Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 18:35   #21
za brzinsko čišćenje/njegovanje kožnih torbi čak i cipela jer nema razlike supač su mi one vlažne maramice u crvenom pakiranju, imaju ih u dm-u. fakat očiste površinu i upije se kremica/tekućina. miris neutralan, bezbojna krema. zovu se casablanca leather wet wipes
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 08:35   #22
Budim temu iz mrtvih, ali...

Zna li itko može li se i kako ispeglati kožna jakna?! Tocnije imam jaknicu od umjetne koze, koja se uzasno izguzvala pri jednom putovanju kada sam je spresala u ruksaku, a jako je volim nositi i voljela bih je nekako izravnati ako je moguce.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 18:34   #23
Da se i ja nadovežem svojim pitanjem
Imam Avirex G-1 kožnu jaknu već kojih 5-6 godina pa bih trebao savjet kako tu zbilja kvalitetnu i debelu kožu malo osvježiti, omekšati.Također me zanima na koji naćin "sanirati" oštećenje unutrašnje podstave (padobranska svila)uz sami rub jakne u dužini cca 2-3 cm,istanjilo se i prorijedilo.
Molio bih savjet
allman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:22   #24
Quote:
allman kaže: Pogledaj post
Da se i ja nadovežem svojim pitanjem
Imam Avirex G-1 kožnu jaknu već kojih 5-6 godina pa bih trebao savjet kako tu zbilja kvalitetnu i debelu kožu malo osvježiti, omekšati.Također me zanima na koji naćin "sanirati" oštećenje unutrašnje podstave (padobranska svila)uz sami rub jakne u dužini cca 2-3 cm,istanjilo se i prorijedilo.
Molio bih savjet
Na jaknici možeš promjeniti podstavu, ja to radim već dugo godina, (popravci, izmjene podstave..itd) a probaj ju osvježiti kremicama za njegu kože ili kremom (Nivea) al prvo sa nutarnje strane radi probe da nebi ostavile masni trag (ali samo na jaknama koje su iz nape, a ne veluri, nubuci (brušena koža))
mamalu01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:25   #25
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Budim temu iz mrtvih, ali...

Zna li itko može li se i kako ispeglati kožna jakna?! Tocnije imam jaknicu od umjetne koze, koja se uzasno izguzvala pri jednom putovanju kada sam je spresala u ruksaku, a jako je volim nositi i voljela bih je nekako izravnati ako je moguce.
Probaj ju izglačati preko pamučne krpe sa peglom na niskoj tempareturi, pažljivo i sa strpljenjem. Sretno ! Radim sa kožom već dugi niz godina.
mamalu01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:32   #26
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Imam jedan mantil od bijele brušene kože. Sad sam ga izvukla iz ormara, i na nekim mjestima se dosta zaprljao, npr, orukvice, rubovi i sl. Međutim, na deklaraciji piše da se ne čisti, jer je njegova ljepota u tome da poprimi patinu godina.
E sad, ja baš nisam oduševljena s tim da hodam okolo prljavih rukava, a budući da je bijele boje, valjda je vrlo osjetljiv pa svaki dodir sa tijelom, znojem, ostavlja tragove.
Molim vas za savjet kako da ga očistim. Postoji li nekakva krema, sprej, spužvica?
Thanks
BIJELA BRUŠENA KOŽA...Probaj ju dati u kemijsku čistionicu možda uspije, jer problem kod takve kože je da nema "lica" i sve upije još k tome i bijelo al pazi kod čiščenja u kem. postoji mogućnost da izvuku svu "vlagu" iz kože i poslije se potrga kao papir. Takvu brušenu kožu može se posprejat sa neutralnim sprejem za njegu i malo sa četkicom istrljati ali kad se jako zamasti na vratu i rukavima nema baš neke pomoći ( Može se jedino staviti neki tamniji komadić kože na ta mjesta pa da još iznosiš jaknu koju sezonu, tako sam radila nekim ljudima na takvim jaknicama.
mamalu01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:35   #27
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
na čizmama mi nitko ne odgovara pa da probam ovdje: hoće li čizme svjetlije smeđe (cca oker) ppotamniti ako se smoće (kiša)?
Hoće, al kad se posuše vratiti će se prvobitna boja al uz mogućnost da ostanu bijeli flekovi..Kad se namoći stavite komadić papira u čizme da papir izvuće vlagu al nemojte stavljati blizu izvora topline. Očetkajte ih četkom i namažite kremom ili sprejem za njegu.
mamalu01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:41   #28
Quote:
blondina kaže: Pogledaj post
Imam crnu kožnu jaknu (navodno prava koža) koju sam kupila prošlu jesen i platila je negdje oko 1000 kn ali...ne mogu je nosit jer pregadno smrdi. zna netko kako istjerat taj miris?? bila je već i u kemijskoj, prali smo je sami doma u omekšivaču, mazali losionom za kožu iz dm-a i ništa. apsolutno nimalo nije pomoglo. Smrad je još tu a žao mi bačenih novaca
( NEĆETE MOĆI ODSTRANITI SMRAD JER JE TO KOŽA OBRAĐENA BILJNIM ŠTAVAMA ( to rade sa kožom na "istoku" dok je u Europi dorađuju kemijskim štavama i zato mirišu na kemiju, a ne na bljuvotinu)
mamalu01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 14:14   #29
Smiju li se cipele od umjetne kože prskati sprejem za impregnaciju?
Htjela bih tako zaštiti jedne crne cipele.
Vidjela sam na netu upute za jedan sprej gdje piše "ne koristiti na imitaciji kože".

Od prirodne kože, ljetne cipele imam samo neke jako svijetle od brušene kože na kojima piše da su za suho vrijeme i strah me je zbog boje špricati ih.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:25   #30
Gdje se u Zg može kupiti vazelin za kožne cipele?
Na netu mi samo izbacuje kozmetički...
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.