Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2010., 11:59   #1
HTC Desire HD

http://www.bug.hr/vijesti/isprobali-...-z/103860.aspx

malo sam gledao i ovo mi se cini kao vrh.jel zna itko kad ce ga biti kod nas?

preporucena cijena u EU je 500eura.

na njuskalu ga jos nema a po EU se poceo prodavat
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 14:38   #2
Nije se jos poceo prodavati,mislim da tek sredinom mjeseca izlazi u EU
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 15:59   #3
O2 ga vec ima u ponudi
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 18:11   #4
Ja ne vidim nikakve obavijesti na netu,daj link
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:44   #5
u 11. mjesecu kod nas. 500 eura je cijena o kojoj možemo maštati. Najamnja cijena koja je moguća za ovaj uređaj, bez ug. obaveze, je 4,5k kuna, a ne bi se začudio da bude i skuplji.
Bizarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 20:20   #6
Objavljeno danas na gsm areni:
It also surfaced on the website of O2 Germany according to which the Android-powered device should become available in several weeks, at the end of October.
Znaci da jos nije u prodaji

Inace,kad smo vec kod ovog mobitela,ja sam vec napravio temu,ali su je iz nekog razloga pobrisali

Evo par korisnih linkova:
http://www.gsmarena.com/htc_desire_hd-3468.php
http://www.youtube.com/watch?v=DEdeqp-Jgxg
http://www.youtube.com/watch?v=n7hL3smq8t0
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 21:42   #7
Quote:
_GrGa_ kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim nikakve obavijesti na netu,daj link
http://crave.cnet.co.uk/mobiles/htc-...orks-50000799/
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:24   #8
HTC Desire HD

Vidim još niko nije postavio ovu temu pa evo da krenemo....nabavio sam taj mobitel prije koji dan, prije sam imao običan desire i bio sam prezadovoljan, sa HD verzijom sam još više zadovoljan, mobitel je pre predobar.
Ima par mana vezanih za hardware a to su slabija baterija, loše ttipke koje se je teže pritisnuti, poklopac kod SD i SIM kartice - navodno se tipke jako dobro riješe ukoliko stavite na mob silikonsku košuljicu.
Neki spominju lošiji zvuk, mada iskreno jako dobro čujem i audiofil sam, no nisam primjetio a i iskreno muziku slušam na liniji :-)

Ostalo je toliko dobro na mobitelu da ovo gore navedeno zaboravite.

Šta ostali koji imaju ovaj mobitel misle i njemu ?
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:01   #9
Zar ovaj mobitel još ljudi nemaju ili je toliko dobar da se nema šta reči :-)

koristim isti već danima i mogu zbilja reči samo riječi pohvale vezano za software i stabilnost mobitela.

evo dobar link

http://sefanboy.com/2010/09/05/htc-d...-secret-codes/
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:56   #10
Quote:
panthera7 kaže: Pogledaj post
Vidim još niko nije postavio ovu temu pa evo da krenemo....nabavio sam taj mobitel prije koji dan, prije sam imao običan desire i bio sam prezadovoljan, sa HD verzijom sam još više zadovoljan, mobitel je pre predobar.
Ima par mana vezanih za hardware a to su slabija baterija, loše ttipke koje se je teže pritisnuti, poklopac kod SD i SIM kartice - navodno se tipke jako dobro riješe ukoliko stavite na mob silikonsku košuljicu.
Neki spominju lošiji zvuk, mada iskreno jako dobro čujem i audiofil sam, no nisam primjetio a i iskreno muziku slušam na liniji :-)

Ostalo je toliko dobro na mobitelu da ovo gore navedeno zaboravite.

Šta ostali koji imaju ovaj mobitel misle i njemu ?
ja ga nema, ali razmišljam da ga kupim. al kad sam pročitao za te nke mane (muzika i video), počeo sam se premišljati... baterija mi nije problem jer ga mogu punit svaki dan (noću), a ne koristim mobitel za 4 sata brbljanja svaki dan
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:59   #11
Jel i ovaj ima problema s multitouchom? Tipa ono igras air hockey i sve se zmrda... onda s lijevom rukom kontroliras x Os jedne tocke a y os druge i obratno
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:56   #12
vidim da je ovaj mobitel došao u vipnetovu ponudu i da im uz njega piše eksluzivno, jel to znači da su dobili eksluzivu za naše tržište i da neće dolazit u t-mobile ponudu?
bilo bi super ako netko ima informacija od mobilnih operatera, kad bi ostali novi HTC modeli mogli doć u ponudu na našem tržištu?
probao sam taj mob, super mi je i zbilja bi ga htio uzet...
docc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:32   #13
ja sam ga kupio u subotu i razmišljam o prodaji jer je baterija katastrofa.
Prije kupnje sam bio par dana po forumima,čitao razna mišljenja i recenzije tako da sam bio solidno informiran ali baterija me stvarno iznenadila.
što se tiče zvuka nije toliko loš,ali je ipak bolje slušat na slušalice.
sve ostalo je ok,nemam neke primjedbe,ali me nije niti oduševio.
ako ima negdje za nabavit jaču bateriju ostavio bih ga,ovako nema šanse.
šteta kaj je zaključan na vipu,bude ga malo teže prodat.
lp
ibencic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:43   #14
Da, čitao sam po forumima da mu je baterija dosta loša, međutim mogu se ugasiti neke aplikacije koje se vrte 24/7 a koje zapravo niti ne koristiš i onda se znatno smanji potrošnja. Samo da što prije dođe u ponudu, a da nije u Vipnetu, htio bi ga kupit do božića.
docc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 00:30   #15
Baterija mu je loša , to stoji , zadnji poklopac mu je tak tak kao i tipke za pojačati mobitel.

E sad....

ALI ALI.....stavio sam mu silikonsku masku 1mm , savršeno leži u ruci, s tim sam rješio problem tipki i zadnjeg poklopca a mob izgleda totalno OK.

Baterija - na svakom s kojim surfaš i mučiš ga mailovima, fejsom, tipkajem do besvjesti i navigacijama , moraš puniti češće, no svako večer meni je OK ali eto neki dan sam napravio korak dalje.

Rootao sam ga, stavio novi rom i instalirao sve živo na njega, pakleno se vrti i dalje, ubija konkurenciju ( a imao sam u zadnjih 6mj stari Desire, Iphone 3, Iphone 4, Samsung i9000 ) i kaj je najvažnije baterija je bolja za oko 15-20% .
Dakle stavio sam si još i jedan program koji traži rootani mobitel, a taj program radi tako da se sve može podesiti šta da se kontrolira u pozadini tj kad se mob ugasi on sam gasi bežičnu tj 3G mrežu i kad je vrijeme da se nešto sinhronizira on upali, sinhronizira i ugasi u stand by, da kažem da je sa tim dobiveno još toliko i sad umjesto da punim svaki dan, ja mob punim svaki pon, sri, pet navečer prije spavanja, mobitel se puni brže nakon rootanja.
Ako se podesi još koja stvar eto da se uštedjeti i potjerati bateriju na dva dana sa vjerujte mi 5 account mailova, surfanjem, čačkanjem po cijeli dan.

Evo ovaj vikend možda na XDA dođe i Android 2.3 pa ga budem sigurno stavio i napisao, ali rootani mobitel je drugačija igračka od standardne i svakako trenutno meni najbolji izbor i mobitel ukoliko koristite mob za surfanje, vremensku prognozu, za pročitati vijesti, navigaciju, opaki je za mail, sinhronizaciju sa exchange, koliko god skup bio eto nije mi žao ni lipe, no koliko god sam jeftino recimo samsung i9000 kupio toliko mi je bilo svake lipe žao za njega jer osim dobrog ekrana nudi samo hrpu bugova :-).

Desire HD sam razvalio uzduž i popreko, sve mane i pluseve i svakako se te mane tope nasprem svih pluseva.
Puno toga ima na XDA pa pogledajte.

Zvuk?
Nisam primjetio da je toliko loš koliko neki pišu, gle nije disco, koji mobitel ima super zvuk?!?! Nije KEF, Mission ili neznam kaj ali postoji opcija za upaliti dolby, koliko god to smješno zvuči na mobitelu ali eto, postoji opcija....inaće zvuk je prosječan, OK, čuje se, mobitel svira, dobro zvoni i čuje se OK na spikerfon, no nije disco pa da svira u kafiću.

U očekivanje verzije 2.3 napišite još pokoji post i podjelite dobre i loše mane ovog mobitela :-)

Quote:
ibencic11 kaže: Pogledaj post
ja sam ga kupio u subotu i razmišljam o prodaji jer je baterija katastrofa.
Prije kupnje sam bio par dana po forumima,čitao razna mišljenja i recenzije tako da sam bio solidno informiran ali baterija me stvarno iznenadila.
što se tiče zvuka nije toliko loš,ali je ipak bolje slušat na slušalice.
sve ostalo je ok,nemam neke primjedbe,ali me nije niti oduševio.
ako ima negdje za nabavit jaču bateriju ostavio bih ga,ovako nema šanse.
šteta kaj je zaključan na vipu,bude ga malo teže prodat.
lp

Rootaj ga i stavi superpower program da bateriju napraviš boljom :-)

Do sada nijedan nije bio kodiran na VIP, vjeruj mi i moj je iz VIP-a, tj 80% ih je iz VIP-a i nisu kodirani, pikni 098 karticu pa vidi ;-)

Zadnje uređivanje assassin : 15.12.2010. at 06:12. Reason: Koristi tipku Edit
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:35   #16
Da li je na HD verziji ispravljen propust u dizajnu chipa i omogucen rad CallRecorder aplikacija ?
Sve call recorder aplikacije za obicni Desire snimaju razgovor koristeci mikrofon - sto daje losu kvalitetu.

Tom
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:11   #17
Quote:
panthera7 kaže: Pogledaj post
Baterija mu je loša , to stoji , zadnji poklopac mu je tak tak kao i tipke za pojačati mobitel.

E sad....

ALI ALI.....stavio sam mu silikonsku masku 1mm , savršeno leži u ruci, s tim sam rješio problem tipki i zadnjeg poklopca a mob izgleda totalno OK.
Ne znam zašto svi spominju taj problem s poklopcem? Ja tu ne vidim nikakav problem. Poklopac stoji kao da je u jednom komadu s ostatkom kućišta. Ništa ne krcka (kako sam negdje pročitao), ne škripi...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:35   #18
ne škripi, nego onako nekako ipak nije to to, na Legend je znao recimo ispasti taj poklopac a kako je bila baterija ispod, mob se ugasio, srećom ovdje ispod ovog poklopca je SIM i SD....moglo je biti rješenje kao i na Desire običnom, jedan poklopac i bok...no dobro....veči su problem gumbi koji su nekako unutra, ovaj još za paljenje nekako funkcionira ali za pojačati mob je malo koma....
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 10:00   #19
Quote:
panthera7 kaže: Pogledaj post
ne škripi, nego onako nekako ipak nije to to, na Legend je znao recimo ispasti taj poklopac a kako je bila baterija ispod, mob se ugasio, srećom ovdje ispod ovog poklopca je SIM i SD....moglo je biti rješenje kao i na Desire običnom, jedan poklopac i bok...no dobro....veči su problem gumbi koji su nekako unutra, ovaj još za paljenje nekako funkcionira ali za pojačati mob je malo koma....
jedino u vezi tog poklopca je to da se teško skida... kao da je zalijepljen...
no, kad staviš bateriju i SIM karticu, ne trebaš više skidat taj poklopac.. bar ja..

nego.. imam jedno pitanje za iskusne korisnike HTC-ovih Andorida (pogotovo ovog HD-a)... Multitasking... Kako to funkcionira na ovom mobitelu? Imam i HTC Touch HD i tu nema neke posebne filozofije - lagani pritisak na x na vrhu ekrana program stavlja u pozadinu (dakle, još uvijek je upaljen). Iz pozadine ga vraćaš tako da stisneš gornji desni kut ekrana - tu je popis aktivnih aplikcija koje se mogu vratiti u prvi plan ili ih se može zagasiti.. Kako to funkcionira kod HTC Desire HD-a?
I kako zaključati ekran na ovom mobitelu (da ne čekam da se sam zaključa)? Na starom touch HD-u se to lako radilo...
I još jedno - kako jednostavno stišt mobitel i ostavit ga samo na vibraciji (bez da postupno stišavam - dakle, nešto kao profili u starijim mobitelima)?

MA imam još sto pitanja....
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 10:20   #20
imaš desire HD i neznaš kako mu zaključati ekran niti kako radi multitasking ?

inače koristim treći legend i nikad mi se nije desilo da mu je ispao poklopac niti sam čuo da se to nekome desilo.
probko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.