Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 20:09   #81
mislim da je stvar prilično jednostavna.svi smo mi potencijalni ubojice.povijest čovjeka je povijest ubijanja. čovjek kao biološko biće je stariji od čovjeka kao moralnog bića. sve se vrti oko resursa.prema tome-onaj mužjak koji ubije svoje neprijatelje će uzeti njihove resurse. tako da žene nesvjesno u (serijskim) ubojicama vide alfa mužjake i imaju osjećaj da takvi ljudi imaju snažne gene. ne opravdavam ni ubojice niti te žene koje oni uzbuđuju i privlače. čuo sam da što je žena primitivnija,to se više pali na nasilnike. a ti famozni serijski ubojice,koliko god oni bili "muževni" i "posebni",mogućnost razmnožavanja njihovih snažnih gena će im biti uskraćena zbog društveno neprihvatljivog ponašanja koje država sankcionira dugogodišnjim robijama.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:22   #82
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Evo, i Hitler je slavan. Prije nego što si je ispalio metak u glavu, otrovao je svog cucka. Magda Goebbels ga je ipak nadmašila i pobila sedmero vlastite djece. Kud ćeš većeg sotonističkog kulta, a o masovnim ubojstvima koja su tome prethodila da i ne govorimo.

Švabice su se pak prilično ložile na Hiću, što je opisao Wilhelm Reich u "Masovnoj psihologiji fašizma (1933)" i uzroke toj masovnoj psihozi pronašao u kolektivnoj nedojebanosti.Budući da je vrlo rano skužio s čim ima posla, zbrisao je u Ameriku, gdje njegova razmišljanja nisu baš najbolje prihvaćena - završio je u zatvoru dok su njegove knjige spaljivane u hrpama. (S druge strane, Amerika je bez beda udomila hrpu bivših nacista koji su ondje nesmetano nastavili sa svojim radom, ali to nije sad tema.)

Sljedeća masovna histerija bila je puno simpatičnija. Beatlesi i vrišteće adolescentice. Onda seks, droga i rokenrol. Mir, ljubav i obične grupisice. Sve ide baš fino.

Sve do potkraj šezdesetih. Kobni festival u Altamontu. Charles Manson. A zatim sedamdesete sa svojom poplavom serijskih ubojstava i suicidalnih kultova. Mediji ih pretvaraju u nove zvijezde, a gdje su zvijezde tu su i obožavateljice. Još ako su nedojebane, opet masovni trans.

Zatim, čitam neki kuki o tamošnjim guruima gdje autor ukazuje na to da gotovo svako duhovno učenje koje padne na Američko tlo brzo degradira u neku devijantnu kombinaciju komercijalizma i pumpanja ega. Okej, BMK, ali problem je u tome što njihova sranja imaju tendenciju širenja na ostatak svijeta.

Da zanemarimo sada glupavost političke korektnosti, idemo nazad na psihologiju. Većina tih znanstvenih istraživanja koja nam prodaju "duboke uvide" o ljudskoj prirodi provedena je na, pazi sad, američkim studentima psihologije. Jer su oni najdostupniji, jelte. Mediji prenesu, mi čitamo, papamo i tražimo još.

Iz tih krajeva stižu nam i trabunjanja "evolucijskih psihologa" o tome kako je ubijanje nešto skroz prirodno i prilagođeno, da je normalno da tip toliko popizdi od ljubomore da pobije sve oko sebe jer je pod utjecajem ubojitog koktela neurotransmitera pa ne može reagirati drugačije nego kao pećinar. How yes no.

Kad se sve zbroji i oduzme, uopće me ne čudi što su Ameri ganjali Reicha. Kao ni to da Trump ima tako šarmantne grupisice.
hitler je bio njemački dominantni mužjak.dao je ljudima sigurnost.napravio čudo od njemačke. koja njemica koja je živjela 1930ih godina ne bi htjela biti oplođena od hitlera. trabunjanja evolucijskih psihologa? po čemu su to trabunjanja?tko je to dokazao da evolucijski psiholozi nisu u pravu? koje objašnjenje ljudske prirode je točno ako to nije evolucijska psihologija?
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:56   #83
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
mislim da je stvar prilično jednostavna.svi smo mi potencijalni ubojice.povijest čovjeka je povijest ubijanja. čovjek kao biološko biće je stariji od čovjeka kao moralnog bića. sve se vrti oko resursa.prema tome-onaj mužjak koji ubije svoje neprijatelje će uzeti njihove resurse. tako da žene nesvjesno u (serijskim) ubojicama vide alfa mužjake i imaju osjećaj da takvi ljudi imaju snažne gene. ne opravdavam ni ubojice niti te žene koje oni uzbuđuju i privlače. čuo sam da što je žena primitivnija,to se više pali na nasilnike. a ti famozni serijski ubojice,koliko god oni bili "muževni" i "posebni",mogućnost razmnožavanja njihovih snažnih gena će im biti uskraćena zbog društveno neprihvatljivog ponašanja koje država sankcionira dugogodišnjim robijama.
Gle, da je tako, onda bi sve žene sanjarile o ubojicama, i to ne ovima iz kaveznog uzgoja.

Što se tiče evolucijske psihologije i žena kojima Hićo nije bio baš napet, frknem linkove sutra.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:12   #84
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Gle, da je tako, onda bi sve žene sanjarile o ubojicama, i to ne ovima iz kaveznog uzgoja.

Što se tiče evolucijske psihologije i žena kojima Hićo nije bio baš napet, frknem linkove sutra.
a kako je ako nije tako? možda ne sanjare sve žene o ubojicama ali one koje o njima sanjare ih sigurno vide kao dominantne mužjake.i to iz razloga koji sam pretpostavio. ako to nije iz tog razloga,zbog čega onda te neke žene sanjare o ubojicama? je li možda zato što su,navodno poremećene? sve žene vole alfa mužjake,bile one poremećene ili ne. a te koje vole ubojice,očito osjećaju da su ubojice alfa mužjaci i zato ih vole a ne zato što su poremećene(mlaćenje prazne slame). ako odbacuješ moje mišljenje,onda bi barem trebala ponuditi drukčiji stav.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:34   #85
Ako ćemo govoriti o najinteligentnijim serijskim ubojicama onda na prvom mjestu može biti samo jedan - Zodiac.

Nikad nije uhvaćen, igrao se bukvalno sa policijom.

Do dana današnjeg njegov slučaj je otvoren.


Kasnije ću nešto više napisati o ovoj temi pošto imam nekog posla vamo za obaviti...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:10   #86
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
mislim da je stvar prilično jednostavna.svi smo mi potencijalni ubojice.povijest čovjeka je povijest ubijanja. čovjek kao biološko biće je stariji od čovjeka kao moralnog bića. sve se vrti oko resursa.prema tome-onaj mužjak koji ubije svoje neprijatelje će uzeti njihove resurse. tako da žene nesvjesno u (serijskim) ubojicama vide alfa mužjake i imaju osjećaj da takvi ljudi imaju snažne gene. ne opravdavam ni ubojice niti te žene koje oni uzbuđuju i privlače. čuo sam da što je žena primitivnija,to se više pali na nasilnike. a ti famozni serijski ubojice,koliko god oni bili "muževni" i "posebni",mogućnost razmnožavanja njihovih snažnih gena će im biti uskraćena zbog društveno neprihvatljivog ponašanja koje država sankcionira dugogodišnjim robijama.
Kako olako postavljene stvari. Te žene imaju manjak samopoštovanja i mazohističke porive. Jer radi čega bi se netko zaintrigirao za serijskog ubojicu ako na taj način može ugroziti vlastiti opstanak. I to nisu njihovi "snažni" geni, nego geni bolesti ,psihičkog poremečaja, serijski ubojice nisu jaki,snažni nužno i to što ubijaju ih ne čini nipošto alfa mužijacima , oni su kukavice,i to može svatko tko je psihički poremečen. Žene u muškarcima između ostalog traže očeve za svoje potomke,zdrave a ne bolesne, jer ako su bolesni mogu ugroziti njih same pa i potomke. Tako da nisi u pravu.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:30   #87
mislim da sam postavio najjednostavniju a logičnu hipotezu.ma dobro,mogu oni biti i kukavice,ali to valjda žene imaju neki program u svom mozgu koji ih potiče da ih percipiraju kao alfa mužjake.a jesu li sve obožavateljice takvih tipova poremećene-to ne znam. tko to može znati?
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:41   #88
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
a kako je ako nije tako? možda ne sanjare sve žene o ubojicama ali one koje o njima sanjare ih sigurno vide kao dominantne mužjake.i to iz razloga koji sam pretpostavio. ako to nije iz tog razloga,zbog čega onda te neke žene sanjare o ubojicama? je li možda zato što su,navodno poremećene? sve žene vole alfa mužjake,bile one poremećene ili ne. a te koje vole ubojice,očito osjećaju da su ubojice alfa mužjaci i zato ih vole a ne zato što su poremećene(mlaćenje prazne slame). ako odbacuješ moje mišljenje,onda bi barem trebala ponuditi drukčiji stav.
Kao prvo, ta podjela na alfe i bete naprosto je smiješna (osim ako govorimo o pavijanima, recimo). Drugo, neke žene baš vole nježne i zbunjene muškiće koji ih slijepo obožavaju. Treće - za ubojicama plaze Amerikanke, dok je taj fenomen kod nas odsutan. Četvrto, ubojice za kojima plaze su na doživotnoj robiji, dakle nedostupni i praktički bezopasni.

Objašnjenje sam ponudila - te kokoši se nikad nisu pošteno kresnule, pa su im hormoni udarili u mozak, a "kultura" u kojoj žive dala im je materijala za haluciniranje. Sad, je li hibristofilija službeno uvedena u DMS, pa da je možemo nazivati poremećajem, nemam pojma. Ali, narodski rečeno - da, lude su ko kupus.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:58   #89
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
mislim da sam postavio najjednostavniju a logičnu hipotezu.ma dobro,mogu oni biti i kukavice,ali to valjda žene imaju neki program u svom mozgu koji ih potiče da ih percipiraju kao alfa mužjake.a jesu li sve obožavateljice takvih tipova poremećene-to ne znam. tko to može znati?
Ne slažem se one ih ne percipiraju kao alfa mužijake..one imaju problem same sa sobom i to je sigurno teži poremečaj ako se ne radi o želji za pažnjom i publicitetom. Nemam pojma kakav je pristup i reakcija tih djevojaka u tom obožavanju serijskih ubojica i šta one žele postići,pošto su oni su pod doživotnom.Da li ima slučaja obožavateljica serijskih ubojica koji nisu osuđeni i pritvoreni,nisam upučena pa ako mi netko može odg?
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:11   #90
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
mislim da sam postavio najjednostavniju a logičnu hipotezu.ma dobro,mogu oni biti i kukavice,ali to valjda žene imaju neki program u svom mozgu koji ih potiče da ih percipiraju kao alfa mužjake.a jesu li sve obožavateljice takvih tipova poremećene-to ne znam. tko to može znati?
Da, žene imaju programe u mozgu. Kad pokreneš onaj pravi, dobiješ vađajne. A ako ih hakiraš, dobiješ pristup u back office.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 11:53   #91
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
mislim da je stvar prilično jednostavna.svi smo mi potencijalni ubojice.povijest čovjeka je povijest ubijanja. čovjek kao biološko biće je stariji od čovjeka kao moralnog bića. sve se vrti oko resursa.prema tome-onaj mužjak koji ubije svoje neprijatelje će uzeti njihove resurse. tako da žene nesvjesno u (serijskim) ubojicama vide alfa mužjake i imaju osjećaj da takvi ljudi imaju snažne gene. ne opravdavam ni ubojice niti te žene koje oni uzbuđuju i privlače. čuo sam da što je žena primitivnija,to se više pali na nasilnike. a ti famozni serijski ubojice,koliko god oni bili "muževni" i "posebni",mogućnost razmnožavanja njihovih snažnih gena će im biti uskraćena zbog društveno neprihvatljivog ponašanja koje država sankcionira dugogodišnjim robijama.


koji resursi kod ubijanja gomile nevinih žena koji jebeni alfa geni?!?

muževni, posebni?!?

žena kod muževnog muškarca izaziva nježnost, zaštitnički se prema njoj postavlja a ne brutalno. brutalnost nad slabijim samo ukazuje na vlastitu kukavnost i izdeformiranost.

a obožavateljice takvih su lišene bilo kakve empatije i imaginacije, samim time i inteligencije.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 11:58   #92
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
hitler je bio njemački dominantni mužjak.dao je ljudima sigurnost.napravio čudo od njemačke. koja njemica koja je živjela 1930ih godina ne bi htjela biti oplođena od hitlera. trabunjanja evolucijskih psihologa? po čemu su to trabunjanja?tko je to dokazao da evolucijski psiholozi nisu u pravu? koje objašnjenje ljudske prirode je točno ako to nije evolucijska psihologija?
Šaljem obećane linkove:

Evolucijska psihologija:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=63200321&postcount=79


Švabice:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sophie_Scholl

http://www.bbc.com/news/magazine-21521060

https://en.wikipedia.org/wiki/Mildred_Harnack

https://en.wikipedia.org/wiki/Liane_Berkowitz

Ako ti se raspravlja o nečemu od toga, bilo bi lijepo da otvoriš zasebnu temu, jer je ova već previše otišla u širinu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:54   #93
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
..žena kod muževnog muškarca izaziva nježnost, zaštitnički se prema njoj postavlja a ne brutalno. brutalnost nad slabijim samo ukazuje na vlastitu kukavnost i izdeformiranost. a obožavateljice takvih su lišene bilo kakve empatije i imaginacije, samim time i inteligencije.
Zašto bi se ponašao zaštitnički, "ako je normalno", da je žena po pitanju bilo čega/svega, ravnopravna s muškarcem? Igranje segregacijskih, predodređenih uloga u samom startu. Od koga ili čega je štiti? Na koji način je štiti? Samo joj odobravanjem prolongira traumu, u kojoj je ona, kao prava, kompleksna žena, nježniji krhki cvjetić, koji treba niti previše, niti premalo vode, niti previše niti premalo.. zavisno od trena, sezone, vlage u zraku, tlaka zraka, broja godina, shauma ili ne stila (postojanosti) frizure.... sunca, pažnje, mira, prostora, ozbiljnosti, humora.... za blossom, treba.. (nakon xyz neuspješnih podilaženja.. epiphany u 36oj) drugu kompleksnu muževnu ženu, koja po defaultu, automatski na višoj intelektualnoj/emocionalnoj razini od bilo kojeg, uglavnom/najčešće, brutus muškarca, sposobna uopće pojmiti esenciju takve delikatne kompleksnosti. Inteligencija i imaginacija ne iziskuje empatiju; dok empatija iziskuje imaginaciju. Inteligenciju ne nužno.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:27   #94
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Zašto bi se ponašao zaštitnički, "ako je normalno", da je žena po pitanju bilo čega/svega, ravnopravna s muškarcem? Igranje segregacijskih, predodređenih uloga u samom startu. Od koga ili čega je štiti? Na koji način je štiti? Samo joj odobravanjem prolongira traumu, u kojoj je ona, kao prava, kompleksna žena, nježniji krhki cvjetić, koji treba niti previše, niti premalo vode, niti previše niti premalo.. zavisno od trena, sezone, vlage u zraku, tlaka zraka, broja godina, shauma ili ne stila (postojanosti) frizure.... sunca, pažnje, mira, prostora, ozbiljnosti, humora.... za blossom, treba.. (nakon xyz neuspješnih podilaženja.. epiphany u 36oj) drugu kompleksnu muževnu ženu, koja po defaultu, automatski na višoj intelektualnoj/emocionalnoj razini od bilo kojeg, uglavnom/najčešće, brutus muškarca, sposobna uopće pojmiti esenciju takve delikatne kompleksnosti. Inteligencija i imaginacija ne iziskuje empatiju; dok empatija iziskuje imaginaciju. Inteligenciju ne nužno.
ajde pojednostavit ću ti jer se voliš pravit treptav i namjerno provocirat.

neću ulazit u to područje gdje bi me htio uputiti nego idemo ovako. jesi li primjetio da serijski ubojice, ma općenito nasilnici tuču, ubijaju fizički ravnopravne sebi pr. bacačice kladiva, vrhunske sportašice, žene preko 80, 90 kg? ili možda nekog stokilaškog ćelavca? jesi li primjetio da je pedesetak tipova te građe brutalno ubijeno i silovano u nekom kraćem vremenskom periodu?


razmisli pa javi



što se tiče onog drugog dijela jadna ti je takva inteligencija gdje nemaš sposobnosti psihofizičkog uživljavanja u situaciju u kojoj se još nisi našao
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:01   #95
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ajde pojednostavit ću ti jer se voliš pravit treptav i namjerno provocirat.
Čini ti se (moguće?). Ako pitam, zaista me zanima. To što možda malo cinično podebljam kao zamolbu (ljudi su ljeni.. generaliziram) za "proširivanje".. nije stvar provokacije koliko.. odnosno; već.. stvar (pokušaja otvorenosti) izlaženja "iz okvira plastičnog smješkanja, uljuđenih okvira, bontona, obzirnosti..".. Smješak otvara sva vrata.. koja vode u jednu te istu prostoriju.. iz koje izlazak po sterilnosti, monotoniji boravka u istoj.. bilo koja exit vrata, otvorena smješkom.. također vode u istu prostoriju.
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
neću ulazit u to područje gdje bi me htio uputiti nego idemo ovako. jesi li primjetio da serijski ubojice, ma općenito nasilnici tuču, ubijaju fizički ravnopravne sebi pr. bacačice kladiva, vrhunske sportašice, žene preko 80, 90 kg? ili možda nekog stokilaškog ćelavca? jesi li primjetio da je pedesetak tipova te građe brutalno ubijeno i silovano u nekom kraćem vremenskom periodu?
Upravo to, da. Drito u sridu. Inteligencija kao alat predviđanja. Simuliranja bez ili prije same iskustvenosti. Za malo adrenalina, ili čegagod, zavisno o kome/čemu/kako se radi.. nema potrebe "skakati u kavez sa lavovima". Hrabri, plemeniti, odvažni skok.. uz "Arrrrrrghhh!" poziv na sukob, kao nekakav vid testiranja (vlastite "hrabrosti, odvažnosti..") "nepoznatog ishoda".. vrlo vjerojatno.. biti će nagrađeno spoznajom jednakog ishoda za bilo koga, tko se na taj.. ili sličan.. način odluči prkositi određenim, unaprijed, sasvim jasnim zakonitostima. Hrabrost i glupost; bez obzira što se ponekad ili počešće mogu blisko "povezati".. intelektualno sposobnoj osobi ("devijacije" na stranu), sasvim su dva nezavisna, različita modela.

U podosta navrata, vidio sam "mamine maze, šupčiće, papčiće..".. kako se sa zaleđem nekolicine, u skupini nebitno, može i identičnih "maminih maza, šupčića, papčića..".. u trenu pretvore u sadiste koji nakon što se oslobode takvog sebstva, ne znaju kada je "dosta". Al´ to je normalno. To je prirodno. Priroda je "okrutna". Čovjek nije izvan iste. Nije u prirodi. Priroda je (postojana shauma je (freon i xyz..) neprirodna). Hijene, vukovi, divlji psi, lavovi ili lavice, bolje.... Inteligencija. Simulacija. Predviđanje. Organizacija....

Inteligencija, umjesto nesigurnosti lova, evolucijski zamijenjena uzgojem životinja. Slavko s magisterijem iz agronomije.. svoju ženu Zdenku, drži kao kap vode na dlanu, a dječica misle kako imaju naj-naj-naj-senzibilnijeg tatu na svijetu. Bez obzira na to što je po internoj osobnoj preferenciji, koju ne skriva nego kao orden uvijek ponosno ističe.. umjesto nekog, vjerojatno, njemu ne, "boljeg", manje "prljavog-rukama" radnog mjesta.. radije izabrao zanimanje profesionalnog koljača u lokalnom pogonu mesoprerađivačke tvrtke xyz. Voli čovjek miris i izgled krvi, voli crvenu, voli svoj animalni dio, voli gledati glupim kravama i svinjama, zavisno od "plana prerade proizvoda", kako im iz očiju curi život. U nekim, pokojom rakijicom više nadahnutim trenucima, pomalo je možda, čak i maštalački nadaren za mistične asocijacije u kojima, svakim oduzetim životom, ili, za svaki oduzeti život.. on prilikom promatranja curenja istog, u svoj život, svoju vitalnu životnost, svoj libido, svoj xyz.. prinese malo životne enerđije. Duša od čovjeka. Ljudina od čovjeka; od kojeg su djeca i predraga bolja polovica.. preko njegovog opetovanog isticanja ponosa i fascinacije (njega kao kontrolora) životnim ciklusima.. metamorfozom ("indoktrinacija, implementacija..") misli koje možda, nekada i nisu bile (baš toliko/tako) takve; naučili kako je životinja proizvod, koji samo mukotrpnim i plemenitim.. ponekad, pomalo; za one koje ne vole toliko crvenu; i zmazanim.. radom može stiči na stol u, krajnjem, blagostanje trpeze obliku. U slučaju da se dječici ili boloj polovici - njega sa "k´o britva oštrim sječivom" u ruci, bolje ne provocirati, rezultat neizvjestan - muž/tata spomene u kontekstu bolesnog sadiste.. našli bi se vrlo moguće osobno uvrijeđenima - Tata je k´o kruv. A na krufu fina mesina. - od strane nekog nebitnika-provokatora.. bez (ikakve) potrebe. Posebno sin na kojeg je tata, po odabiru prakticiranja istog zanata, jako ponosan...... Na nedjeljnoj misi, župnik Darko.. koji često sa tatom Slavkom ide u lov.. uvijek naglašava kako je (bez razlike, apsolutno) svaki život svetinja. Amen. Idite u miru božjem. Dobar tek.
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
što se tiče onog drugog dijela jadna ti je takva inteligencija gdje nemaš sposobnosti psihofizičkog uživljavanja u situaciju u kojoj se još nisi našao
Ne znam na što se točno "onaj drugi dio" odnosi, no.. "sposobnost psihofizičkog uživljavanja u situaciju u kojoj se još nisam našao".. moguće je zavisna od interesa, ne od inteligencije. Sposobnost ili nesposobnost, mogućnost ili nemogućnost "virtualne simulacije", ne/dolazi s interesom. Ne "dođe li"; moguće kao potvrda nezainteresiranosti i kao takve, bespotrebnosti daljnjeg zamaranja se i trošenja dragocjenih mentalnih resursa i vremena na neku, ne od interesa, triviju?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:56   #96
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Čini ti se (moguće?). Ako pitam, zaista me zanima. To što možda malo cinično podebljam kao zamolbu (ljudi su ljeni.. generaliziram) za "proširivanje".. nije stvar provokacije koliko.. odnosno; već.. stvar (pokušaja otvorenosti) izlaženja "iz okvira plastičnog smješkanja, uljuđenih okvira, bontona, obzirnosti..".. Smješak otvara sva vrata.. koja vode u jednu te istu prostoriju.. iz koje izlazak po sterilnosti, monotoniji boravka u istoj.. bilo koja exit vrata, otvorena smješkom.. također vode u istu prostoriju.

Upravo to, da. Drito u sridu. Inteligencija kao alat predviđanja. Simuliranja bez ili prije same iskustvenosti. Za malo adrenalina, ili čegagod, zavisno o kome/čemu/kako se radi.. nema potrebe "skakati u kavez sa lavovima". Hrabri, plemeniti, odvažni skok.. uz "Arrrrrrghhh!" poziv na sukob, kao nekakav vid testiranja (vlastite "hrabrosti, odvažnosti..") "nepoznatog ishoda".. vrlo vjerojatno.. biti će nagrađeno spoznajom jednakog ishoda za bilo koga, tko se na taj.. ili sličan.. način odluči prkositi određenim, unaprijed, sasvim jasnim zakonitostima. Hrabrost i glupost; bez obzira što se ponekad ili počešće mogu blisko "povezati".. intelektualno sposobnoj osobi ("devijacije" na stranu), sasvim su dva nezavisna, različita modela.

U podosta navrata, vidio sam "mamine maze, šupčiće, papčiće..".. kako se sa zaleđem nekolicine, u skupini nebitno, može i identičnih "maminih maza, šupčića, papčića..".. u trenu pretvore u sadiste koji nakon što se oslobode takvog sebstva, ne znaju kada je "dosta". Al´ to je normalno. To je prirodno. Priroda je "okrutna". Čovjek nije izvan iste. Nije u prirodi. Priroda je (postojana shauma je (freon i xyz..) neprirodna). Hijene, vukovi, divlji psi, lavovi ili lavice, bolje.... Inteligencija. Simulacija. Predviđanje. Organizacija....

Inteligencija, umjesto nesigurnosti lova, evolucijski zamijenjena uzgojem životinja. Slavko s magisterijem iz agronomije.. svoju ženu Zdenku, drži kao kap vode na dlanu, a dječica misle kako imaju naj-naj-naj-senzibilnijeg tatu na svijetu. Bez obzira na to što je po internoj osobnoj preferenciji, koju ne skriva nego kao orden uvijek ponosno ističe.. umjesto nekog, vjerojatno, njemu ne, "boljeg", manje "prljavog-rukama" radnog mjesta.. radije izabrao zanimanje profesionalnog koljača u lokalnom pogonu mesoprerađivačke tvrtke xyz. Voli čovjek miris i izgled krvi, voli crvenu, voli svoj animalni dio, voli gledati glupim kravama i svinjama, zavisno od "plana prerade proizvoda", kako im iz očiju curi život. U nekim, pokojom rakijicom više nadahnutim trenucima, pomalo je možda, čak i maštalački nadaren za mistične asocijacije u kojima, svakim oduzetim životom, ili, za svaki oduzeti život.. on prilikom promatranja curenja istog, u svoj život, svoju vitalnu životnost, svoj libido, svoj xyz.. prinese malo životne enerđije. Duša od čovjeka. Ljudina od čovjeka; od kojeg su djeca i predraga bolja polovica.. preko njegovog opetovanog isticanja ponosa i fascinacije (njega kao kontrolora) životnim ciklusima.. metamorfozom ("indoktrinacija, implementacija..") misli koje možda, nekada i nisu bile (baš toliko/tako) takve; naučili kako je životinja proizvod, koji samo mukotrpnim i plemenitim.. ponekad, pomalo; za one koje ne vole toliko crvenu; i zmazanim.. radom može stiči na stol u, krajnjem, blagostanje trpeze obliku. U slučaju da se dječici ili boloj polovici - njega sa "k´o britva oštrim sječivom" u ruci, bolje ne provocirati, rezultat neizvjestan - muž/tata spomene u kontekstu bolesnog sadiste.. našli bi se vrlo moguće osobno uvrijeđenima - Tata je k´o kruv. A na krufu fina mesina. - od strane nekog nebitnika-provokatora.. bez (ikakve) potrebe. Posebno sin na kojeg je tata, po odabiru prakticiranja istog zanata, jako ponosan...... Na nedjeljnoj misi, župnik Darko.. koji često sa tatom Slavkom ide u lov.. uvijek naglašava kako je (bez razlike, apsolutno) svaki život svetinja. Amen. Idite u miru božjem. Dobar tek.

Ne znam na što se točno "onaj drugi dio" odnosi, no.. "sposobnost psihofizičkog uživljavanja u situaciju u kojoj se još nisam našao".. moguće je zavisna od interesa, ne od inteligencije. Sposobnost ili nesposobnost, mogućnost ili nemogućnost "virtualne simulacije", ne/dolazi s interesom. Ne "dođe li"; moguće kao potvrda nezainteresiranosti i kao takve, bespotrebnosti daljnjeg zamaranja se i trošenja dragocjenih mentalnih resursa i vremena na neku, ne od interesa, triviju?
vidim da ništa nije u sridu.

ako sam dobro shvatila smatraš da je inteligentno ne izlagati se većim rizicima da bismo nahranili našu "animalnu" prirodu. sorry, pišeš kao stroj pa te slabo pratim.

a ovo polje interesa ne drži vodu jer je sve povezano. osjećaj odsječenosti je jedan od najpraznijih i najbolnijih za bilo koje biće
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:44   #97
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
vidim da ništa nije u sridu. ako sam dobro shvatila smatraš da je inteligentno ne izlagati se većim rizicima da bismo nahranili našu "animalnu" prirodu. sorry, pišeš kao stroj pa te slabo pratim.
Ako, kako kažeš, pišeš; slabo pratiš; vjerojatnost nije baš na strani shvaćanja.
Never-D-less....

"Animalnost", kojeg god oblika i intenziteta bila, u slučaju da je od strane intelekta ugnjetavana, obezvrjeđivana, omalovažavana, postavljena i održavana (simultano, bespoštedno korištena) kao nakaznost ili trauma.... prije ili kasnije, "na kraju", "pojede intelekt". Bez ikakvog pokazatelja gag refleksa izazvanog oralnom konzumacijom nečega misaono (kako li drugačije?) gadljivog.. proguta ga cijelog. Moguće čak i na krajnje, nezamislivo jednostavan način, gdje, njoj moguće ne baš svojstveno.. samo nestane, ispari. Intelektualnom metodom apsolutne ne-borbenosti, pacifizma.. intelektu ostavi samo (njega) njegova, samo prazna; sada samo, i ne baš uvjerljiva sjećanja. Zapisiće koji bi kao jedini trag konstantnog "sukoba", trebali značiti, konačnu pobjedu, 3jumf, apsolutnu prevlast, zen....

Nakon toliko intelektualnog jamranja, kukanja i zanovijetanja.. animalna impulzivnost, hirovitost.. nekim čudom, razumno ga pusti da se ostatak vremena, igra rotacijske igre samopotvrde, sam sa sobom. Da u miru i tišini, shvati, sumira kako je, oduvijek bio.. ništa, nego obični mali pisar. Pisar čija krajnje precizna zapažanja, ispisana duboko, uzduž ipopreko super-stilski (rumpelštilski).. na kraju dana ili iza kraja dana.. prilikom zamjene stanja "svijesti", aktera/zanimanja.. ništa manje važan smetlar, "reciklira" u spalionici. Krajnje je zanimljiv taj intelekt sa svojih xyz uloga, zanimanja, dinamike suradnje, zajedničkog cilja i načina postizanja istog/istih.

Netko može godinama, desetlječima, u mirnom čekanju smrti.. uz "televizor" (upravo zanimljiva emisija o "sljedbenicama" serijskih ubojica) štrikati i osjećati se (više-manje.. zavisno "od dana") dobro u entropiji. Netko ne može isto niti zamisliti kao opciju. Po neprekidnom, dan, noć, java, san.. "osjetu" silovite silovanosti istom (kruta (33cm strap-on) monogamija) i nemogućnosti ikakvog smjera ili razine odmaka.. radije bira štrik (štrikanje b), britvu, kemiju, metak.... Ili, ako je sretan za opciju; po samoodrživosti, "pukne" i pređe granicu "do no harm", generalno uvriježenog dobrog ukusa, te se po "nemam što više, zaista.. za izgubiti"; odluči zapitati kako stvari stoje, ako se na xyz način, promjeni poredak "neupitnosti" ("C.Manson superstar groupie".. kao opcija).

Osobni odabir (po pitanju ičega/ikada) ili bez obzira na "slobodnu volju".. možda prije, ili ne; "više razine" birokratska (FT1P) dozvola (sposobnosti, željnosti, zadovoljnosti..) za "generalno"; naputak ili pravilnik individualne usmjerenosti, razina spoticanja i padanja ili inertnosti plutanja...."?"

Nisu/mo svi ljudi isti. Niti slični. Niti (zavisno od oblika osobne osude) ljudi. Niti generalno; bez obzira na pripadnost istoj (bio-mehanika) vrsti, ikako svodljivi na jedan univerzalni, globalni, "smisleni kup", koji bi bio generalna definicija, praktični priručnik....

Zbog same postojanosti u "smislenom kupu", pitati se o "obožavateljicama serijskih ubojica".. nekome tko nije serijski ubojica ili obožavatelj/ica istih.. jednako je - ako ne i daleko besmislenije - "smisleno", kao i pitati se "o umjetnoj inteligenciji", bez ikakvog "pred/znanja" ili uopće poznavanja, uvida, koliko toliko "smislene predodžbe", logike, kernela.... Trlababalan. Bez doticaja, isto samo kao niti površno, ubijanje vlastitog "vremena", u "pokušaju razumijevanja".. ovakvog ili onakvog - ne ja, kao najbitnije - stroja. "Samo"-identifikacija preko diferencijacije.. nerazumijevanja.. koja statistički čini se, jedino što čini je gomilanje otput-a neke osude (koje generalno, nagomilana i gomilanjem sve aktivnija....), po nezbrojivom, nerazumljivom, nepojmljivom....

Banalno; "ne znam što, tko i kakav je-sam, no na okolini, različito od okoline, koja je u vlastitim mislima jednako stvarna (i razumljiva) kao i ja sam.. znam što/kada/kakav (neki "superlativ ja".. naspram..).. nisam. Summarum sam (hip(n)o-teza).. mogućnosti kognicije. Trena."

Da i? Pita se netko tko ne razumije niti način, niti poriv, niti.. išta iz hrpe nečijeg izbljuvka osobnog nerazumijevanja. Al´ dobro. Možda i "bolje" (dobro-loše, bolje-lošije.. relativno) da je to "misao vodilja".. nego neki apsolut razumijevanja i slaganja oko neupitnosti.. mmm.. planeta đž, koji dana xyz, u sati, minuta i sekundi xyz, točno; stiže na rendezvous sa Zemljom. Ili.. Ma-ne; bez ili. Samo; možda bolje.

Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
a ovo polje interesa ne drži vodu jer je sve povezano. osjećaj odsječenosti je jedan od najpraznijih i najbolnijih za bilo koje biće
Sve je povezano? Da. Moguće. Na ve moguće i nemoguće zamislive i nezamislive načine. No moguće je također da postoje neki uzročno-posljedični, da-ne, lijevo-desno.. (ne)sljedovi.. *relativni od*.. relativnog, inputa. Primjećivanje "sljedova", kretanja, ponavljanja, ciklusa istih.. kao "znanje", kao "inteligencija". 3 puta luk u 17h, bez "žgaravice". 3 puta luk u 22h, "žgaravica" uvijek prisutna. Neka "istina", moguće je skrivena u mističnom, varijabilnom obrascu. Iako.. ako čovjek ogugla (kriomice, od sebe samog skriveno, prati) na "zakonitosti".. mogao bi se (ponekad i) iznenaditi. Možda "testiranje s lukom", može poslužiti za "otkrivanje negativnih posljedica" (po pitanju bilo čega); te manipulaciji negativnostima. Dan ispunjen previše plastičnosti, sterilne prolaznosti, trivijalnosti koje ne dotiču.. a nekakvo "rezanje (nekome) glave" nije mogućnost/opcija.. znanje o žderanju luka.. u određeno vrijeme (!).. i sposobnosti tog modela po preciznom obnašanju istog.. za izazivanje ikakvog (i negativan kod nekih ("pozitivno" "ne-senzibilnih") ljudi, možda prolazi kao "može proć´") osjeta trena, dana, života, sebe......

"Osjećaj" ili možda primarnije (ili "sekundarnije"?); razumijevanje, poimanje, kognicija.... povezanosti ili utkanosti, ili utočenosti ili zarobljenosti, ili.. unutar svega, u repeticijskim ciklusima identično prazne istosti.. možda može biti (daleko) bolniji? Odoh daleko, predaleko.

Ako "nešto" (štagod), nekome (ikome), čini išta (vrijedno.. u njegovom vrijednosnom sustavu).. moguće nije xyz (zamjeni xyz nekim vidom nerazumijevanja). Ako nerazumijevanje, kao takvo, nekome tko prakticira nerazumijevanje, kao takvo, kao osnovno, čini nešto.. vrijedno, u njegovom vrijednosnom sustavu.. moguće da je, apsolutno "na mjestu". Ono : "do no harm" je fasada. Svatko (samim svojim boravkom u "egzistencijalizmu") u nekom obliku i mjeri "do harm".

Matthew 7:1!
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.