Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2022., 16:33   #4121
Quote:
Monstera kaže: Pogledaj post

Vjeronauk je izbacen iz skole 45. (ili tih godina) i zapravo je 91 vracen.
:zu bo:
'96.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 17:46   #4122
Quote:
Azz kaže: Pogledaj post
'96.
u srednje, u osnovne 1991. to znam jer je buraz na 1. polugodištu i 1.razred imao sve 5 i vjeronauk 4

ja sam bio maturant 1998 i svi imali vjeronauk, ja i još jedna bili u kafiću u to vrijeme

etika u našoj školi nije bila
__________________
Under the same sky
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 17:55   #4123
98. upisala srednju i morala birati vjeronauk ili etiku, slobodno nitko nije nudio.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 18:59   #4124
Quote:
Azz kaže: Pogledaj post
'96.
srednju sam upisala 1993, u 7. OS sam imala vjeronauk u skoli.
drzao je lokalni svecenik, meni osobno vrlo drag (znali smo ga s vj iz crkve).
ja cak imam i jako lijepa iskustva s vjeronaukom u svom zivotu, onim crkvenim. druzenja, izleti, jako malo nas (manjine ) koji smo isli, opravdavali su mi svaki izostanak koji se ticao baletne skole ili neceg u drugom turnusu (tipa tehnicki, njemacki).

i onda mi je islo na zivce sto sada svi idu i to vise nije to
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 20:20   #4125
Quote:
Hagne kaže: Pogledaj post
Ovo nije istina. Baš si provalila glupost. Ajde pojasni pojam sekularnog sama sebi. Sekularno ne negira, nego razdvaja i priznaje ono drugo. Među vjernicima je hrpa sekularaca, među roditeljima, klerom... Odgoj u duhu vjere ne kosi se sa sekularnosti. I nemoj mi primjere radikalizma sad bacati. I sekularnost nije neki pozitivan pojam prema religiji kao negativnom i obrnuto. On je neutralan. Zakoni koji na sekularnosti počivaju također to trebaju biti.

Ravnatelji odgovaraju osnivaču i moraju raditi po pravilima osnivača. A oni kojima je osnivač biskupija moraju raditi također po zakonima RH, ali odgovaraju u velikom dijelu svom osnivaču.

Vjerske škole u svijetu poznate su kao vrhunski obrazovni centri.
ROFL, ja provalio glupost. Krenimo od početka, ravnatelj na čelu svjetovne škole ima obavezu odgajati djecu u duhu jedne specifične religije i zato odgovara poglavarima iz te religije.

Sekularnost nije ni pozitivan ni negativan pojam već pojam koji ima svoje značenje, a gornja stvar je balantan primjer njegova narušavanja.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2022., 16:51   #4126
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
ROFL, ja provalio glupost. Krenimo od početka, ravnatelj na čelu svjetovne škole ima obavezu odgajati djecu u duhu jedne specifične religije i zato odgovara poglavarima iz te religije.

Sekularnost nije ni pozitivan ni negativan pojam već pojam koji ima svoje značenje, a gornja stvar je balantan primjer njegova narušavanja.
Dakle sekularnost nije narušena jer:

Zakon o radu ne predviđa da se radnik škole zbog vjerske pripadnosti ne smije kandidirati za ravnatelja

ravnatelj je svjetovna osoba koja u slučaju da je vjeroučitelj nema u opisu ravnateljskog posla zadaću odgovarati Biskupiji, nego Vladi RH i Osnivač

i ravnatelj vjerske škole odgovara Ustavu RH

Kako ti misliš zabraniti nekomu ono što ja Zakonom o radu zajamčeno svima jednako uz potrebne kvalifikacije?

Dakle, ponovimo, svatko se može kandidirati uz potrebne kvalifikacije.

Isključivanje po vjerskoj pripadnosti j Danko je isključivanju po spolnoj, rasnoj... orijentaciji.

Sekularnost ne podrazumijeva isključivanje osobe, nego institucije i njezinih odluka. Odvojenost Crkve i Države.

Što drugih primjera kršenja i ti baš u govno staneš.

Meni je daleko veći problem saznanje da mi se Biskupija pača u udžbenik HJ-a, ne kao recenzent vjerskih sadržaja, nego kako bi mi umetnula dodatne vjerske sadržaje. Tako ja već dugo ne obilježavam ništa i prepuštam to Vjeronauku, doslovno kopiram kolegici iz čitanke

I naravno, Isus i dalje čita novine jer vrhunski sadržaj je vrhunski sadržaj. Kao što je to Kranjčevićev Mojsije.
Hagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2022., 17:16   #4127
Meni su vjeroučitelji problematični samo zbog toga što su zaposlenici škole, ali se ne zapošljavaju po natječaju nego ih raspoređuje Biskupija.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2022., 17:19   #4128
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
Meni su vjeroučitelji problematični samo zbog toga što su zaposlenici škole, ali se ne zapošljavaju po natječaju nego ih raspoređuje Biskupija.
Rak-rana. Slažem se.
Hagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2022., 17:50   #4129
Quote:
Hagne kaže: Pogledaj post
Dakle sekularnost nije narušena jer:

Zakon o radu ne predviđa da se radnik škole zbog vjerske pripadnosti ne smije kandidirati za ravnatelja

ravnatelj je svjetovna osoba koja u slučaju da je vjeroučitelj nema u opisu ravnateljskog posla zadaću odgovarati Biskupiji, nego Vladi RH i Osnivač

i ravnatelj vjerske škole odgovara Ustavu RH

Kako ti misliš zabraniti nekomu ono što ja Zakonom o radu zajamčeno svima jednako uz potrebne kvalifikacije?

Dakle, ponovimo, svatko se može kandidirati uz potrebne kvalifikacije.

Isključivanje po vjerskoj pripadnosti j Danko je isključivanju po spolnoj, rasnoj... orijentaciji.

Sekularnost ne podrazumijeva isključivanje osobe, nego institucije i njezinih odluka. Odvojenost Crkve i Države.

Što drugih primjera kršenja i ti baš u govno staneš.

Meni je daleko veći problem saznanje da mi se Biskupija pača u udžbenik HJ-a, ne kao recenzent vjerskih sadržaja, nego kako bi mi umetnula dodatne vjerske sadržaje. Tako ja već dugo ne obilježavam ništa i prepuštam to Vjeronauku, doslovno kopiram kolegici iz čitanke

I naravno, Isus i dalje čita novine jer vrhunski sadržaj je vrhunski sadržaj. Kao što je to Kranjčevićev Mojsije.
Miješaš kateogrije, kakve veze zakon o radu ima sa sekularnošću. Vjeroučitelj je osoba koja za svoj rad odgovara biskupiji, biskup ga postavlja, biskup ga razrješuje kako ga volja, biskup mu mora dati suglasnost za sindikalno djelovanje, ne može ni ravnatelj postati bez njegove suglanosti.

Svjetovni čovjek zaposlen u školi, ali ima crkvenog šefa koji neovisno o Zakonu o radu i ostalim stvarima na koje se pozivaš može u roku keks maknuti suglasnost za rad u školi.

Ono čovjek odabran od Crkve za odgajanje djece u duhu vjere koji odgovara Crkvi za to na čelu obrazovne i odgojne institucije u koju je poslan specifično po nalogu Crkve nekako je u skladu sa sekularnošću.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.