Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2009., 14:15   #1
MKD - Republika Makedonija (zbirno)

Ukidanjem podforuma Ex Yu, glavna tema o unutrašnjoj i vanjskoj politici republike Makedonije nalazi se ovdje.
Zamolio bih vas da se glavna rasprava o svemu vezano za Makedoniju (odnosi s Grčkom i Albanijom npr) odvija na njoj te da se ne otvaraju nove teme za svaku stvar vezanu uz ovu državu. Tako da probamo ne zagušiti podforum Svijet raznim temama kojih može biti poprilično, drugim riječima da ne napravimo od Svijeta novi podforum Ex-Yu.

Hvala i želim vam svima ugodnu raspravu.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.

Zadnje uređivanje Scotsman : 21.06.2009. at 19:10.
Scotsman is offline  
Old 22.06.2009., 12:33   #2
A zašto nema top tema o Crnoj Gori i Sloveniji?
Legollas is offline  
Old 22.06.2009., 16:06   #3
Ili Kosovu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.06.2009., 19:20   #4
Quote:
Legollas kaže: Pogledaj post
A zašto nema top tema o Crnoj Gori i Sloveniji?
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ili Kosovu...
Ovo ste mogli obojica pitati i na temi o ExYu podforumu na PŽK. Tema "Makedonija" stvarno nije mjesto za to.

Tih tema trenutno nema iz razloga što trenutno nema interesa za njih. Ukoliko bude interesa za CG ili Sloveniju, otvorit će je netko. Nije zabranjeno. Ali nisam ih postavio jer nisam smatrao potrebnim otvoriti temu za baš svaku državu i da na vrhu stoji 6 tema a na kojima se možda piše tek na dvije ili jednoj. O Sloveniji se ionako piše samo u smislu hrvatsko-slovenskih odnosa. Za to postoji glavna politika, to nije predviđeno za podforum Svijet. Kada bude interesa za unutarnju slovensku politiku, ili crnogorsku, otvorit će netko.

I to će onda biti isto jedna tema kao i ove. Neće biti top tema, jer i ove će se uskoro skinuti kao takve. Postavljene su na vrh samo privremeno dok se forumaši koji su pisali na ExYu ne snađu i dok ovo ne zaživi.

To je to od offtopica. Makedonija...
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Old 03.07.2009., 19:12   #5
Eto dobili smo po drugi put ponudu,pola milijarde eura od Grčke da promjenimo ime!!!!!!!
R.Severna MK.
Amerikanci posrednici da se ovo prihvati i spor rješi....
snezana mk is offline  
Old 03.07.2009., 19:56   #6
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Eto dobili smo po drugi put ponudu,pola milijarde eura od Grčke da promjenimo ime!!!!!!!
R.Severna MK.
Amerikanci posrednici da se ovo prihvati i spor rješi....
Mislim da ništa bolje niste ni zaslužili ( bez uvrede ). Odkud Makedoniji i Makedoncima pravo da otimaju grčko ime?
Osim toga, pola milijarde eura je sjajna svota, toliki novac ni budala ne bi mogla odbiti, pa tako nemojte ni vi.
A lepo je i ime "Republika Severna Makedonija". To ime i zaslužujete. Ne vidim u čemu bi tu bio problem. Skinite teret s vrata.
Legollas is offline  
Old 03.07.2009., 20:42   #7
Quote:
Legollas kaže: Pogledaj post
Mislim da ništa bolje niste ni zaslužili ( bez uvrede ). Odkud Makedoniji i Makedoncima pravo da otimaju grčko ime?
Osim toga, pola milijarde eura je sjajna svota, toliki novac ni budala ne bi mogla odbiti, pa tako nemojte ni vi.
A lepo je i ime "Republika Severna Makedonija". To ime i zaslužujete. Ne vidim u čemu bi tu bio problem. Skinite teret s vrata.
Legollas ,nemoj da mi dizaš tlak

Ovo se drugi put nudi,prvi put smo odbili,neke stvari se novcem ne kupuju razumiješ?
nije ti zanimljivo što Grčka želi da kupi ime novcem,što misliš zašto nudi novac?
Kakva je to pokvarena država što nema diplomatski način da nas ubedi pa hajde probaćemo novcem,ako su naši pametni odbiće!
snezana mk is offline  
Old 03.07.2009., 21:17   #8
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Legollas ,nemoj da mi dizaš tlak

Ovo se drugi put nudi,prvi put smo odbili,neke stvari se novcem ne kupuju razumiješ?
nije ti zanimljivo što Grčka želi da kupi ime novcem,što misliš zašto nudi novac?
Kakva je to pokvarena država što nema diplomatski način da nas ubedi pa hajde probaćemo novcem,ako su naši pametni odbiće!
Snežo, nisam te mislio naljutiti.
Ali nikako nemogu da razumem kako se možete ponositi tuđim imenom. Da je napr. srpsko ime ukradeno kojim slučajem, ja se time nebi ponosio, već bi se sramio. Time ne govorim da sam na strani Grčke, smatram da nam nisu bolji prijatelji od Makedonaca. A što se tiče novca to je na neki način dobro. Toliki novac bi vam pomogao u ovo doba recesije. Sigurno vas Grci neće prestati mučiti dok ne promenite ime, to same činjenice govore. Valjda nude novac da bi vratili taj davno izgubljen ponos zvan "Makedonija".
Legollas is offline  
Old 03.07.2009., 21:24   #9
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Eto dobili smo po drugi put ponudu,pola milijarde eura od Grčke da promjenimo ime!!!!!!!
R.Severna MK.
Amerikanci posrednici da se ovo prihvati i spor rješi....
"Republika Sjeverna Makedonija" uopće ne zvuči loše. Mnogo je bolje od "FYROM".
Međutim, ovo s nuđenjem para je teško ponižavanje.
bonislav is offline  
Old 03.07.2009., 21:32   #10
Quote:
Legollas kaže: Pogledaj post
Ali nikako nemogu da razumem kako se možete ponositi tuđim imenom. Da je napr. srpsko ime ukradeno kojim slučajem, ja se time nebi ponosio, već bi se sramio.
Oni nisu ukrali to ime.
U Makedoniji Slaveni žive više od 1000 godina, i tako se u 20.stoljeću formirala današnja makedonska nacija. Uzeli su ime zemlje na kojoj su živjeli. Slično Bošnjacima.
bonislav is offline  
Old 03.07.2009., 21:49   #11
Quote:
Legollas kaže: Pogledaj post
Snežo, nisam te mislio naljutiti.
Ali nikako nemogu da razumem kako se možete ponositi tuđim imenom. Da je napr. srpsko ime ukradeno kojim slučajem, ja se time nebi ponosio, već bi se sramio. Time ne govorim da sam na strani Grčke, smatram da nam nisu bolji prijatelji od Makedonaca. A što se tiče novca to je na neki način dobro. Toliki novac bi vam pomogao u ovo doba recesije. Sigurno vas Grci neće prestati mučiti dok ne promenite ime, to same činjenice govore. Valjda nude novac da bi vratili taj davno izgubljen ponos zvan "Makedonija".
Bez brige nisi me naljutio..
Mi samo to ime imamooni su Makedonija dodali Trakiji 80 tih.godina...ovo oko imena su počeli posle osamostaljivanja ..što su ćutali prije..
Znaš li koliko koštaju imoti protjeranih makedonaca iz Egejske.MK.?Slaba kompenzacija je ova ponuda...
Samo nuđenje novca je za "njih"sramotno ,a mi nismo sponzoruše...
snezana mk is offline  
Old 03.07.2009., 21:53   #12
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
"Republika Sjeverna Makedonija" uopće ne zvuči loše. Mnogo je bolje od "FYROM".
Međutim, ovo s nuđenjem para je teško ponižavanje.
Bolje je od Fyrom,slažem se,nek mu bude zamena tamo gdje treba ...ali ova nepristojna ponuda,pa još da traže od MZ da se ne dozvoli referendum kod nas za promjenu imena je bezobrazno!
snezana mk is offline  
Old 03.07.2009., 22:15   #13
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Bez brige nisi me naljutio..
Mi samo to ime imamooni su Makedonija dodali Trakiji 80 tih.godina...ovo oko imena su počeli posle osamostaljivanja ..što su ćutali prije..
Znaš li koliko koštaju imoti protjeranih makedonaca iz Egejske.MK.?Slaba kompenzacija je ova ponuda...
Samo nuđenje novca je za "njih"sramotno ,a mi nismo sponzoruše...
A znao sam da se ti nećeš dati naljutiti lepotice.
Što se tiče ukradenog imena, isprričavam se, bio sam pogrešno informisan.
Koliko znam, još dok je Tito dao ime makedoncima, Grci su digli svoj glas.
Samo što ih tada nitko nije šljivio, jer je Jugoslavija bila među silama u svetu.
Zar nije tako?
Legollas is offline  
Old 03.07.2009., 22:21   #14
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Bolje je od Fyrom,slažem se,nek mu bude zamena tamo gdje treba ...ali ova nepristojna ponuda,pa još da traže od MZ da se ne dozvoli referendum kod nas za promjenu imena je bezobrazno!
Znači ipak si za promenu imena?
Legollas is offline  
Old 05.07.2009., 09:52   #15
Ne mogu vjerovati da bi Grčki fašisti mogli doista promjeniti ime susjednoj državi...

Pa ti Egejski Bugari imaju sa plavokosim Ahilejem veze koliko i ja s Julijem Cezarom...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 06.07.2009., 11:11   #16
Jeje baš zvuči jako uvjerljivo Grci plaćaju Makedoniji zato da se odrekne imena
Zašto bi to učinili? Nekako mi to smiješno zvuči, vjerojatno je lansirano iz nekog žutog časopisa
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 06.07.2009., 14:41   #17
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Oni nisu ukrali to ime.
U Makedoniji Slaveni žive više od 1000 godina, i tako se u 20.stoljeću formirala današnja makedonska nacija. Uzeli su ime zemlje na kojoj su živjeli. Slično Bošnjacima.
Usporedba ti je u qrcu.

Bosna kao drzava nastaje u desetom stoljeca i nema nikakvih drugih Bosna prethodno, niti se ime veze za teritorije igdje izvan Bosne.
BOSHNJAK is offline  
Old 06.07.2009., 15:09   #18
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
Usporedba ti je u qrcu.

Bosna kao drzava nastaje u desetom stoljeca i nema nikakvih drugih Bosna prethodno, niti se ime veze za teritorije igdje izvan Bosne.
al zato postoje npr. Moldavija i Moldavija u Rumunjskoj, Mongolija i Mongolija u Kini, Sj Irska i Irska, jel treba još?
ataše is offline  
Old 06.07.2009., 15:18   #19
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
Usporedba ti je u qrcu.

Bosna kao drzava nastaje u desetom stoljeca i nema nikakvih drugih Bosna prethodno, niti se ime veze za teritorije igdje izvan Bosne.
Ne shvaćaš. Stanovnici Bosne su dobili ime po zemlji koju nastanjuju. Tako su i Makedonci dobili ime, po zemlji u kojoj žive.
Hrvati i Srbi su postojali prije zemalja Hrvatske i Srbije; da se Bosna zvala Romul, Mujo i Haso bi bilo Romulanci.
bonislav is offline  
Old 06.07.2009., 15:38   #20
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Ne shvaćaš. Stanovnici Bosne su dobili ime po zemlji koju nastanjuju. Tako su i Makedonci dobili ime, po zemlji u kojoj žive.
Hrvati i Srbi su postojali prije zemalja Hrvatske i Srbije; da se Bosna zvala Romul, Mujo i Haso bi bilo Romulanci.
Validno, ali ipak su pretci muje i hase vezani za kraljevinu i prethodnu banovinu, bili su nekada njeni subjekti. Da se BiH preimenuje u "Republika Dalmacija" ili "Republika Slavonija" vjerovatno (ustvari sigurno) bi Hrvatskoj smetalo

Bespotrebno si uvukao Bosnjake u ovu pricu a sada bespotrebno uvlacis Srbe i Hrvate, Makedonaca mi je zao ali su Grci 100% u pravu. Makedonci su ime naslijedili sto bi bilo i Grcima vjerovatno prihvatljivo da nisu bahato prisvojili simbole drzavnosti (zastava, Aleksandar) koji su apsolutno grcki!
BOSHNJAK is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.