Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2018., 13:17   #141
Poprilicno je zatisje ovdje, ali ipak cu probati... Cure koje ste bile ili jeste na heparinu koju dozu ste uzimale/ uzimete? Moj ginekolog i hematolog se ne slazu oko doze sto mi izaziva nesigurnost.

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
šumska jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 18:05   #142
Quote:
šumska jagoda kaže: Pogledaj post
Poprilicno je zatisje ovdje, ali ipak cu probati... Cure koje ste bile ili jeste na heparinu koju dozu ste uzimale/ uzimete? Moj ginekolog i hematolog se ne slazu oko doze sto mi izaziva nesigurnost.

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
Što točno kaže jedan, što drugi i koje su ti mutacije/dijagnoze na osnovi kojih ti daju heparin?
Sofija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 19:46   #143
PAI 4G/4G mutirani homozigot, faktor II heterozigot, faktor VIII povisena aktivnost 166% (gornja granica je 150%).
Ginekolog -Fragmin 2500, a hematolog 5000

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
šumska jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 19:59   #144
poslušaj hematologa, ta doza od 2500 što zagovara ginekolog je toliko mizerna doza a ti imaš faktor II koji je visok rizik

inače da te sve ovo ne buni, mišljenja oko heparina da li uopće uvoditi te oko doza su toliko podijeljene da najviše patimo mi pacijenti

za informaciju amerikanke primaju Clexane 4000 ili čak Clexane 6000 2 puta na dan, ovo što mi uzimamo su vrlo niske profilaktičke doze
Sofija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 21:22   #145
Quote:
Sofija11 kaže: Pogledaj post
poslušaj hematologa, ta doza od 2500 što zagovara ginekolog je toliko mizerna doza a ti imaš faktor II koji je visok rizik

inače da te sve ovo ne buni, mišljenja oko heparina da li uopće uvoditi te oko doza su toliko podijeljene da najviše patimo mi pacijenti

za informaciju amerikanke primaju Clexane 4000 ili čak Clexane 6000 2 puta na dan, ovo što mi uzimamo su vrlo niske profilaktičke doze
Hvala Sofija11! I ja sam razmisljala u tom smjeru, trebalo mi je da cujem to od jos nekog.

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
šumska jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 19:16   #146
Evo friških info o mjestu pretraga u Zagrebu ako nekome zatreba (bez naručivanja);
Petrova 3: Veliki koagulogram, Protein C i S, antitrombin III, faktor V Leiden, faktor II 20210A, PAI 1 i 2, antitijela na PAI, mutacije na MTHFR
Rebro: homocistein, LAC, antikardiolipinska protutijela

Za Vinogradsku ne znam, nisam se ni raspitala. Nadam se da će biti tu nekoga da mogu zagnjaviti kad dođem s nalazima
pinata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 15:33   #147
Info za Vinogradsku, bila sam prošli tjedan (bez naručivanja), nalazi za mjesec dana na mail. Uzima se broj, došla sam oko 8, čekala sat vremena. Nemam dopunsko, platila 430 kn.

Pretrage: mutacija faktora V Leiden, mutacija gena za protrombin, AT III, protein C i S, homocistein, MTHFR, LAC, antikardiolipinska protutijela
AnaMarija21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 22:04   #148
Pozdrav svima...danas sam dobila nalaze pa bih zamolila ako mi netko može napisati mišljenje, tj. neki savjet:
Faktori II i V- normalni tip gena
MTHFR- normalni tip gena
PAI-1- delecijski genotip 4G/4G
ACE- delecijski genotip DD
Ostali nalazi su uredni, osim:
Protein S je 0.60 (0.70 - 1.40)
PV INR je 1.04 (2.00 - 3.5)
Unaprijed hvala!
Dumari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2020., 14:16   #149
Molim vas kako ide s trombofilijom u trudnoci? Prepisan mi je heparin vec kod transfera (naravno prvo ga kupujem)., sad me zanima kako ide dalje? Rekli su mi da od otkucaja ide preko bolnice, radi se o Sv duhu. Sad me zanima da li se ostaje u bolnici? I da li se tokom trudnoce vadi krv i svakih koliko? Hvala
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2020., 18:43   #150
Ima koga ovdje?

Dobila sam neke nalaze za trombofiliju


Faktor V Leiden (R506Q) - normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A) -normalan tip
MTHFR (C677T) - normalan tip
PAI-1 (4G/5G) - HOMOZIGOT 5G

Ima tko s ovime iskustva?

Lp
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2020., 13:34   #151
Quote:
-Dali- kaže: Pogledaj post
Ima koga ovdje?

Dobila sam neke nalaze za trombofiliju


Faktor V Leiden (R506Q) - normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A) -normalan tip
MTHFR (C677T) - normalan tip
PAI-1 (4G/5G) - HOMOZIGOT 5G

Ima tko s ovime iskustva?

Lp

Ja imam pai heterozigot i uzimam fragmin 5000 od početka trudnoće (odnosno od punkcije jer je u pitanju bio ivf). Trudnoću od početka vodim u Petrovoj, ali heparin si i dalje sama kupujem. Poremećaje pai ne tretiraju kao neki problem i eventualno za to daju aspirin 100. Heparin preko bolnice ide samo za ova prva dva poremećaja koja su ti normalna. Budući da sam ja imala 3 pobačaja za koja se ne zna uzrok u ovoj trudnoći uzimam fragmin i aspirin. Već sam dva puta doživjela da na pregledu naiđem na doktore koji me uvjeravaju da mi heparin ne treba i da je sve u mojoj glavi. Kad ih tražim da mi napismeno garantiraju da se mojoj bebi neće ništa dogoditi ako prestanem uzimati fragmin, to naravno ne mogu.

Ako si već imala problema s trudnoćama, moj savjet ti je da odeš kod hematologa i izbjegneš probleme s bolnicom jer na ovaj nalaz će ti samo odmahnuti glavom.
luna mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2020., 13:58   #152
Quote:
pinata kaže: Pogledaj post
Evo friških info o mjestu pretraga u Zagrebu ako nekome zatreba (bez naručivanja);
Petrova 3: Veliki koagulogram, Protein C i S, antitrombin III, faktor V Leiden, faktor II 20210A, PAI 1 i 2, antitijela na PAI, mutacije na MTHFR
Rebro: homocistein, LAC, antikardiolipinska protutijela

Za Vinogradsku ne znam, nisam se ni raspitala. Nadam se da će biti tu nekoga da mogu zagnjaviti kad dođem s nalazima
Quote:
AnaMarija21 kaže: Pogledaj post
Info za Vinogradsku, bila sam prošli tjedan (bez naručivanja), nalazi za mjesec dana na mail. Uzima se broj, došla sam oko 8, čekala sat vremena. Nemam dopunsko, platila 430 kn.

Pretrage: mutacija faktora V Leiden, mutacija gena za protrombin, AT III, protein C i S, homocistein, MTHFR, LAC, antikardiolipinska protutijela
Pozdrav! Da li ove informacije još vrijede?
Naime, trebam napraviti obradu na trombofiliju i antifosfolipidni sindrom - nije mi specificirano na uputnici koje su to točno pretrage a niti gdje ih moram napraviti.

Sad kad googlam Petrova 3, izbaci mi da je to Hrvatski zavod za transfuzijsku medicinu a njih sam baš danas zvala i pitala da li to rade i odgovorili su da NE rade obradu na trombofiliju i antifosfolipidni sindrom.

Jednom sam već to radila (ima čak i moj upis na ovoj temi), međutim, silom prilika sve moram ponoviti zbog jednog zdravstvenog problema pa sam opet na početku i trebam pomoć.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 20:13   #153
Molim vas, ako netko zna.
Trudna sam 7 tjedana.. imam nalaz otprije gdje imam 3 biljega za trombozu (prethodio spontani) i dobila sam preporuku hematologa za uzimanje heparina.
Ja sam očekivala da će mi pokazati kako funkcioniraju te iglice, gdje da se i kako bodem i to je to.
Medjutim - naručena sam u petak za dnevnu bolnicu i sestra kaze da računam da ću ostati cijeli vikend, mozda i duze.
Moze li mi netko tko je upoznat objasniti proceduru i što ću ja zdrava i s malim djetetom doma 3 dana raditi u bolnici vezano uz heparinsku terapiju. Zbunjena sam. Radi se o bolnici Sv.Duh.
Hvala!
tuzna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2022., 09:49   #154
Zašto je ova tema ovako slabo aktivna?
Ja u svom bližem krugu ljudi imam čak 2 prijeteljice koje su imale mutacije, jedna je uzimala injekcije, druga samo aspirin jer je imala samo pai-1... Ona je nažalost nakon poroda imala velikih problema...

Uglavnom ja imam pai-1 heterozigot, i 3 ponavljana pobačaja te imam preporuku ginekologa i hematologa za injekcije od pozitivnog testa pa dalje.

Fala bogu, evo - jučer smo dobili pozitivan test i sad pokusavam doć do tih injekcija...

... Grozno je kako te turkaju, vamo-tamo, kao da to nije ničiji posao i kao da bi mi same trebale znati gdje da idemo?

Na prvu su me htjeli naručiti za 16.11., iako piše da injekcije trebam uzimati od pozitivnog testa... Strašno kako oni niti ne pokušavaju shvatiti kakav strah u sebi nosimo, i da nam je svaki dan ko godina dug.

Bilo bi dobro kad bi se tema malo probudila, znam da ima nosimo žena koje se bockaju- pa da si budemo malo podrška.

Poslano sa mog M2102K1G koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.