Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2005., 20:27   #1
Simptomi trudnoće

E ovak... Moja cura pije neke visoko hormonske tablete od kojih joj često izostane menstruacija i ginekolog joj je rekao da je to ok...ali ona svaki put kad se to dogodi (a događa se skoro svaki mjesec) naprosto , umisli da je trudna i počne izmišljati da ima grčeve u trbuhu , da joj se povraća...itd...itd...itd...

i sada me zanima (prvenstveno pitanje za cure koje su bile trudne):
dal ste osjetile nekakvu promjenu na sebi prije nego sto ste otišle ginekologu i potvrdile trudnocu , ali ono nekakvu drasticnu promjenu koja nije bila uobicajena kao kod nekog drugog izostanka menstruacije?neku mucninu, neku bol,pikanje,peckanje...???
jeste li osjetili da ste trudni u prva dva mjeseca i prije ginekologa?
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 22:54   #2
Ja sam vljda jedna od onih "sretnica?" koje po ničemu (osim izostanku menge) nisu kužile da su trudne.

Inače, možda ti ovo pomogne:
link
Real-BigMamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 23:04   #3
Re: "simptomi trudnoće"

Quote:
nobrainatall kaže:

jeste li osjetili da ste trudni u prva dva mjeseca i prije ginekologa?
Ja sam znala skoro pa drugi dan i to bez ikakvih simptoma. I tako oba puta.
Moja kolegica je bila trudna 5 mjeseci (menstruacija uredna) i da nije otišla na redovni godišnji pregled valjda bi i rodila a da ne bi znala da je trudna.

Nema univerzalnih pravila.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 00:04   #4
Ja znam da se neke žene vole praviti pametne pa onda tek nakon što saznaju, od ginekologa , počnu prodavati pamet kako su one to i prije znale i osjetile po bog-zna cemu , pa pocnu nabrajati mucnine i bolove po kojima su one to kakti skuzile.
zato bih ja molio da mi netko iskreno odgovori i nabroji neke od promjena na sebi koje ste uocile same i po cemu ste vi to znale. ajd pliz
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 00:29   #5
Ne pravim se pametna. Fakat sam znala. Jednostavno sam se drugačije osjećala.
Mučnine nisam imala uopće, a promjene su poćele tek nakon 5 mjeseci trudnoće.
Jedino kaj sam bila totalno cool, inače sam poprilično našpanana.
Bilo mi je sve taaaaaaak ravno. Pamet me ostavila.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 00:33   #6
Ma ne govorim ja da si se ti pravila pametna , nego da postoje i takve...

ej a koja sitnica je tebe u to uvjerila ?
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 00:43   #7
Nikakva sitnica, jednostavno to više nisam bila ja od prije par dana. Ni mi bilo zlo, niš mi se ni gadilo, cice mi nisu poćele bujat,...
Najbolja mi je bila stara koja me nakon 2 tjedna trudnoče pitala "I kaj misliš napravit?". Bila sam doma, ne udata, a nismo baš ženidbu ni planirali i tak...
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 11:06   #8
nije mi bilo mučno
ništa posebno nisam osjetila, osim što me trbuh počeo boljeti ko da ću dobiti, svaki dan sam čekala pa ništa
onda je izostala menstruacija, kupila sam test i to je bilo to - vesela trudnica

a tvoja draga mislim da jednostavno jedva čeka bebu
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 17:54   #9
ja imam jedan problem.momak i ja pokusavamo imat bebu,al meni je ciklus neredovit,bila sam na pregledima i sve je ok,a nisam htjela pit hormonske tablete.od 9.11 nisam dobila,a ovulaciju nisam osjetila sve do prije tjedan dana,nisam sigurna da li je to bilo to,al dojke su me bolile i povecale se i osjetila sam grceve.i odma taj dan samo pokusali.nemam nikakve rane simptome,al me zanima jel moram krvarit nakon 8-10 dana ako sam trudna.narucena sam u ginekologa al ne mogu cekat.
medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 20:09   #10
krvarit nakon ...cega?? 8-10 dana ??
x-girl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 20:34   #11
Quote:
medica kaže: Pogledaj post
ja imam jedan problem.momak i ja pokusavamo imat bebu,al meni je ciklus neredovit,bila sam na pregledima i sve je ok,a nisam htjela pit hormonske tablete.od 9.11 nisam dobila,a ovulaciju nisam osjetila sve do prije tjedan dana,nisam sigurna da li je to bilo to,al dojke su me bolile i povecale se i osjetila sam grceve.i odma taj dan samo pokusali.nemam nikakve rane simptome,al me zanima jel moram krvarit nakon 8-10 dana ako sam trudna.narucena sam u ginekologa al ne mogu cekat.
Ne bi trebala krvariti ako si trudna. Ali imaš kupiti trakice koje umočiš u urin i one su ti pokazatelj ovulacije, pa ako ti nije upalilo ovaj put, preporučam ti da to nabaviš. Ovako će te čekanje izludjeti, jer nećeš nikad znati jesi li ili nisi.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 02:01   #12
Negdje sam procitala da se nakon toliko dana malo krvari zbog ugradnje oplodene stanice u maternicu,da neke zene zamjene to sa mjesecnicom.
medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 02:14   #13
kada da uradim test,malo sam nestrpljiva?
medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:39   #14
Quote:
medica kaže: Pogledaj post
Negdje sam procitala da se nakon toliko dana malo krvari zbog ugradnje oplodene stanice u maternicu,da neke zene zamjene to sa mjesecnicom.
evo ja sam trudna 6tj i krvarim, mogu ti reći da to nije dobar znak, tretira se kao prijeteći pobačaj, a ja ništa ne mogu do slijedećeg pregleda nego čekati, tako da je bolje -bez ikakvog krvarenja pošto u puuuno slučaja dr ne znaju zašto se krvari, a to nije ohrabrujuće, pogotovo kad znaš da je u prvih 3 mj "normalno" pobaciti jer je to kako moja dr kaže-prirodna selekcija-ak nešto nije ok s bebom tijelo ju izbacuje
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:39   #15
Danas imam grceve,ne puno i grudi me jos uvijek bole,jel to kakav znak?da li je dobro da test napravim u ponedjeljak ili je rano?
medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:34   #16
ma možeš i danas, imaš one jeftine testove po 20 kn i zašto čekati
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 23:33   #17
Test negativan,(((.
medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 15:20   #18
[QUOTE=medica;12564439]ja imam jedan problem.momak i ja pokusavamo imat bebu,al meni je ciklus neredovit,bila sam na pregledima i sve je ok,a nisam htjela pit hormonske tablete.od 9.11 nisam dobila,a ovulaciju nisam osjetila sve do prije tjedan dana,nisam sigurna da li je to bilo to,al dojke su me bolile i povecale se i osjetila sam grceve.i odma taj dan samo pokusali.nemam nikakve rane simptome,al me zanima jel moram krvarit nakon 8-10 dana ako sam trudna.narucena sam u ginekologa al ne mogu cekat.[/QUOTE


ja sam oba puta ostala trudna nakon menstruacije dakle 6.ili 7. dan od dana kad sam dobila menstruaciju.
mada svaka žena ima ovulaciju za sebe , a lječnici nas sve jednako tretiraju.to je moje mišljenje.jedan od napouzdanijih pokazatelja da ovuliraš je da mjeriš svaki dan temperaturu ujutro,kada ti je temperatura povečana od ostalih dana onda ovuliraš.i tada na posao.a za svaki slučaj najbolje je svaki dan raditi na tome i to nekoliko puta.(tako kaže moj muž).
i pokušaj se što bolje opustiti....
optimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:27   #19
Nisam dobila,a grudi su mi bas narasle i uzasno me bole,ima vec 14 dana.imam neki bijeli iscjedak i lagane grceve,ne razumin?
medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 08:38   #20
ipak sam dobila
medica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.