Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 20:08   #41
Ovo me počelo podsjećati na javno-privatno partnerstvo, neki će od države dobivati, a zarađivali bi tržišno.

Doktori definitivno nisu glupi, ali što su napravili za državu? A ima ih pun kurac u politici, više doktora u politici nego u nekoj bolnici!!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:18   #42
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa Plenkoviće i HDZ su izabrali najvećom većinom oni koji nisu došli na birališta, a zatim HDZ-vojnici, i nevladine udruge koje dodatno nahrane HDZ birače.

Da ne ostane u zraku, SDP je isto štetočina, koja na šteti HDZ dobije pobjedu, obe stranke su protunacinalne!
Nikad nisam glasao, niti za HDZ, ni SDP, ali ih to nije spriječilo da vladaju.

Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Pa takva reforma se priprema, prilagodba potrebama gospodarstva, ali ne ovog. Kuhari, konobari, ..
Davno je Supek rekao da ćemo biti zemlja kurvi, konobara i zaštitara, jedva je to preživio fizički, iako ga je Tuđman pokopao na sve načine.

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Istina.
Ljudi se u biti žale jer u našoj verziji Titanica ima dovoljno čamaca za spašavanje onih koji žele biti spašeni. Nije mi to nikad jasno bilo.
Upravo to, svatko tko se želi spasiti samo mora ući u čamac, ali postoje oni koji se dive Titanicu i ne kuže da zapravo tone, još su si dobri s kapetanom i časnicima, a postoji i jedna skupina koja će ostati suha i nakon što potone.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:30   #43
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nikad nisam glasao, niti za HDZ, ni SDP, ali ih to nije spriječilo da vladaju.



Davno je Supek rekao da ćemo biti zemlja kurvi, konobara i zaštitara, jedva je to preživio fizički, iako ga je Tuđman pokopao na sve načine.



Upravo to, svatko tko se želi spasiti samo mora ući u čamac, ali postoje oni koji se dive Titanicu i ne kuže da zapravo tone, još su si dobri s kapetanom i časnicima, a postoji i jedna skupina koja će ostati suha i nakon što potone.
Spominjati Tuđmana, mislim da je danas već izlizano, kao da bi ja sad rekao da je kriv Tito ili kralj Aleksandar, car Josip...

Imali smo cijelu ekipu europejaca kapitalista, prozapadnjaka na vlasti i kao što sam rekao, HDZ je definitivno glavni krivac, od 2000. postala je antihrvatska i antinarodna stranka, stranka poslušnika stranih gospodara, koja živi na staroj slavi, tu i tamo im asistiraju lešinari iz SDPea.

Onog časa, kad ljudi koji vole i žele Hrvatsku, shvate, da je HDZ protunacionalna stranka, stranka koja ne može smisliti da je nešto hrvatska, stranka koja želi zadnju kunu popaliti od svog naroda, stranka u kojoj su instalirani ljudi iz stranih centara moći koji grade svoje međunarodne karijere , dotle u Hrvatskoj neće biti bolje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:58   #44
Ja oko toga imam potpuno suprotno viđenje.
Ovo s požarima je dokaz da država ne funkcionira. Ako je sve prepušteno pojedincu onda kvragu sve. To bi trebala biti iznimka, a ne redovita pojava. Koliko se novaca daje državi i lokalnoj zajednici da sve na kraju ostane običnim ljudima da se izbore? I to ne svojom odlukom nego su doslovno ostali bez izbora. Požar im pred kućom. A onda dođu političari u crnim limuzinama i čudom se čude koji se kurac tu dogodio.

Evo ovaj čovjek je nekima heroj: https://www.youtube.com/watch?v=fTWJS8BjW20
Za mene je budala. U dobro organiziranom sustavu bi članovi DVDa obišli kuće pred požar i spasili ovakve ljude od samih sebe. Isto je moj susjed bio heroj kada je otčepio kanalizaciju sa sajlom koju je posudio od brata. Nešto što grad nije mogao mjesecima. I sad koga da zovemo kada opet bude problema? Na vodovod ne računam. Ali uplatnice redovno stižu.

Nitko nije stradao jer je vjetar posustao. Drugi puta možda neće.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:00   #45
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja oko toga imam potpuno suprotno viđenje.
Ovo s požarima je dokaz da država ne funkcionira. Ako je sve prepušteno pojedincu onda kvragu sve. To bi trebala biti iznimka, a ne redovita pojava. Koliko se novaca daje državi i lokalnoj zajednici da sve na kraju ostane običnim ljudima da se izbore? I to ne svojom odlukom nego su doslovno ostali bez izbora. Požar im pred kućom. A onda dođu političari u crnim limuzinama i čudom se čude koji se kurac tu dogodio.

Evo ovaj čovjek je nekima heroj: https://www.youtube.com/watch?v=fTWJS8BjW20
Za mene je budala. U dobro organiziranom sustavu bi članovi DVDa obišli kuće pred požar i spasili ovakve ljude od samih sebe. Isto je moj susjed bio heroj kada je otčepio kanalizaciju sa sajlom koju je posudio od brata. Nešto što grad nije mogao mjesecima. I sad koga da zovemo kada opet bude problema? Na vodovod ne računam. Ali uplatnice redovno stižu.

Nitko nije stradao jer je vjetar posustao. Drugi puta možda neće.
Čuj, činjenica ostaje, da imamo dvije solucije:

a) spašavati vlastitu guzicu

b) mijenjati društvo/državu/zajednicu


Napomenuo bi da i ako se odlučimo za a) opet ćemo biti dio nekog drugog sustava, možda boljeg, ali ćemo u tom sustavu biti stranci...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be

Zadnje uređivanje pukovnikz : 19.07.2017. at 22:12.
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:18   #46
iseljavanje nezaposlenih i onih koji rade za mizeriju ne da ne treba zaustavljati, nego ga treba još i dodatno olakšati i poticati, ako je uz besparicu uopće potreban dodatni poticaj. sve ostalo je jednostavno suludo u ovakvoj ekonomskoj situaciji. iako s vrha to možda nećemo čuti (bar ne tako izravno), činjenica je da Hrvatskoj jedan dio stanovništva jednostavno nije potreban i to se više ni ne pokušava sakriti, baš kao što ni taj isti dio stanovništva više ne krije da je u potpunosti odustao od ideje da bi ovo jednog dana mogla biti država u kojoj će raditi, odgajati svoju djecu i spavati bez bojazni od toga da će morati skupljati boce kao penzići.

ja na to gledam kao na loš brak u kojem su obje strane nezadovoljne i najpraktičnije je da svaka ode svojim putem, a ne da se i jednu i drugu uguši u nezadovoljstvu.

tih odlazaka sam se nagledao i naslušao, imam čak i dva slučaja unutar šire obitelji i mogu reći da se nakon kratkotrajne nostalgije kod takvih ubrzo pojavi i ono "koji mi je k...c bio svih tih godina?". dakle, svega par mjeseci Kanade i Irske je bilo dovoljno da mi se bratić i tetak zapitaju na kakve uvjete rada i kakvu plaću su potratili godine, kao da su otkrili El Dorado.

a neki bi ljudima željeli uskratiti taj osjećaj neshvatljivo.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:30   #47
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Napomenuo bi da i ako se odlučimo za a) opet ćemo biti dio nekog drugog sustava, možda boljeg, ali ćemo u tom sustavu biti stranci...
Mislim da smo u sadašnjem slučaju stranci, jer sustavom upravljaju stranci

Jedan od glavnih razloga su niske-mizerne plaće.

No Guverner Vujčić se hvali kako našim izvoznicima nije bila potrebna deprecijacija kune , jer je produktivnost porasla za 25 % a plače nisu pratile njezin rast i oni postali konkurentni.
To što se zbog takve monetarne politike (ne samo ona) iselilo preko 100 tisuća najškolovanijih građana ne spominje, očito ga tom nije briga, niti se time opterećuje.

Prenosim mišljenje sa jednog profila i sa svakom riječi se slažem

Jučer guverner Vujčić nije mogao od sreće, izvoznicima ne treba devalvacija da bi postali konkurentni, jer je tečaj kune sam od sebe devalvirao cijelih 25%. Desila se ta zgoda austerity politika, takozvana "interna devalvacija", odnosno reakcija na opću štednju po kojoj se od građana zahtjeva da uz manje plaće rade više, da uredno plaćaju poreze ili će biti izbačeni iz sustava (blokirani) i da po mogućnosti, kad zagusti, sami gase požare i sami pomažu jedni druge...
Produktivnost je dakle u Hrvata porasla cijelih 25%, a plaće su ostale iste ili su manje. To se dakako sviđa tkz. ulagačima pa je naša zemlja postala "konkurentna". No dobro, ima i dobra strana, po svakoj neoliberalnoj dogmi trebao bi se sada taj trud Hrvata isplatiti, rejting Hrvatske bi trebao postati investicijski, kamatne stope na dugove pasti i ostati više novca u proračunu, ali bonitetnim kućama (koje eto rade za banke) se ne žuri i drže naš kreditni rejting u smeću kao i za najgore recesije dok je proračunski deficit bio 6%...One se izvinjavaju da naša zemlja nije baš politički najstabilnija (kao da naše ekonomske prilike ovise o našim političarima) Vujčić se oko toga problema ne zamara, dok je zemlja i dalje nelikvidna, on kao hrčak i dalje posluje s bankama i gomila devizne pričuve koje društvu služe uglavnom baš ništa.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:44   #48
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Umjesto da izmišljamo toplu vodu jednostavno učimo na tuđim iskustvima na zemljama koji su imali isti problem i uspješno ga riješili

u članku je 5 jednostavnih savjeta koju prokušamo rade, zašto naša vlada to ne radi, zašto nema javnog pritiska da se to radi

http://www.liberal.hr/clanak.php?id=731
To pučanstvo treba reći na izborima.
A oni su na izborima rekli ovo: http://www.057info.hr/vijesti/2017-0...jmanje-glasova
Kandidati koji su poticali proizvodnju dobili najmanje glasova
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:28   #49
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Mislim da smo u sadašnjem slučaju stranci, jer sustavom upravljaju stranci

Jedan od glavnih razloga su niske-mizerne plaće.

No Guverner Vujčić se hvali kako našim izvoznicima nije bila potrebna deprecijacija kune , jer je produktivnost porasla za 25 % a plače nisu pratile njezin rast i oni postali konkurentni.
To što se zbog takve monetarne politike (ne samo ona) iselilo preko 100 tisuća najškolovanijih građana ne spominje, očito ga tom nije briga, niti se time opterećuje.

Prenosim mišljenje sa jednog profila i sa svakom riječi se slažem

Jučer guverner Vujčić nije mogao od sreće, izvoznicima ne treba devalvacija da bi postali konkurentni, jer je tečaj kune sam od sebe devalvirao cijelih 25%. Desila se ta zgoda austerity politika, takozvana "interna devalvacija", odnosno reakcija na opću štednju po kojoj se od građana zahtjeva da uz manje plaće rade više, da uredno plaćaju poreze ili će biti izbačeni iz sustava (blokirani) i da po mogućnosti, kad zagusti, sami gase požare i sami pomažu jedni druge...
Produktivnost je dakle u Hrvata porasla cijelih 25%, a plaće su ostale iste ili su manje. To se dakako sviđa tkz. ulagačima pa je naša zemlja postala "konkurentna". No dobro, ima i dobra strana, po svakoj neoliberalnoj dogmi trebao bi se sada taj trud Hrvata isplatiti, rejting Hrvatske bi trebao postati investicijski, kamatne stope na dugove pasti i ostati više novca u proračunu, ali bonitetnim kućama (koje eto rade za banke) se ne žuri i drže naš kreditni rejting u smeću kao i za najgore recesije dok je proračunski deficit bio 6%...One se izvinjavaju da naša zemlja nije baš politički najstabilnija (kao da naše ekonomske prilike ovise o našim političarima) Vujčić se oko toga problema ne zamara, dok je zemlja i dalje nelikvidna, on kao hrčak i dalje posluje s bankama i gomila devizne pričuve koje društvu služe uglavnom baš ništa.
Nažalost, jesmo, HDZ nas čini strancima u RH, možda će nas i više učiniti strancima ako penzići i dalje budu svršavali na lik i dijelo briseloida.

Nažalost došli smo pred zid i to:

1. Neki bježe iz RH - naravno da imaju pravo ići tamo di im je bolje

2. Ali i ma nas i u Hrvatskoj, pa valjda i mi imamo tražiti pravo da im ne plaćamo obrazovanje, ako smo do toga došli

Po meni ljudi imaju pravo tražiti zaštitu svojih interesa.

U samu tečajnu listu se ne bih dirao, nemam toliko znanja, tu treba puno više znanja, nego ga ja imam, ali ono što ja mislim da je najveći problem je "slobodno tržište", elita je znala, da Hrvatska nije konkurentna, ali sve jedno nas je bacila u ring sa puno jačim igračima, i to nakon što smo prodali sve što je profitabilno, tako da ti u RH ne možeš nešto proizvesti, kad je tržište već zapišano, a ako i imaš neku privatnu inicijativu, onda moraš trpiti balkanske kamate i europsku konkurenciju njihovog jeftinog smeća.


Da se još vratim na ovo islejavanje, nije da ne želim nekom da ide tamo di mu je bolje, već mi je žao, da se taj ljudski potencijal prepušta drugima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:30   #50
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
iseljavanje nezaposlenih i onih koji rade za mizeriju ne da ne treba zaustavljati, nego ga treba još i dodatno olakšati i poticati, ako je uz besparicu uopće potreban dodatni poticaj. sve ostalo je jednostavno suludo u ovakvoj ekonomskoj situaciji. iako s vrha to možda nećemo čuti (bar ne tako izravno), činjenica je da Hrvatskoj jedan dio stanovništva jednostavno nije potreban i to se više ni ne pokušava sakriti, baš kao što ni taj isti dio stanovništva više ne krije da je u potpunosti odustao od ideje da bi ovo jednog dana mogla biti država u kojoj će raditi, odgajati svoju djecu i spavati bez bojazni od toga da će morati skupljati boce kao penzići.

ja na to gledam kao na loš brak u kojem su obje strane nezadovoljne i najpraktičnije je da svaka ode svojim putem, a ne da se i jednu i drugu uguši u nezadovoljstvu.

tih odlazaka sam se nagledao i naslušao, imam čak i dva slučaja unutar šire obitelji i mogu reći da se nakon kratkotrajne nostalgije kod takvih ubrzo pojavi i ono "koji mi je k...c bio svih tih godina?". dakle, svega par mjeseci Kanade i Irske je bilo dovoljno da mi se bratić i tetak zapitaju na kakve uvjete rada i kakvu plaću su potratili godine, kao da su otkrili El Dorado.

a neki bi ljudima željeli uskratiti taj osjećaj neshvatljivo.
Ja bi se potpuno složio tvojim upisom kad bi HDZ priznao svojim biračima da rade za interese stranaca i da zapravo potiču iseljavanje, a oni drže, pogotovo penziće u neznanju, da je upravo krenulo na bolje, evo samo što nije krenulo, kažu meni penzići ljuti i bijesni jer pljujem po ovoj vladi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 03:08   #51
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čuj, činjenica ostaje, da imamo dvije solucije:

a) spašavati vlastitu guzicu

b) mijenjati društvo/državu/zajednicu


Napomenuo bi da i ako se odlučimo za a) opet ćemo biti dio nekog drugog sustava, možda boljeg, ali ćemo u tom sustavu biti stranci...
Ja bi riskirao malo biti stranac puno prije nego racunao da ce se ovo drustvo naglo okrenuti na bolje. Pogotovo jer se u krugovima u kojima se krecem nisam osjecao kao stranac ni u jednoj drzavi.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U samu tečajnu listu se ne bih dirao, nemam toliko znanja, tu treba puno više znanja, nego ga ja imam, ali ono što ja mislim da je najveći problem je "slobodno tržište", elita je znala, da Hrvatska nije konkurentna, ali sve jedno nas je bacila u ring sa puno jačim igračima, i to nakon što smo prodali sve što je profitabilno, tako da ti u RH ne možeš nešto proizvesti, kad je tržište već zapišano, a ako i imaš neku privatnu inicijativu, onda moraš trpiti balkanske kamate i europsku konkurenciju njihovog jeftinog smeća.
Ceska je mogla, Poljska je mogla... svi su nasi susjedi nekako rasli, samo nama je nemoguce biti konkurentan... Sad je pitanje je li problem u cijelom svijetu ili ipak u nama...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 04:25   #52
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja bi riskirao malo biti stranac puno prije nego racunao da ce se ovo drustvo naglo okrenuti na bolje. Pogotovo jer se u krugovima u kojima se krecem nisam osjecao kao stranac ni u jednoj drzavi.



Ceska je mogla, Poljska je mogla... svi su nasi susjedi nekako rasli, samo nama je nemoguce biti konkurentan... Sad je pitanje je li problem u cijelom svijetu ili ipak u nama...
Jedno je ako se nekom otvori neki dobro plaćeni posao, a drugo je kada su zbog gole egzistencije, naši mladi prisiljeni, rekao bi protjerani trbuhom za kruhom i mnogi ne nalaze dobro plaćene poslove već neke koje tamošnje stanovništvo ne bi radilo i stanuju njih 5-6 u istom stanu, meni to nije život.

Ja znam, da ovaj narod možda i nije zaslužio bolje, jer pognute glave gleda kako političari demoliraju RH, ali opet, volim Hrvatsku i volio bi da jednog dana dobijemo političare koji neće ovako mrziti Hrvatsku!


Za Češku i Poljsku, pa polako, najprije demolirati one lakše države, bivše socijalističke države nisu ušle u kapitalizam da bi bile suverene, one će biti kolonije, nešto modernije nego afričke ili Indija
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 04:57   #53
Srecom vidimo kako cvjetaju ruze u socijalistickim drzavama izoliranog trzista...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:53   #54
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
iseljavanje nezaposlenih i onih koji rade za mizeriju ne da ne treba zaustavljati, nego ga treba još i dodatno olakšati i poticati, ako je uz besparicu uopće potreban dodatni poticaj. sve ostalo je jednostavno suludo u ovakvoj ekonomskoj situaciji. iako s vrha to možda nećemo čuti (bar ne tako izravno), činjenica je da Hrvatskoj jedan dio stanovništva jednostavno nije potreban i to se više ni ne pokušava sakriti, baš kao što ni taj isti dio stanovništva više ne krije da je u potpunosti odustao od ideje da bi ovo jednog dana mogla biti država u kojoj će raditi, odgajati svoju djecu i spavati bez bojazni od toga da će morati skupljati boce kao penzići.

ja na to gledam kao na loš brak u kojem su obje strane nezadovoljne i najpraktičnije je da svaka ode svojim putem, a ne da se i jednu i drugu uguši u nezadovoljstvu.

tih odlazaka sam se nagledao i naslušao, imam čak i dva slučaja unutar šire obitelji i mogu reći da se nakon kratkotrajne nostalgije kod takvih ubrzo pojavi i ono "koji mi je k...c bio svih tih godina?". dakle, svega par mjeseci Kanade i Irske je bilo dovoljno da mi se bratić i tetak zapitaju na kakve uvjete rada i kakvu plaću su potratili godine, kao da su otkrili El Dorado.

a neki bi ljudima željeli uskratiti taj osjećaj neshvatljivo.
upis nekog tko hoda po zemlji...
potpisujem...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:13   #55
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Jedno je ako se nekom otvori neki dobro plaćeni posao, a drugo je kada su zbog gole egzistencije, naši mladi prisiljeni, rekao bi protjerani trbuhom za kruhom i mnogi ne nalaze dobro plaćene poslove već neke koje tamošnje stanovništvo ne bi radilo i stanuju njih 5-6 u istom stanu, meni to nije život.

Ja znam, da ovaj narod možda i nije zaslužio bolje, jer pognute glave gleda kako političari demoliraju RH, ali opet, volim Hrvatsku i volio bi da jednog dana dobijemo političare koji neće ovako mrziti Hrvatsku!


Za Češku i Poljsku, pa polako, najprije demolirati one lakše države, bivše socijalističke države nisu ušle u kapitalizam da bi bile suverene, one će biti kolonije, nešto modernije nego afričke ili Indija

kako god okrenete,ljudi rade i zaradjuju za dostojan zivot...
doma su riskirali ovrhu ...
biti u kuci sa 5 ljudi i nije tako lose...
biti bez kuce je lose...
imati placu od samo tisucu eura i nije tako lose...
biti bez place je lose...
imati osjecaj da imate sansu je fantastican...
nakon samo 3 mjeseca ameri meni i sinu nude ugovor da radimo direktno za njih i sve sto uz to ide...
nakon 20 godina nitko se doma nije sjetio da postojim...
kapital ne poznaje suverenost...
mi toliko dugujemo da ce to biti veliki problem bilo koje buduce vlasti...
jednog dana ce nam ovrsiti drzavu...
zajedno sa svim onim sta je nasa drzava ovrsila od nas...
pregovaram o poslu u vijetnamu...u etiopiji...mijamaru...
mi smo se izgubili u 41.
zao mi je...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:31   #56
A da za promjenu napokon odjebemo etatizam
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:10   #57
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
A da za promjenu napokon odjebemo etatizam
tesko da bi oni koji glasuju razumjeli o cemu govorite...
jaja bi otegli za 0,3% glasova...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:46   #58
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
...
kapital ne poznaje suverenost...
...
Mislim da je to velika pogreška, itekako kapital traži suverenitet, najbogatije države su one koje imaju svoje kolonije, a tu se zna tko je gazda, a tko mora biti pognute glave.

Sve što je u Hrvatskoj profitabilno je u stranim rukama, upravo zato što ne brinemo o suverenitetu.

HDZeovci ne mogu smisliti hrvatsko vlasništvo, oni plaše ljude, da ako ne prodamo, da ćemo ponovno u socijalizam i tako od RH stvara koloniju.

Koja je kolonija bogata?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:53   #59
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
...
mi toliko dugujemo da ce to biti veliki problem bilo koje buduce vlasti...
jednog dana ce nam ovrsiti drzavu...
...
Dug je isto trik država gospodarica prema svojim kolonijama.

Financijska internacionala upravo kamatama i tečajem, neke države porobljava.

HDZ je dozvolio da nam brisel ubija dijecu, ne oružjem, nego na način da nam potomci nemaju nikakve šanse, tako da se Hrvatu ne isplati rađati.

Što jednog briselskog birokrata briga, što mi fizički nestajemo, a HDZ mu svesrdno pomaže u uništenju vlastite nacije kroz "dužničko" i ino ropstvo.

Kažem, Hrvatska gori, neki bježe, neki bi mogli i gasiti taj požar.

Međutim, kako ovi penzići hvale Pelnkija i Kolindu, mladima će se biti teško izboriti za nekakvo gašenje požara, ostaju im dvije solucije:
1. bijeg
2. ne rađati se
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:10   #60
Pukovniče dug nije nikakav rezultat prisile od masona i ljudi gustera već rezultat ogromnog i skupog državnog aparata. Pojednostavljeno, trosimo debelo više nego zarađujemo. I umjesto da smanjimo rashode mi smatramo da je rezultat još veći rashodi. Koji jasno za sobom povlače još veće poreze i još vise birokracije koji ubijaju svaku poduzetničku inicijativu i onda preostaje samo se još više zadužiti. Začarani krug.

Problem je što Hrvati ne žele reforme, žele status Quo.
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.