Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 16:34   #1
Želim podići kredit

ŽELJE:
  • Kupnja automobila (polovan < 40 000 kn)
  • Urediti stan u kojem živim (do 10 000 kn)

MOGUĆNOSTI:
  • radim, stalni radni odnos
  • primanja 5300 kn
  • živim sam i mogu izdvojiti do 100 € za ratu/mj.

Što me zanima?
  • koja banka nudi najpovoljnije uvjete za takav kredit?
  • fiksna ili promjenjiva kamatna stopa?
  • na koji vremenski rok?
  • da li je to za moja primanja prevelik zalogaj?
MordoGordo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:52   #2
znači trebaš cca 50 tis kn gotovine. za to možeš podići nenamjenski gotovinski kredit. kamate su cca od 6,5 - 8% godišnje. (za točne kamate prosurfaj po stranicama banaka). rata na 7 godina bi bila cca 770 kn. (neke banke nude nenamjenske i do 10 godina).

samo ti znaš da li si to možeš priuštiti. ako nemaš drugih kreditnih opterećenja, za taj iznos bi trebao biti kreditno sposoban.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 16:20   #3
Neke banke nude nenamjenske i do 12, čak i 15 godina

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:18   #4
Nebi stedil bar godinu dana da skupis makar za opremanje stana, a i da vidis kak je to sa 700-800kn manje, pa onda u kredit?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:38   #5
Bez problema bi trebao moći plaćati ratu od 1000 kn, mislim da ti sada banke daju zaduženje do 1/3 primanja, znači u tvom slučaju 1766 kn mjesečno.

Sad je pitanje, kakvo je to uređenje stana za 10k kn, vjerojatno neki manji zahvat.

Evo ti primjer kalkulatora:

https://kalkulator.pbz.hr/kreditni_kalkulator/#p24639

Pa se igraj. Mislim da ti na tu cifru (50k kn), rata oko 100 eura bude na 7 godina. Na taj period i cifru, skoro svejedno ti je kakva kamata, jer ti razlika u rati može biti 2-3 kave, praktički i to je to. Svejedno, ja bi uzeo fiksnu.

Što se tiče banaka, vjerujem da su rate u par kuna razlike od najskuplje, do najjeftinije u ovom slučaju.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:08   #6
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Nebi stedil bar godinu dana da skupis makar za opremanje stana, a i da vidis kak je to sa 700-800kn manje, pa onda u kredit?
mislim da ti sam naslov teme daje odgovor. čovjek želi kredit.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:42   #7
Hvala na savjetima i informacijama.

U svakom slučaju radije bih štedio nego podignuo kredit, ali meni auto treba odmah i već dugo odgađam njegovu kupnju. (nisam iz Zagreba, čest putujem svojima doma.. ionako plaćam vlak, autobus..)

U međuvremenu koliko stignem "čačkam" po netu i tražim najbolje rješenje. Kao što sam gore napisao, dio iznosa bih utrošio na uređenje stana. E sada.. što mene sprječava da uzmem npr. stambeni kredit u kunama za adaptaciju stana, dio utrošim za stan, a dio za auto? Da li banke provjeravaju kasnije što sam ja napravio sa tim novcem? (da li traže da priložim račune ili tako nešto..)

Ovo je tablica gdje sam usporedio dvije vrste kredita u PBZ-u , iznos je 75 000 kn jer je to najmanje moguće za stambeni kredit-adaptacija.

MordoGordo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:21   #8
Huh, jebemu, ne mogu se sjetit, ali mislim da ti baš i ne provjeravaju, ali zato mislim da ti traže troškovnik.

S obzirom da je tu previše ono "ja mislim", bolje da ti odgovori netko drugi.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.