na kojem je čičak - potrošni materijal.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 16:33   #199
Quote:
zdenkoooo kaže: Pogledaj post
@kanjar

Stari, ima oko 50ak godina. Kvalitetna hrastovina. Parket je mjestimično baš jako izgreban i istrošen, letvice su na nekim dijelovima udaljene i po par mm, tako da ne ciljam na neko savršenstvo već da to sredim tako da liči na nešto i da spriječim daljnje uništavanje.

@mario_bla @rib@

Hvala momci, potražit ću rotacionu ekscentričnu. Pretpostavljam da mi je najpametnije uzeti najbolju kvalitetu koju nađem? Imam par stvari od Makite (2 male kutne i ravnu brusilicu te ubodnu pilu) i dosad nisam ostao razočaran a koristim ih često. Kod kupnje alata se uvijek vodim po onoj "Nisi dovoljno bogat da kupuješ jeftine stvari". Pripazit ću i na šmirgl koji uzimam.

@kerbi

Hvala na upozorenju. Nisam majstor, ali imam mirnu ruku i dosta iskustva s radom u drvetu. Imam strpljenja i vremena, kao i jako puno volje učiti i raditi takve stvari sam. Ono što nemam su pare, koje će mi trebati za stvari koje sam nikako neću znati odraditi, poput obnove krova i umetanja novih prozora. Kao što sam već spomenuo, kuća je stara, parket je užasan, i ne ciljam na neko savršenstvo.
Bilo ti je parketnih brusilica za iznajmiti u Bauhausu. Nisu komplicirane za rad i lakonto naučiš a puno kvalitetnije riješenje.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2020., 22:14   #200
Ja imam od iste marke, doduše samo PraktikTools, i vibracijsku i ekscentričnu rotacijsku. I stvarno, ova vibracijska je čista žalost. Stoji u ormaru i ljenčari.
Rotacijska je super što se tiče učinka, samo joj je zvuk takav kao da će se svakog časa razletjeti. Ali sviđa mi se kod nje to da se ne praši sve oko nje (i mene), nego sva prašina izletava kroz onaj otvor na koji bi mogao ići sauger i to leti takvom brzinom da se napravi oblak prašine par metara od mene.
Po meni bi svaki hobist trebao imati za brušenje takvu rotacijsku i neku deltu.
Tračna mi isto stoji doslovno nekorištena.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.