Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 10:42   #21
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Dakle ponavljam se samo zbog tebe: zanima me kako su spojeni rotor i radilica prikazanog agregata za struju?
Konus, netko ti je već prije rekel.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:50   #22
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Konus, netko ti je već prije rekel.
Možeš mi molim te pojasniti tehnologiju demontaže rotora s tog konusa. Baš mi se ne mlati po rotoru, nekako si mislim da ga nisu za to konstruirali.
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:30   #23
ako je konus onda drvo i izbijaj cekicem

kako to sve radi, pa nista drugacije od obicnog automatika- tomosa -apenca -yamaha, itd... bezinski motor radi svoje... okrece i daje struju za pobudu generatora umjesto za napajanje motor bickla (svijetla zmigavci punjenje baterije)

a generator ti je to sto vidis s cetkicama.. obican el motor sa statorskim i rotorskim zavojnicama ..


to ovi sto viklaju motore znaju najbolje... a snasli bi se jako dobro i auto mehanicari i strojari


eh da kad je agregat opterecen s jakim troosilom onda si cuo da promjeni zvuk. tad mu treba jaca snaga za okretanje... pa se brzina motora tj gas doda...

Zadnje uređivanje supher mali : 17.02.2009. at 20:43.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:51   #24
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ako je konus onda drvo i izbijaj cekicem

kako to sve radi, pa nista drugacije od obicnog automatika- tomosa -apenca -yamaha, itd... bezinski motor radi svoje... okrece i daje struju za pobudu generatora umjesto za napajanje motor bickla (svijetla zmigavci punjenje baterije)
Ako je konus - a što ako nije, ja nemam rentgen vid.
Zato vjeruj da ne znam što bi ti sad rekao na ovo što si napisao.
Najbolje ništa.

Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
a generator ti je to sto vidis s cetkicama.. obican el motor sa statorskim i rotorskim zavojnicama ..
Kako bi ti spojio na struju i zavrtio "taj elektromotor", daj napiši uputu za to, molim te?

Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
to ovi sto viklaju motore znaju najbolje... a snasli bi se jako dobro i auto mehanicari i strojari
Ne bi se oni snašli baš tako lako, kako ti prikazuješ. Pogledaj malo bolje prikazani dio sklopa agregata "motor-rotor" i ne žuri s zaključcima.
Da ne lutaš mislima, moram te razočarati i reči da je iza ventilatora jedan nedostupan vijak poklopca motora, dakle ostaje pitanje kako prvo na pravilan način demontirati taj rotor.
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:00   #25
Ljepo ti kaže hugo ....A i nemaš baš drugih mogucnosti ..otpusti vijak i prouci sliku ..
Samo umjesto crta stavi jaci odvijac ili manji "pajser" ,napni u smjeru strelica i opizdi cekicem po glavi vijka ...
I da, trebaš pomocnika ....osim ako nemaš tri ruke
http://i42.tinypic.com/2lxa61d.jpg
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:18   #26
Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
Ljepo ti kaže hugo ....A i nemaš baš drugih mogucnosti ..otpusti vijak i prouci sliku ..
Samo umjesto crta stavi jaci odvijac ili manji "pajser" ,napni u smjeru strelica i opizdi cekicem po glavi vijka ...
I da, trebaš pomocnika ....osim ako nemaš tri ruke
http://i42.tinypic.com/2lxa61d.jpg
Ne bu išlo
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:32   #27
moras probat. rijeci i misli ti tu nista ne pomazu! sila ti u svakom slucaju treba i to velika..zamisli samo kojom silom u tvornici ga nabiju

nije to neko 7 culo... udari ga nece mu bit nista.. izvlakačom probaj...kako mehanicari na masinama za pranje rublja mjenjaju lezaje , koloture, itd...

moze bit šift. moze bit vida, moze bit konus, moze bit utor u utor...

kako bi ga spojio? pa ne znam koliko bezinski motor tj njegov dinamo (struja) voltaze i amperaze daje... recimo da je ispravan izmjeris koliko... i onda slobodno mozes toliko doveti direktno na njega... ali to ti je impulsna voltaza, tako da neces imati neke koristi... i plus el motor moras okretati da se polovi isto okrecu... i trebas snagu za oketati kad je pod teretom.. samo za test ne trebas snagu

el motor om metrom najlakse izmjeris... ako znas otprilike namotaji kako idu... ili ako imas impuls generator (nesto kao bobina i platina... ili eektronska verzija) . on se spoji na rotorske zavojnice i mjeris izlaz na statoru ili obrnuto
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:35   #28
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Ne bu išlo
Ako je tako procitaj svoj potpis ..
A jesi skinuo vijak s cela osovine ,koliki je ?
Rastavi od strane motora
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:48   #29
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
moras probat. rijeci i misli ti tu nista ne pomazu! sila ti u svakom slucaju treba i to velika..zamisli samo kojom silom u tvornici ga nabiju

nije to neko 7 culo... udari ga nece mu bit nista.. izvlakačom probaj...kako mehanicari na masinama za pranje rublja mjenjaju lezaje , koloture, itd...

moze bit šift. moze bit vida, moze bit konus, moze bit utor u utor...


Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
kako bi ga spojio? pa ne znam koliko bezinski motor tj njegov dinamo (struja) voltaze i amperaze daje... recimo da je ispravan izmjeris koliko... i onda slobodno mozes toliko doveti direktno na njega... ali to ti je impulsna voltaza, tako da neces imati neke koristi... i plus el motor moras okretati da se polovi isto okrecu... i trebas snagu za oketati kad je pod teretom.. samo za test ne trebas snagu

el motor om metrom najlakse izmjeris... ako znas otprilike namotaji kako idu... ili ako imas impuls generator (nesto kao bobina i platina... ili eektronska verzija) . on se spoji na rotorske zavojnice i mjeris izlaz na statoru ili obrnuto
"Care" nemoj naklapati, ovo više nema smisla, molim te.
Ovaj ti je generator kao alternator, a alternator bi ti jako teško zavrtio u garaži, ma što da mu radiš.
Ostanimo na tome, molim te.

Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
Ako je tako procitaj svoj potpis ..
A jesi skinuo vijak s cela osovine ,koliki je ?
Rastavi od strane motora
Ovo cerekalo na kraju ti je simpatično...
Ne može se rastaviti od strane motora, jer je motor iz dva dijela. Rotor mora prvi biti demontiran.

Glava vijka je za ključ 10 mm.
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:56   #30
Quote:
plus kaže: Pogledaj post

Glava vijka je za ključ 10 mm.
Ne mislim na OK ,nego koliko je dug ? Jel dužinom dođe do spoja radilica/ rotor?
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:00   #31
ostanimo na tom

a mehanicar kako provjerava altenuator nego ga stisne na morsu... i uz pomoc remena ga okrece anleserom ili s cim vec preko akomulatora... i vidi zaruljicu jel gori
............
ja mislim da nema smisla nekim objasnjavati vise od onog sto oni vide?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:02   #32
Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
Ne mislim na OK ,nego koliko je dug ? Jel dužinom dođe do spoja radilica/ rotor?
to si mu vec dva puta rekao... evo i treci... a na slici ga jos nije nit odvidao...
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:08   #33
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ostanimo na tom

a mehanicar kako provjerava altenuator nego ga stisne na morsu... i uz pomoc remena ga okrece anleserom ili s cim vec preko akomulatora... i vidi zaruljicu jel gori
............
ja mislim da nema smisla nekim objasnjavati vise od onog sto oni vide?
Jao, jao - morala bi se otvoriti tema: kako ispitati alternator...
Može i ta tema, ali da prije ja naučim kako da rastavim generator
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:15   #34
javi kad otvoris glavu i izvadis radilicu /bregastu skupa s rotorom..
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 18:10   #35
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
javi kad otvoris glavu i izvadis radilicu /bregastu skupa s rotorom..
Da si ti do sada u našoj raspravi samo malo lukaviji bio,
ja bi se i za to potrudio.

No obzirom da si se ti malo zanio,
ja se dalje držim samo svojih tračnica...

Bez brige ne ljutim se ja na nikoga, u ostalom sam sam se aktivirao - zar ne?
i znam da je ovo forum,
no nema razloga da ostane na tome da se ti samo šepuriš,
a bez osnova, moraš nekog vraga više znati od onog koga učiš,
stoga nema razloga da i ti ne bi nešto novoga naučio

moj pozdrav
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:16   #36
moj covjek ja platim za te stvari
a znaci da zaradim... inace bi ga rade abco i kupio novog

druga stvar... to mi je inace struka. cak sam i kvalificiran... ako ti to ista znaci. koliko znam, a duboko vjerujem sasvim dovoljno za sepurenje. mozda znam toliko da bi ga mogao i sam kreirati bez da ga gledam... mozda i pre kreirati u nesto puno bolje... ali za to druga tema 8kako bi ti rekao) bez visi baba od ljudi
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 18:05   #37
Plus,
jedi digao vijak, koliko je dug. Ovo šta ti Supher Mali govori za izvlakač ne može ići, to nema smisla.
Moj predlog:
Digni vija da vidiš koliko je dug, ako je dug za dužinu rotora vrati ga na mjesto, otvrni par navoja i opali čekićem po vijku. U isto vrijeme nek ti netko pajserima pokuša držati u sili rotor od kućišta. Kako su ti nacrtali.
hugo1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:35   #38
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
moj covjek ja platim za te stvari
a znaci da zaradim... inace bi ga rade abco i kupio novog

druga stvar... to mi je inace struka. cak sam i kvalificiran... ako ti to ista znaci. koliko znam, a duboko vjerujem sasvim dovoljno za sepurenje. mozda znam toliko da bi ga mogao i sam kreirati bez da ga gledam... mozda i pre kreirati u nesto puno bolje... ali za to druga tema 8kako bi ti rekao) bez visi baba od ljudi
iako ti duboko vjeruješ - "moraš još podosta produbiti znanje..."
Quote:
hugo1111 kaže: Pogledaj post
Plus,
jedi digao vijak, koliko je dug. Ovo šta ti Supher Mali govori za izvlakač ne može ići, to nema smisla.
Moj predlog:
Digni vija da vidiš koliko je dug, ako je dug za dužinu rotora vrati ga na mjesto, otvrni par navoja i opali čekićem po vijku. U isto vrijeme nek ti netko pajserima pokuša držati u sili rotor od kućišta. Kako su ti nacrtali.
Hvala hugo
samo bez pajsera molim
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 19:48   #39
sori kaj dižem staru temu ali da bezveze ne otvaram novu...

trebal bi preporuku za agregat koji bi koristil u vikendici za televizor , radio i nekoliko žarulja , znači netreba mi neka mrcina koja puno troši jer jednog takvog već imam za nekakve veće zahvate...

unaprijed hvala
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 18:02   #40
vidim da nitko ne odgovara pa da preformuliram pitanje

gdje kupiti agregat od 1-2 kw?

po ovim centrima tipa pevec i bauhaus imaju samo 800 w ili 3 kw
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.