Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2006., 18:38   #1
Ravna, tanka kosa - par trikova bih molila

Dakle, željela bih si lagano nakovrčati kosu, tj. više da bude valovita. Dužine je negdje do ramena, stepenasto ošišana i kad ju pustim ona jednostavno - pada. I to je sve.

Nikako da ima nekakav volumen i da djeluje svježe, lijepo, itd.
Jel' bi možda pomogao onaj nekakav fen sa svim onim pomagalima? Jel' ima to neka?

I da, da napomenem kako moja kosa jednostavno ne želi imati frizuru i da voli padati. Pa, ako neka ima savjet - hvala.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:48   #2
A da nakon pranja probaš pri sušenju onako gužvati, gnjeciti kosu prstima i još prije toga naneseš neku pjenu ili neki preparat za frckanje? Makar ima kosa koje se ne obaziru na takve tretmane, nego i dalje po svom.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:55   #3
A kako sušiš kosu?

Da probaš spustiti glavu pa sve u suprotnom smjeru - naglavačke sušenje
Ili one veće viklere..i obavezno pjenu na mokru kosu.
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:57   #4
Quote:
aktovka kaže:
A da nakon pranja probaš pri sušenju onako gužvati, gnjeciti kosu prstima i još prije toga naneseš neku pjenu ili neki preparat za frckanje? Makar ima kosa koje se ne obaziru na takve tretmane, nego i dalje po svom.
E bas sam ti mislila i ja to predlozit!
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:57   #5
a ako je tako svojeglava onda nista,ja svoju pocesljam ,je l' nako pranja, pa naspricam wella system professional startupom/za mali volumen i stiti od fena i daje sjaj/,pofeniram cetkom,stavim viklere na par sati te onda je urolam u pundzu prije spavanja i tako spavam.Ujutro lokne ko lude
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:58   #6
Quote:
Elektra kaže:
Dakle, željela bih si lagano nakovrčati kosu, tj. više da bude valovita. Dužine je negdje do ramena, stepenasto ošišana i kad ju pustim ona jednostavno - pada. I to je sve.

Nikako da ima nekakav volumen i da djeluje svježe, lijepo, itd.
Jel' bi možda pomogao onaj nekakav fen sa svim onim pomagalima? Jel' ima to neka?

I da, da napomenem kako moja kosa jednostavno ne želi imati frizuru i da voli padati. Pa, ako neka ima savjet - hvala.

Diffuser? pomaze.
Lagana pjena za volumen, volumizer u spreyu (na mokru kosu, uz korijen - pomaze), elektricni stap ( da si dodas par uvojaka na mjesta koja se slabije kovrcaju)... ali moja je prirodno valovita, pa mi je lako i ukovrcati i izravnati.

A i pitanje je kako kovrcavu/valovitu hoces?
Ovako ja volim, a ovo mi je vec mrvicu previse.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 19:23   #7
Pfff, a ja sam se godinama pokušavala riješiti divljeg volumena, jesmo bedaste mi žene
Probaj s nekim sprejevima i pjenama za volumen, i feniranje naglavačke isto pomaže.
Ili natapiraš malo kosu na tjemenu...

Mislim da postoje neki preparati za kovrčanje
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 20:02   #8
i ja bi nekakve kovrče, ali ih neznam napraviti. imam dugu, jako tanku kosu i kad mi se četkom i fenom ispadne kao paučina. ok mi ispadne kad je nakon pranja podignem pa nakon par sati spustim, ali isto kovrče nisu glatke, nego više paučinaste. pjenu sam par puta stavila, ali mi nekako slijepi kosu.

ja bi evo ovo:
http://www.claudiaabreu.com/
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 20:49   #9
Pitaj frizera da ti odreze kosu tako da izgleda da ima vise volumena.
Neka ti odreze dugacke pramenove britvicom (to ce joj dati vise volumena) jer kosa ti ne smije biti sva iste duzine (ne moze ukovrcati kako dobro).
Preduga kosa isto ne pomaze. Duzina do ramena ili malo preko je odlicna.

A pjenu stavi na mokru kosu pa onda uvijaj vec koju tehniku koristis. Od same pjene u kosi nemas nemas koristi.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 21:10   #10
Quote:
Karmela kaže:
Pitaj frizera da ti odreze kosu tako da izgleda da ima vise volumena.
Neka ti odreze dugacke pramenove britvicom (to ce joj dati vise volumena) jer kosa ti ne smije biti sva iste duzine (ne moze ukovrcati kako dobro).
Preduga kosa isto ne pomaze. Duzina do ramena ili malo preko je odlicna.
Slažem se za dužinu kose, ali nikako ne preporučujem rezanje tanke kose britvicom jer će izgledati kao da je oštećena. Neka te frizer sa škarama ošiša i stavi neke pramenove sa više boja, provjereno kosa bolje izgleda.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 21:22   #11
Quote:
Martinka kaže:
Slažem se za dužinu kose, ali nikako ne preporučujem rezanje tanke kose britvicom jer će izgledati kao da je oštećena. Neka te frizer sa škarama ošiša i stavi neke pramenove sa više boja, provjereno kosa bolje izgleda.

Aha!
Well, britivicom treba sjeci kosu koja je tanka i/ili fina (znas one glatke kosice) da dobije na volumenu. Takozvane deblje ili normalne dlake se niposto ne trebaju sjeci tom tehnikom jer onda izgleda kosa osteceno. Za deblje, normalne dlake koriste se skarice za prorijedjivanje, znam imaju funny ime ali sam sada zboravila kako se zovu.

Prema tome, fina glatka kosa treba biti sjecena britivicom ako zeli vise volumena.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 21:46   #12
To sve ovisi, ja sam se šišala britvicom i neke moje prijateljice i izgledalo je užas, a imam tanku jadnu kosu.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:06   #13
Quote:
Martinka kaže:
To sve ovisi, ja sam se šišala britvicom i neke moje prijateljice i izgledalo je užas, a imam tanku jadnu kosu.

ovisi kakve ti je debljine dlaka i koj je teksture.
glatka, fina kosa izgleda otprilike ovako:
http://mud.mm-a2.yimg.com/image/645497866
http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5qiTL0...ood_hair_4.jpg

A zavisi puno i od toga kakv je frizer i zna li stati jednom kad pocne.
A i ocekivanja su nekad drugacija od stvarnosti.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:10   #14
Quote:
Elektra kaže:
Jel' bi možda pomogao onaj nekakav fen sa svim onim pomagalima? Jel' ima to neka?
pomaže difuzor jedino u sl. da ipak imaš nešto valovitu kosu.
ako pada; ravno - niš od toga.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:12   #15
Quote:
Karmela kaže:
Za deblje, normalne dlake koriste se skarice za prorijedjivanje, znam imaju funny ime ali sam sada zboravila kako se zovu.
efilirke?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:26   #16
Quote:
tilla kaže:
efilirke?

te su!
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:36   #17
šta nisu refilirke?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:36   #18
Quote:
aktovka kaže:
A da nakon pranja probaš pri sušenju onako gužvati, gnjeciti kosu prstima i još prije toga naneseš neku pjenu ili neki preparat za frckanje? Makar ima kosa koje se ne obaziru na takve tretmane, nego i dalje po svom.
Ah, sušim ja kosu svakako. Naopačke, pa brdo pjene, gela, laka, pa gužvanje i tome sl. ali niš ne pomaže. Mislim, djeluje nakon svega toga k'o da me struja stresla a ne da kao da sam pokušala nekakvu frizuru napraviti

Quote:
Thandie kaže:
A kako sušiš kosu?

Da probaš spustiti glavu pa sve u suprotnom smjeru - naglavačke sušenje
Ili one veće viklere..i obavezno pjenu na mokru kosu.
E te veće viklere sam si mislila nabaviti. Ne bih htjela izgledati ovako, već otprilike ovako ili ovako kako je Karmela pokazala. To mi se sviđa. Blaga valovitost.

Quote:
Karmela kaže:
Diffuser?

.....

Pitaj frizera da ti odreze kosu tako da izgleda da ima vise volumena.
Neka ti odreze dugacke pramenove britvicom (to ce joj dati vise volumena) jer kosa ti ne smije biti sva iste duzine (ne moze ukovrcati kako dobro).
Preduga kosa isto ne pomaze. Duzina do ramena ili malo preko je odlicna.

A pjenu stavi na mokru kosu pa onda uvijaj vec koju tehniku koristis. Od same pjene u kosi nemas nemas koristi.
A što je to diffuser? Prvi put čujem.

A moja kosa i je odrezana tako da ima volumen, samo, sad mi je narasla pa je malo problem. A kao, puštam dužu kosu samo mi se ne sviđa to što je potpuno ravna i još nisam našla nešto što pomaže. Privremeno je pomagalo ono čudo koje se ušteka u struju (figaro? ) ali i to bi kratko trajalo, cca 2h I kosa mi je taman dužine za valovitost kakvu želim ja, ali ju očito ona ne želi I da, kada mi je kosa svezana pa ju pustim, bude baš lijepo malo valovita ali se nakon kratkog vremena izravna. Šteta.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:38   #19
Quote:
Karmela kaže:
ovisi kakve ti je debljine dlaka i koj je teksture.
glatka, fina kosa izgleda otprilike ovako:
http://mud.mm-a2.yimg.com/image/645497866
http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5qiTL0...ood_hair_4.jpg

A zavisi puno i od toga kakv je frizer i zna li stati jednom kad pocne.
A i ocekivanja su nekad drugacija od stvarnosti.
Ova prva slika - moja kosa je identična ali kraća. Čak i boja kose je moja, samo, sad sam crna.
A druga slika - i takvu sam frizuricu imala, ali malo dužu i to mi je bilo super za održavati i izgledalo je kao da imam više kose (bila je dužina do brade, recimo).
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:38   #20
Quote:
Kyra kaže:
šta nisu refilirke?
ha možda kod tebe i jesu.
nije isključeno da to svako zove s slovom više manje.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.