Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 23:45   #1181
Molim Vas za pomoć.
Imam perioralni dermatitis već puna 4 mjeseca, povuče se jedino nakon kortikosteroida. Dijagnoza mi je Hashimotov sindrom, seboreični dermatitis i nekoliko alergija. Po nogama imam suhu kožu i znam se češati do krvi. Na tjemenu perut. Kreme sam isprobala sve, a-dermu, avene, kelual ds, ništa ne djeluje.

Da li je itko uspio izaći na kraj s tim? Ne očekujem čudo, ali bar da se riješim osipa na lica...

Večeras se osjećam potučeno svojim organizmom.
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:32   #1182
Quote:
catty kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS ZA POMOĆ. mom dečku je prije godinu dana dijagnosticiran neurodermatitis. u zadnja 3 mjeseca se stalno svrbi a zadnji mjesec mu je jako loše, ne može spavati po noći od svrbeža, tjeme mu je kao da će mu se raspasti, puno krastica i oguljene kože, ima kraste po cijelom tijelu koje onda o noći još nesvjesno raskrvari, crvenilo oko očiju, na vrau i prsima, počne ga toliko svrbiti da, ako smo u gradu, doslovno mora uzeti taxi kako bi što prije došao doma i namazao kremu. kad mu se pogorša koristi kremu koju mu je dala dermatologica, s kortikosteroidima. maže 2put dnevno excipial i pije 1-2 telfasta dnevno. prije tjedan dana je bio kod svoje dr koja ga je poslala u dom zdravlja a tam su ga naručili za pregled tek za 7.2. ne može toliko čekati, a i sumnjam da bi tamo neš napravili osim dali mu opet neku kremicu. mislim da bi za početak trebao otići na kompletnu obradu, alergološko ispitivanje i sl? jel ima netko iskustva (tko je iz zagreba) s KBC šalatom? da ode tamo na dermatologiju, hoće li ga možda tamo odmah ili barem prije primiti? HVALA
Neka napravi test intolerancije na hranu...moja prijeteljica je bila u Poliklinici Simbex...i stvarno su se vidjeli rezultati vrlo brzo
Nolala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 16:18   #1183
Thumbs up STOP AD!

Moj recept za neutralnu kremu:
1. 100 g. dermo baze
2. 0.5 dcl. fizioloskog rastvora
3. 0,5 dcl. pantenol rastvora
4. 0,5 maslinovog ulja
5. 1.kaf.kasiku rastopiti kokosovog ulja
6. 1.kasiku curakot ulja.

U dermo bazu dodavati jedan po jedan sastojak i dobro izmutiti. U ovisnosti od stepena suvoce koze mozete korigovati sastojke.

Svaki dan umjesto antihistaminika popijem C vit. od 500 mg.., ako je potrebno i dva Dobro djeluje za svrab. i dosta vode i caja min. 2l.
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:58   #1184
krema koja pomaže

--------------------------------------------------------------------------------

EUTEN KREMA!!!

Naš mali ima strašan dermatitis po licu, čelo mu je kao kora od hrasta, oko usta sve ispucano, suho, ljuskavo. Jedan prst na ruci mu je tako gadno i duboko pukao kao da će mu otpasti... ruke,zglobovi,laktovi-sve crveno i svrbi,svrbi...
našla sam tu na forumu pod mame i djeca o toj kremi.
Piše da nema kortizona. Samo voda, salic. kiselina, menta gavez itd..
uglavnom, mali se mazao jučer i danas mu je lice skoro čisto!!!
Strašno mu je pomogla. Krema košta 490 kn sa troškom dostave, skupa je ali stvarno ga spašava.
Istovremeno je na homeopatiji.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 00:32   #1185
Quote:
Karen_13 kaže: Pogledaj post
Molim Vas za pomoć.
Imam perioralni dermatitis već puna 4 mjeseca, povuče se jedino nakon kortikosteroida. Dijagnoza mi je Hashimotov sindrom, seboreični dermatitis i nekoliko alergija. Po nogama imam suhu kožu i znam se češati do krvi. Na tjemenu perut. Kreme sam isprobala sve, a-dermu, avene, kelual ds, ništa ne djeluje.

Da li je itko uspio izaći na kraj s tim? Ne očekujem čudo, ali bar da se riješim osipa na lica...

Večeras se osjećam potučeno svojim organizmom.
uf, ni slucajno kortikosteroide na perioralni. to izgleda kao da popravi stanje, a zapravo ga pogorsa. perioralni se lijeci antibiotski (najcesce sumamedom), baci kortikosteroidnu kremu i kupi u ljekarni Uriage Cu-Zn (bakar-cink) kremu, te odi kod dermatologa da ti propise antibiotik koji ti pogotovo ne gine jer si mazanjem kortikosteroidom samo prosirila dermatitis jer se bakterija uhvati na njega i razmazivanjem siri svoj teritorij, sto naravno ne vidis jer ti je prividno bolje, ali ces vidjeti kad ga prestenes stavljati.

ovo drugo sto si nabrojala mislim da nema veze s perioralnim dermatitisom.

edit: izbaciti iz upotrebe i fluorirane paste za zube
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.

Zadnje uređivanje pjegava i prgava : 05.03.2011. at 00:42.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 12:38   #1186
jel netko probao koristiti silverexov tuš i sprej koji uništava klor + ima nanosrebro koje čini vodu boljom? čula sam od jedne cure koja ima neurodermatitis da joj je bolje, koristi ga godinu dana.. zanima me ima li još netko dobra iskustva s time? ovo: http://www.silverex.hr/tus.html
malibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 12:42   #1187
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
--------------------------------------------------------------------------------

EUTEN KREMA!!!

Naš mali ima strašan dermatitis po licu, čelo mu je kao kora od hrasta, oko usta sve ispucano, suho, ljuskavo. Jedan prst na ruci mu je tako gadno i duboko pukao kao da će mu otpasti... ruke,zglobovi,laktovi-sve crveno i svrbi,svrbi...
našla sam tu na forumu pod mame i djeca o toj kremi.
Piše da nema kortizona. Samo voda, salic. kiselina, menta gavez itd..
uglavnom, mali se mazao jučer i danas mu je lice skoro čisto!!!
Strašno mu je pomogla. Krema košta 490 kn sa troškom dostave, skupa je ali stvarno ga spašava.
Istovremeno je na homeopatiji.
da, definitvno! od frendice mama radi u ljekarni i kaže da je prodaju 20 dnevno, bez obzira kaj je tak skupa. očito stvarno pomaže, al treba ju mazati bar 3put dnevno! ovo nije radi reklame ljekarne, nego znam da je nema u svakoj pa da vam olakšam traženje, za one koji su iz zagreba: ljekarna zeus, budakova
malibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:54   #1188
bok ljudi
nadam se da uživate u toplijem vremenu i malo sunčate dermatitis

malo bih se osvrnula na spomenute proizvode

iako se po sastavu čini super (iako bilo bi lijepo vidjeti cijeli sastav: može li netko tko ju ima prepisati s kutijice?) moram priznati da ne shvaćam zašto bi ta Euten krema toliko koštala mislim da bi sličnu znao izraditi svaki fitoaromaterapeut - možda da pokušate otići jednome od njih s opisom ove kreme i uštedjeti? ja za sebe sama izrađujem nešto slično - blagu protuupalnu kremu - samo bez salicilne kiseline - piling radim odvojeno, a i to mi se čini bitnijim recimo kod psorijaze nego kod ad-a. nekako, što više razmišljam, čini mi se da bi svaki "atopijac" trebao naučiti raditi si kreme sam, kako bi mogao pomoći sam sebi...eksperimentirati dok ne nađe ono što mu najbolje paše

jer krema je samo pomoć izvana i za nju je bitno da:

*ne sadrži mineralna ulja, parfeme, konzervanse, boje i bilo što slično što je umjetnog porijekla, stvara film na koži koji joj onemogućuje da diše ili ju iritira (npr. belobaza je neutralna, ali stvara film na koži pa ju je bolje izbacit iz formule)
*sadrži nešto protuupalno (npr. neven, kamilica..)
*sadrži nešto za obnovu tkiva (npr. gavez, kantarion, sjeme mrkve...)
*sadrži nešto za smirenje svrbeža (npr. menta, odr. mineralne vode, hidrolati...)
*sadrži nešto za spiječavanje infekcija bakterijama (npr. palmarosa, kadulja, lavanda...)

koju ćete tvar odabrati za pojedinu funkciju ovisi o tome što vam individualno paše, što je dostupno...

da ne bi ispalo da radim protureklamu - super mi je da se na tržištu pojavila krema koja upotrebljava biljne ekstrakte za smirivanje upale i obnovu tkiva, ali čini mi se da je dati 500 kn za kremu stres koji može samo pogoršati dermatitis

što se tuša tiče - sigurno može pomoći jer tvrdoća vode i klor su teško podnošljivi, pogotovo kad imate rane, ali neće ništa izliječiti - kad sam bila u ranama, prala sam se u prokuhanoj vodi ili sam donosila vodu s obližnjeg izvora i to je pomagalo - ovo je...jednostavnije, iako skuplje rješenje

no sve u svemu primjećujem da se na tržištu pojavljuje sve više alternativnih proizvoda za pomoć oko simptoma dermatitisa (što je super ), ali i da su im nabili cijene (što je manje super ). no, bolje dati pare za to nego za kortiće i imunomodulatore (kao recimo ja nekad davno za tacrolimus koji sam za masne pare naručivala iz japana dok nije došao kod nas). samo nemojte nasjedati na priče (npr. silverex tuš ne "daruje koži hidrataciju" - on samo pročišćava vodu). to su stvari koje mogu olakšati simptome, ali najviše si možete ipak pomoći iznutra, promjenom životnog stila (prehrana, emocije, kretanje)
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:11   #1189
Ja imam dermatitis od malena.Sad imam 31 godinu.Nijednom me nije preskocilo.Godinama sam na svoju ruku koristila diprogent i didermal kremu i mazala je svakodnevno po vise puta.Ali ocito nije dobro , jer sad imam neko kozno oboljenje.Zato nista od tih krema svakodnevno, i pravo kod dermatologa.Sad mi je receno samo Eucerin kremu i to miza sad malo pomaze, ali opet sve ispocetka.
svjetlana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 09:52   #1190
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
bok ljudi
.................jer krema je samo pomoć izvana i za nju je bitno da:

*ne sadrži mineralna ulja, parfeme, konzervanse, boje i bilo što slično što je umjetnog porijekla, stvara film na koži koji joj onemogućuje da diše ili ju iritira (npr. belobaza je neutralna, ali stvara film na koži pa ju je bolje izbacit iz formule)
*sadrži nešto protuupalno (npr. neven, kamilica..)
*sadrži nešto za obnovu tkiva (npr. gavez, kantarion, sjeme mrkve...)
*sadrži nešto za smirenje svrbeža (npr. menta, odr. mineralne vode, hidrolati...)
*sadrži nešto za spiječavanje infekcija bakterijama (npr. palmarosa, kadulja, lavanda...)
.................................................. .. ........................
wardancer je pametna, svakako i hvala! Na žalost, mi živimo u doba lešinara i nikoga nije uopće briga kako će sirotinja kupiti niti kruh, a kamo li kremu. Naše zdravstvo je lešinarima otvorilo široko polje za lešinarenje i samo si mogu zamisliti kako netko s 2 ili 3000 mjesečnih primanja ili čak sa socijalnom pomoći može uopće misliti o kremi koja košta 500 kuna. I zašto uopće toliko košta? Možda sadrži dijamante?
Trgovac je sigurno zadnji od onih od kojih treba očekivati humanost, ali zakon bi trebao regulirati odnose na tržištu. Problem je jer pravi zakon može imati samo prava država, što mi nismo i to je to.
Nekad su se časne sestre bavile i izradom ovakvih melema, danas se i one bave politikom, danas i sat liječnika vrijedi manje od sata šljakera. Sve je naopako, i jer nam se neće raditi. Tim više ovakav savjet zlata vrijedi i moramo si početi sami činiti sve što je moguće.
Može li netko npr. vjerovati da domaća svinjska mast na vlažnu kožu nanesena, jako koristi kod suhoće kože? Ne, to nećemo vjerovati, ali zamislite si čime su se ljudi nekad mazali? Jesu li uvijek imali arome dobivene iz prljave nafte? Domaća mast u hrani, domaća mast i domaće ulje izvana, kemiju potpuno izbaciti i suhe kože gotovo nestane.
Ali, što bi rekli naši ljubavnici da mirišemo na mast? Ništa, ne bi ni osjetili ako i sami nisu natopljeni naftnim derivatima i u očekivanju nekog dermatitisa. Krug je zatvoren. Ili ćemo živjeti u svijetu lešinara ili se polako početi mijenjati i vraćati prirodi, pa i u mast po želji stavljati prirodne mirise (bosiljak, kamilica, ruža....)
Do tada, lešinari će od svih nas cijediti i zadnji novčić i mrvica kreme koštati će četvrtinu plaće.
Sve za našu djecu, to znamo mi, to znaju lešinari, nezna jedino jebena država i njezin HZZO.
aaaa210107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:45   #1191
Ja sam probala i obicno bebi ulje Jonson, super je ...
svjetlana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 23:38   #1192
Quote:
aaaa210107 kaže: Pogledaj post
wardancer je pametna, svakako i hvala! Na žalost, mi živimo u doba lešinara i nikoga nije uopće briga kako će sirotinja kupiti niti kruh, a kamo li kremu. Naše zdravstvo je lešinarima otvorilo široko polje za lešinarenje i samo si mogu zamisliti kako netko s 2 ili 3000 mjesečnih primanja ili čak sa socijalnom pomoći može uopće misliti o kremi koja košta 500 kuna. I zašto uopće toliko košta? Možda sadrži dijamante?
Trgovac je sigurno zadnji od onih od kojih treba očekivati humanost, ali zakon bi trebao regulirati odnose na tržištu. Problem je jer pravi zakon može imati samo prava država, što mi nismo i to je to.
Nekad su se časne sestre bavile i izradom ovakvih melema, danas se i one bave politikom, danas i sat liječnika vrijedi manje od sata šljakera. Sve je naopako, i jer nam se neće raditi. Tim više ovakav savjet zlata vrijedi i moramo si početi sami činiti sve što je moguće.
Može li netko npr. vjerovati da domaća svinjska mast na vlažnu kožu nanesena, jako koristi kod suhoće kože? Ne, to nećemo vjerovati, ali zamislite si čime su se ljudi nekad mazali? Jesu li uvijek imali arome dobivene iz prljave nafte? Domaća mast u hrani, domaća mast i domaće ulje izvana, kemiju potpuno izbaciti i suhe kože gotovo nestane.
Ali, što bi rekli naši ljubavnici da mirišemo na mast? Ništa, ne bi ni osjetili ako i sami nisu natopljeni naftnim derivatima i u očekivanju nekog dermatitisa. Krug je zatvoren. Ili ćemo živjeti u svijetu lešinara ili se polako početi mijenjati i vraćati prirodi, pa i u mast po želji stavljati prirodne mirise (bosiljak, kamilica, ruža....)
Do tada, lešinari će od svih nas cijediti i zadnji novčić i mrvica kreme koštati će četvrtinu plaće.
Sve za našu djecu, to znamo mi, to znaju lešinari, nezna jedino jebena država i njezin HZZO.
da mast pomaže kod atopijskog dermatitisa, onda bi ju svi mazali i živjeli sretno do kraja života.. al očito ne. atopijski dermatitis je moderna bolest zbog načina života kojeg je nemoguće izbjeći..prije toga nije bilo, sigurno ne u ovolikoj mjeri! danas to ima svaki treći čovjek!!
malibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:17   #1193
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
uf.... perioralni se lijeci antibiotski (najcesce sumamedom)...
Upravo sam na jednoj takvoj terapiji.Naime,dobila sam perioralni dermatitis i s obzirom da stanje nije bilo bolje nakon raznih pokušaja sa prirodnim stvarima,otišla sam kod dermatologa i dobila Sumamed i to 4 tjedna (!!!) svaki drugi dan po jednu tabletu od 250 mg!Prošlo je 6 dana,još se ne nazire poboljšanje,vjerojatno treba strpljivosti....pomalo svrbi (jako malo),ali dosta zateže i blagotvorni su mi oblozi od kamilice po tom pitanju.
Da li je još netko imao ovakvu terapiju?
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 04:04   #1194
Quote:
svjetlana13 kaže: Pogledaj post
Ja sam probala i obicno bebi ulje Jonson, super je ...
super da ti paše, ali to je doslovno mineralno ulje s malo parfema i ne bih ga preporučila nekome s ad-om. znam da koži koja ne luči dovoljno svoje masnoće, kao što je slučaj kod AD kože, paše taj zaštitni sloj, ali dugoročno to ju još više isušuje i općenito joj pogoršava stanje

svinjska mast stvarno je dobra osnova za proizvode za njegu jer ju ljudska koža jako dobro podnosi, ali danas je jako teško naći organsku netretiranu, a mnogim ljudima i iz etičkih ili vjerskih razloga to nije opcija. kod nas su se tradicionalno jednako često koristila i ulja, u pravilu s pčelinjim voskom pretvorena u masti i meleme - njih je lakše nabaviti i prihvatljiva su širem krugu ljudi, a za vegane tu su danas i biljni maslaci poput kakaa ili shea..

slažem se da je ad bolest modernog čovjeka, ali način života može se pomalo mijenjati - svaka pozitivna promjena ima utjecaja na kožu

meni su antibiotici uvijek loše djelovali na kožu - ali kad je neizbježno: pokušaj istovremeno unositi u tijelo korisne bakterije (probiotici, fermentiana hrana poput kiselog kupusa ili miso-a) i mazati se nekom hranjivom, protuupalnom mašću
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 11:14   #1195
jel postoje rukavice baš za AD, nema smisla nositi vunene preko ljeta a ni preko zime..?
__________________
Clara pacta boni amici.
malibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:01   #1196
možeš kupiti bijele pamučne rukavice kod rukavičara, u ljekarnama ili poljoapotekama - samo ih par puta dobro operi prije upotrebe jer je novi pamuk pun pesticida koji mogu iritirati kožu.

ja sam si nekad šivala rukavice bez prstiju od starih pamučnih majci - štitile su mi najosjetljiviji i najizgrebaniji dio ruku, a nisam se u njima znojila i imala sam slobodu finog rada s prstima. Lako ih je napraviti, a izgladaju nekako ovako ili možeš jednostano odrezati prste s pamučnih...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:12   #1197
Zanima me ako se stvarno netko rješio dermatitisa,neurodermitisa itd. s pomoću neke "obične" kreme ili ti ga prirodne. Kako znaš da je prirodna??
__________________
...cijeli se život uči...
dadi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 14:44   #1198
Quote:
dadi23 kaže: Pogledaj post
Zanima me ako se stvarno netko rješio dermatitisa,neurodermitisa itd. s pomoću neke "obične" kreme ili ti ga prirodne. Kako znaš da je prirodna??
moj je stav da se dermatitis nemože izliječiti kremom jer je samo simptom unutrašnjeg disbalansa, ali pravilna njega može ublažiti taj simptom i olakšati život onome tko se pati s upalama i ranama
ja znam da mi je kremica prirodna jer ju sama izrađujem, a inače - pa pročitala bih sastav. to, doduše, danas zna biti zbunjujuće, ali isplati se uložiti malo vremena i provjeriti što stavljamo na sebe, pogotovo kada nam je koža "kritična točka", tj. organ koji reagira na stres..
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:49   #1199
dragi moji alergičari

Došlo je vrijeme da neke stvari osvijestite i da napokon otvorenih očiju i ušiju preuzmete odgovornost za vlastito zdravlje, budući se lijek nalazi u vama samima. Ukoliko ste malo svjesniji, lako ćete zaključiti kako je alergija jedna od izmišljotina povijesnog vremena u kojem se desio procvat industrijalizacije, pa očekujem da se napokon suočite s činjenicom da su tzv. alergične osobe upravo idealan medij da mu se plasiraju lijekovi i sve ostalo što uz to dolazi. Umjesto da se napokon ljudima kaže istina, jer već i ptičice na grani pjevaju o tome da su USTA ULAZNA VRATA SVIH NESREĆA OVOGA SVIJETA. Vjerujte mi, svijet bi izgledao drugačije i ljudi bi bili puno bolji kada bi obratili pažnju na hranu koju ubacuju u sebe. Morate shvatiti da vaše tijelo nije kanta za otpatke. Upravo sam na jednom forumu vidjela vapaj cure koja se nakon što je u jednom obroku pojela meso, sir i kruh sva osula, a liječnik je uvjerava kako to nije od hrane. Zaista...ovome mora doći kraj.

Dragi izmanipulirani tzv.alergičari. Povijest jest učiteljica života. Hipokrat je rekao HRANA NEKA BUDE TVOJ LIJEK, A LIJEK NEKA BUDE TVOJA HRANA.

Najprije vas molim da proučite sve o mlijeku, točnije o otrovnom kazeinu iz mlijeka. Mlijeko je potrebno samo dojenčadi. I to majčino. Zapravo, jedno je od važnijih čimbenika u procesu trovanja tijela.

Zatim usvojite činjenicu da je odraslom organizmu dovoljno 50 i manje gr. bjelančevina dnevno, dok mala djeca trebaju oko 1 gr. po kg težine.

O bjelančevinama (proteinima), naučit ćete puno u knjizi Kineska studija. Imate je u pdf.

Reklame vrište na sve strane a farmakološko-prehrambeni lobi uživa punih džepova, dok vi grcate u alergijama, a oni istovremeno ne žele da pomognu. Ali, sami smo krivi.

Moj veliki učitelj bio je dr Harvey Diamond i njegova supruga Marilin. Pričali su srcem. Njihova će teorija i praksa promijeniti zapadni svijet. Hvala im.

Dobro proučite sve o kortikosteroidima prije no što ih nanesete na bebinu ili bilo čiju kožu. Ukoliko je neophodno trebate to učiniti, ali nipošto ne nastaviti istim načinom prehrane, koju naravno ne treba mijenjati iz temelja već samo pripaziti na količinu i kombinaciju namirnica.

Za bebe i djecu s AD-om, toplo preporučam mlijeko zobi, koje možete napraviti sami, pa ćete ga moći kombinirati s čokolinom i sl.

Molim vas otiđite na stranice o epigenetici.

Došlo je vrijeme da se mijenjate.

Mijenjajući sebe promijenit ćete svijet.

Najnovija istraživanja pokazuju kako je hrana u uskoj vezi s alergijama, a liječnici još uvijek pričaju kako hrana nije važna.
Ne mogu se načuditi ljudskoj gluposti i zadrtosti.
trien is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 02:08   #1200
trien, iako se slažem s većim dijelom ovoga što si napisao/la moglo je to biti rečeno i na ljepši, manje isključiv način...kao prvo, ljudi koji boluju od atopijskog dermatitisa nisu nužno alergičari - to je samo jedan od simptoma s kojima je AD u korelaciji - nema jednostavne uzročno-poslijedične veze...drugo, sigurna sam da dobar dio ljudi ovdje jako pazi na prehranu i ne bacaju u sebe sve i svašta - čak i prosječan liječnik opće prakse će te danas upozoriti na važnost prehrane za AD (koliko god nevjerojatno zvučalo) i upozoriti barem na visokorafinirane namirnice, štetne aditive i poznate alergene (mlijeko, arašide itd.)...želim reći da, iako sigurno ima i gluposti i zadrtosti, nije lijepo tako generalizirati, no možda i bitnije: nije konstruktivno ni poticajno...

slažem se da je prehrana iznimno važna - od nje se izgrađuje naše tijelo i tvari odgovorne za sve metaboličke procese u njemu, pa i emocije i misli - no hrana nije sve. tu je i disanje i kretanje i socijalni i emocionalni odnosi, stavovi itd. meni je promjena prehrane jako pomogla, ali znam i koliko može biti zahtjevna - lako je otići u drugu krajnost i postati opsjednut onim što u sebe unosiš. sve interkorelira: kako će određena hrana utjecati na tebe ovisi, ne samo o njezinoj kvaliteti već i o načinu na koji ju konzumiramo i u kojem emocionalnom stanju se nalazimo.

slažem se da farmaceutske kuće traže bolest i tamo gdje je nema i da nepotrebnim unošenjem lijekova dugoročno još više narušavamo svoje zdravlje, ali alergija nije izmišljotina - ona je stvaran problem. to je česta zamka kod psihosomatskih bolesti - čak i kad je uzrok u glavi simptom je stvaran i njegova negacija je nepravda prema osobi koja od njega pati. uostalom: ne postoji ništa u našem umu što ne postoji u tijelu i obrnuto. Svi procesi i stanja odvijaju se istovremeno na fizičkoj, mentalnoj, emocionalnoj i energetskoj razini (možda i još kojoj, tko zna ) i odvajati ih znači prepojednostavljivati stvari i udaljavati se od istine. istina je da su autoimune bolesti procvale u modernom svijetu, ali to je poslijedica cjeloukupnog stila življenja i zeitgeista.

kineska studija iako daje mnoge važne uvide u važnost prehrane za zdravlje ima i neke propuste - prokopaj malo dublje po netu i moram reći da mi je čudno da preporučuješ kombinirati zobeno mlijeko s čokolinom koji je rafinirana namirnica s gomilom šećera i sintetiziranih vitamina...

ono što je najbitnije u tvom postu je preuzimanje odgovornosti za vlastito zdravlje - to je ključ svega to je, na neki način, i poanta epigenetike
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.