Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2015., 10:25   #1281
Murat Yildirim i Meryem Uzerli promovisaće svoju buduću seriju (trebalo bi da krene septembra na TV Star ) u Kanu, 15.aprila.
http://www.haberturk.com/magazin/mag...ini-pesin-aldi

Turska štampa navodi da je MY dobio 80 000 TL po epizodi, te da je glumcima isplaćen honorar za prvih 13 epizoda.
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:43   #1282
Poslije Čilea, Ezel uskoro u Urugvaju , Sila, Gumuš i Sulejman u Peruu.

http://www.montecarlotv.com.uy/uc_10...c_location=ufi

http://elcomercio.pe/tvmas/televisio...oticia-1803839
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:55   #1283
Bok! Gleda li koja od vas tursku seriju "Nova ljubav"? Meni je odlična! Komično je, radnja se brzo razvija, nema nekih otezanja.
Čizkejkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:59   #1284
Quote:
Čizkejkica kaže: Pogledaj post
Bok! Gleda li koja od vas tursku seriju "Nova ljubav"? Meni je odlična! Komično je, radnja se brzo razvija, nema nekih otezanja.
Pretpostavljam da misliš na seriju Aşk Yeniden. Ako je tako, tema se nalazi na spoilerima, možeš se tamo uključiti u diskusiju. Ovde joj nije mesto.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 14:22   #1285
Pored Čilea, "Ezel" će se uskoro emitovati i u Argentini, Brazilu, Kolumbiji, Peruu, Paragvaju i Urugvaju.



EZEL CONQUERS LATIN AMERICA
21 April 2015

Eccho Rights has licenced global hit series Ezel to a further six clients in Latin America.

The latest territories to pick up the world-wide success story are Telefe in Argentina, Bandairantes in Brazil, TV Accion in Paraguay. Fruencia Latina in Peru, Monte Carlo TV in Uruguay and Caracol in Colombia. Further licences in the region are in negotiation.

“With well over 80 territories signed up so far, Ezel is one of the world’s most proven hit-drama series. It probably rates as the number one Turkish drama series in terms of the number of countries that have bought it. And we are still counting!” says Fredrik af Malmborg, managing director at Eccho Rights.

Ezel was originally produced by Ay Yapim in Turkey and aired on ATV. It tells the story of a young man who is betrayed by his fiancé and best friends and thrown into prison for life. He fakes his own death to escape and sets out to find out the reason behind his betrayal and to seek revenge.

Ezel is one of the most successful Turkish drama series ever and has won several awards including C21 Best Scripted Drama.

ecchorights.com/
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 14:30   #1286
Binbir gece se isplatio Bandu, ide do 4% gledanosti što je uspjeh s obzirom da taj kanal često znat imat i jedva 1%.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 14:42   #1287
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Binbir gece se isplatio Bandu, ide do 4% gledanosti što je uspjeh s obzirom da taj kanal često znat imat i jedva 1%.
Otkud im onda lova ? Znamo da tur. serije nisu baš ni jeftine, jedino ako im ne daju popust
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 11:13   #1288
Ne bih znao. Po završetku "Binbira", Band će emitirat "Fatmagul".

Quote:
A Bandeirantes decidiu manter a sua faixa de novela, considerando os bons resultados apresentados por "Mil e uma Noites". A sua audiência está atendendo a expectativa.

Depois dela virá "Fatmagül'ün Suçu Ne", outra produção turca, exibida pelo Kanal D, em 2010. É um dramalhão.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 17:45   #1289
Jel ova Bensu Soral zadnja Kosem Sultan..ili će biti još koja..

http://televizyongazetesi.com/ne-ber...soral_6_102748
__________________
Sinan & Zeynep

Sila & Boran
gelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 16:08   #1290
Primijetila sam da se o rejtinzima serija više ne piše puno. Pa zaključujem da najlošije prođu one serije koje startaju u ranu jesen, mjeri im se svaka decimala u gledanosti pa se i najviše njih ukida preko noći. Znam da ih je tada najviše pa je i konkurencija najveća. Ali ove koje započnu u tzv. proljetnoj sezoni, bolje rečeno u siječnju ili veljači, bolje prođu.

Vidim da se i dalje uredno snimaju i emitiraju serije s rejtinzima oko 2% pa i niže: "Filinta" (2,69), "Gönül İşleri" (2,36), "Şeref Meselesi" (2,32), "Kardeş Payı" (2,30), "Bedel" (1,77), ali i vrlo popularna serija o kojoj se stalno piše "Kara Para Aşk" došla je na 2,67.

Ne žalim ni za jednom lošom serijom koja je ukinuta niti išta znam o ovima koje sam navela, samo se eto pitam kada prestaje priča o rejtingu.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 18:03   #1291
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Primijetila sam da se o rejtinzima serija više ne piše puno. Pa zaključujem da najlošije prođu one serije koje startaju u ranu jesen, mjeri im se svaka decimala u gledanosti pa se i najviše njih ukida preko noći. Znam da ih je tada najviše pa je i konkurencija najveća. Ali ove koje započnu u tzv. proljetnoj sezoni, bolje rečeno u siječnju ili veljači, bolje prođu.

Vidim da se i dalje uredno snimaju i emitiraju serije s rejtinzima oko 2% pa i niže: "Filinta" (2,69), "Gönül İşleri" (2,36), "Şeref Meselesi" (2,32), "Kardeş Payı" (2,30), "Bedel" (1,77), ali i vrlo popularna serija o kojoj se stalno piše "Kara Para Aşk" došla je na 2,67.

Ne žalim ni za jednom lošom serijom koja je ukinuta niti išta znam o ovima koje sam navela, samo se eto pitam kada prestaje priča o rejtingu.
A piše se, s tim da u jesen ih više počinje i do kraja npr. sezone imaju 40 epizoda i prosto im je neisplativo snimati do kraja sezone ako ne zarađuju tako da se tada više serija i ukida, poslije počinju postepeno i one nekako mogu izdržati do kraja sezone (ili famoznih 13 epizoda). A i ako prije ukinu loše gledanu seriju, prije će doći druga (serija) koja možda bude bolja
Gonul Isleri je sinoć završila, nisu je više mogli održavati u životu
Kardes Payi je u drugoj sezoni ali već su im najavili kraj.
Kara Para Ask ima produkcijsku kuću i ATV koji može trpiti loše gledane serije.
Npr. serija s Songul Oden i Mert Firatom što četvtkom ide na Star ima lošu gledanost ali Endemol je najavio da će imati 13 epizoda (tj ići do juna) jer će seriju ako ništa prodati Arapima kod kojih je Songul popularna.

Sada je već kraj sezone, i ovi loši će izdržati do kraja a ni televizijama se ne počinje nešto u maju, jer to ne ide ni u jednu sezonu, ovako se pripremaju i već uveliko najavljuju ljetne serije koje počinju od juna
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:28   #1292
Najnovije vesti o datumima završetka nekih serija, kao i finalnih epizoda sezone za one serije koje se nastavljaju nakon leta:

http://izleyiciplatformu.com/haber/6...ale-dates.html

Za prve tri serije sa spiska (odlične po meni, rejtinge ) nisam ni sumnjala da će ići u drugu sezonu
Ali primećujem da nedostaju još dve serije koje pratim: "Kiraz mevsimi" i "Kara ekmek", zna li neko njihovu sudbinu?
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:40   #1293
Za Kiraz sam procitala da jos uvek razmisljaju hoce li biti
druge sezone, zbog loseg rejtinga. Nije to nista zvanicno, samo tracevi
kod Rusa. Sto se tice Kara ekmek, Limon film i ATV su dali saopstenje da
serija ide dalje na jesen. Nema je na ovom spisku, jer jos uvek nije poznat datum finala, posto je pocela nesto kasnije nego ostale serije, pominje se kraj juna ili sredina jula za finale..
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:02   #1294
Quote:
kraljicaletnja kaže: Pogledaj post
Najnovije vesti o datumima završetka nekih serija, kao i finalnih epizoda sezone za one serije koje se nastavljaju nakon leta:

http://izleyiciplatformu.com/haber/6...ale-dates.html

Za prve tri serije sa spiska (odlične po meni, rejtinge ) nisam ni sumnjala da će ići u drugu sezonu
Ali primećujem da nedostaju još dve serije koje pratim: "Kiraz mevsimi" i "Kara ekmek", zna li neko njihovu sudbinu?

Zna li neko ima li kakve zvanične potvrde o MedCeziru ?

Vidim, ovde je nema ni na spisku serija koje završavaju, ni na spisku serija koje nastavljaju...
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 16:22   #1295
Brazilski Band nakon završetka "Binbir gece" kreće s emitiranjem "Fatmagul", a potvrđeno je da su kupili i "Ezela".

Quote:
De acordo com informações do jornal Folha de S. Paulo, a Band adquiriu um um terceiro folhetim turco. Trata-se de “Ezel”, novela de 2010 vendida para mais de 45 países. A emissora deve exibi-la no primeiro semestre de 2016.

Ezel é inspirada no livro “O Conde de Monte Cristo”, de Alexandre Dumas. Na história, quatro amigos planejam assaltar um cassino e um deles é preso. Doze anos depois, o que foi capturado foge da prisão e volta com nova identidade para se vingar.

É importante destacar que recentemente a Band comprou “Fatmagül’ün Suçu Ne”, outra produção turca, exibida pelo Kanal D, e gravada em 2010.

A Band está animada com o repercussão de Mil e Uma Noites, que triplicou a audiência da emissora. Exibida na faixa entre 20h25 e 21h20, o folhetim alcança entre 3 e 4 pontos de média.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 16:33   #1296
Evo ljudi moji kuci prate crnu ruzu pa pitaju je li se zna kada zavrsava ta serija? Nova tv stalno minja valjda i termine i broj epizoda pa je navukla njihov bijes Ja bih bio zahvalan da zavrsi cim prije jer kad god bacim oko na tv uvik im je ona baba u facolicu na tv/u.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 23:31   #1297
Serije koje su ove godine nominovane za Seul su:
KPA, Sezona visnje, Elif i Kara Ekmek. Osim sto je nominovana, Kara Ekmek
ce imati i promociju u Seulu, a naziv na engleskom je Stolen Life/Ukradeni zivot.
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 17:39   #1298
Poslastica za sve fanove ovog dvojca.
Scenaristice serija Karadayı & Kara Para Aşk, Eylem Canpolat i Sema Ergenekon, će filmom krunisati višegodišnju suradnju sa Ay Yapımom. U nadolazećoj sezoni ih neće biti na malim ekranima, ali nakon završetka Karadayı i Kara Para Aşk kreću pisati scenarij za film. Na TV se vraćaju u septembru 2016. sa serijom za Ay Yapım.

Moja napomena: Znači ipak ostaju sa Ay Yapımom, veliki transfer u Endemol o kojem se toliko pisalo prošle godine je propao, tj. serija koju su napisale je ukinuta, pa vjerojatno pukao i dil. Endemol je krenuo preambiciozno, najavili 5 serija, krenuli sa 3, ostala im 1.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 08:02   #1299
Ibro u Poljima snova od rujna(septembra)!!

Na kanalu D

http://televizyongazetesi.com/iste-i...er#.VXKL_NLtmk

Tako kažu svježe vijesti...ako ne lažu
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 12:55   #1300
Quote:
11tena kaže: Pogledaj post
Ibro u Poljima snova od rujna(septembra)!!

Na kanalu D

http://televizyongazetesi.com/iste-i...er#.VXKL_NLtmk

Tako kažu svježe vijesti...ako ne lažu
Da nece zajedno sa Cansu igrati u toj seriji?
Kazu da i njena pocinje na kanalu D.

Pored Beren Saat, u seriji Kosem sultanija ce igrati i Hülya Avşar i Yldz Çar Atiksoy.
biljanap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.