Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 23:18   #21
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post

3. Postoje još i mlađi brat i sestra koji su sad u vrtiću, a planiraju isto kad krenu u školu visit kod njih doma....
ovo mi je hit
ko to planira? majka i otac te djece ili sama ta djeca
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 04:13   #22
ovo mi je bolja tema od onog gladnog tetka
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 05:31   #23
Ovo je predobro.

Pa kad nitko u toj obitelji očigledno nema kičme, drugo nisu ni zaslužili. Ali ova situacija sa malim je zapravo poprilično sjebana. Da ima nekog vršnjaka u toj obitelji još bi i razumio, no ovo nije normalno. Nešto ne miriši baš u njegovoj obitelji, sve mi se čini da mali s nekim dobrim razlogom ne želi biti doma.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:13   #24
Ne želim više da mi priča jer poludim na njihovu pasivnost...

Scena 1: vraćaju se sa pazara (tržnice)...mali čeka na skalama i izdeke se na nju i babu: A di ste više!!!?? čekam vas ja bar 20 minuta...oni šute..mali ulazi s njima u stan....

Scena 2: Baba se vraća iz trgovine, a moja prija ide vanka, sreću se u liftu i moja prija govori babi *Čeka te on ispred vrata nekako se sakrij da nam ne uleti u stan ... Baba izađe iz lifta i potiho ide skalama, otključaje vrata mali izlazi iz svog stana "Čuo sam vas da ulazite......" Baba "Znaš šta ja sam ti danas jako umorna, puno sam ti umorna, moram malo stat..." Mali -"Ma ok malo se vi odmorite pa mi možete onda polako pripremit sendvič, nemojte vi žurit..
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:38   #25
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ovo mi je bolja tema od onog gladnog tetka
Daj link
Ja ne mogu da verujem da postoje odrasli ljudi kojima je misljenje komsija bitnije od mira i slobode u svom stanu

Ja ne podnosim takve ljude, koji dozvoljavaju da ih uzurpira jedno dete i jedna bezobrazna porodica, koji ne znaju da kazu odlucno Ne!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:48   #26
@Preveza, evo linka
https://www.forum.hr/showthread.php?t=540400
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:43   #27
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Scena 1: vraćaju se sa pazara (tržnice)...mali čeka na skalama i izdeke se na nju i babu: A di ste više!!!?? čekam vas ja bar 20 minuta...oni šute..mali ulazi s njima u stan....
umirem

kako bih ga sa guštom poslala na jedno mjesto i to glasno da se ori čitava zgrada
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:58   #28
Ajme, tetak!!!


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 03:00   #29
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Meni je suuuuuuuper ova ideja s saborom!!
Zapravo, radili su istraživanje u urbanom prostoru gdje su (doduše) teenageri mnogo uličarili i okupljali se ispred zgrada te remetili red i mir stanarima. Pokušali su s različitim sadržajima, ali kada su počeli glasno puštati klasičnu glazbu, ubrzo je u prostoru zavladao mir jer mlađarija to više nije mogla podnijeti.

Treba kuću učiniti negostoljubljivom za neželjenog gosta, posluživati mu hranu koju ne voli, tražiti da donosi sa sobom domaće zadaće, razgovarati s njime samo o školi, mnogo životnih priča s kojima se ne može poistovjetiti...zavidim im!
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:40   #30
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Ne želim više da mi priča jer poludim na njihovu pasivnost...

Scena 1: vraćaju se sa pazara (tržnice)...mali čeka na skalama i izdeke se na nju i babu: A di ste više!!!?? čekam vas ja bar 20 minuta...oni šute..mali ulazi s njima u stan....

Scena 2: Baba se vraća iz trgovine, a moja prija ide vanka, sreću se u liftu i moja prija govori babi *Čeka te on ispred vrata nekako se sakrij da nam ne uleti u stan ... Baba izađe iz lifta i potiho ide skalama, otključaje vrata mali izlazi iz svog stana "Čuo sam vas da ulazite......" Baba "Znaš šta ja sam ti danas jako umorna, puno sam ti umorna, moram malo stat..." Mali -"Ma ok malo se vi odmorite pa mi možete onda polako pripremit sendvič, nemojte vi žurit..
Mozda je gladan pa je njih dozivio kao izvor hrane?

Ne znam, ja bih mu rekla da cu mu napravit sendvic, ali nek se ide igrati sa svojim vrsnjacima, jer mi trebamo mir.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 12:17   #31
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Tuđe djete terorizira cijelu familiju i hrpa odraslih to ne može riješiti?
Pa nisu drugo onda ni zaslužili
bas tako, dobro si i rekla........................ako ne pali da se lijepo kaze onda se ide grubo...........i bezobrazno ako treba
nema sanse da bih pustila da me u mojoj kuci maltretira susjedovo dijete
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:30   #32
Čovječe ovo zbilja nije normalno..
Da te tudje dijete dočeka i još viče "ajme gdje ste čekam vas?"
Ma da ne bi.
Zajebi, mali koristi staricu a bome i ostale..
I nešto nije s njim ok i pitajboga šta se doma dešava..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:39   #33
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Meni je suuuuuuuper ova ideja s saborom!!

Najozbiljnije.
Probati s tim.

Kad mali dođe pustiti neku informativnu emisiju (najdosadniju za djecu koja je taj čas na telki) i praviti se da su svi ekstra zainteresirani za istu. Utišavati ga čim pisne. Reći mu usput da nema ništa za jesti i zamoliti ga da odnese smeće, ako mu nije problem

Za dva dana neće ga se moći srest u krugu sto metara.

Ako to ne upali(a moralo bi!) ja bih fino nazvala njegovu majku u kuću na kavu i rekla kako sam započela neki posao kod kuće(ili počela dio redovnog posla obavljati od kuće)te da mi prisutnost njezinog sina sad počinje ometati taj dio. Reći joj da mi je jako neugodno da malog tjeram, ili da mi stoji vječito na vratima kucajući i vičući da ga pustim unutra.
Bez loše namjere i uvrede rekla bih joj da bi bilo najprikladnije da taj problem riješe oni sa vlastitim djetetom, kako ne bi došlo do neprimjerenih reakcija s naše strane.
To je dijete, i iako jest dovoljno odrastao da i sam ubere signal(mislim, wtf, pa po njegovu ponašanju kao da je nedokazni trogodišnjak!!), očito ima neke mentalne ograde i nije sposoban da razumije što se od njega očekuje.Zato taj problem trebaju riješiti - njegovi roditelji.

Nakon tog razgovora svaki put kad vidi malog kaže mu "ajde kući, teta radi".I adio. Ne pušta ga više nikako. Bit će mu šok prvih par dana, i onda će se pomiriti s situacijom.

Mislim da prijateljica ipak malo previše dramatično doživljava situaciju. Pa nije u pitanju odrasli psiho/sociopat koji fizički nasrće u kuću već malo dijete koje naprosto ne pustiš u stan i adio. Sve što trebaš s roditeljima sredit je da ga maknu da ti ne zavija pred vratima da ga pustiš, nakon što mu zatvoriš vrata. A to su valjda u stanju. Ako nisu, i za to postoji rješenje.

Kada bi se oglušili o taj dio uvijek možeš pozvati policiju ili socijalnu službu (ili barem zaprijetiti roditeljima da ćeš to učiniti), pa da vidiš kako bi nastao mir u roku keks.

S ljudima ljudski, s bezobraznicima bezobrazno.

Podupirem !
__________________
https://t.me/pump_upp
Cossworth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:51   #34
Evo nastavak priče - ovo je ljeto bilo ok godišnji ovo, ono...kad neki dan mi stiže poruka od prije - "Evo njega opet, po*izdit ću...baka ga pustila unutra...."..te "Reka nam je mali da je tata reka da može svratit koji put do nas...".onda se dva sata nije javljala onda poruka - "Riješili smo ga se nekako"
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:56   #35
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Evo nastavak priče - ovo je ljeto bilo ok godišnji ovo, ono...kad neki dan mi stiže poruka od prije - "Evo njega opet, po*izdit ću...baka ga pustila unutra...."..te "Reka nam je mali da je tata reka da može svratit koji put do nas...".onda se dva sata nije javljala onda poruka - "Riješili smo ga se nekako"
Neka mu kaze baka :

1. Sta si radio u Školi ?
2.Ajmo Malo vježbat matematiku
3.Ajmo učit padeže i sl.
4.Evo baka skihala blitvu,kupus,kaolu i sl. pa ajmo jest.(baka se počela hranit zdravo nema više salame)

Neka na televiziji gori sabor a na radiju (radio marija) .

Mali ce nestat u roku 2 min.
__________________
https://t.me/pump_upp
Cossworth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:42   #36
Pa ako vec baba i starci nemaju kicmu neka ju ona izraste.
Bemu sunce mogla je to davno rijesit na sto nacina.
Ja tu vise ne bi ni na fino sa roditeljima nego im socijalnu nabila na vrat.
Kog boga dijete svaki dan gladno obilazi susjede.
Policiju ako mi tudje dijete vristi i lupa po vratima.
Mali vise nije tak mali da ne mogu dreknut na njega a da ne shvati poruku.
A posebno dreknut na roditelje.
Pa nek baba ne izlazi iz stana od srama, koga boli dupe. Nije da ju sad susjedi hvale.
A ako ce se netko i bunit rekla bi klincu nek ode njima. Oa nek ga oni prihvate.

Ovo je jao da citam los vic.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:40   #37
S obzirom na to da roditelji i baba tinine prijateljice neće ništa poduzeti, nije mi jasno što ovaj topik radi otvoren, a ni što radi na RID-u.

Možemo svi otvoriti topik o problemima koje naši prijatelji imaju s babama i koji se neće riješiti osim seljenjem naših prijatelja u vlastiti stan?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:49   #38
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da roditelji i baba tinine prijateljice neće ništa poduzeti, nije mi jasno što ovaj topik radi otvoren, a ni što radi na RID-u.

Možemo svi otvoriti topik o problemima koje naši prijatelji imaju s babama i koji se neće riješiti osim seljenjem naših prijatelja u vlastiti stan?
Tema ko bilo koja druga....

Ljudi tražili ideju da ga se rješe, a sad su je nesposobni provesti...i tako....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.