Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 13:34   #1
Pizzete ... jedno pitanje

http://www.gastro.hr/pizzette-s-rajc...anom--263.aspx

Priprema

1. U posudi pomiješati quark, ulje i mlijeko. Dodati brašno, prašak za pecivo i 1/2 žličice soli. Sve sastojke umijesiti rukama u glatku smjesu.
2. Tijesto oblikovati u loptu, umotati u prozirnu foliju i ostaviti 20 minuta da odstoji.
3. Od tijesta oblikovati 10 loptica i na pobrašnjenoj radnoj površini razvaljati valjkom male okrugle pizze promjera 8 cm. Pizzette poslagati na lim obložen papirom za pečenje.
4. Rajčice posoliti i popapriti te rasporediti po pizzettama. Posipati kockicama mozzarelle.
5. Pizzette peći oko 20 minuta na srednjoj prečki. Origano oprati i posušiti, otrgnuti listove i prije serviranja posuti ih po pizzettama.


evo za pocetak presuper recept koji sam našla.. onaj kom se sviđaju svi sastojci, super, dobar vam tek

ali..

što vi mislite dali bi se u ovaj recept umjesto nemasnog quarka (mješavina svjezeg sira i jogurta) u recept mogao staviti samo nemasni jogurt, il nemasno vrhnje možda??

ne volim svježi sir ali ovo mi super izgleda..

uglavnom, bit svega toga je da taj quark treba ici u tijesto, pa se bojim ak "izbjegnem" taj sastojak da to nece bit to..

svidja mi se jer je dosta jednostavno, nema onog dizanja, valjanja, dizanja, valjanja.. sto se meni kod ''normalnih'' tijesta za pizzu full neda..

sve ostalo u receptu mi se skroz sviđa, osim kaj ću i umjesto mozzarelle staviti komadiće gaude, podravca il slično

kaj ću, svježi sir jednostavno ne volim

ps - ako neko ima neki jednako jednostavan (il još jednostavniji) recept za tijesto, voljna sam čuti
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!

Zadnje uređivanje iwoncha : 03.12.2009. at 13:40.
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 15:06   #2
Meni to ne izgleda kao tijesto za pizzu, sličnu stvar sam radio kao pogače ali sam stavljao samo jogurt i ispalo je fino ali više kao pogača a ne kao pizza To sam jeo uz punjenje pljeskavice....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 15:23   #3
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Meni to ne izgleda kao tijesto za pizzu, sličnu stvar sam radio kao pogače ali sam stavljao samo jogurt i ispalo je fino ali više kao pogača a ne kao pizza To sam jeo uz punjenje pljeskavice....
da, na slici i je nešto što više izgleda kao pogača nego pizza..

znači mogla bi sve ostaviti kako je samo umjesto quarka staviti jogurt? dali mora biti nemasni?
i dali ti se da možda napisati taj tvoj recept? tnx
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.