Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 11:37   #1
Pozadinska platna

Nisam našla temu, ako postoji samo prebacite. Hvala!

Dali se može za pozadinu koristiti platno iz ducana tipa pamuk itd? Sto preporucujete? Preskupa su mi platna u specijaliziranim trgovinama, tako da nema sanse da ih kupujem i to mi nemojte preporucivati.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:31   #2
Na ebayu potraži photo backdrop background. Cijene su oko $10.
Ako trebaš i okvir onda traži backdrop support stand.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:36   #3
S e baya su katastrofa platna...narucila sam tri (9, 15, i 23 dolara) i prva dva kao da je netko malu sliku razvio na platno od dva metra sa svim pikselima a zadnja i najskuplja je bila izblijedljele boje...znaci...materijal ?
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:34   #4
Dobra informacija. Izgledali su mi povoljno, razmišljao sam naručit.
Znači, ne ispalati se. Možda samo jednobojne?
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:44   #5
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Nisam našla temu, ako postoji samo prebacite. Hvala!

Dali se može za pozadinu koristiti platno iz ducana tipa pamuk itd? Sto preporucujete? Preskupa su mi platna u specijaliziranim trgovinama, tako da nema sanse da ih kupujem i to mi nemojte preporucivati.
Iz mog iskustva ako nemaš novaca za prave foto pozadine onda nemoj nikakve kupovat, probaj se snać na neki drugi način

Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Na ebayu potraži photo backdrop background. Cijene su oko $10.
Ako trebaš i okvir onda traži backdrop support stand.
Bacanje novaca... Been there, done that

Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
S e baya su katastrofa platna...narucila sam tri (9, 15, i 23 dolara) i prva dva kao da je netko malu sliku razvio na platno od dva metra sa svim pikselima a zadnja i najskuplja je bila izblijedljele boje...znaci...materijal ?
Ista stvar i kod mene, s time da sam ja probala i s onim malo skupljima i potrošila više nego da sam odmah uzela specijalizirane foto pozadine. Na kraju sam uzela pozadine koje sam mogla uživo vidit (i opipat površinu - što je bitno) bez naručivanja jer to što na slici vidiš nema veze sa stvarnošću, pogotovo na ebayu.

Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Dobra informacija. Izgledali su mi povoljno, razmišljao sam naručit.
Znači, ne ispalati se. Možda samo jednobojne?
Ovako, bile jednobojne ili višebojne, lošije (jeftine) pozadine imaju strukturu koja se vidi na slikama što je pogotovo veći problem što snimaš manji predmet i površina im je takva da stvara odsjaje i dobivaš "oblake". Ne znam kako bi ti to opisala, ali užas je
LeLeona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:47   #6
Ok...hvala...vidjeti cu...nesto iskemijam.....no pitanje za ubuduce...ima li kakva trgovina fotoopreme u RH gdje mozes doci i izabrati pozadine, vidjeti ih i opipati? na rolama...itd....veci izbor....
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:51   #7
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Ok...hvala...vidjeti cu...nesto iskemijam.....no pitanje za ubuduce...ima li kakva trgovina fotoopreme u RH gdje mozes doci i izabrati pozadine, vidjeti ih i opipati? na rolama...itd....veci izbor....
Canosa ima svašta u web trgovini, nazoveš dućan i provjeriš šta imaju za pokazat.
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:52   #8
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Ok...hvala...vidjeti cu...nesto iskemijam.....no pitanje za ubuduce...ima li kakva trgovina fotoopreme u RH gdje mozes doci i izabrati pozadine, vidjeti ih i opipati? na rolama...itd....veci izbor....
postoji Canosa. ali mnogi imaju prigovore na njih.

moje iskustvo s pozadinama je: koliko para toliko muzike. nema lakšeg rješenja.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 01:32   #9
ja sam sa amazona naručio pozadinu, prvo problem je što su pozadine teške pa je dostava skuplja nego za neke druge stvari, a drugo kvaliteta je katastrofa, neupotrebljivo, a i ne izgleda kao što se dobije dojam po slikama, pa se pridružujem ovim gore komentarima koliko novaca toliko glazbe
Duboan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 22:37   #10
Kupio background stand support zajedno s platnom 3x6 preko jednog webshopa (nije nijedan od ovih poznatih dućana s foto opremom). Nisu cijene baš kao ovi primjeri s ebay-a, dođe nešto više od sto eura. No, za diy kućni studio funkcionira. Normalno, ništa bez rasvjete, koja je sasvim druga priča. Sve u svemu, tko se želi igrat s portretima na taj način, lova mu neće biti bačena.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.