Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 13:20   #6241
[QUOTE=ruka-slave;63603001]Inače je simptomtična situacija sa Macronom. Paralela sa Hillary je stravična:

- uposlenik Rotschilda; i to onoga koji je u Francuskoj osuđen za bankarsku prevaru.

Quote:
Quote:
https://politicalvelcraft.org/2017/0...or-bank-fraud/
Why Rothschild Wants Their Flunky Macron In France: David de Rothschild Indicted In France For Bank Fraud
**

čuj, di si našao ovaj link, ne znam koliko je reliable? btw. ak mi nije promaklo... nema nikakav impressum...?
IQ0007 is offline  
Old 26.04.2017., 16:18   #6242
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
...
Ne ulazeći uopće u točnost tih brojki (jer statistike se izdaju unatrag, a nema statistike za travanj) mediji su toliko bolesni da bi isto vrištali i da se zaposlilo 'samo' 599999, a ne 600000.

To nije novinarstvo, nego huškačka propaganda.
Ma da, sve je to huskacka propaganda.
Sta je to 150 000 manje vise.
Kao mislis, vec su se svi navikli da lazov ne zna sta prica, a brojke kao i fakti su tako restegeljivi.
A mozda je mislio onako samo literalno, ja napravio mucho mnogo radnih mesta ?
Dragan is offline  
Old 26.04.2017., 16:20   #6243
[QUOTE=IQ0007;63604593]
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Inače je simptomtična situacija sa Macronom. Paralela sa Hillary je stravična:

- uposlenik Rotschilda; i to onoga koji je u Francuskoj osuđen za bankarsku prevaru.


**

čuj, di si našao ovaj link, ne znam koliko je reliable? btw. ak mi nije promaklo... nema nikakav impressum...?
Tu diskutiramo o Trumpu, zašto tada spominjati Macrona? I Hillary je stravična, što je ona tako strašno napravila? Na pr. Trump upropastio grad Atlantic City, dugovi 950 milijuna dolara, a za to je on kriv.

https://www.nytimes.com/2016/06/12/n...ntic-city.html
Blues Dada is offline  
Old 26.04.2017., 17:09   #6244
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
hehe
a da ne pričamo o drugima koje ICEovci sačekuju ispred škola kad kupe djecu i slično
Prioritet su kriminalci, kaze Donald, no on je takoder jasno obecao izbaciti sve ilegalce i gotovo. Cak i taj DACA program sto je zadrzao, tu je milost ukazao tek nakon sto je pobijedio. Dok je kampanjirao, govorio je da ljudi bez papira moraju doma i gotovo.

Zato mi Beristainova zena i jest tako blesava (mada je cijela stvar na kraju zalosna). Ona je mislila da ce "dobri" ljudi biti postedeni, a zasto? Jer ICE ima carobni stapic koji zasvijetli crveno kad naidu na "dobrog" ilegalca?

Tako su se u jednom jako pro-Trumpovskom ruralnom dijelu moje savezne drzave strasno aktivirali lokalci pred otprilike dva mjeseca jer je ICE uhapsio clana zajednice koji je bio omiljen, doprinosio pozitivno lokalnom zivotu, volontirao, itd. Ista prica i tamo, oni podrzavaju predsjednika, misle da ilegalci moraju doma - ali ne njihov prijatelj! On je dobar, sto njega ICE ima hvatati, neka "oni drugi" idu doma.

A lik cak i ima neku omanju kriminalnu proslost (jednom ga uhapsili jer je vozio a imao nesto promila alkohola u krvi, negdje prije 10-15 godina ili tako nesto; otad uzoran gradanin, itd.).

Svi bi vjezbali strogocu, ali ne 'na svome,' nego neka ide doma onaj neki fantomski zlocesti ilegalac koji siluje zene po Bostonu, a ne moj prijatelj, moj susjed, moj frend iz skole, moj muz/zena.......

Ono, ne mucnu glavom i ne razmisle, a kako bi se ovo i ono tocno moglo odraziti na MOJ zivot, i da li sam bas skroz spreman da se vjezba strogoca do ove mjere?



Uglavnom, nista Beristaina nije Donald zeznuo, on je napravio onako kako je i rekao da ce, a njegova zena neka mucne glavom iduci put, sto dalje reci.
Atticus Finch is offline  
Old 26.04.2017., 18:01   #6245
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Cak i taj DACA program sto je zadrzao, tu je milost ukazao tek nakon sto je pobijedio. Dok je kampanjirao, govorio je da ljudi bez papira moraju doma i gotovo.
Koliko čitam (doduše na perfidnim MSM pa tko zna) deportiran je i jedan DACA-ovac.
Gray is offline  
Old 26.04.2017., 18:20   #6246
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Koliko čitam (doduše na perfidnim MSM pa tko zna) deportiran je i jedan DACA-ovac.
OVAJ .. priču je prvi objavio USA Today
Donata is offline  
Old 26.04.2017., 18:42   #6247
Ovo mi je malo čudno, protesti u Južnoj Koreji protiv instaliranja američkih protuzračnih raketa sa parolama: "Amerikanci, jeste li prijatelji ili okupatori" i "Trump go home" 나팔을 불다. (ovo je prijevod sa korejskog, pa nisam 100% siguran da je to točno).

Samo da ne dođe do rata!

Zadnje uređivanje Blues Dada : 26.04.2017. at 19:43.
Blues Dada is offline  
Old 26.04.2017., 19:57   #6248
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ovo mi je malo čudno, protesti u Južnoj Koreji protiv instaliranja američkih protuzračnih raketa sa parolama: "Amerikanci, jeste li prijatelji ili okupatori" i "Trump go home" 나팔을 불다. (ovo je prijevod sa korejskog, pa nisam 100% siguran da je to točno).

Samo da ne dođe do rata!
Jasno da su okupatori.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 26.04.2017., 20:06   #6249
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
"Trump go home" 나팔을 불다 (ovo je prijevod sa korejskog, pa nisam 100% siguran da je to točno).
나팔을 불다 ....... "blow trumpet "



Pa najbolje da Trump povuče snage iz Koreje.
thortwins is online now  
Old 26.04.2017., 20:15   #6250
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Koliko čitam (doduše na perfidnim MSM pa tko zna) deportiran je i jedan DACA-ovac.
Da, deportirali su ga; navodno sa sobom nije imao DACA dokumentaciju a nisu mu dali da ode natrag do frendove kuce (ili auta?) gdje ju je zaboravio. Pa su ga deportirali jer nije mogao dokazati svoj status.

Mislila sam na to da je DJT odlucio ne ukinuti program (bar zasad) jer ima veliko srce, kako je kazao , a ne sumnjam uopce da ce tu biti jos njih koji ce zaglaviti bez obzira na formalne prioritete.

U Obaminim godinama je ICE znao zgrabiti ljude koje u teoriji nisu trebali, a kamoli ne sada, kad je prioritet masovno ciscenje.
Atticus Finch is offline  
Old 26.04.2017., 21:44   #6251
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
나팔을 불다 ....... "blow trumpet "



Pa najbolje da Trump povuče snage iz Koreje.
Jesi li siguran za prijevod, blow trumpet bi mogla biti sjeverno korejska varijanta jezika.

Trump ne ce nikad povuci vojsku iz južne Koreje, IMO.
Blues Dada is offline  
Old 26.04.2017., 21:55   #6252
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ovo mi je malo čudno, protesti u Južnoj Koreji protiv instaliranja američkih protuzračnih raketa sa parolama: "Amerikanci, jeste li prijatelji ili okupatori" i "Trump go home" 나팔을 불다. (ovo je prijevod sa korejskog, pa nisam 100% siguran da je to točno).

Samo da ne dođe do rata!
Plaše se radara-zračenja u svom životnom prostoru ili naselju.
Vjerojatno i toga da su tako potencijalna meta u slučaju sukoba.
Fantasist is offline  
Old 26.04.2017., 22:04   #6253
https://www.nytimes.com/2017/04/26/u...plan.html?_r=0
--------

E ovo se zove prava porezna reforma.

Baš me zanima, kako misli sve ovo financirati.
DJTcro is offline  
Old 26.04.2017., 22:15   #6254
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Baš me zanima, kako misli sve ovo financirati.
ukidanjem ACA
ali ne ide dobro
Gray is offline  
Old 27.04.2017., 07:28   #6255
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Da, deportirali su ga; navodno sa sobom nije imao DACA dokumentaciju a nisu mu dali da ode natrag do frendove kuce (ili auta?) gdje ju je zaboravio. Pa su ga deportirali jer nije mogao dokazati svoj status.
Legitimno je postaviti pitanje nije li u ovakvim ekstremnim slučajevima revnost službenika potaknuta političkim (antitrumpovskim) stavovima - upravo da se dade materijal za medijski linč.
thortwins is online now  
Old 27.04.2017., 08:15   #6256
Legitimno je ako si teoretičar zavjere.
Gray is offline  
Old 27.04.2017., 17:39   #6257
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Legitimno je postaviti pitanje nije li u ovakvim ekstremnim slučajevima revnost službenika potaknuta političkim (antitrumpovskim) stavovima - upravo da se dade materijal za medijski linč.
Legitimno je i postaviti pitanje plaća li tebe bijela kuća da pišeš ovakve postove.
Istovremeno je, bez obzira na legitimnost, i besmisleno.
jurkon is offline  
Old 27.04.2017., 18:59   #6258
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Inače je simptomtična situacija sa Macronom. Paralela sa Hillary je stravična:

- uposlenik Rotschilda; i to onoga koji je u Francuskoj osuđen za bankarsku prevaru.
**

čuj, di si našao ovaj link, ne znam koliko je reliable? btw. ak mi nije promaklo... nema nikakav impressum...?

Potpunosti radi.

Macronov bivši poslodavac David de Rotschild, osuđen je u Španjolskoj 2015 za prijevaru britanskih penzionera. Advokat je Antonio Flores, suđenje je bilo mislim u Alicanteu. Radi se, ovisno o izvoru, o 15 britansskih parova penzionera koji su prevareni za cca 5,1 mil. funti

Uglavnom je vijest samo na aktivističkim sajtovima. Čini se da je vijest "gurnuta" u dubinu search siteova ili čak namjerno brisana/onemogućavana (da, postoje internet servisi kojima se plaća za takvo nešto). Dapače, našao sam tragova na dosta "oficijelnih" medija, mjesta gdje, iako tražilica ukazuje na vijest, na sajtu je evidentno obrisana.

Evo što se može naći:

Quote:
https://en.wikipedia.org/wiki/David_René_de_Rothschild
In 2015 David de Rothschild was indicted in Spain for fraud in relation to a scheme that allegedly defrauded British retirees who signed up for an inheritance tax minimisation scheme.[6][7]
Before its news, navodi da je osuđen u Francuskoj a ne Španjolskoj.
http://beforeitsnews.com/banksters/2...t-2435822.html

Ovdje je britanski Telegraph o početku procesa u 2011
Quote:
http://www.telegraph.co.uk/finance/p...e-schemes.html
Expats take on Rothschild over equity release schemes
A Spanish lawyer has taken legal action against ten banks, including British bank Rothschild, for their funding of equity release schemes that have left hundreds of British pensioners at risk of losing their homes in Spain
Ovdje je da se radi o Alicanteu:
Quote:
http://jewishbusinessnews.com/2014/1...spanish-court/
An Alicante, Spain, court has issued a writ to indict as well as Baron David de Rothschild, the chairman of Swiss holding company Rothschild Continuation Holidays, who will now appear in court, The Olive Press reported.

The writ comes as part of an ongoing criminal case against N.M Rothschild & Sons, for fraud and fraudulent advertising.

The Lawbird Legal Services is representing 15 expat couples who claim they have been sold $5.1 million worth of fraudulent equity releases.
[/QUOTE]
.
Po svemu sudeći originalni članak iz 2017 iz Olive Press, novine britanskih rezidenata u Španjolskoj.
Quote:
http://www.theolivepress.es/spain-ne...d-expat-fraud/
Baron Rothschild finally answers Spain judge over alleged expat fraud
The multi-millionaire banking scion has denied any knowledge of the complex case that saw over 100 mostly British pensioners lose millions in an equity release scheme

By Chloe Glover (Reporter) - PUBLISHED - 28 Jan, 2017 @ 09:00 LAST UPDATED: 28 Jan, 2017 @ 11:27

BARON David de Rothschild has answered questions in relation to an expat fraud case in Spain.

The multi-millionaire banking scion has denied any knowledge of the complex case that saw over 100 mostly British pensioners lose millions in an equity release scheme.

It has just been revealed that he has replied in writing to a court in Alicante over NMR Rothschild’s alleged involvement in the mis-selling of €70 million worth of Credit Select Series Mortgage Loans.

It comes after Marbella lawyer Antonio Flores helped dozens of British pensioners mount a class action against the Rothschild enterprise.

They believe that it misleadingly led them to invest in the product, which was billed as a legal way to evade Spanish inheritance tax.

But it in fact put them in danger of losing their houses.

In a 17-page response sent by the French aristocrat to the court, Rothschild insisted that he ‘did not know’ about the product, which was sold to some 130 parties with mortgages worth around €600,000.

“I was not personally involved in the contracts”, he wrote in French.

“I have been told from NMR (NMR Rothschilds & Sons) that it has never proposed investment funds linked to the contracts of those loans.”

Rothschild insisted loans were given to “individuals who had a property that was not subject to any mortgage, who claimed to have other assets and who were expatriates but that mortgage was never to reduce the inheritance tax.”

He also denied ‘personally’ knowing Stephen Dewsnip, who was named as one of the main players in the scheme in Spain.

Lawyer Flores, who has been working on the case since 2015, has refuted Rothschild’s testimony.

“I find it shocking that the man who’s a boss in a bank doesn’t know about what was going on with one of his companies in Spain or anything about the product that was being sold there”, he said.

“It’s just not believable to me.

“The document now has to be officially translated into Spanish for the court before judges there can read his reply.

“They will then decide whether to press ahead with the charge and conduct a proper trial or drop the matter.”

The Rothschild group today insisted to the Olive Press that the Baron had ‘no personal involvement’ in the case.

“At the request of the Spanish authorities, and in accordance with standard disclosure requirements, Baron David de Rothschild provided information to the French authorities in relation Rothschild’s Spanish mortgage book. At no time has Baron David de Rothschild had any personal involvement in the provision of mortgages in Spain.”

A spokesman added: “Rothschild provided a small number of mortgages that were secured on properties in Spain. The money was used by the customers to fund their own investments. The customers were separately advised on their investments by independent financial advisers. Rothschild is not responsible for that investment advice, and has at all times acted in compliance with its legal and regulatory obligations.”
ruka-slave is offline  
Old 27.04.2017., 19:18   #6259
Doni the klaun odustaje izgleda pomalo od svih predizbornih obećanja.
Gadno su ga stisli ovi iz duboke države, izgleda da su našli snimke gdje Ivanki mjeri temperaturu s nečim što nije toplomjer.
bizon_9 mm is offline  
Old 27.04.2017., 19:30   #6260
JUčer je otvoren ured za žrtve zločina koje su počinili imigranti. Da ne zamaram sa statistikama, tko čini zločine i kakvog tipa, ali mnogima nije jasno zašto žrtve zločina koje su počinili imigranti trebaju poseban ured, osim da opravda njegovu predizbornu retoriku. Uglavnom, izgleda da je u roku odmah "VOICE" hotline bio zatrpan pozivima o space alieinsima ...
Donata is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.