Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 18:24   #9501
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Može, preciznije west coast: Poreč i Pula.
Za one koji su još uvijek na zagrebačkom asfaltu, jednom sam ih vidjela u Dežman bar-u. Ne znam da li su i ove godine u ponudi.
thnx!
provjerit ću jednu od ove tri lokacije, koja prije bude usput! :klap:
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 28.06.2017., 19:32   #9502
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Neki su se pitali kako Petra, ovo-ono...

Pa čini se da je prilično zadovoljna u Xatu.

https://www.facebook.com/rougemarin....3954536098252/
mislila sam da ime restorana dolazi od katalanskog umaka 'xato' a čita se šato, nekako zvučno povezano i sa Šakotom, a sad Petra to izgovori Ksato, pa sam malo ... što znači ime?

dapače, Xató - s njihovog fejsa.
tanveer is offline  
Old 28.06.2017., 21:46   #9503
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
mislila sam da ime restorana dolazi od katalanskog umaka 'xato' a čita se šato, nekako zvučno povezano i sa Šakotom, a sad Petra to izgovori Ksato, pa sam malo ... što znači ime?

dapače, Xató - s njihovog fejsa.


I dolazi od katalanskog umaka. Barem je tako pisalo u reportazi o njima u nekim novinama. Njihovi konobari takodjer izgovaraju ime restorana "ksato".
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 28.06.2017., 22:33   #9504
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
I dolazi od katalanskog umaka. Barem je tako pisalo u reportazi o njima u nekim novinama. Njihovi konobari takodjer izgovaraju ime restorana "ksato".
neugodnjak mislim, ipak im je to ime, nije onak, sporedno.

(baš sam bila mislila kako je Šakota odabrao ime prema tom Š )

Zadnje uređivanje tanveer : 28.06.2017. at 22:56.
tanveer is offline  
Old 05.07.2017., 10:13   #9505
Hrvatski chefovi daju preporuke sladoleda u Zg slastičarnicma.

http://www.telegram.hr/price/chefovi...led-u-zagrebu/

Vincek i Zagreb ispred Orijenta.

Inače, jeo sam nedavno sladoled u Zagrebu (baš taj Millefeuille koji navode) i bio mi je nekako presladak. Ali prometa im ne fali, koliko sam vidio.
saucer is offline  
Old 05.07.2017., 12:41   #9506
isuse kak ja mrzim ovu slastičarnicu Amelie kod Katedrale
ako netko od vlasnika čita ovo nek nađe normalno osoblje, a ne da ja sjedim na terasi 15 minuta a da nitko nije prošetao do nas

mislim, sladoled je super, al radije bum otišla u Vincek, nego da tam sjedim ko kokoš među tuđim zmazanim zdjelicama. usluga-0 bodova
__________________
nema više labavo!

Zadnje uređivanje kaduljica : 05.07.2017. at 13:09.
kaduljica is offline  
Old 05.07.2017., 13:19   #9507
plus jedan mrzitelj amelie u vlaskoj. izbjegavam ih u sirokom luku, ali mi je odgovarala lokacija pa nisam imala izbora.
u subotu sam dosla pokupiti narucenu tortu da bi se njih 3 prepiralo tko ce me posluziti dok ja cekam wtf?!
jedan pere case i vice kak on nece jer pere case, zenska drka po aparatu za kavu, proziva tog lika koji pere case i ne dozivljava me, treci lik je pobjegao na terasu. debili. da sam bila u mogucnosti zafitiljiti im tu tortu prek sanka, bome bih.
dan prije smo bili u amelie u duknovicevoj na kavi i kolacima, puuuuno bolji konobari iako bi se i tu dalo poraditi.
Zla patka is offline  
Old 05.07.2017., 13:39   #9508
Slažem se, loši su, ali ipak stalno idem tamo jer mi odgovara lokacija i što je još važnije, skoro sve mi je fino.
Ne znam je li do gužve ili kaj. Nekad, kad nema puno ljudi, imaju ispade ljubaznosti.
aliceblue is offline  
Old 05.07.2017., 14:33   #9509
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Hrvatski chefovi daju preporuke sladoleda u Zg slastičarnicma.

http://www.telegram.hr/price/chefovi...led-u-zagrebu/

Vincek i Zagreb ispred Orijenta.

Inače, jeo sam nedavno sladoled u Zagrebu (baš taj Millefeuille koji navode) i bio mi je nekako presladak. Ali prometa im ne fali, koliko sam vidio.
Hehehe.

Forumski znalci koji se ismijavaju s Vincekom na aparatima.

Jedina razlika izmedju top 3 poznatih kuhara i mog top 3 je u tome sto je meni Boban na trecem mjestu.

Dokumentirano na forumu.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 05.07.2017., 14:41   #9510
ne znam za sladoled ali u Vinceku me nista od kolaca ne privlaci da bi uzeo prije koji tjedan sam prolazio pored uspinjace pa sam usao unutra... eventualno baklava sa pistacijama ili cizkejk mada je pitanje da li je frisko, kad vidim hrpu toga zapitam se koliko dugo to vec stoji u vitrini...
ajde ako je neko nedavno probao baklavu sa pistacijama neka javi kakva je
Krkimir is offline  
Old 05.07.2017., 14:49   #9511
patko, kako to da si ti narucila tortu u slasticarni?
Krkimir is offline  
Old 05.07.2017., 19:40   #9512
Mene sladoled kod Bobana baš ničim ne impresionira. Baš sam ga danas opet jeo. Korektan i zaboravljiv. Osim što je izbor velik i lijepo izgleda.

Prije neki dan sam jeo quiche u Amelie. Srednja žalost, od onog u Cukeraju je jedino bolji po veličini. Ima li netko prijedlog za (naj)bolji quiche u Zagrebu?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 05.07.2017., 21:23   #9513
Kod bobana je znatno pala kvaliteta.
Prije dva ljeta je bio savrsen.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 05.07.2017., 22:02   #9514
Meni se isto sladoled kod Bobana uopće ne sviđa, posebno ta tamna čokolada koju su baš naveli kao dobru, ima mi totalno umjetni okus, po nekom dječjem sirupu.
aliceblue is offline  
Old 05.07.2017., 22:13   #9515
Ja se sjecam tamne cokolade s mentom. Bila je divna.

Ovo ljeto sam zaobilazim.

Vjerna sam amelie. Terasa obgrljena zelenilom me ocarala. Pistacio sladoled standardno dobar. Super mi ie tamo odmal od gradske guzve. Pravi predah uzitka.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku

Zadnje uređivanje venera_veritas : 05.07.2017. at 22:27.
venera_veritas is offline  
Old 06.07.2017., 08:38   #9516
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Mene sladoled kod Bobana baš ničim ne impresionira. Baš sam ga danas opet jeo. Korektan i zaboravljiv. Osim što je izbor velik i lijepo izgleda.

Prije neki dan sam jeo quiche u Amelie. Srednja žalost, od onog u Cukeraju je jedino bolji po veličini. Ima li netko prijedlog za (naj)bolji quiche u Zagrebu?
Probaj u Oranžu u Ilici. Ne znam da li je najbolji, ali meni je bio dobar
VK Girl is offline  
Old 07.07.2017., 09:03   #9517
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
patko, kako to da si ti narucila tortu u slasticarni?
Jer nije gust kad sam sebi peces tortu 😃
Zla patka is offline  
Old 07.07.2017., 15:09   #9518
Meni pored vinceka dobra i ona cukeraj inače bivša slasticarna sime (koja je također bila dobra) pored mupa u petrinjskoj
kodo is offline  
Old 08.07.2017., 10:00   #9519
svratih jučer u medakov artisan crafted chocolates. za početak macaronsi- pistacija i češnjak. ovi prvi bez veze, samo šećer, al dobro, da i to probam. ovaj od češnjaka je već bolji. osjeti se blagi miris kruha u tijestu. prilično je blagog okusa, očekivala sam puno intenzivniji. češnjak se na prvu blago osjeti i ne ostaje aftertaste. da ne znam da je unutra vjerojatno ne bih nikada pogodila i sve bi ostalo na nekom nedefiniranom poznatom okusu. limun se jako slabo osjeti, nema ni mrvicu kiselkaste note u kremi. macaronsi definitivno nisu moj tip kolača zbog previše šećera.

čokolada ružmarin i sol- zanimljiva kombinacija i prilično intenzivna i aromatična. sol se dosta osjeti što se meni osobno sviđa, a nisu ni na ružmarinu šparali. ovom se sigurno vraćam. u svakom slučaju ovo nije tip čokolade koje se može puno pojesti.
sa sezamom- sezam se uopće ne osjeti, valjda služi samo kao ukras. možda bi bilo bolje da su ga popržili.

praline:
earl gray- niš se ne osjeti osim čokolade i blažeg vrhnjasto- čokoladnog punjenja.
chai tigres- puno bolja kombinacija začina (zaboravih kojih ).
passion fruit and mango- ukusno, voćno i osvježavajuće, sve se fino osjeti, no nije moj tip slastice.
cardamom-malagueta- jako fino. nisam osjetila biber, al sudeći po ostalima koji su isto to probali vjerojatno zato jer ga nisam zagrizla.
bez obzira na razna punjenja i okuse, same čokolade su im prefine, bogatog okusa i ne preslatke. zaista ne pretjeruju sa šećerom tak da se i oni poput mene koji isključivo jedu tamne čokolade ne budu razočarali. definitivno ću još koji put navratiti, a uskoro se očekuju i neke nove kombinacije (zapamtila sam samo tahini, valjda ).
gargamišamel is offline  
Old 08.07.2017., 15:04   #9520
Molim preporuke za izvrstan kolac s kavom, voljela bih naruciti tortu. Puni raskosni okusi, kremasto, ne preslatko. Moze i tiramisu, ali da nije standardno dosadan. Hvala.

U meet mia su imali nesto kava-mascarpone-baileys, je li netko mozda probao?

...

Inace, liznula sam orijentov IPA slatkac, ugodno iznenadjenje, prilicno je osvjezavajuc. Tekstura je vodenastija, ali nije mi se brzo topio, djevojcica je lijepo zagrabila. Crni sezam bogat, izvrstan, meni mozda najbolji njihov, ali isto sam samo liznula, nemrem vise tak' slatko. Dragi se zaljubio, podsjeca ga na filu od maka.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.