Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 00:44   #601
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ja sam radila piercing pupka bez lokalne ali nije bolio - pupak je po meni specifican i najmanje boli od svega.

Ali da bi dala da mi djetetu netko busi prve nausine u piercing studiu to nebi sigurno, a zasto- zato sto nam je od srebrnih nausnica serafic (koji je bio dosta malen) srasao u usnu resicu i isli smo u bolnicu na vađenje, nakon 30 min analgetske kreme vađenje je trajalo doslovno 5 sekundi ali je bilo i bolno.
Nije li onda rješenje bušiti uši u piercing studiu sa nakitom pa vlastitom nahođenju ?
Mislim , možeš sama donijeti nakit - od kirurškog čelika do platine i sve između ..?

Ja sa piercanjem imam samo lijepa iskustva - sve je bilo sterilno kao kod Dr i uvijek sam mislila ako mi dijete bude željelo naušnice ,kako ću je upravo tamo odvesti ,a ne kod nekog zlatara
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 04:28   #602
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Želim podijeliti malo znanja jer sam primjetila ovako u svakodnevnici da dosta ljudi pojma nema o tome.
Bušila sam na sebi svašta, bušila sam drugim ljudima uši, noseve, svašta i dok mi je to bilo fora sam se malo educirala.

Puno roditelja kod bušenja ušiju djetetu ne uzimaju u obzir da danas postoje profesionalni pierceri i ljudi koji se s tim bave, imaju posebnu opremu, obrazovani su za to, itd.
Iskreno se naježim kad vidim u izlogu neke lijeve zlatarne "bezbolno bušenje ušiju 30 kuna"
Takve zlatarne i slična mjesta uglavnom ne koriste medicinsku opremu nego nekakve pištolje s tupim vrhom koje je nemoguće pravilno dezinficirati i koriste nakit od kojekakvog sumnjivog materijala.

Ako bušite nešto na tijelu, bilo što, to bi trebalo bušiti oštrom medicinskom iglom koja je šuplja, nikako nečim punim kao krojačkom iglom ili slično.
Velika je razlika, medicinska igla napravi rupu tako što izreže dio tkiva van i on ostaje u igli, nema traume za živce, čisti rez.
Bilo kakav drugi način, nešto ne-šuplje, tupo se probija kroz tkivo i višak tkiva (tamo gdje treba biti rupa) gura u stranu i zapravo ga ne odstrani, i tu nastaju gadne infekcije i nekroze i svašta.
Ne moram objašnjavati da medicinska igla tj. rez puno manje boli od ovog drugog.
Ako želite djetetu probušiti uši, odite kod profesionalnog piercera i konzultirajte se, i nek vam to napravi s medicinskom opremom i iskustvom. Neće koštati 30 kuna, koštat će 200 kuna, ali mislim da nitko od vas ne bi štedio na zdravlju svog djeteta. Oni vam objasne sve o održavanju i čišćenju probušenih ušiju.
Također ako ipak dođe do neke infekcije ili bilo kakvog problema, možete se vratiti u studio i oni vam očiste rupu i mijenjaju nakit po potrebi, ništa vi ne morate.

Napomena: medicinske igle su sterilne i jednokratne. Prije bušenja piercer pred vama vadi iglu iz paketića i nakon bušenja ju baca u smeće. Ako vidite da netko medicinsku iglu koristi dvaput, bježite glavom bez obzira.
Ja sam ljude bušila medicinskim iglama iz apoteke, koštaju 50 lipa i odlične su, profići vjerojatno imaju još bolje.

Prelazimo na nakit, puno ljudi je alergično na tzv. nečiste materijale.
Imam uši bušene sa 4 godine kod šiptara i iskreno rupe su mi grozne, ali ono bitnije, stavili su mi u uho nečisto zlato i uši su mi uvijek bile upaljene.
Sa 15 godina sam uspjela 6 mjeseci bez upale u uhu nositi šivaću zihericu. Jer je bila čelična, a to se smatra čistim materijalom.
Uši mi se upale i od srebra ako ima nikal u sebi. Kad stavim bižuteriju u uho, u roku 4 sata mi se zagnoji i natekne sve
Zadnjih par godina sam u uhu, nosu i na usni nosila samo čelični nakit i nisam imala niti jednu jedinu upalu.
Apsolutno radije djetetu stavite čelične naušnice, makar nije fensi ko zlato i srebro, ali ste bar sigurni da to nije legura koječega i da je zdrav nakit za nositi u tijelu.

Stvarno ne pokušavam biti condescending ili nešto uvredljivo, ovo sam čisto edukativno napisala pa možda nekome pomogne
Tu je sve rečeno, BRAVO!
To je ono što ja svima govorim!

Bemu sunce, imamo internet, informacije na dlanu (doslovce), pa jel tako teško današnjim roditeljima malo se informirat prije nego nešto na djetetu naprave?

Ne, nije stvar jel nekome lijepo na bebi/djetetu vidjet probušene uši i što se beba toga neće sječat ili što to ne boli.
Sa 7 godina su mi kod zlatara probušili uši, sječam se svega i ne - ne boli.
Osim ako si stvarno pekmez.
Nadodat ću još da imam nekoliko pirseva po raznim dijovima tijela, uključujući uši i sve napravljeno kod profija.
Sve osim tih prokletih ušnih resica koje su krvarile jer sam bila dijete i prčkala po tome i koje dan danas zarasle nisu (za razliku od rupa koje je pirser radio iz kojih sam izvukla nakit)

Moja baka nikad nije nosila naušnice i maltene je mrzila to što su joj uši probušili dok je bila mala jer joj se niti obične rinčice nisu sviđale.
Ako ništa drugo onda barem zbog toga tj vlastitog hira ostavite djetetova uha na miru.
Ako oćete bušt nekaj bušite svoja.
A dijete neka si ih stavi i 20 na svoje uho kada bude punoljetno i samo odlučivalo o tome.

Uostalom, što znaći "Pa to su samo uši, svi smo to radili".
To je jedan oblik tjelesne modifikacije.
Zamislite samo probušit djetetu usnu. Ili obrvu. Ne do bog jezik!
Pa završili bi na naslovnci 24 sata sa socijalnom na vratu.
Isto sranje drugo pakovanje, rupa na tijelu.
Jezik, obrva ili uho, gdje je razlika?

Niti jedan stručan pirser koj zna svoj posao i drži do svog posla neće pirsat dijete prije njegove punoljetnosti ili potpisanog prostanka roditelja/staratelja.
Minimalan prag je 14 godina i to ne kod svih.
A taj prag se odnosi na ušne resice!
Kakvo vražje pirsanje beba.
I još k tome neadekvatnom i štetnom opremom kod osobe koja pojma nema što radi.

Ako zubara, pedijatra i bilo kojeg drugog doktora ne bi pustili da prčka po vašem djetetu nesterilnom opremom i bez rukavica zašto to pobogu dopuštate jednom zlataru?

Zlatar bušenje uha naplati 20-30kn, pirser 50-70.
Zar vam je stvarno do riskiranja zdravlja vlasitog djeteta zbog pišljivih par desetaka kuna razlike?
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 04:34   #603
Za one koji pitaju da li bušiti što ranije jer se ovima upalilo, onima nije i "nema pravila"...
Da, ima.
Bilo kakvo pirsanje u kućnoj radinosti - ako ne posjedujete autoklav (+ znanje)- je igranje sa infektima.
Ostatk se svodi na "imati više sreće nego pameti" pa ne pokupiti infekt.
A kod male djece je to posebno škakljivo jer guraju prste svukud pa onda čačkaju po ušima ergo rani.
Kao da nije dovoljno što se bušilo nesterilnom iglom i guralo nesterilan nakit upitnog materijala u frišku ranu
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:45   #604
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Pa daj ti klinki od 4-5 godina ili starijoj busi usi sa iglom, pa joj onda turaj u zivo meso jos nausnicu. Zato i postoje pistolji koji odmah klikom buse uho i tav nausnicu.

Piercing je nesto sasvim drugo - i uopce mu nije mjesto na ovoj temi.
Ne razumijem. Po čemu je bušenje uha sterilnom iglom u sterilnim uvjetima i umetanje sterilnog nakita lošije od bušenja uha pištoljem koji se ne može sterilizirati u autoklavu, i koji radi rupu tako da izbije komad tkiva?

Misliš da je bolje rupu u tijelu raditi nečime što je samo dezinficirano nakon što je bilo u nečijem tuđem tijelu nego sterilnom iglom za jednokratnu upotrebu? Da ideš na operaciju, radije bi da koriste steriliziran skalpel, ili skalpel koji je samo prebrisan krpicom namočenom u alkohol?

Pojasni to malo.

Umetanje naušnice u svježu rupu nije nikakva posebna drama niti bolno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:47   #605
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Po čemu je bušenje uha sterilnom iglom u sterilnim uvjetima i umetanje sterilnog nakita lošije od bušenja uha pištoljem koji se ne može sterilizirati u autoklavu, i koji radi rupu tako da izbije komad tkiva?

Misliš da je bolje rupu u tijelu raditi nečime što je samo dezinficirano nakon što je bilo u nečijem tuđem tijelu nego sterilnom iglom za jednokratnu upotrebu? Da ideš na operaciju, radije bi da koriste steriliziran skalpel, ili skalpel koji je samo prebrisan krpicom namočenom u alkohol?

Pojasni to malo.

Umetanje naušnice u svježu rupu nije nikakva posebna drama niti bolno.
To ti je kada ljudi needucirani o doticnoj temi idu psmetovat.
SVE JE TO PIERCING.
Bilo uha ili pimpeka lol

Busenje bilo cega tim odvratnim pistoljem je najveca glupost koju mozete napravit

i kao sto sam rekla, niti jedan strucan pirser nece pristat djetetu busit usi prije navrsene 14. God i uz pristanak roditelja/staratelja
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:50   #606
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Nije li onda rješenje bušiti uši u piercing studiu sa nakitom pa vlastitom nahođenju ?
Mislim , možeš sama donijeti nakit - od kirurškog čelika do platine i sve između ..?

Ja sa piercanjem imam samo lijepa iskustva - sve je bilo sterilno kao kod Dr i uvijek sam mislila ako mi dijete bude željelo naušnice ,kako ću je upravo tamo odvesti ,a ne kod nekog zlatara
vrlo je malo piercing studis koji pirsaju sa donesenimm nakitom - takvih je za nabrojat na prste jedne ruke, a jos manje onih koji uz to zele busiti uha djeci mlađoj od 16 godina

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Po čemu je bušenje uha sterilnom iglom u sterilnim uvjetima i umetanje sterilnog nakita lošije od bušenja uha pištoljem koji se ne može sterilizirati u autoklavu, i koji radi rupu tako da izbije komad tkiva?

Misliš da je bolje rupu u tijelu raditi nečime što je samo dezinficirano nakon što je bilo u nečijem tuđem tijelu nego sterilnom iglom za jednokratnu upotrebu? Da ideš na operaciju, radije bi da koriste steriliziran skalpel, ili skalpel koji je samo prebrisan krpicom namočenom u alkohol?

Pojasni to malo.

Umetanje naušnice u svježu rupu nije nikakva posebna drama niti bolno.
koji sterilni uvieti - sterilni uvijeti su sve dok se igla ne izvadi iz omotnice jer zrak u prostoriji nije sterilan - srerilne do neke granice su kirurske sale u kojima je max temp 19 celzijevaca + plave uw lampe koje se tamo nalaze

nadalje sto je bilo u tijelu? - pistolj - ne on nije bio jer on niti ne ulazi u tkivo nego ulazi nausnica koja je sterilna - drugo je dal ce ju netko dirat prstima li tamo gdje sam ja busila kceri usi su zvadili jednokratne rukavice (1 par rukavica u sterilnom pakiranju).

Gdje je taj izbijeni dio tkiva kojeg izbije pistaolj?

A da djetetu nije bolno umetanje nausnice u svezu rupu to okaci macku o rep - eva bas sam u ponedjeljak kceri umetala nausnicu u usnu resicu cca 10ak dana od bolnickog vađenja serafica iz iste (za ovo sam sama kriva jer sam popustila molbi kcerke da joj stavim srebrne nausnice sa malim seraficem a koji je ona pritiskala zbog straha da ne izgubi serafic - da je imala medecinke to se nebi moglo dogoditi) i mogu samo reci da je valjda 5 puta u 5 sekundi izgovorila boli, boli .... uz suzne oci (dok busenje nije ni osjetila)

Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
To ti je kada ljudi needucirani o doticnoj temi idu psmetovat.
SVE JE TO PIERCING.
Bilo uha ili pimpeka lol

Busenje bilo cega tim odvratnim pistoljem je najveca glupost koju mozete napravit

i kao sto sam rekla, niti jedan strucan pirser nece pristat djetetu busit usi prije navrsene 14. God i uz pristanak roditelja/staratelja
ma da 99 % ljudi u svijetu je needucirano i sve zelimo svojoj djeci nauditi

A najfascinantnije od svega je da tu hajku oko pirsanja/bususenaj pistoljem rade samo pirseri

+ ne vjerujem tko je ovdje needuciran zato sto:
- ocito nitko od vas nije cuo za one pistoljcice za busenje uha koji su jednokratni?

- Inverness sterilne nausnice kojima se buse usi (znaci pistolj nije potreban jer nausnice zavrsavaju ostrom iglom te se njima busi uho i samo se na kraju stavi serafic)?

- Studex pistolji na koje ste stvljaju samo njihove specijalne nausnice koje se nalaze na plasticnom nastavku tako da pistolj nema uopce dodira sa tkivom - kod nas to postoji zadnih 5-10 godina

- klasicni metalni pistolj koji ide u autoklav? (iskreno ja nikada nisam ni vidjela plasicni pistolj osim ovog navedenog Studex)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:01   #607
A da barem malo proucis NACIN busenja uha tim odvratnim pistoljem prije nego krenes pametovat?
Nausnica koja prolazi kroz njega nije sterilna, zlatar koj prtlja po njoj nema rukavice i nausnica TRGA meso dok prolazi kroz uho.
I zbog svega toga skupa + djeteta koje svakavim rukama prolazi po tome nastaju infekcije i rana nilad ne zarasta.
Kada pirseru doneses svoj nakit on ga odnese sterilizirat prije nego ti ga umetne u bilo koju rupu.

I naravno da je ta igla koja izadje iz zapakirane vrecice debelo sterilnija nego hrpa rincica koje stoje tamo negdje sa strane u koje zlatar uzima u ruke nakon sto ih nije pitaj boga od kad oprao. I da je, to i dalje nije ni priblizno isto.
U protinom ni igle kod doktora ne bi bile zapakirane nego bi fino stajale tamo negdje sa strane.
Kaj ne kazes doktoru da ti je svejedno kako je igla kojom ti cijepi dijete zapakirana kada se jednako "zaprlja" na zraku?
Sterilnost takvih predmeta je od vaznosti.

A ti ako oces svome djetetu riskirat infekcije i trgat meso uha (vidla sam kako izgleda smezurano uho nakon pretpljene infekcije, nije nimalo lijepo) zato sto si skrta par desetaka kuna neka ti bude.

U medjuvremenu imas informacije na dlanu (doslovce) pa se fino nauci razlici izmedju busenja bilo cega tim pistoljem i sterilnom iglom.
Tu je vec objasnjeno ali ako oces glavm kroz zid samo izvoli.
Pa ako se desi sranje odi zlataru plakat
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:07   #608
A sto se tice busenja usne resice iglom vs pistoljem niti jedno ne boli. A niti umetanje. Iskusila sam oboje i mogu rec da se jedva osjeti (a to sto se osjeti nije bol).
Boli samo ako se upali.
a to iskustvo si fino mogu starcma zahvalit.
"Medicinske" nausnice ili ne. Nema nista "medicinskog" u njima.
I onda imamo bespotrebno uplakanu djecu koja nemaju sta biti busena na prvom mjestu i upaljena uha jer imaju roditelje kojima je bilo tesko malo poklikat po netu i raspitat se kako i gdje se pravilno radi piercng
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:08   #609
Tl;dr - Ako se netaknuta ušna resica probija na bilo koji način nečime što nije šuplje, trga se meso i zajebali ste se.

Moram se vratiti na jedan komentar ovdje, da se uho buši iglom, pa se igla vadi, pa se stavlja nakit u živu rupu - NETOČNO
Igla je, ponavljam, šuplja. Nakit se nabode na stražnju stranu igle, prednjom stranom se buši i igla se cijelom dužinom provuče kroz uho i uvede nakit. Ni u jednom trenutku ta rupa zjapi prazna, barem ne bi trebala.

Izjava "piercing je nešto drugo od bušenja ušiju". Nije.

serpentine dobro zbori.
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:22   #610
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Tl;dr - Ako se netaknuta ušna resica probija na bilo koji način nečime što nije šuplje, trga se meso i zajebali ste se.

Moram se vratiti na jedan komentar ovdje, da se uho buši iglom, pa se igla vadi, pa se stavlja nakit u živu rupu - NETOČNO
Igla je, ponavljam, šuplja. Nakit se nabode na stražnju stranu igle, prednjom stranom se buši i igla se cijelom dužinom provuče kroz uho i uvede nakit. Ni u jednom trenutku ta rupa zjapi prazna, barem ne bi trebala.

Izjava "piercing je nešto drugo od bušenja ušiju". Nije.

serpentine dobro zbori.

E taj dio sam skroz zaboravila navest a mislila sam.
Ovo o uvođenju nakita kroz iglu.
Hvala
Igla fino razmakne meso na svom putu kroz uo (ili bilo koj drugi dio tijela), pištolj trga.
Taj potrgani dio za koj se gore pita nije tak velik da bi se vidio, zaboga, pa velik je ko i vrh štange rinčice.
ALi dovoljan da napravi rusvaj i da poslje rupa ne može zarast.
Meni se rupa na labretu zatvorila u roku 2 sata a nakit sam nosila nekoliko godina.
Uho mi se i sad, 23god kasnije nije zatvorilo

p.s. dobim ospice na ono "tako smo uvijek radili/nama su radili pa smo dobro ispali"
Pitajte one koji nisu a igrati se i patiti dijete zbog 20kn razlike... bušit bebama uši... ma joj... dajte mu bar da sazrije u tinejđera prije nego nekaj kači na sebe.
A poslje neka si i guzove spoji kaj se mene tiče, dok god je njegova odluka
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 04:26   #611
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
E taj dio sam skroz zaboravila navest a mislila sam.
Ovo o uvođenju nakita kroz iglu.
Hvala
Igla fino razmakne meso na svom putu kroz uo (ili bilo koj drugi dio tijela), pištolj trga.
Taj potrgani dio za koj se gore pita nije tak velik da bi se vidio, zaboga, pa velik je ko i vrh štange rinčice.
ALi dovoljan da napravi rusvaj i da poslje rupa ne može zarast.
Meni se rupa na labretu zatvorila u roku 2 sata a nakit sam nosila nekoliko godina.
Uho mi se i sad, 23god kasnije nije zatvorilo

p.s. dobim ospice na ono "tako smo uvijek radili/nama su radili pa smo dobro ispali"
Pitajte one koji nisu a igrati se i patiti dijete zbog 20kn razlike... bušit bebama uši... ma joj... dajte mu bar da sazrije u tinejđera prije nego nekaj kači na sebe.
A poslje neka si i guzove spoji kaj se mene tiče, dok god je njegova odluka
Apsolutno ista situacija, labret mi je zarastao u 3 sata, nosnica u 6 sati, a pištoljirane ušne resice se evo valjda 15 godina nakon bušenja i dalje znaju upaliti same od sebe. Nikakav nakit ne nosim u njima nikada, a svakih 2-3 mjeseca izvadim "čep", nikad ništa zaraslo.
Mojoj mami su se čak i jedna objesila, a nije nosila nikakve plugove i slična sranja, pa je sad na jednom uhu vidljiva rupa
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:14   #612
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
A da barem malo proucis NACIN busenja uha tim odvratnim pistoljem prije nego krenes pametovat?
Nausnica koja prolazi kroz njega nije sterilna, zlatar koj prtlja po njoj nema rukavice i nausnica TRGA meso dok prolazi kroz uho.
I zbog svega toga skupa + djeteta koje svakavim rukama prolazi po tome nastaju infekcije i rana nilad ne zarasta.
Kada pirseru doneses svoj nakit on ga odnese sterilizirat prije nego ti ga umetne u bilo koju rupu.

I naravno da je ta igla koja izadje iz zapakirane vrecice debelo sterilnija nego hrpa rincica koje stoje tamo negdje sa strane u koje zlatar uzima u ruke nakon sto ih nije pitaj boga od kad oprao. I da je, to i dalje nije ni priblizno isto.
U protinom ni igle kod doktora ne bi bile zapakirane nego bi fino stajale tamo negdje sa strane.
Kaj ne kazes doktoru da ti je svejedno kako je igla kojom ti cijepi dijete zapakirana kada se jednako "zaprlja" na zraku?
Sterilnost takvih predmeta je od vaznosti.

A ti ako oces svome djetetu riskirat infekcije i trgat meso uha (vidla sam kako izgleda smezurano uho nakon pretpljene infekcije, nije nimalo lijepo) zato sto si skrta par desetaka kuna neka ti bude.

U medjuvremenu imas informacije na dlanu (doslovce) pa se fino nauci razlici izmedju busenja bilo cega tim pistoljem i sterilnom iglom.
Tu je vec objasnjeno ali ako oces glavm kroz zid samo izvoli.
Pa ako se desi sranje odi zlataru plakat
Cek medicinka nije sterilna - jok da nije - zapakirane su dvije nausnice u sterilnom pakiranju - barem sam ja takvim nausnicama busila sve rupe na svom uhu a tako mi je budeno i kceri.
A i nisi cula za Inverness sterilne nausnice?

A za sve za koje sam cula da im se uho upalilo bili su posljedica diranja nakita a isto se događa i sa busenjem bilo kojeg dijela tjela.
I iskreno vise sam cula za komplikacije busenja bilo kojeg djela na tjelu nego uha. A to se moze iscitati i po raznim forumima gdje se ekipa zali na komplikacije pirsanja.

BTW: i dalje ne znam koji to piercing studio bac voli busiti bilo sto da donesenim nakitom - oni koji drze do svoje reputacije to ne rade.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:09   #613
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
E taj dio sam skroz zaboravila navest a mislila sam.
Ovo o uvođenju nakita kroz iglu.
Hvala
Igla fino razmakne meso na svom putu kroz uo (ili bilo koj drugi dio tijela), pištolj trga.
Taj potrgani dio za koj se gore pita nije tak velik da bi se vidio, zaboga, pa velik je ko i vrh štange rinčice.
ALi dovoljan da napravi rusvaj i da poslje rupa ne može zarast.
Meni se rupa na labretu zatvorila u roku 2 sata a nakit sam nosila nekoliko godina.
Uho mi se i sad, 23god kasnije nije zatvorilo

p.s. dobim ospice na ono "tako smo uvijek radili/nama su radili pa smo dobro ispali"
Pitajte one koji nisu a igrati se i patiti dijete zbog 20kn razlike... bušit bebama uši... ma joj... dajte mu bar da sazrije u tinejđera prije nego nekaj kači na sebe.
A poslje neka si i guzove spoji kaj se mene tiče, dok god je njegova odluka
džaba se trudiš.. onaj tko ima silnu želju okačiti djetetu od 6 mj naušnice na uho, taj će si naći 1864 razloga zašto to učiniti.
isto tako, onaj tko je već probušio djeci uši kod zlatara, sad će pronalaziti 1263 izlika i argumenata kako je to jednako sigurno ili čak i sigurnije nego u piercing studiju.

onaj koga zaista zanima problematika, realan je i razmišlja što je najbolje za njegovo dijete (a ne što je najljepše mami) može pronaći milijun članaka na webu koji će potvrditi ovo što ti govoriš...
tako da.. pametan će te poslušati, ostali će si pronalaziti opravdanja...

Zadnje uređivanje extreme : 16.09.2017. at 15:21.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:03   #614
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
džaba se trudiš.. onaj tko ima silnu želju okačiti djetetu od 6 mj naušnice na uho, taj će si naći 1864 razloga zašto to učiniti.
isto tako, onaj tko je već probušio djeci uši kod zlatara, sad će pronalaziti 1263 izlika i argumenata kako je to jednako sigurno ili čak i sigurnije nego u piercing studiju.

onaj koga zaista zanima problematika, realan je i razmišlja što je najbolje za njegovo dijete (a ne što je najljepše mami) može pronaći milijun članaka na webu koji će potvrditi ovo što ti govoriš...
tako da.. pametan će te poslušati, ostali će si pronalaziti opravdanja...
vidim da nitko ne zeli proitati postove do kraja - blago onome tko je slijep pored zdravih ociju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:15   #615
ja ne kužim prednost toga da ti se rupica zatvori za nekoliko sati. po tome bih nakon svakog boravka u bolnici morala ponovno bušiti uši... i to bi trebalo biti super?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:55   #616
Malo offtopic, ali o čemu ovisi hoće li rupica zarasti bez naušnice ili ne? Ja znam biti par dana bez naušnica i nije mi zaraslo. Za dulje ne znam. Neki kažu da im uvijek ostanu rupice, nekima zaraste brzo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:34   #617
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Malo offtopic, ali o čemu ovisi hoće li rupica zarasti bez naušnice ili ne? Ja znam biti par dana bez naušnica i nije mi zaraslo. Za dulje ne znam. Neki kažu da im uvijek ostanu rupice, nekima zaraste brzo
ja znam po nekoliko mjeseci ne stavljat naušnice pa mi svejedno ne zarastu
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:36   #618
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ja ne kužim prednost toga da ti se rupica zatvori za nekoliko sati. po tome bih nakon svakog boravka u bolnici morala ponovno bušiti uši... i to bi trebalo biti super?
od kuda to da se rupica zatvori za nekoliko sati?

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Malo offtopic, ali o čemu ovisi hoće li rupica zarasti bez naušnice ili ne? Ja znam biti par dana bez naušnica i nije mi zaraslo. Za dulje ne znam. Neki kažu da im uvijek ostanu rupice, nekima zaraste brzo
Ovisi samo o organizmu svake pojedine osobe.... imam 12 rupica na usima i nikada mi niti jedna nije niti zarasla niti se zacepila, a jedno vrijeme ih nisam nosila siguno 2-3 godine te sam sve nausnice stavila bez imalo problema a u samo 2 ili 3 rupice je bio mekani cepic koji je samo izasao van pod lagaim pritiskom nausnice. Dok opet moja mama ako ne nosi nausnice mjesec dana muku muci sa stavljanjem istih i najcesce dolazi do toga da joj lijeva usna resica stvara problem jer samo sto ne zaraste.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:02   #619
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
ALi dovoljan da napravi rusvaj i da poslje rupa ne može zarast.
Meni se rupa na labretu zatvorila u roku 2 sata a nakit sam nosila nekoliko godina.
Uho mi se i sad, 23god kasnije nije zatvorilo
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Apsolutno ista situacija, labret mi je zarastao u 3 sata, nosnica u 6 sati, a pištoljirane ušne resice se evo valjda 15 godina nakon bušenja i dalje znaju upaliti same od sebe.
evo odakle.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:14   #620
Ja nisam nosila naušnice nekih 10 godina ,možda čak i dulje - pierc u pupku nisam nosila točno 8 godina.

Niti jedna rupica nije zarasla - ni na ušima niti na pupku

Danas je sav nakit na svojim mjestima , uši bušene kod zlatara pištoljem 1986 g, a pupak u piercing studiu 2001 godine.

Možda sve ovisi od pojedinca do pojedinca - netko je bušio kod zlatara i nikad nije imao problema , drugi su sa piercingom imali upale
Nekome sve zaraste ,drugima ne

Kad sam došla bušiti pupak , prije mene je bila neka cura koja je nedavno rodila a imala je do trudnoće probušeni pupak.
U trudnoći joj je to zaraslo jer je skinula pierc i došla je na ponovno piercanje nakon što se oporavila od poroda.

Meni ništa nije zaraslo ni u trudnoći niti narednih godina

Kažem , moguće je stvarno individualno.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.