Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 17:10   #121
Selim na Žensko zdravlje. Možda one znaju...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:29   #122
pozz korana
od mirene nije moguc visoki krvni tlak. prije mirene sam pila tablete i imala visoki tlak( imam ga i sada ), u stvari sam ga tada otkrila, i cca 1g sam bila po pretragama, pod holterom, ....i nista mi nisu otkrili. koliki ti je tlak? sada sam se raspitivala za Mirenu i sa svih strana sam doznala da nema veze sa krvnim tlakom
mavu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 08:13   #123
pitanje - molim pomoć

imam par pitanja za vas koje ste pune iskustva...
trenutno razmišljam između mirene i yaz tableta (skupljam iskustva po forumu) prije nego odem kod gin.
zanima me da li neka od vas ima iskustva sa pcos pa da je počela koristiti mirenu...... zanimaju me poboljšanja vezana za akne, pojačanu dlakavost, promjene raspoloženja (blagodati policističnih jajnika), i naravno trenutno apsolutno nepostojeći libido .... na svakom odgovoru sam neizmjerno zahvalna...
tihana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 01:01   #124
Ja sam imala Mirenu oko 8 mj. i moprala sam je vaditi..Uopće mi nije odgovarala.Non stop sam imala lagana krvarenja onda su počeli bolovi u dnu leđa non stop.Nisam mogla izvaditi robu iz mašine.Na UZV ona je bila na mistu ali ipak nije za mene..Onih par dana kada nisam krvarila i kada me nije bolilo sex je bija bezbolan,neopterećen.Kada sam je izvadila spasila sam se.Bris mi je bija normalan,ona na mistu ali moje tijelo je nikako nije prihvatilo.Događa se.inače ako se zatrudni uz nju obavezan abortus.Tako mi je Dr rekla.Dr mi je još rekla da je imala još par žena sa istim problemom kao moj.Kome paše blago njoj.Riješila je kontracepciju.Moja prijateljica je nakon tableta prišla na Mirenu i nakon 3-4 miseca joj je bila super.Ko i sve.Nekome valja nekome ne..
ŠILJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 06:45   #125
Quote:
mavu kaže: Pogledaj post
pozz korana
od mirene nije moguc visoki krvni tlak. prije mirene sam pila tablete i imala visoki tlak( imam ga i sada ), u stvari sam ga tada otkrila, i cca 1g sam bila po pretragama, pod holterom, ....i nista mi nisu otkrili. koliki ti je tlak? sada sam se raspitivala za Mirenu i sa svih strana sam doznala da nema veze sa krvnim tlakom
sorry, nisam ranije vidjela pitanje.

tlak mi je stalno 160/95. ne znam jesam li ga imala ranije, ali od kako imam mirenu, stalno je takav.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 20:47   #126
Ugradila sam mirenu prije dva ipo mjeseca , nakon miesec dana dobila sam upalu rodnice .Ginekolog mi je dao Xorimax 500 mg i Estrofem 1 mg ,koje sam pila 7 dana .Kako mi je kontrola zakazana tek za mjesec dana a meni nije ništa bolje , zanima me dali je to zbog mirene kao što je rekao moj ginekolog?
vhumic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 12:15   #127
pitanje:imam strašno duga,obilna i užasno bolna krvarenja oduvijek (uz povraćanje,nesvjesticu,itd...).jedan porod iza mene,željezo prije trudnoće katastrofa,sad nisam neko vrijeme provjeravala.dob-uskoro 26. jel imam indikacije za mirenu preko hzzo-a? mislim,normalno da ću sve provjeriti s ginekologom,ali dotad da čujem ako tko zna možda...hvala.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:53   #128
Cure, kakva vam je Mirena u usporedbi s pilulama po pitanju nuspojava?
Crude Sapphire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 21:00   #129
nemam iskustva ali imam pitanja...
Danas sam dobila uputnicu za Petrovu,naime moj ginekolog mi je prije nekog vremena pokušao staviti MIRENU ali nije išlo.
Kao jako sam uska a rodila sam dvoje djece,pa me je uputio na bolničko "ugrađivanje".
Ima li tko takvo iskustvo?
Dali je ta Mirena dobra opcija,jer sam u 40-tima,pušim i prestala sam uzimati pilule?
Nakon svih peripetija malo mi se poljuljala vjera u sve to.
plava zgrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:38   #130
evo mi baš žao što ima tako malo postova o Mireni, u usporedbi s onima na stranim forumima...
Ja sam svoju ugradila prije 6 mjeseci, i baš se mislim ostaviti je ili vaditi; nije laka odluka, jer mi je samo postavljanje bilo pakleno, al izdržala, a cijena isto nije za se šalit, al i to preživila...ovo kako sada izgledam već je teže preživit
Moje je pitanje ima li neko izraženije akne nego prije, i šta misli poduzet u vezi toga? Baš me to muči, i ne bih je vadila jer je nisam stavila tek tako, već iz baš medicinskih razloga - navodna endometrioza...
Jel ima neko sa sličnim problemom?

ps. u odgovor na prethodni post: ja jesam rodila, al na carski, i imam zavaljenu maternicu - postavljanje uspjelo, ali bilo baš bolno, nešto strašno, kao i par dana poslije...mislim da je uspjelo samo zbog povjerenja koje sam imala u ginekologa, inače ništa od toga...
__________________
Of all the gin joints, in all the towns, in all the world, she walks into mine. ...
Lola-ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:46   #131
Quote:
Crude Sapphire kaže: Pogledaj post
Cure, kakva vam je Mirena u usporedbi s pilulama po pitanju nuspojava?
Evo mogu ja reć, kao ponosni korisnik hormonalne kontracepcije već 12 godina: pila sam i Diane, i Cilest, i oba Stedirila, te konačno Yasmin...Jedino sam se s Yasminom osjećala kao normalno žensko čeljade, bez bijesnih ispada u PMSu, nenapuhana i bez bolova...S Mirenom je nekako drugačije, prvo jer ne krvarim - samo dan dva nešto bezveze svako 5 tjedana; drugo jer sam napuhana većinu vremena, al ti ne znam reć jel to zbog zadržavanja tekućine ili mojih probavnih problema ; treće, s Yasminom mi je lice blistalo, sada se jedva usudim iz kuće i ormar mi je pun dolčeviti, čak i onih kratkih rukava-spremam se za lito
Isto mi se nekako čini da je kod svakog drugačije, i da ne znaš dok ne probaš; malo skup sport, ali šta ćeš...
__________________
Of all the gin joints, in all the towns, in all the world, she walks into mine. ...
Lola-ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 20:01   #132
I ja imam Mirenu, skoro pa 5 godina. I mogu reći da nikakvih nuspojava nisam imala. Jest da je samo postavljanje bilo JAKO, JAKO BOOOLNOO. Ne znam zašto? Prije nje sam imala običnu spiralu,i postavljanje te spirale nisam tako neugodno osjetila. Neki nelagodan osjećaj, ali ne mogu reći da je bila bol. Ali zato kod Mirene!!?!
Inače, svih 5 godina, možda 8 puta imala nekakav mali nagovještaj (ne mogu reći ni da je bila menstruacija). Ono, stavila bih mali svakodnevni uložak i to je to. Govorim, možda sve skupa 8 puta u 5 godina.
I mogu reći da sam se preporodila nakon one prve spirale, pri kojoj sam imala ogromne izljeve, koji su trajali po 7 dana.
Uglavnom moji dojmovi su odlični i žao mi je što je ubrzo moram vaditi, jer ima ograničeno vrijeme trajanja. Ali, vraćam joj se nakon kratkog, kratkog vremena. Hehe
double is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 20:57   #133
zanima me za one koje imaju mirenu... cijena, dal se daje ginekologu još novca za postavljanje, koliko traje postavljanje i boli li, da li se prije postavljanja radi papa, i koliko nakon postavljanja ona stiti....
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 20:46   #134
bok,ja sam nova na ovom forumu i nadam se da ce te me dobro prihvatiti i da ce mo se jos bolje druziti....evo vako ja sam malo zabrinuta i nadam se da ce mi neka od vas barem malo pomoci,ja imam 27 godina i u desetom mjesecu sam stavila mirenu i od onda do danasnjeg dana nisam imala menstruaciju,da li je to normalno?
bebuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:10   #135
Quote:
bebuli kaže: Pogledaj post
bok,ja sam nova na ovom forumu i nadam se da ce te me dobro prihvatiti i da ce mo se jos bolje druziti....evo vako ja sam malo zabrinuta i nadam se da ce mi neka od vas barem malo pomoci,ja imam 27 godina i u desetom mjesecu sam stavila mirenu i od onda do danasnjeg dana nisam imala menstruaciju,da li je to normalno?
po nekim iskustvima sto sam cula, to je normalno... iako se spominje da se u nekoliko mjeseci smanji krvarenje, ne bas da odmah prestane, ali ako imas nedoumica pitaj ginekologa...

p.s. jel mozes odgovoriti na neko moje pitanje iz prošlog posta?
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 19:43   #136
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
zanima me za one koje imaju mirenu... cijena, dal se daje ginekologu još novca za postavljanje, koliko traje postavljanje i boli li, da li se prije postavljanja radi papa, i koliko nakon postavljanja ona stiti....

Ovako, cijena prije skoro 5 godina je bila 1000 i nešto kuna. Ginekologu nisam dala ništa za postavljanje, iako mi nije postavio moj socijalni nego me poslao u bolnicu. Postavljanje ne traje dugo, ali iskreno, bolilo me da sam mislila da neću moći na noge više (imala 2 poroda prije toga). Prije sam imala običnu spiralu i to postavljanje i ne pamtim, ali sam postavljanje Mirene dooobrrooo zapamtila. Papu sam radila redovno, ne sjećam se jesam li baš posebno prije postavljanja Papu napravila, i štiti me.... evo skoro pa 5 godina. Žao mi je što mora van ubrzo, ali.... bit će nova o da, da...
double is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 21:30   #137
Quote:
double kaže: Pogledaj post
Ovako, cijena prije skoro 5 godina je bila 1000 i nešto kuna. Ginekologu nisam dala ništa za postavljanje, iako mi nije postavio moj socijalni nego me poslao u bolnicu. Postavljanje ne traje dugo, ali iskreno, bolilo me da sam mislila da neću moći na noge više (imala 2 poroda prije toga). Prije sam imala običnu spiralu i to postavljanje i ne pamtim, ali sam postavljanje Mirene dooobrrooo zapamtila. Papu sam radila redovno, ne sjećam se jesam li baš posebno prije postavljanja Papu napravila, i štiti me.... evo skoro pa 5 godina. Žao mi je što mora van ubrzo, ali.... bit će nova o da, da...
znaci bolilo je iako si rodila prije, hmmm... a ja kukavica akako sa mjesečnicama? jel sto manje po količini i intezitetu, to je veliki azlog i za postavljanje...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 09:38   #138
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
znaci bolilo je iako si rodila prije, hmmm... a ja kukavica akako sa mjesečnicama? jel sto manje po količini i intezitetu, to je veliki azlog i za postavljanje...
Mjesečnica? Što je to? 4,5 godina nisam kupila uloške, nisu mi trebali. Zato i žalim što mora van.
Postavljanje je bolilo, ali rekli su mi da je taj doktor inače poznat po "teškoj ruci", pa je možda i do toga, možda nije svakome tako...
double is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 00:23   #139
Quote:
Lola-ST kaže: Pogledaj post
Evo mogu ja reć, kao ponosni korisnik hormonalne kontracepcije već 12 godina: pila sam i Diane, i Cilest, i oba Stedirila, te konačno Yasmin...Jedino sam se s Yasminom osjećala kao normalno žensko čeljade, bez bijesnih ispada u PMSu, nenapuhana i bez bolova...S Mirenom je nekako drugačije, prvo jer ne krvarim - samo dan dva nešto bezveze svako 5 tjedana; drugo jer sam napuhana većinu vremena, al ti ne znam reć jel to zbog zadržavanja tekućine ili mojih probavnih problema ; treće, s Yasminom mi je lice blistalo, sada se jedva usudim iz kuće i ormar mi je pun dolčeviti, čak i onih kratkih rukava-spremam se za lito
Isto mi se nekako čini da je kod svakog drugačije, i da ne znaš dok ne probaš; malo skup sport, ali šta ćeš...

Stavila Mirenu prije 7 mjeseci i sada sam u nedoumici kao i ti. Da li je izvaditi.
Kad sam je stavljala-bolilo bome pošteno. Nakon toga mjesec dana krvarila u komadu
Čula sam da dosta žena skoro pa i ne krvari sa mirenom ali ja nisam te sriće.
Uvijek moram imat mali dnevni ulošćić jer uvijek nešto mrvicu kapne. Pravu mjesečnicu dobijem svako 25-30 dana i onda teče 10-12 dana. Užas.
Ma sve bi ja to preživila da nema još jedne nuspojave a to su prištići. I to ne mali nego veliki, bolni potkožni
U pubertetu sam imala svega par prištića na licu a sad izgledam kao da su me pčele napale. Nikada nisam imala ništa po vratu a sada su vrat i rub čeljusti puni potkožnih prišteva. Najrađe bih šetala sa šalom a na glavu stavila škartoc
I to nije sve , kosa mi otpada kao nikad do sada.
Eto, sad sam se izjadala, pa gospođa Mirena i ja idemo leć
plave oči is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:21   #140
Ja ju imam soro godinu dana i prezadovoljna sam ,Imala sam užasno bolne i duge menzise,krvarenja preobilna,željezo mi bilo užasno nisko sada se sve normaliziralo ,a uz to imala sam i problem sa miomima,prvi dobila u trudnoći srečom sam je otišao ,ali od tada se vračao u par navrata svaki put sve veći,sa mirenom otišli i miomi, željezo mi se stabiliziralo.PMS šta je to,krvarenja tako reć nepostoje osim sitnog točkastom,ali prvih mjesec krvarila svakodnevno ,to me brinulo ali ginekologica rekla da će se i to stabilizirati ,tako je i bilo.Topla preporuka svima ,nežalim 1500 kuna koje sam dala,
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.