Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 00:21   #1
Duck Fast Bistro

Reotvorenje Duck bistroa ovih dana i sve najave o tome po mom misljenju zasluzuju novu temu (mislim da stare niti nema, ako ima i Trazilica me zeznula- nece biti prvi put).

Link na Fejs:
https://www.facebook.com/duckzagreb/


Danas na rucku 15h (inace je rucak do 17h... vecera mislim od 20h... nisam siguran za veceru)
Nekoliko zauzetih mjesta, vise praznih (nasrecu, jer ne znam bih li izdrzao popunjen upola uzi prostor od primjerice vec ionako klaustrofobicne Mundoake)

Na meniju popis jela (to je to, nema izvan tog popisa- a bogme ni s popisa nema vecina jela u to vrijeme lol).



Veceras su sluzbeno otvarali i tad imaju niz jela... nazivi jela okaceni po stropu u karticama. Pisat ce cijena kraj svake plocice... to je valjda dizajnerska fora. Ne znam.



Nije me se dojmilo tako razbacano u tom uskom hodniku pretvorenom u bistro.
Mislim bio je takav i prije i nema tu nekog velikog redizajna u odnosu na Duck pizza cut.

Uzeli smo purice s mlincima.
Konobar preko ne jednog nego 2 kurca odgovara na pitanje, dva. Sjedam i cekamo jelo. Nehajno baca na stol 2 pribora za jelo umotana u 1 salvetu (wtf), druga salveta je predana uz drugi tanjur.
Jelo je ukusno. Pureca prsa, na sitnije natrgani mlinci, salatica. Stvarno ukusno, ne mogu reci drugacije!



S druge strane kolikogod ne volim negativno kritizirati restorane, ne mogu ne spomenuti potpuno pogresni pristup i odnos konobara s tetovazama na rukama nezadovoljnog sto vidi goste. I jos ih treba pocastiti svojim visokovrijednin odgovorima koje nisu zasluzili. Frajeru zeznuo si se, tako se ne radi prvih dana otvorenja. A bogme tako se zapravo ne radi nikad.
Mislim da je radio i Pod zidom (isti je vlasnik za neupucene).

Prostor je bucan. Stvarno bucan. A jos nije niti bio polupun. Prilicno glasna glazba ne znam pojacava li buku ili ju zapravo nasrecu maskira (glasove koji su predimenzionirani odzvanjanjem).
Nemaju wc ili ga nisam vidio?
Ugl oprao sam ruke vodom iz boce prije ulaska unutra

Na kraju lokalcica je Chef's table na kojem se narucuje svojevrsni slijed kao izbor chefa (uz okvirni dogovor s gostom na pocetku) i kostat ce 150kn za rucak i 250 kn za veceru (pice nije u cijeni).

O Ducku je vec pisao Butkovic na Plavoj kamenici prije neki dan
http://plavakamenica.hr/2017/04/04/v...uru-u-zagrebu/
I nahvalio ih.

Osjecam se pomalo krivo otvarajuci ovu temu i da ne samo da ih nisam nahvalio, nego sam napisao prilicno negativan osvrt, znam da je lokacija u proslim vremenima imala poklonike- a i osobno sam poklonik kuhanja u restoranu Pod zidom. U tom smjeru se nadam poboljsanju nekih stvari i zelim im srecu nakon otvorenja

Poticem da ovdje stavite vase iskustvo od tamo, ako potkrijepite fotkom bit ce jos i bolje.

Zadnje uređivanje Deedy : 08.04.2017. at 00:32.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 01:25   #2
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Na meniju popis jela (to je to, nema izvan tog popisa- a bogme ni s popisa nema vecina jela u to vrijeme lol).

http://i63.tinypic.com/33oo87r.jpg
Jos jedna imitacija americkog ugostiteljstva. Kad su vec postavili plocu na engleskom jeziku treba im reci da imaju visaka :
- jednu tocku
-dva zareza i
- jedan apostrof.

Ja ovo ozbiljno. Ovako napisano bode u oci i govori da imitatori nisu dobro odradili svoj posao, vec upola, amaterski.

Zadnje uređivanje L3go : 08.04.2017. at 11:33. Reason: img
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 08:37   #3
Lako za finese poput zareza. Naziv jela je krivo napisan. (tagliatelle)
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 08:45   #4
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Lako za finese poput zareza. Naziv jela je krivo napisan. (tagliatelle)
Vidi stvarno!

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 08:56   #5
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Lako za finese poput zareza. Naziv jela je krivo napisan. (tagliatelle)
U ZG je to više pravilo, nego iznimka. Pogotovo kad su talijanski nazivi u pitanju.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:37   #6
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
U ZG je to više pravilo, nego iznimka. Pogotovo kad su talijanski nazivi u pitanju.
Je, kad se sjetim koliko puta vidim "pizza ai fungi" i "pasta al dante"
A ovo kaj se tiče tetovaže na konobaru, bila sam prošli vikend u Rimu..zgodni restorančić na Trastevere, konobarica je imala oslikane ruke kao da je došla iz cirkusa. Nije me nešto zasmetalo, čak je djelovalo malo felinijevski. Hipsteri su po svuda, valja nam se naviknuti
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:12   #7
Krivo umetnut zarez, točku, slovo im mogu oprostiti.

Povremeno neku greškicu kod pripreme jela mogu tolerirati (jednokratno).

No, bahatost i lijenost nikad
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:29   #8
Nisam cak tetovaze ni spomenuo u negativnom kontekstu (ne smetaju mi iako je upitno treba li ih isticati kosuljom kratkih rukava- osobno mi to ne smeta recimo), htio sam to spomenuti samo kako bi gazda i osoblje kad ovih tjedana vide ovu temu (a vidjet ce ju) znaju kako se gosti kod njih fantasticno provode.
I u nadi da ce to mozda promijeniti nabolje.

A onda sam se sjetio da su ti ljudi vrlo vjerojatno i vrlo dobri frendovi s gazdom i da su s njim krenuli u posao Pod zidom ... pa da ce ih sve skupa boljeti kuki za misljenje gosta. No to je vec njihov problem.

Ocekujem i druge gastro osvrte, vidim da vas natpisi *ebu- ja sam ih pokusao zanemariti kolko ih je bilo posvukuda uokolo. Jedino jela nije bilo niotkuda u ponudi. Ali dajmo im sansu iducih dana da ispeglaju greske. Ili...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:36   #9
Nije mi baš jasno kako im je nestalo pudinga, riže i jabuke, kao niti što bi to uopće bilo

Zadnjih dana sam pratio slike nekih blogera koji su jeli prije otvorenja ondje i sve mi je djelovalo puno bolje. Ovo je baš nekako meh.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:45   #10
Nisam bila, budem ovih dana, ali najviše me zasmetalo iz Deedyevog osvrta to što im je prekriženo 2/3 menija. Dafuq? Ja sam prva koja se zalaže za kvalitetu umjesto kvantitete ali ne možeš mi nuditi samo dvije opcije na izbor, pa da su ne znam kako dobre.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:53   #11
Nestalo im tijekom dana. Ako stalno mijenjaju jelovnik onda to jos i razumijem. Dnevno svjezi rucak s namirnicama s Dolca bla...
Ne znam misle li i dalje s tim ogranicenim brojem jela za rucak i s prosirenim jelovnikom za veceru (visece plocice) ili ce plocice vrijediti i za rucak.
Nisam imao preveliku mogucnost komunikacije s konobarom nazalost.

Ono kad je vec u nazivu lokala Fast ... i od prve sekunde te gleda pogledom 'Oces vise platiti i odjebati van'
Mozda mu je bio los dan.
A mozda su u sumi. Vidjet cemo.

L3go hbg ja nisam oh wow beautiful pic. bloger. A da jesam niko me ne bi primao u svoje lokale sudeci kako pisem o tome.
A i drugacije je kad te pocaste pozitivnom energijom, gratis slijedovima jela i pica itd... a kad te 'pocaste' ovako kao mene, onda se od prve do zadnje minute osjecas nepozeljno, neugodno i jedva cekas da pobjegnes i pohrlis glavom bez obzira u slobodu.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:55   #12
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Nisam bila, budem ovih dana, ali najviše me zasmetalo iz Deedyevog osvrta to što im je prekriženo 2/3 menija. Dafuq? Ja sam prva koja se zalaže za kvalitetu umjesto kvantitete ali ne možeš mi nuditi samo dvije opcije na izbor, pa da su ne znam kako dobre.
Deedy je bio u 3. Dok je bio prijašnji režim, već iza 1 bi u najboljem slučaju bilo samo jedno jelo. Jednom sam oko 1 dobio doslovno zadnju porciju ičega koju su imali.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 12:58   #13
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Nisam bila, budem ovih dana, ali najviše me zasmetalo iz Deedyevog osvrta to što im je prekriženo 2/3 menija. Dafuq? Ja sam prva koja se zalaže za kvalitetu umjesto kvantitete ali ne možeš mi nuditi samo dvije opcije na izbor, pa da su ne znam kako dobre.
nije li upravo to bila filozofija tog bistroa od samog pocetka? fiksan broj obroka, pa tko sto ulovi. nisam primjetio da je ljudima smetalo, dapace, super im je islo
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:10   #14
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
nije li upravo to bila filozofija tog bistroa od samog pocetka? fiksan broj obroka, pa tko sto ulovi. nisam primjetio da je ljudima smetalo, dapace, super im je islo
Nisam to znala. Ako je tako -neka ih. Ja neću tamo pošto nisam ljubitelj lova niti lutrije.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:37   #15
Meni je to isto gubitak vremena, ako dođem u lokal sa idejom što bih jeo, a dočekaju me npr. fileki, plućica na kiselo i sl. delicije koje baš i ne konzumiram
(dragi Krki, meni možeš odati tajnu gdje jedeš fileke, ja na tom polju sigurno nisam konkurencija ).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:49   #16
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Meni je to isto gubitak vremena, ako dođem u lokal sa idejom što bih jeo, a dočekaju me npr. fileki, plućica na kiselo i sl. delicije koje baš i ne konzumiram
ja inace mrzim kad su lokali locirani u centru, al ovo jedino tamo i moze funkcionirati. skicnes sto ima; ak ti se svidi, super, ak ne, imas jos sto drugih opcija u krugu od pet minuta
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 14:44   #17
Ma, znam, vjerojatno bih i ja tako funkcionirao kao lokaldžija.

No, kao konzument - u pravilu sam u centru u stisci s vremenom, najčešće i gladan kao cucak, pa kad nema mjesta, nema klope - pozvizdim
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:47   #18
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Meni je to isto gubitak vremena, ako dođem u lokal sa idejom što bih jeo, a dočekaju me npr. fileki, plućica na kiselo i sl. delicije koje baš i ne konzumiram
(dragi Krki, meni možeš odati tajnu gdje jedeš fileke, ja na tom polju sigurno nisam konkurencija ).

salu nastranu, ne vjerujem da postoji veliki broj ljudi koji setaju gradom gladni od lokala do lokala da vide sto se nudi, umjesto toga odes direktno negdje na picu/fileke/hamburger ili stogod ti se u tom trenutku jede a da znas gdje ces to moci pojesti... ovo je za one iz obliznjih firmi ili za turiste a uostalom takvi su svi novootvoreni lokali u centru
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 19:05   #19
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
L3go hbg ja nisam oh wow beautiful pic. bloger. A da jesam niko me ne bi primao u svoje lokale sudeci kako pisem o tome.
A i drugacije je kad te pocaste pozitivnom energijom, gratis slijedovima jela i pica itd... a kad te 'pocaste' ovako kao mene, onda se od prve do zadnje minute osjecas nepozeljno, neugodno i jedva cekas da pobjegnes i pohrlis glavom bez obzira u slobodu.
Definitivno, u krajnjem slučaju, nisu ti blogeri oni koji će im donositi lovu, pa im i sva ta "besplatna" reklama neće značiti ništa ako budu ovakvi kakvi su bili tebi
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 02:36   #20
Bii smo u petak, to im je bila prva večera otvorena za sve goste.
Svi su bili upravo nevjerojatno ljubazni. Sin je bio uvjeren da su nas zamijenili
s nekim VIP-om ali smo kasnije vidjeli da su jednaku pažnju dobili svi gosti.
Chef je dolazio i tražio iskreno mišljenje za svako jelo što smo mu s lakoćom
i dali jer je sve bilo dobro a neka jela senzacionalna. Sjajna je bila vratina i ceviche, frito misto savršeno ali to po defaultu ne može biti remekdjelo.
tatarski jako dobar ali jeli smo i boljih, hobotnica je poprimila slatkoću povrća
s kojim je spremana a ja nisam fan slatkastih okusa , divlje šparoge sa poširanim jajetom i feta sirom - predivno, baš kako volim , za kraj su nam poklonili jelo koje isprobavaju - svinjski obrazi sa chutneyem od grožđica
i klicama od češnjaka - to je bilo baš famozno.
Općenito je atmosfera bila vesela, sviđa mi se glazba, glasna je do same granice
prihvatljivog ali smo komentirali da bi svi čuli jedni druge jer je prostor jako mali
i realno ljudi sjede jako blizu jedni drugima. Imaju odlična vina kuće za cca 140 kn za butelju. Jednom rječju, ako nastave bar približno ovako ja ću im biti stalni gost.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.