Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Za koga biste vi glasali na predsjedničkim izborima u Srbiji?
1. Saša Janković 9 29.03%
2. Vuk Jeremić 10 32.26%
3. Miroslav Parović 0 0%
4. Saša Radulović 0 0%
5. Luka Maksimović (Ljubiša Preletačević Beli) 8 25.81%
6. Aleksandar Vučić 0 0%
7. Boško Obradović 1 3.23%
8. Vojislav Šešelj 0 0%
9. Aleksandar Popović 0 0%
10. Milan Stamatović 0 0%
11. Nenad Čanak 3 9.68%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 14:01   #41
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
To je ono sto ja svaki drugi post ovde pricam, Hrvati su toboze iznervirani zbog Vucica i Nikolica, a svaki potez njihovih politicara jaca isti taj dvojac.

Najbolja situacija za Hrvatsku je Srbija uredjena po EU pravilima. Ja ne gajim neke iluzije da je EU resenje svih problema. Ona je trenutno daleko od savrsene tvorevine ali je sasvim logican sledeci korak za covecanstvo kao takvo, samo mu treba jos dorade.

Smatram medjutim da dok god Srbija jasno ide ka tamo, bahati srpski politicari imaju barem kakvog takvog kontrolora (po meni trenutno nedovoljno azurnog sto se tice politicke i medijske situacije ali aj, bolje ista nego nista).

Srbija koja se isfrustrirana okrece od EU je horor scenario za sve, i samu Srbiju i susede.
u pravu si za ostalo, ali sto se tice EU, problem sto ona nazaduje...a ne vidi se neki jasan plan ili snaga u samoj uniji...ne moze da prebrodi nijednu prepreku bez velikih potresa i posledica...EU birokrati deluju kao rimski senatori sredinom V stoljeca...njen stub je zemlja koja je jos uvek pod USA okupacijom...od `obecane zemlje`, postala je nesto za koje vise ni nas ovde ne boli k.. dali cemo uci ili ne...

ne ide na dobro...
vmro is offline  
Old 08.07.2016., 14:20   #42
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Gubernija Srbija sa instaliranim ruskim marionetama bi bila još agresivnija i još gora po okruženje od ove sadašnje,
U pravu si denacifikatore. Ali si zaboravio najbitniju stvar. NACIONALISTI I ŠOVINISTI NEMAJU SVRHU ŽIVOTA AKO NEMAJU NEPRIJATELJA.

Nacionalisti i šovinisti moraju da imaju neprijatelja (stvarnog ili fiktivnog), jer to je jedini način da njihova politika ima smisla. Politika koja se zasniva na "odbrani" nacionalnog identiteta, suvereniteta, teritorijalnog integriteta itd. nema nikakvog smisla ako niko ne ugrožava taj identitet ili suverenitet.
moonze is online now  
Old 08.07.2016., 14:32   #43
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
u pravu si za ostalo, ali sto se tice EU, problem sto ona nazaduje...a ne vidi se neki jasan plan ili snaga u samoj uniji...ne moze da prebrodi nijednu prepreku bez velikih potresa i posledica...EU birokrati deluju kao rimski senatori sredinom V stoljeca...njen stub je zemlja koja je jos uvek pod USA okupacijom...od `obecane zemlje`, postala je nesto za koje vise ni nas ovde ne boli k.. dali cemo uci ili ne...

ne ide na dobro...
Uh, ovo je odlicna tema na koju bi mogao da napisem sastav, ali trenutno mi se ne da.

U svakom slucaju, cak i da se raspadne, to ce biti samo redefinisanje stanja. Generacije rodjene posle 1980. su navikle na kontinent bez granica i tesko da ce prihvatiti vracanje na taj sistem. A te generacije tek sada dolaze na pozicije koje odlucuju, trenutno su za kormilom jos uvek konzervativni i neprilagodjeni baby boomeri i generacija x.

Verujem da nas ceka jos izazova, pogotovo u ekonomskom smislu gde ce se u vrlo skoroj buducnosti dogoditi tektonski poremecaji.
Polako dolazimo u doba izobilja, odnosno mogucnosti da za svakoga proizvedemo sta mu je potrebno, ali sve manje ponude poslova, zbog sve prisutnije automatizacije. Robe je sve vise, a sve manje onih koji mogu da je kupe.

Sve ce to dovesti do velikih potresa, kriza i apokalipticnih scenarija. Jedno vreme cemo ziveti gore, da bi kroz tu krizu definisali novi, bolji, ekonomsko-politicki sistem, kao i svaki put do sad. Dok god niko nije brz na dugmicima za lansiranje nuklearki, ja sam optimistican
Defke is offline  
Old 08.07.2016., 14:37   #44
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Prvo je ambasador Italije spomenuo taj datum, zatim Ketrin Ešton, pa Fratini, pa Guzenbauer... Gerhard Šreder je penzionisani političar, ali je u aprilu rekao da je sasvim realno da Srbija postane članica EU 2020.
Znači, sve bivši eu birokrati i političari. Od aktuelnih se ne oglašava niko.

Bojim se da je ulazak Srbije u EU 2020. godine čista fikcija. To bi bilo moguće da smo pregovore započeli negde 2010 godine.
moonze is online now  
Old 08.07.2016., 14:38   #45
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Uh, ovo je odlicna tema na koju bi mogao da napisem sastav, ali trenutno mi se ne da.

U svakom slucaju, cak i da se raspadne, to ce biti samo redefinisanje stanja. Generacije rodjene posle 1980. su navikle na kontinent bez granica i tesko da ce prihvatiti vracanje na taj sistem. A te generacije tek sada dolaze na pozicije koje odlucuju, trenutno su za kormilom jos uvek konzervativni i neprilagodjeni baby boomeri i generacija x.

Verujem da nas ceka jos izazova, pogotovo u ekonomskom smislu gde ce se u vrlo skoroj buducnosti dogoditi tektonski poremecaji.
Polako dolazimo u doba izobilja, odnosno mogucnosti da za svakoga proizvedemo sta mu je potrebno, ali sve manje ponude poslova, zbog sve prisutnije automatizacije. Robe je sve vise, a sve manje onih koji mogu da je kupe.

Sve ce to dovesti do velikih potresa, kriza i apokalipticnih scenarija. Jedno vreme cemo ziveti gore, da bi kroz tu krizu definisali novi, bolji, ekonomsko-politicki sistem, kao i svaki put do sad. Dok god niko nije brz na dugmicima za lansiranje nuklearki, ja sam optimistican
Ala si me obradovao...dakle dolazi srednjovekovna apokalipsa preupuna potresa, katastrofa i ratova, ali ce kroz par vekova sve biti bolje...

Ma ipak mi je bollje da onaj mali iz PjongYanga baci te nuklearke ko` sto je obecao, a da ga ostali slede...on mi je nada...
vmro is offline  
Old 08.07.2016., 14:47   #46
Nece kroz par vekova, promene su sve brze. Ne mora biti toliko dramaticno, ta kriza i potresi traju vec skoro 10 godina, u sred smo iste, pa se opet ne moze reci da je u pitanju srednjevekovna apokalipsa. Bice gore od ovoga, ali se u nekim zemljama vec naziru obrisi resenja (Finci sa garantovanim platama i svojim skolskim sistemom npr).
Defke is offline  
Old 08.07.2016., 17:31   #47
Quote:
Tosislav kaže: Pogledaj post
http://rs.n1info.com/a175052/Svet/Sv...-Beogradu.html
ruski pacovi ponovo rovare po srbiji. sasvim je izvesno da nas zapadna evropa i amerika gledaju kao indijance i ne vole previse nase prisusvo, ali ovi rusi su sampioni kad je u pitanju "drugarstvo nase dve zemlje". sete nas se samo kad im nesto treba i kad treba da im poklonimo neko gasno preduzece koje donosi milione.

ljudi ovde uglavnom vole ruse, ali samo dok se zaista i ne sretnu sa nekim od njih, za kog se obicno ispostavi da je tezak uobrazeni i nadmeni retard i da na srbina gleda kao na nebitnu budalu.
ovo malo zvuci kao generalizacija, ali pricam samo sa politickog aspekta. volim ruske pisce a Bulgakov mi je u top pet omiljenih pisaca ikad.
Moje iskustvo sa istočnjacima i Skandinavcima je slično (uz par iznimki), težak mentalitet i čudan način razmišljanja, kao da su pali s Marsa.
Corvus27 is offline  
Old 08.07.2016., 22:45   #48
Quote:
Tosislav kaže: Pogledaj post
ja sam vas lepo zamolio da budete konkretni i suvisli a vi mi ovde dajete neke bedne parole, bajke i opsta mesta na nivou prdjenja o politici ispred dragstora nakon pete flase piva. imao sam dostojanstvo za vreme milosevica, takvo mi dostojanstvo ne treba u zivotu. hvala i dovidjenja.
boldovi - svima sa par sivih celija jasno ...

da se opet ponovi - glavni 'bombarder. toni bler, tadasnje sr jugoslaije (srbija i crna gora) postao glavni savjetnik srbijanskoj vladi koju vode par cetnika - pa ako se ne zele 'davati savjeti' toj sizofrenicnoj politici i tom u velikoj mjeri 'rastrojenom drustvu' pocne se govoriti o 'prdnjavi posle dosta (mozda cak i mlakog) piva' ....

sto dalje od takve sizofrenije ...

da se opet ponovi - sada duboko osramoceni bler savjetnik srbijanskoj vladi http://www.independent.co.uk/news/wo...-10055253.html
serafim is offline  
Old 08.07.2016., 22:58   #49
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Uh, ovo je odlicna tema na koju bi mogao da napisem sastav, ali trenutno mi se ne da.

U svakom slucaju, cak i da se raspadne, to ce biti samo redefinisanje stanja. Generacije rodjene posle 1980. su navikle na kontinent bez granica i tesko da ce prihvatiti vracanje na taj sistem. A te generacije tek sada dolaze na pozicije koje odlucuju, trenutno su za kormilom jos uvek konzervativni i neprilagodjeni baby boomeri i generacija x.

Verujem da nas ceka jos izazova, pogotovo u ekonomskom smislu gde ce se u vrlo skoroj buducnosti dogoditi tektonski poremecaji.
Polako dolazimo u doba izobilja, odnosno mogucnosti da za svakoga proizvedemo sta mu je potrebno, ali sve manje ponude poslova, zbog sve prisutnije automatizacije. Robe je sve vise, a sve manje onih koji mogu da je kupe.

Sve ce to dovesti do velikih potresa, kriza i apokalipticnih scenarija. Jedno vreme cemo ziveti gore, da bi kroz tu krizu definisali novi, bolji, ekonomsko-politicki sistem, kao i svaki put do sad. Dok god niko nije brz na dugmicima za lansiranje nuklearki, ja sam optimistican
izvinjenje ako se bude pre-ostar (sa velikom dozom cinizma) ...

(licni)utisak je da 'baby boomery-ma' a posebno u 'generaciji x' hvali mnogo, mnogoooo mozdanih celija ..

cini se ipak d su 'baby boomery' sa razlicitih strana svijeta - razliciti' , posebno idoti koji su 'genracija x' ...

genracija x je toliko smijesan 'koncept' da pominjanje tih budalastina tjera na smijeh ili na ...
serafim is offline  
Old 08.07.2016., 23:59   #50
Generacije ne navodim kao tipove iz Straus-Hove teorije, nego cisto hronoloski, baby boomeri od 1950-1965, generacija X 1965-1980. Mada mislim da Straus-Hove teorija (https://en.wikipedia.org/wiki/Straus...ational_theory) vise vazi danas nego u vreme kada je nastala, posto su se zbog globalizacije generacije 'ujednacile' pa sa njima citv svet uskladjuje cikluse kroz koje prolazi.
Defke is offline  
Old 09.07.2016., 02:08   #51
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa istočnjacima i Skandinavcima je slično (uz par iznimki), težak mentalitet i čudan način razmišljanja, kao da su pali s Marsa.
jel ti to aludiras na nas? i mi smo ti kao da smo pali sa marsa?

ne znam, meni su svi ovi juznoslovenski narodi jaaako slicni, skoro isti, sa nekim regionalnim razlikama i specificnostima.

Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
boldovi - svima sa par sivih celija jasno ...

da se opet ponovi - glavni 'bombarder. toni bler, tadasnje sr jugoslaije (srbija i crna gora) postao glavni savjetnik srbijanskoj vladi koju vode par cetnika - pa ako se ne zele 'davati savjeti' toj sizofrenicnoj politici i tom u velikoj mjeri 'rastrojenom drustvu' pocne se govoriti o 'prdnjavi posle dosta (mozda cak i mlakog) piva' ....

sto dalje od takve sizofrenije ...

da se opet ponovi - sada duboko osramoceni bler savjetnik srbijanskoj vladi http://www.independent.co.uk/news/wo...-10055253.html
a jebiga, nas su svi zivi bombardovali, osim brace Hrvata naravno i onih koji su prosto predaleko, a moramo se sa nekim druziti i saradjivati. a i nismo zlopamtila, lako oprastamo, imamo veliko i meko srce. shvati nas.
Tosislav is offline  
Old 09.07.2016., 08:16   #52
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa istočnjacima i Skandinavcima je slično (uz par iznimki), težak mentalitet i čudan način razmišljanja, kao da su pali s Marsa.
Istocnjaci????
To su oni sa bliskog ili dalekog istoka???Arapi ili kinezi???
A jesu pljunuti Skandinavci, nema dvojbe...Zaostali su ti Skandinavci, svi im se smeju koliko su zatucani Normani...
vmro is offline  
Old 09.07.2016., 10:40   #53
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Istocnjaci????
To su oni sa bliskog ili dalekog istoka???Arapi ili kinezi???
A jesu pljunuti Skandinavci, nema dvojbe...Zaostali su ti Skandinavci, svi im se smeju koliko su zatucani Normani...
E sad i ti, ja nisam razumeo da je rekao da su zaostali vec samo drugaciji.

Sent from my Z520 using Tapatalk
Tosislav is offline  
Old 09.07.2016., 10:56   #54
Moze li neko neutralan da objasni od kada datira taj trip kod Hrvata kako su zemlja zapadne Evrope? Malo malo pa naidjem na postove gde su u najmanju ruku rame uz rame sa Nemcima, Holandjanima i Svajcarcima, ako ne i koju stepenicu iznad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Old 09.07.2016., 10:56   #55
Quote:
Tosislav kaže: Pogledaj post
E sad i ti, ja nisam razumeo da je rekao da su zaostali vec samo drugaciji.

Sent from my Z520 using Tapatalk
A sto toliko branis te Skandinavce...Divlji Normani i tacka...
vmro is offline  
Old 09.07.2016., 12:44   #56
Čedica Ronilica izugleda ipak neće biti u Vladi Srbiji!
Tako barem javlja Blic. Kakva šteta!!!! Prosto ne mogu da zamislim ko bi odoleo na Vladu u kojoj su Vučić, Vulin i već pomenuti Čedica Akonkagva. Pa to bi bio mega cirkus i rijaliti najviše klase.

http://www.blic.rs/vesti/politika/sa...a-more/yjssbbv
VrangeL_1917 is offline  
Old 09.07.2016., 13:09   #57
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
A sto toliko branis te Skandinavce...Divlji Normani i tacka...
ali zato Normanke. Njami!

Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Čedica Ronilica izugleda ipak neće biti u Vladi Srbiji!
Tako barem javlja Blic. Kakva šteta!!!! Prosto ne mogu da zamislim ko bi odoleo na Vladu u kojoj su Vučić, Vulin i već pomenuti Čedica Akonkagva. Pa to bi bio mega cirkus i rijaliti najviše klase.

http://www.blic.rs/vesti/politika/sa...a-more/yjssbbv
Mladom Cedaju propale sve firme, tast mu izgleda smanjio dzeparac, zena ukinula donacije, pa hteo da poboljsa svoj budzet ulaskom u Sauronovu vladu.
Tosislav is offline  
Old 09.07.2016., 14:14   #58
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Moze li neko neutralan da objasni od kada datira taj trip kod Hrvata kako su zemlja zapadne Evrope? Malo malo pa naidjem na postove gde su u najmanju ruku rame uz rame sa Nemcima, Holandjanima i Svajcarcima, ako ne i koju stepenicu iznad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hrvatska nije zemlja Zapadne (to nitko nikada u povijesti Hrvatske nije ustvrdio), već Srednje Europe. I to nismo izmislili mi već je njemačka klasifikacija. To je zato jer školstvo, kulturne institucije, upravu i pravni sistem (kontinentalni njemački ustroj) vučemo iz Austro-Ugarske, nalazimo se u srednjem slivu Dunava, Panonskoj nizini, te je Zagreb zapadnije od Beča i sjevernije od Rima. Zbog oblika i položaja, Hrvatska je geografski dijelom u Srednjoj Europi, dijelom mediteranska zemlja, a dijelom na "Balkanu". Od zemalja susjedstva, Rumunjska je dijelom Istočna Europa, dijelom balkanska zemlja, a i Srbija ima komadić Srednje (Vojvodina), samo što ne pripada istom kulturno-pravnom krugu.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 09.07.2016., 16:43   #59
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Istocnjaci????
To su oni sa bliskog ili dalekog istoka???Arapi ili kinezi???
A jesu pljunuti Skandinavci, nema dvojbe...Zaostali su ti Skandinavci, svi im se smeju koliko su zatucani Normani...
Zapravo sam mislio na Poljake, Čehe i Ukrajince, ne na Jugoviće, a pod tim mislim na teški i čudni mentalitet koji je meni poprilično stran (iako ima i iznimaka), a slično vrijedi i za Skandinavce, introventirani i hladni ljudi, strani svijet uglavnom.
Corvus27 is offline  
Old 09.07.2016., 17:35   #60
Cekaj zar nisu Cesi ono simbol centralne Evrope, a kolega iznad pise da ste vi tacno taj mentalitet. Ja se nesto mislim da ni sami Hrvati ne mogu da se dogovore sa sobom gde pripadaju, sto je osnovna odlika balkanskog mentaliteta
Defke is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.