Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 21:13   #241
Quote:
SUNČAN DAN kaže: Pogledaj post
Kako se rođendan približavao tako su djeca odustajala (tak mi je kćer rekla).
Dakle, ipak nije bilo da su u petak svi rekli da će doći, a onda se u subotu nitko nije pojavio?

Jebale vas više pozivnice, razgovaraju li ta vaša djeca ili komuniciraju samo pismima? Nazovu si najbolju prijateljicu nekad? Spomenu taj rođendan?

I šta se postiže zabranom da dijete ide na tuđe roditelje? Njena mater si obrani čast, a malu tko jebe?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:48   #242
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
naravno, ne mislim ni ja da to umjesto desetogodisnjaka trebaju obavljati roditelji.
fala bogu drkaju po mobitelima jos dok su u pelenama pa im s toliko godina brzinska poruka u nekakvoj grupi ne bi trebala predstavljati problem.
samo primjecujem da djeca itekako slijede obrasce ponasanja svojih roditelja pa buduci da smo mi okruzeni takvim "ignorantima" od najranije vrticke dobi, zaista se necu ni malo cuditi, a jos manje cu kriviti djecu, ako se netko od "najboljih prijatelja" jednostavno ne pojavi na proslavi desetog rodjendana mog djeteta bez mu ni be.
Pa često su baš djeca kriva. Ja sam u torbi svog djeteta našla pozivnicu za rođendan jako dobre prijateljice - nakon što je rođendan već prošao. Jednostavno je zaboravio. Njegova najbolja prijateljica je zaboravila mami prijaviti njegov rođendan. Inače su non stop zajedno, možda bi nadošli na tu temu, ali ja sam za svaki slučaj javila direkt njenoj mami. Desetogodišnjaci (a i sad kad su stariji) imaju propuh u glavi i to takav da bih nekad čupala kosu od muke, a nekad samo slegnem ramenima i nastojim spriječiti eventualnu štetu.

Quote:
SUNČAN DAN kaže: Pogledaj post
Slažem se. Nisu djeca kriva, krivi su roditelji. I ja sam svojoj kćeri rekla da sad ni ona njima neće ići kad je zovu. Posebno me povrijedilo to što joj je jedna curica 10-tak dana nakon proslave donjela poklon. Kao da je poklon bitan, a ne njezino prisutstvo.
Mislim da ipak malo previše važeš. I to mi se desilo - jedna mama je pomiješala termine, djeca nisu došla na rođendan na vrijeme, ali su poklon sutradan donijela u školu.

Ne znam, ne živciram se oko takvih gluposti. Ne miješam se u dječja posla, ne računam tko je kome bio na rođendanu ni tko nije. OK, malo ipak računam, kad klinjo ima rođendan, dodam na popis djecu koja su klinju pozvala na rođendan ako ih on zaboravi.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dakle, ipak nije bilo da su u petak svi rekli da će doći, a onda se u subotu nitko nije pojavio?

Jebale vas više pozivnice, razgovaraju li ta vaša djeca ili komuniciraju samo pismima? Nazovu si najbolju prijateljicu nekad? Spomenu taj rođendan?

I šta se postiže zabranom da dijete ide na tuđe roditelje? Njena mater si obrani čast, a malu tko jebe?
Komunikacija je relikt iz nekog drugog doba, bar onakva kakvu mi dinosauri očekujemo .
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:56   #243
Čitam i ne vjerujem.

Moja djeca su se jako veselila pozivnicama, pogotovo mcdonalds i igraonice, no ipak nisu išla na sve.
Još dok je samo sin išao, u vrtiću, nekako, no kada je krenuo u školu i treninge taj broj djece se toliko povećao da nije bilo izvedivo ići na sve. Pogotovo u rujnu i lipnju kada je najviše djece slavilo, i oni kojima je bio rođendan i oni kojima je rođendan za vrijeme ljeta ali su to odrađivali dok je škola. Neki roditelji su se unaprijed dogovarali da se ne preklapaju termini i rođendani su se redali petak, subota, nedjelja, ili čak i po dva rođendana u jednom danu, jedan ujutro, drugi popodne. Tu su još i naši obiteljski rođendani, svadbe, priredbe, sportska natjecanja, izleti.
A financijski i vremenski se ne može na sve. Iako su djeca jako željela ići i sa svima se dobro slagala, automatizmom su znali obećali da će doći.

Ne znam kako se vi organizirate s dvoje djece, nama je bilo jako teško uskladit obaveze. Pogotovo kada imaš doma malu bebu. Ali i kasnije, kada dvoje djece treba na dva rođendana stići. Došli smo i u krivi dan, i u krivi sat, i u krivi mcdonalds itd.
I događalo se da je sin obećao slavljeniku da će doći, kupio poklon, a kako se rođendan približavao tako su se događale razne situacije radi kojih sam ja morala otkazati. Jednom i na dan rođendana. I suza i ljutnje je bilo.
Znalo mi je biti i krivo što uopće javljam da neće doći jer nisam naišla na razumjevanje, već na osudu da ne razumijem slavljenikove osjećaje jer je rođendan jedan u godini, a dobili smo pozivnicu dovoljno rano i sl.
Ne znam. Sve skupa previše stresa za površna prijateljstva.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 12:33   #244
ja sam već sad počela filtrirati kome će ići jer mi se jednostavno ni ne da, niti želim niti mogu toliko djecu onda pozvati na njegov rođendan
ionako je imao 28 pozvanih i 6 iz samo nije došlo, to je po meni puno opet ali ajd
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 12:44   #245
Puna mi je kapa i ove teme i pretjerivanja.

Najbolje da počnemo cirkuse izvoditi djeci za rođendane umjesto da ih učimo kako nije realno da se na rođendane troši toliki novac i da je dovoljno pozvati nekoliko najdražih frendova s kojima se stalno druži.

Strašne su mi već te pozivnice, a bogme i njemu, na posljednjih 10 nije išao jer kaže da ga zovu bezveze, jer je dio razreda, a ne zato što im je stalo da dođe. Da ne govorim o tome kako sam čula djecu koja između sebe računaju koliko će poklona samo dobiti ako pozovu cijeli razred. Bljak bljakova.

30 ljudi, puta minimalno 50 kn, a nerijetko se penje iznad 100, ukupna vrijednost poklona od koje neki ljudi jedu cijeli mjesec, odvratno mi je to. I odvratni su mi ti derneci po igraonicama i djeca koja se besmisleno tamo zabijaju jedna u drugu dok starci sjede po šopingcentrima.

Mislim, trošite, slobodno, vaš novac, nevjerojatno mi je da u zemlji u kojoj ljudi jedva preživljavaju držimo do takvih sranja i zvanja 365 ljudi, održavanja takvih lažnih odnosa, čast iznimkama.

Odvratna konzumeristička lažna kultura, kaljuža lažnih odnosa i lažnih smiješaka roditelja koji jedni druge ogovaraju ko stare babuskare nakon roditeljskog, lažna prijateljstva, lažno prikazivanje "imamo mi, alalit ćemo", a onda se računa hoće li se imati za jelo do kraja mjeseca.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 12:53   #246
a meni se povraca od cinjenice da svi gledaju djecje rodjendane kao na trosenje novca i vremena, kao i cinjenicu da "ustede" ne odlazeci na njih.

konkretno, mom djetetu apsolutno nisu bitni pokloni. ali uopce. da se netko pojavi bez poklona, on to uopce ne bi skuzio.
on slavi rodjendane zbog druzenja. zove one s kojima se zeli druziti. ne zove cijelu grupu i sve susjede.
igraonicu bira(mo) po onome sto nudi, gdje je djeci najzabavnije, a ne koliko kosta jebeni paket. nekad je jeftinije, nekad skuplje, ali to nam definitivno nije jedini kriterij.

i odvratno je koliko su ljudi u stanju srati kako nemaju sto za jesti, a kafici i soping centri prepuni, kolica krcata, skupi gadgeti sljaste na sve strane.

da, sve je danas fejk.
steta sto se prelama na djecjim rodjendanima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:17   #247
ja evo ne gledam na to kao na trošenje vremena i novaca ali ako mog malog pozove npr Franka na ročkas i ja ga pitam jel se igra s tom Frankom a on kaže ne, onda ni ne ide na taj rođendan jer je očito i pozvan samo reda radi ili zato kaj se zove cijela grupa
Onda neće ni on Franku zvati na svoj ročkas jelte

Kupujem baš uvijek lijepe i po vrtićkim kriterijima skuplje poklone jer se uvijek interesiram šta djete voli
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:22   #248
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dakle, ipak nije bilo da su u petak svi rekli da će doći, a onda se u subotu nitko nije pojavio?

Jebale vas više pozivnice, razgovaraju li ta vaša djeca ili komuniciraju samo pismima? Nazovu si najbolju prijateljicu nekad? Spomenu taj rođendan?

I šta se postiže zabranom da dijete ide na tuđe roditelje? Njena mater si obrani čast, a malu tko jebe?
A jesi ga bubnula i ostala živa. Baš si branim čast na taj način...svašta. Dogovorila sam se s kćeri tako. Nisam lupila šakom po stolu i rekla: nejdeš nikad više i točka, nek smo se tako dogovorile. Pa i njoj je glupo ići svakome, a njoj ne dođe nitko.
Da, razgovaraju djeca, ali mame ipak imaju (kod nekih) zadnju riječ, jer neke mame misle da imaju još djecu u vrtiću, a ne 10 godišnjake. Ove godine su mame dogovarale tko će biti s kim u sobi kad su išli u školu u prirodi, onda znaš da nisu baš normalne.
SUNČAN DAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:41   #249
Mog malog cesto zovu na rodjendane iide samo na one s kim se druzi...ko g zovne neko skim se uopce ne druzi on ne ide...isao bi on al ja nedam....glupo mi je....ali to je jedanil dva rockasa koja su tako cudna....on jako voli rođkase...
Osobito mrzim rođkase od curica s kojima nije bas dobar nit se druzi al ga zovu jer im se svidja potajno pa ga onda maltretiraju jadnog i razvlace...rekla sam nes vise kod curica na rođus...ubise ga covjece...sve cure samo njih troje muskih...
Ruzno je kad ocekujes djecu a niko ne dodje
Ja bi ju pustila na neke ,alne bi joj zabranila sve...nek ide na neke sa kojima je bolja...jebes ga sad ak oni njoj nisu dosli...ne moras ti bit ko ze ludace...na neke pusti na neke nemoj...
Moja mala slavi rođus krajem 12 . mjeseca i mi obavezno slavimo par mj poslje rodjendan
Sta daradim kad na badnjak nikog nema zivog i narednih pol mjeseca....onda ledeno bude pa cekamo ljepo vrijeme i napravimo to vani....i tako svaki rođus...ko da je bitno,bitno je da se slavi i djeca se zabavljaju
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:25   #250
Po sastavu stanovnistva I kolicini sirotinje valjda je jasno da 4 rođendana mjesecno udara na budzet. Ne znam kako to nekomu moze biti nejasno I odvratno do povracanja.

Onda imamo folklor skupljanja za poklone tetama, uciteljicama, svake godine I svaki put ciframa da ti pamet stane.

Da, radije uzmem tih 100-150 kn I odem s djecom na izlet, ne jebem zivu silu, vaznija mi je moja obitelj nego tuđa etiketa.

Uopce me nije briga za druge koji hodocaste po centrima, sto imaju I kako imaju, njihov problem, ali djecu necu uciti takvim glupostima. Pogotovo ne da je u redu sramiti se sto stedis na nebitnim rođendanima nebitnih ti ljudi, tako bar onima koji nas zaista zele imamo priliku donijeti lijep poklon I ne misliti hoce li me 4 rođendana ovaj mjesec stajati nekog izleta ili tenisica.

Mi imamo fina primanja pa svejedno ne mislim da trebam rasipati novac na etiketirane dernjake koji s prijateljstvom nemaju veze. Prijatelje svoje djece primam redovito u svoju kucu, na spavanja, vodim okolo, znam tko su I sto vole, I ta djeca u mojoj kuci imaju svoje mjesto, odabire ih moje dijete I zove na svoje proslave, s roditeljima sam u bliskim ili kolegijalnim odnosima, s nekima u kumstvu.

I jos da se maltretiram ciframa koje cu bezveze platiti jer mi ljudi nece doci, nisu javili, ljudi koji su mi zapravo nebitni, ne bih, hvala.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:44   #251
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Po sastavu stanovnistva I kolicini sirotinje valjda je jasno da 4 rođendana mjesecno udara na budzet. Ne znam kako to nekomu moze biti nejasno I odvratno do povracanja.
Udara, i onima dubljeg dzepa.
Prijateljica, koja je udata u dobrostojecu obitelj a i sama ima fina primanja, zna se pozalit koliko joj ode na djecje poklone. S tim da znam da ne kupuje 50-100 kn, nego vise, al opet, dodje to.

Moja je jos mala pa ne hodocastimo na vrticke rodjendane, ali kad smo pozvani, to ne bude ispod 150-200 kn, jer se radi o blizim osobama
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:02   #252
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a meni se povraca od cinjenice da svi gledaju djecje rodjendane kao na trosenje novca i vremena, kao i cinjenicu da "ustede" ne odlazeci na njih.

konkretno, mom djetetu apsolutno nisu bitni pokloni. ali uopce. da se netko pojavi bez poklona, on to uopce ne bi skuzio.
on slavi rodjendane zbog druzenja. zove one s kojima se zeli druziti. ne zove cijelu grupu i sve susjede.
igraonicu bira(mo) po onome sto nudi, gdje je djeci najzabavnije, a ne koliko kosta jebeni paket. nekad je jeftinije, nekad skuplje, ali to nam definitivno nije jedini kriterij.

i odvratno je koliko su ljudi u stanju srati kako nemaju sto za jesti, a kafici i soping centri prepuni, kolica krcata, skupi gadgeti sljaste na sve strane.

da, sve je danas fejk.
steta sto se prelama na djecjim rodjendanima.
pa bome, meni su dječji rođendani užasno skupa stavka. znaju se zaredati i po 5-6 u jednom mjesecu, što mi je financijski neizvedivo. za rođendane za koje znam da nam stižu (od bliskih ljudi)kupujem (ili štedim) ranije, a na neke neću ići. Prvenstveno ako je to netko tko ju je pozvao reda radi.. neki dan ju je pozvala jedna mala s treninga koju sam ja prvi put u životu vidjela, nikad ju moja spomenula nije, znači, očito si nisu toliko bitne. Pošto znam da tu malu neću zvati k sebi, nisam ni svoju odvela na njen rođendan.
ove godine će mala prvi put dobiti igraonicu. do sad smo uvijek slavili doma, al ove godine ne mogu. za igraonicu sam već počela štediti i da, bit će ona koja mi je prihvatljivija cijenom (i paketom ili kako to već ide). i bit će donekle limitiran broj djece, dakle, sigurno se neće zvati pola razreda, nego ovih 10-15 za koje baš znam da se druže i da su si dobri i na čije smo rođendane i mi išli.
stvarno ne znam što je toliko čudno da je nekima to velik trošak..
ja ne sjedim po kavama nit lunjam po šoping centrima, jesam li ja onda ok? smijem postaviti limit?
svatko u granicama svojih mogućnosti. i tako učiti dijete od početka
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 20:05   #253
ne znam je li ovdje itko ikad napisao da treba ici na svaki rodjendan na koji si pozvan, tako da ne karikirajte do apsurda.

samo kulturno javi da neces doci i zbogom.

jedino moram priznati da mi jedna stvar onda definitivno nije i nikad nece biti jasna.
u nasem slucaju (da sad ne graknu svi ovdje po spisku) ti isti kojima je neki rodjendan gubljenje vremena jer je slavljenik "polupoznat" i "nebitan", tog istog slavljenika zovu na svoj rodjendan (u nasem slucaju samo 3 tjedna kasnije) jer onda valjda u roku ta tri tjedna najednom postane "poznat" i "bitan".
ali nevermind, ni najmanje se vise ne zamaram pokusajima da shvatim danasnje roditelje.
ima svega, navikla sam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:46   #254
bome, ja ne zovem. s kim ne želim imati takav odnos (bilo da se radi o mom društvu, bilo o dječjem)- ne ulazim u takav odnos. ni s jedne strane. ak ne idem ja njima, ne zovem ih kod sebe.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:54   #255
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
bome, ja ne zovem. s kim ne želim imati takav odnos (bilo da se radi o mom društvu, bilo o dječjem)- ne ulazim u takav odnos. ni s jedne strane. ak ne idem ja njima, ne zovem ih kod sebe.
pa to bi trebalo biti logicno.
nazalost, kod mnogih logike nema.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 01:25   #256
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

jedino moram priznati da mi jedna stvar onda definitivno nije i nikad nece biti jasna.
u nasem slucaju (da sad ne graknu svi ovdje po spisku: rolleyes ti isti kojima je neki rodjendan gubljenje vremena jer je slavljenik "polupoznat" i "nebitan", tog istog slavljenika zovu na svoj rodjendan (u nasem slucaju samo 3 tjedna kasnije) jer onda valjda u roku ta tri tjedna najednom postane "poznat" i "bitan".
to je ovaj mali
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a najteze od svega mi je bilo pustiti ga na rodjendan jednog klinca koji je tako lijepo izignorirao rodjendan mog malog da je to bila milina (tu mamu sam kasnije direktno pitala zasto bar nije javila da nece doci pa mi je samo bahato rekla da im "nije odgovarao termin").
da stvar bude bolja, doticni mali je slavio rodjendan 3 tjedna nakon mojeg, u utorak, od 8 do pol 10 navecer u mcdonaldsu
em sto mi zaista "nije pasao termin", em sto ne podnosim rodjendane u mcdonaldsu. ali uredno sam ga odvela.
iz tvog upisa nisam shvatila da je to njima gubljenje vremena, iil da im je tvoj mali polubitan, nego da im nije pasao termin vaseg slavlja
a imaju valjda pravo pozvati vase dijete na svoj rodjendan
a mozda su se i nadali da necete doci
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 02:00   #257
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
to je ovaj mali


iz tvog upisa nisam shvatila da je to njima gubljenje vremena, iil da im je tvoj mali polubitan, nego da im nije pasao termin vaseg slavlja
a imaju valjda pravo pozvati vase dijete na svoj rodjendan
a mozda su se i nadali da necete doci
da, taj mali.

pa ja iz njihovog ponasanja zakljucujem da im je on potpuno nebitan jer bi valjda inace javili da nece doci jer im "termin ne odgovara". (inace, nama i mnogim drugima je njihov termin usred tjedna od 8 do pol 10 izvrsno odgovarao)
buduci da nisu nista javili nego je stara jos bila i bahato uvrijedjena sto ju se usudjujem pitati zasto nisu javili da nece doci, meni je to definitivan dokaz nebitnosti u necijim ocima.
uz to, ta mama je jedna od onih koje sam spominjala da skoro nikad nikome ne vodi dijete na rodjendan, a nikad se nikome ni ne javi.
ma opcenito, mama je grozna prema svom malom na puno nacina, ali to ovdje nije tema.


a pozivanje na rodjendan nekog za kog se nadas da nece doci je toliko glupo da nije vrijedno komentara. pogotovo u ovom kontekstu love i navodne neimastine o kojoj se ovdje govori.
kaj, s jedne strane se nema za poklon nekom drugom, a s druge strane slavis rodjendan u igraonici za svu djecu iz grupe nadajuci se da ih sto vise nece doci?
jebo me pas ako kuzim logiku.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:40   #258
Kolika filozofija oko nečeg tako banalnog!

Mi na roćkase zovemo - prijatelje. Ne kolege iz vrtića, poznanike, susjede po defoltu. Ne. Na rođendan se zovu (po mojoj logici) prijatelji. Oni s kojima se aktivno igraš često i sa kojima ti dijete provodi najviše vremena. Mislim da ni jedno dijete u vrtiću/razredu nije prijatelj sa svom ostalom djecom. Niti sa veliko većinom njih. Stoga grupne pozive na roćkas (one po defoltu i logici kud svi turci...) smatram besmislenim.

Ja sam svoje dijete pitala koga želi na svom rođendanu. Kao i koga ne želi na njemu. Pozvali smo klince koje je nabrojao i upravo su to bili klinci sa kojima se doista svakodnevno družio.
Što se tiče uzvraćanja poziva...Djeci koju je on zvao na rođendan idemo svakako. Ako ne uspijemo otići taj dan, onda mu moje dijete odnese već poklon neki drugi dan. Ali kada ga pozove dijete sa kojim se inače ne druži i koje mi nikad nije spomenuo, ne idemo. Pošaljemo poruku da smo spriječeni i to je to.

Čemu natezanja oko toga? Bitno je da su djeca zadovoljna. A bit će ziher ukoliko na svom roćkasu bude okruženo pravim kompićima(pa bilo ih i samo 2-3...) i bude li odlazio takvima u goste na njihove roćkase...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:35   #259
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Kolika filozofija oko nečeg tako banalnog!

Mi na roćkase zovemo - prijatelje. Ne kolege iz vrtića, poznanike, susjede po defoltu. Ne. Na rođendan se zovu (po mojoj logici) prijatelji. Oni s kojima se aktivno igraš često i sa kojima ti dijete provodi najviše vremena. Mislim da ni jedno dijete u vrtiću/razredu nije prijatelj sa svom ostalom djecom. Niti sa veliko većinom njih. Stoga grupne pozive na roćkas (one po defoltu i logici kud svi turci...) smatram besmislenim.

Ja sam svoje dijete pitala koga želi na svom rođendanu. Kao i koga ne želi na njemu. Pozvali smo klince koje je nabrojao i upravo su to bili klinci sa kojima se doista svakodnevno družio.
Što se tiče uzvraćanja poziva...Djeci koju je on zvao na rođendan idemo svakako. Ako ne uspijemo otići taj dan, onda mu moje dijete odnese već poklon neki drugi dan. Ali kada ga pozove dijete sa kojim se inače ne druži i koje mi nikad nije spomenuo, ne idemo. Pošaljemo poruku da smo spriječeni i to je to.

Čemu natezanja oko toga? Bitno je da su djeca zadovoljna. A bit će ziher ukoliko na svom roćkasu bude okruženo pravim kompićima(pa bilo ih i samo 2-3...) i bude li odlazio takvima u goste na njihove roćkase...
Slažem se. Bila sam na jednom rođendanu gdje sam doživjela šok jer sam mislila da sam fulala datum i došla na krstitke ili tako nešto: skoro 50tero ljudi, što odraslih, što djece, pozvani svi klinci iz vrtića i slobodnih aktivnosti i svi kumovi i prijatelji čija se djeca ni ne druže s malom koja je slavila rođendan jer nisu po godištu bliski. Izgubila sam se ja, izgubilo se moje dijete, a mala od tog rođendana nije doživjela ništa, divljala je u vrtu i doslovno su je morali dovlačiti da puše svijećice i radi što je sve bilo u planu.

Kod nas su rođendani uglavnom djeca bez roditelja i to djeca koja se i inače druže s našom djecom. To je maksimalno 10tero djece. Ne zovemo ni rodbinu ni prijatelje, samo kumove.

A za ona trostruka slavlja tipa vrtić, pa doma, pa u igraonici nemam komentara. Ok mi je počastiti ekipu u vrtiću. Ali onda opet tu cijelu ekipu zvati doma, nema smisla. Naše dijete ima dva frenda u vrtiću koja stalno spominje i to dvoje se zove doma.

No, sto ljudi, sto ćudi.
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:05   #260
tema o poklonima za rođendan.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.