Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2018., 23:51   #10001
Moja je već drugu večer za redom drama queen prenajede se, pa ne može podrignut i onda ju nanašam sat dva dok ne zaspi. Naravno da u međuvremenu isto jede i upadnemo u začarani krug. Zaspi kad posiše valjda zadnju kap iz mene.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Old 08.03.2018., 12:21   #10002
Moj maleni ima 5tjedana.poceo je bljuckat malo kad podrigne.2-3puta se do sada dogodilo da je bas puno bljucnuo,rekla bih vecinu onoga kaj je pojeo.koliko nakon toga da mu opet ponudim jest?bojim se da je gladan onda,a opet ne znam kolko mu pase sisa odmah nakon obilnog bljuckanja?
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 08.03.2018., 22:26   #10003
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Moj maleni ima 5tjedana.poceo je bljuckat malo kad podrigne.2-3puta se do sada dogodilo da je bas puno bljucnuo,rekla bih vecinu onoga kaj je pojeo.koliko nakon toga da mu opet ponudim jest?bojim se da je gladan onda,a opet ne znam kolko mu pase sisa odmah nakon obilnog bljuckanja?
Nama se to često događa i od početka tako da više ni ne primjećujem Ponudi cicu kad postane nervozan, krene plakati i slično, dakle kao i inače. Moja je danas jela u 4, do 5 većinu toga zbljuvala i oko 5:30 postala nervozna. Stavila ju na sisu i jela je kao da nije jela 3 dana
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Old 09.03.2018., 13:35   #10004
Moja bas često sad cicu trazi, sve cesce, nerijetko je razmak između podoja manji od 2 sata, skoro uvijek, osim po noci kad nekad bude 3. Neću se buniti, jako puno dobiva sad (u zadnjih tjedan dana 325 grama), samo se pitam kad se to prorijedjuje
Sutra nam je 5 tjedana.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 09.03.2018., 14:53   #10005
6ipol tjedana i nije se prorijedilo, jedino noću zna odspavati 3 ili 4h u komadu. na rodinoj stranici na fejsu kad god žene pitaju i koliko god dijete bilo (do godinu dana), odgovaraju da treba imati minimalno 10 do 12 podoja dnevno. po tome se neće prorijediti nikad.
jojo21 is offline  
Old 09.03.2018., 17:37   #10006
Moja je dosta prorijedila od skoka s 3 tjedna. Jede 9-10 puta dnevno. Jedino što danas jede na obje pa to potraje 30-40min.
Preko noći prođe 5-6 sati, najduži je razmak 2.5 sata i to ako smo u šetnji
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 10.03.2018., 07:20   #10007
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Moja bas često sad cicu trazi, sve cesce, nerijetko je razmak između podoja manji od 2 sata, skoro uvijek, osim po noci kad nekad bude 3. Neću se buniti, jako puno dobiva sad (u zadnjih tjedan dana 325 grama), samo se pitam kad se to prorijedjuje
Sutra nam je 5 tjedana.
Identicno. S tim da pojma nemam kolko beba dobiva i ako dobiva jer posljednjih dana ima redovno od 13 do 15 pelena dnevno.
Zadnjih dana podoja ima od 12 do 17. Na pocetku bilo 11-12. Mozda jednom dnevno prode vise od 2 sata izmedu podoja.
Ja pametna opet zaspala ujutro. Stavila budilicu u 3 (uspjela ju opet nesvjesno ugasiti) i probudila me natopljena mokra potkosulja nakon gotovo 5 sati sna. Super za mene no moje cice. Dizus s ovom koju nije zadnju koristila mogla bi razbijat drva ko oni ninja japanci s rukama/glavama.
Kaj radit s tom noci? Je li se koja iskusnija dojilja borila s tim problemom? Prode li to s vremenom?
Ja bi spavala i odmorila dok beba zeli spavati no onda ne znam kak rijesiti prepunjenost. Jucer me beba drzala skoro cijelu noc budnom tak da super dok zeli spavati.
Ujedno skupljam preporuke za budilicu na mobitelu, a da nije Timely.
Garver is offline  
Old 10.03.2018., 09:55   #10008
Ja uvijek imam jastučiće pa ne budem mokra, a i dam joj obje po podoju pa ne prođe previše dok ista dođe na red. Prije je bilo po 8 sati, sad je 5 npr.pa nisu toliko prepunjene
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 10.03.2018., 15:42   #10009
Spavam u najobicnijoj potkosulji jer mi je tak udobnije. Nemam kam gurnut jastucice. A i to kaj je mokro mi nije problem. Nema tog komada namjestaja i posteljine da nije pokapan mlijekom.
Probat cu joj davati jednu i drugu dojku kroz noc. Bar na 5 min svaku. Nece mi papati bas dugo pa je i to dio problema.
Garver is offline  
Old 10.03.2018., 16:50   #10010
Quote:
Garver kaže: Pogledaj post
Spavam u najobicnijoj potkosulji jer mi je tak udobnije. Nemam kam gurnut jastucice. A i to kaj je mokro mi nije problem. Nema tog komada namjestaja i posteljine da nije pokapan mlijekom.
Probat cu joj davati jednu i drugu dojku kroz noc. Bar na 5 min svaku. Nece mi papati bas dugo pa je i to dio problema.
I meni je baš neudobno u grudnjaku spavati.
Jednu noć sam u potkošulji pa mi je bilo još gore kad je sve bilo mokro.
Nadam se da će se s vremenom to regulirati.
Moja je skroz smanjila trajanje podoja. Sad traju 10-ak min, a nekad i 5. Baš me zanima na sljedećem vaganju u subotu što če biti.
Znam da što su stariji i jaču da je to moguće, ali mi je bilo draže kad su trajali 20-ak min
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 11.03.2018., 10:44   #10011
H&M ima potkošulje za dojilje. Meni su super. Gornji dio je dupli pa kao da je grudnjak ali zapravo nije što mi je odlično. U to si stavim jastučiće da ne procurim i baš ih lijepo drži na mjestu. Imam ih više pa u njima spavam i nosim ih po danu. Puno su mi bolje od grudnjaka koji mi čas treba jedna veličina, a čas druga, ali i od običnih potkošulja iz kojih mi ispadaju jastučići po noći.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Old 11.03.2018., 10:52   #10012
Ja spavam u lidlovim potkosuljama za dojenje, super su, i nosim ih i van bez grudnjaka
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.