Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 11:58   #1
Victoria II




Victoria 2 - Features Trailer

Victoria 2 Rise to Power Trailer

Victoria 2 presentation

http://www.victoria2.com/

Za sve fanove Paradox Interactive naslova, nastavak igre iz 2003. izasao neki dan. Victoria se vise fokusira na ekonomiju nego na ratovanje za razliku od Europa universalis ili Hearts of Iron serijala. Super poboljšanje u odnosu na V1, novi elementi tipa national focus su odlicni, treba pricekat par patcheva i bit ce odlicna igra makar bugovi/balans trenutno nisu gamebreaking.
__________________

Zadnje uređivanje Kambe : 17.08.2010. at 12:08.
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:26   #2
može malo detaljnije ako si igrao? kakve su promjene u odnosu na prethodnicu? ja sam se nešto zajebavao s V1: Revolutions, ali nisam joj se ozbiljnije posvetio (samim time sam 'doživio' možda par posto onoga što igra nudi )...a čini mi se da bi ovo mogao nabaviti kada budem trebao kvalitetno potrošiti hrpe slobodnog vremena
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 17:19   #3
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
može malo detaljnije ako si igrao? kakve su promjene u odnosu na prethodnicu? ja sam se nešto zajebavao s V1: Revolutions, ali nisam joj se ozbiljnije posvetio (samim time sam 'doživio' možda par posto onoga što igra nudi )...a čini mi se da bi ovo mogao nabaviti kada budem trebao kvalitetno potrošiti hrpe slobodnog vremena
Pa recimo najvaznija promjena je sa POPovima, nije vise da ih mozes proizvoljno konvertat nego je to napravljeno realnije. Npr recimo imas 100k farmera, 1k vojnika, i sad oces vise vojnika, postoji normalna konverzija u vojnike određeni postotak sa povecanjem populacije ali mozes odredit national focus da se fokusira u konvertanje vojnika i tak dobijes 10% bonus za to vrijeme a ne da kao u V1 transformiras pop od 100k farmera u 100k vojnika u roku keks. Recimo Sphere of infulence, ako stavis neku drzavu po SoI onda imas prustup njenim resursima prije nego oni odu na market. U odnosu na V1 je poboljsanje, ekonomski sistem je vise user friendly, uglavnom evo link za developer diary di je gotovo sve objasnjeno http://forum.paradoxplaza.com/forum/...d.php?t=426831
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 13:42   #4
Trenutno veći problemi su vezani za evente kao što je ujedinjenje Italije i rebele al na tome se radi i očekuje se da ce se sredit u 1.2 patchu. Rebela ima previše i AI se nezna nosit s njima.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:47   #5
Danas sam upravo instalirao ovu igricu. Igra je odlicna i mnogo bolja od EU3, jedino se pitam da li se tu moze graditi nesto, koliko sam igrao moze se samo fort, port i railord? Ili treba pricekati da se tehnologija razvije pa se moze drugo graditi?
Igram za Nizozemsku, trenutno stanje mi je da imam puno rebela i drze polovicu moje zemlje. Ekonomija odnosno budzet odlicno ide, mislim da sada imam previse para i ne znam za sto bih iskoristio s obzirom da mislim da se ne moze puno graditi.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 01:16   #6
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Danas sam upravo instalirao ovu igricu. Igra je odlicna i mnogo bolja od EU3, jedino se pitam da li se tu moze graditi nesto, koliko sam igrao moze se samo fort, port i railord? Ili treba pricekati da se tehnologija razvije pa se moze drugo graditi?
Igram za Nizozemsku, trenutno stanje mi je da imam puno rebela i drze polovicu moje zemlje. Ekonomija odnosno budzet odlicno ide, mislim da sada imam previse para i ne znam za sto bih iskoristio s obzirom da mislim da se ne moze puno graditi.
Mogu se jos graditi tvornice, njih grade POP kapitalisti ili možeš sam ako vladajuća stranka ima određeni tip ekonomske politike koji to dozvoljava tipa "state capitalism". Rebeli su trenutno veliki problem, probaj ovaj tweak dok ne izađe 1.2 patch. Kopiraj taj tekst tamo preko postojeceg u fajlu koji je naveden pa kreni ponovo. Mislim da nakon patcha 1.2 se već mogu očekivat dobri modovi koji će nadodat hrpu toga.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 18:38   #7
System Requirements
Operating system: XP/Vista/Windows7
Processor: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz or AMD 3500+
Memory: 2 Gb RAM
Hard disk space: 2 GB Available HDD Space
Video: NVIDIA® GeForce 8800 or ATI Radeon® X1900
Sound: Direct X-compatible sound card
DirectX®: DirectX 9
Mouse, keyboard and speakers
Internet Connection for multiplayer

Jel moguće ovu igru tjerat s pentium III, ati radeon 9250, stalno mi traži Pixel Shader 2.0 ili veći, ovo gore je preporučena konfiguracija, ne znam koja je minimalna i kako rješit pixel shader?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:12   #8
Ne, nije moguće ako ti grafička ne podržava Pixel Shader v2.0. To nije nešto što možeš skinuti i instalirati.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:17   #9
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
Ne, nije moguće ako ti grafička ne podržava Pixel Shader v2.0. To nije nešto što možeš skinuti i instalirati.
Čime da ispitam jel podržava ili ne?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 02:06   #10
Ničime. Radeon 9250 ne podržava Pixel Shader v2.0 (niti novije verzije).

Komp ti izgleda kao da je ~8 godina star, preporučujem kupnju nove mašine. Za 2-3 tisuće kuna se može složiti solidna konfa koja će vrtjeti sve nove i nadolazeće igre barem na srednjim grafičkim postavkama, ako ne i više. Naravno, za to postoji i odgovarajući podforum.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 21:21   #11
Pročitao sam u Bug-u recenziju o igri , pa sam si ju i nabavil da probam , igra je jako slična crusader kingsima koje sam obožavao igrat pa mi se i ova odmah svidjela ali imam problema sa igrom, jednostavno nikak da skužim trade i production sistem i uvijek ubrzo nakon što stisnem play i dani počnu se odbrojavat u igri završim u velikom minusu .

Igrao sam sa švicarskom i pokušao i nabavljat resurse za svoje tvornice manualno al svejedno sa vremenom mi počnu radit u minusu i izgubim volju za igrom , ne kužim kaj radim krivo , ima netko nekakav savjet za bolju ekonomiju u igri? kada kliknem na tvornice piše mi da fale neki resursi i da mi tvornice rade 90% slabije zbog toga a kada pogledam na skladištu u državi imam na pretek tih resursa i uključenu opciju da unutar države se smije kupovati državne zalihe .

Ne kužim kaj radim krivo , sigurno je neka sitnica u pitanju ..
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 21:23   #12
Instalirao sam igru i nakon 2 dana mogu rec da sam razocaran.

Igrao sam sa Austrijom i od samog pocetka pocetka novac nije imao smisla.Prvih 2 sata sam se malo borio sa sliderima,a nakon toga su svi slideri bili na maximumu,porezi niski,a para nikad nije falilo. (sad imam 2M)
Infamy je totalno bezveze napravljen,presporo se spusta i nema nacina da se to ubrza.
Diplomacije je osvjezenje nakon stotine sati provedenih igrajuci EU3
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:44   #13
Kampanja je tako kratka, traje samo 100 godina. Uzmeš zemlju, razviješ je, pomalo ratuješ i uzmeš pokoje teritorije, i kada dođe kraj kampanje i šta onda... To je sve.

Igrao sam Španjolsku u EU3, od početka sam planirao da završim kampanju i tu kampanju da nastavljam i u Victoria II zatim u HOI3. Probao sam nekim programom konvertirati savegame iz EU3 u Vicky2 ali nije uspjelo. Zna li neko ovdje kako?
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 17:30   #14
Uspio sam konvertirati savegame i mogu loadati i igrati ali nakon nekog vremena igrica izbacuje. Pitam se u čemu je problem...
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.