Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2012., 12:39   #21
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
svaka cast na ovom komentaru,upravo bas tako.i da se nadovezen na komtare prije.zasto kupit benzinca kad moze stedljivog dizela? vozis se do 15tkm godisnje i onda kupit 1500eura skupljeg dizela sa puuuno ulaganja.ja vozim novog benzinca i potrosnja je 7lit i prezadovoljan sam.a vozio sam i dizela od 110konja,pa svatio da mi bas i nije potreban
A gle na 15 tkm ušteda na gorivu je cca. 500€ godišnje, a to ti može biti registracija, popravak turbine i sl...

Svatko ima svoju računicu, recimo moj auto godišnje prelazi 40 000 km, uzeo sam dizela naravno, ima 75 ks, a na startu je brži od dosta jačih benzinaca, dizel ide na malim okretajima što dušu da za grad, a samim time na malim okretajima i mnogo manje troši, dok benzinac da bi ga slijedio mora ga vriti na 5000+ rpm.

Sa druge strane (ovisno o marci) za mnoge dizele su jeftiniji servisi, em što dizel ima duže servisne intervale, nema kablova, svječica, u mojem slučaju zupčastog remena..., no to naravno ovisi o modelu i marci auta, ne vrijedi to za sve modele i marke jer i neki benzinci imaju lanac.

Vozio sam prije dizela 4
benzinca, od kad sam kupio dizela preporodio se, za 380 kn. 1000 km.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 07.06.2012., 12:40   #22
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Bitno da je njega kolega uvjerio u provedene studije..
zato i jesu kolege
ZgSash is offline  
Old 07.06.2012., 15:02   #23
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post
upravo tako.
a kolega je radio neke studije koje su pokazale da je udio dizelaša veći, što je udio življa manje obrazovan. pa zbroji dva i dva i dobit ćeš krupniju sliku problematike.
plop :zabacujeudicu:

Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Da ima svakakvog življa...
In some European countries (such as France), bla truć
jedna
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
druga

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
taj kolega je studije radio u tapeciranoj sobi?
jesu li mu uspjeli ugraditi mozak nakon toga ili...?
treća

Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
..., a to je već sasvim dovoljno za dobar početak karijere jednog uspješnog znanstvenika!
četvrta.

četiri orade u jedno popodne. i onda kažu da oborita riba ne grize blagdanom

uzmimo u inženjersku pretpostavku da vas četiri genijalca vozite dizela. mi ovdje TVRDIMO da nitko od vas ne bi vozio dizelaša nema tobožnje manje potrošnje. e pa sad...povucimo jednostavnu paralelu, dovucimo u vezu obrazovanje i prosječna primanja, pa ćemo doći do...ma nećemo.

ovaj, autoru topica - da, dizelaši vjerojatno imaju manji trošak ekspolatacije do nekih 100 000 km, odnosno perioda u kojem nema (većih) kvarova. a nakon toga, onaj tko tvrdi da je dizelaš isplativija kupnja je laprdalo. ili neobrazovan, kako ti je milije. nego, koliko imaju ti dizelaši iz oglasnika? preko 100 000? aha. sad nam je jasno zašto tražite benzinca.

mašala.
*rabbit* is offline  
Old 07.06.2012., 15:17   #24
nek autor teme koristi www.gocar.hr tražilicu.
Ona obuhvača kompletno sve internet oglasnike..pa ćeš sigurno pronači ono kaj tražiš.
hakkler is offline  
Old 07.06.2012., 15:25   #25
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post
plop :zabacujeudicu:



jedna


druga



treća



četvrta.

četiri orade u jedno popodne. i onda kažu da oborita riba ne grize blagdanom

uzmimo u inženjersku pretpostavku da vas četiri genijalca vozite dizela. mi ovdje TVRDIMO da nitko od vas ne bi vozio dizelaša nema tobožnje manje potrošnje. e pa sad...povucimo jednostavnu paralelu, dovucimo u vezu obrazovanje i prosječna primanja, pa ćemo doći do...ma nećemo.

ovaj, autoru topica - da, dizelaši vjerojatno imaju manji trošak ekspolatacije do nekih 100 000 km, odnosno perioda u kojem nema (većih) kvarova. a nakon toga, onaj tko tvrdi da je dizelaš isplativija kupnja je laprdalo. ili neobrazovan, kako ti je milije. nego, koliko imaju ti dizelaši iz oglasnika? preko 100 000? aha. sad nam je jasno zašto tražite benzinca.

mašala.
tocno tako,tu se krecu izmedju 170-200.000tkm,do 7god starosti.imo sam i ja tdi sa 270tkm pa ode mjerac protoka zraka,pa se zastopa turbina pa ovo pa ono,a sve cehovi oko 2000kn,za mojih 12-15tkm ili drugi ljudi koji toliko prolaze dizel totalno nepotreban.kad sam prodao svoju octaviju kupio ga covjek stariji koji zivi u nekakvom selu kod karlovca i vozi se svaki da na poso 5km,ali kaze malo ce mi trosit...oce oce gospodine...
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 15:26   #26
Opa, kolega hakler nekog reklamira , na to smo dosli jel

evo probao sam jedan rijedan auto, nije nasao taj isti auto koji je na njuskalu..mozda pocetni bug.

sto se tice trzista benzinca/dizela , naravno da su i vani cjenjeniji dizelasi jer manje trose jeftinijeg goriva, kvare se isto ko i benzinci, a ti kvarovi koji ako i jesu nesto skuplji daleko se vise ustedi na gorivu i danjoj preprodaji.
Imao sam dizela , sad imam benzinca na plin, za everyday auto vozaca kojeg ne zanimaju puno autiji, dizel najbolji izbor.
S plinom ima 58 razlicitih zajebancija, dva servisa koje treba radit i tak.
sam benzinac je preskup za tocit.
MMachéte is offline  
Old 07.06.2012., 15:28   #27
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post

uzmimo u inženjersku pretpostavku da vas četiri genijalca vozite dizela. mi ovdje TVRDIMO da nitko od vas ne bi vozio dizelaša nema tobožnje manje potrošnje. e pa sad...povucimo jednostavnu paralelu, dovucimo u vezu obrazovanje i prosječna primanja, pa ćemo doći do...ma nećemo.

ovaj, autoru topica - da, dizelaši vjerojatno imaju manji trošak ekspolatacije do nekih 100 000 km, odnosno perioda u kojem nema (većih) kvarova. a nakon toga, onaj tko tvrdi da je dizelaš isplativija kupnja je laprdalo. ili neobrazovan, kako ti je milije. nego, koliko imaju ti dizelaši iz oglasnika? preko 100 000? aha. sad nam je jasno zašto tražite benzinca.

mašala.
ima nešto u tome no nije to baš tako jednostavno... da je jednostavno svi bi mi ubacili plin u benzinca, vozili se po cijeni diesela i bili sretni no eto to ipak nije slučaj jer smo očito zadovoljni traktorima, dieselkama, čađarama il kak ih već zoveš...
Vani je često i skuplji diesel od benzina, pa skuplje održavanje diesela, veći porezni nameti zbog ekologije, veći standard pa eto i tamo ima još ima dosta ljudi koji razmišljaju isto, bit će da su neobrazovani il što već, trebalo bi napravit studiju pa vidit...
johny5 is offline  
Old 07.06.2012., 15:29   #28
u njemackoj se placa poseban porez na dizelase ,tak ak nisi snjim stralno u pokretu nije bas isplativ
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 15:31   #29
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
tocno tako,tu se krecu izmedju 170-200.000tkm,do 7god starosti.imo sam i ja tdi sa 270tkm pa ode mjerac protoka zraka,pa se zastopa turbina pa ovo pa ono,a sve cehovi oko 2000kn,za mojih 12-15tkm ili drugi ljudi koji toliko prolaze dizel totalno nepotreban.kad sam prodao svoju octaviju kupio ga covjek stariji koji zivi u nekakvom selu kod karlovca i vozi se svaki da na poso 5km,ali kaze malo ce mi trosit...oce oce gospodine...
tako nekako. i jedino što je još nedokučivo prosječnom umu je teorija ''benzinac je skup za točit'', a preplatiti dizelaša u startu nije preskupo? hm. a SVAKI dio koji krepa na dizelašu...slijedi opaučivanje po džepu. Dizelaš da - ako se rade ogromne kilometraže 40 000 km+ godišnje i svake 3-4 godine promjena auta. onda ima smisla. a taj koji kupi isluženog naftaša se usrećio.
*rabbit* is offline  
Old 07.06.2012., 15:42   #30
u jebote, kako sam se ja zajebao što vozim dizela.

off, mijenjam dizela za benzinca uz moju nadoplatu!


nek je vama kolega zec objasnio šta valja, ko je obrazovan, ko glup i tako to.

tražili ste - dobili ste!!!
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 07.06.2012., 15:57   #31
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Opa, kolega hakler nekog reklamira , na to smo dosli jel

evo probao sam jedan rijedan auto, nije nasao taj isti auto koji je na njuskalu..mozda pocetni bug.

sto se tice trzista benzinca/dizela , naravno da su i vani cjenjeniji dizelasi jer manje trose jeftinijeg goriva, kvare se isto ko i benzinci, a ti kvarovi koji ako i jesu nesto skuplji daleko se vise ustedi na gorivu i danjoj preprodaji.
Imao sam dizela , sad imam benzinca na plin, za everyday auto vozaca kojeg ne zanimaju puno autiji, dizel najbolji izbor.
S plinom ima 58 razlicitih zajebancija, dva servisa koje treba radit i tak.
sam benzinac je preskup za tocit.
Nije namjera bila reklamirat nego suziti izbor.
Kaj oni koji stavljaju brdo linkova s njuške ili nekog drugog oglasnika su isto reklamni agenti?
Ugl. diesel ruls ..bez obzira na te eventualne troškove koje spominjete.
Kao rabljeni je sigurno bolji izbor benzinac jer ziher ima realnu km. vs dizel.
Al u svakodnevnoj vožnji u gradu...teško da može proč npr. 500km s 300kn kaj se dosta pozna na mjesečnom proračunu kučnog buđeta za taj limeni trošak.
hakkler is offline  
Old 07.06.2012., 15:59   #32
moja octavia je bila 2002god tdi imala je oko 250.000km,prodana za 2 dana prosle godine za 5000eura,kupio je kao sto sam rekao stariji covjek za na posel da mu ne trosi puno.!!! oprostite ali ja to nemogu objasnit,kredit je jos digel ,pokazal mi je potvrdu tak da dokaze da su novceki pravi
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 17:06   #33
ajmo mi nazad na temu...
octavia 1,4 ne ide s mjesta, ljepše se vozit u gepeku od 560 litara nego na zadnjoj klupi. Kraći međuosovinski razmak nego u Cliu, a prevjes od gepeka kao u Genscheru.
Minimum 1,6 motor, po mogućnosti i jači u kombinaciji s plinom
frenchkey is offline  
Old 07.06.2012., 17:21   #34
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ajmo mi nazad na temu...
octavia 1,4 ne ide s mjesta, ljepše se vozit u gepeku od 560 litara nego na zadnjoj klupi. Kraći međuosovinski razmak nego u Cliu, a prevjes od gepeka kao u Genscheru.
Minimum 1,6 motor, po mogućnosti i jači u kombinaciji s plinom
1.4 je vozill brat i priznajem nemogu svatit zasto je taj motor stavljan u octaviju imao je samo 60konja.ali nije se kvario i relativno brzo prodan.mislim da je 1.6.od 102 konja idealan za nju
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 17:27   #35
u duhu teme: na naftu se grije
Joško is offline  
Old 07.06.2012., 17:34   #36
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
u duhu teme: na naftu se grije
a na plin se kuha.....
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 18:03   #37
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi??
Koliko znam, kod Volkswagena i ostalih marki koncerna (Audi, Škoda) skoro 80 % prodaje u Hrvatskoj čine dizeli i tako je već godinama.

TDI je dakle na razini kulta (iznad toga postoji još samo TDI sa krunicom oko retrovizora)...
Profesor Jakov is offline  
Old 07.06.2012., 18:13   #38
opet pametni rvati sa svojim dizlo teorijama.

Mi smo jedini u europi skužili pravu računicu i svi vozimo dizele
decimation is offline  
Old 07.06.2012., 18:36   #39
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post
U hrvatskoj prevladava razmišljanje da dizeli troše 3-4 litre, a benzinci 10-12, a i ljudi su većma navikli na poljoprivredne strojeve, pa su familijarni s dizelašima.
u oglasnicima su većinom kad dođe vrime od nedilje, odnosno kad krenu skupi kvarovi.

dočim, ono malo benzinca što se proda ljudi voze, ako rade veće kilometraže ugrade plin, jeftino se održava i nema razloga za prodaju.

kupnja polovnog dizelaša je sve samo ne pametan potez, stoga shvaćam vaš problem.
Kakve ti prosere imaš za to stvarno treba biti poseban.

A i to da se dizele u Njemačkoj može nabrojati na prste jedne ruke je glupost nad glupostima, dovoljno je otići na mobile.de i vidjeti koliko je u ponudi dizela, a koliko benzinaca. Passati su 80% dizeli.
frANZi50 is offline  
Old 07.06.2012., 18:46   #40
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Kakve ti prosere imaš za to stvarno treba biti poseban.

A i to da se dizele u Njemačkoj može nabrojati na prste jedne ruke je glupost nad glupostima, dovoljno je otići na mobile.de i vidjeti koliko je u ponudi dizela, a koliko benzinaca. Passati su 80% dizeli.
to samo prodaju trgovacki putnici te passate,jedna njemacka obitelj koja se vozi po gradu i ide svaki dan na poso te jedanput na godisnji nece sigurno kupit passata dizela
goran79 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.