Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 12:41   #1
Kako reći djeci...

Majka sam troje djece (sin skoro 21 g. koji radi i dvije djevojčice od 8 i 7 g. (3. i 1. razred) ), rastavljena godinama... Neposredno nakon ružne rastave od supruga uslijedila je još mučnija situacija unutar moje obitelji, a vezana je uz karcinom moje pokojne majke koju sam godinama sama njegovala uz posao i malu djecu, te par mj. nakon majčine smrti na iznenadnu smrt mog brata kojem sam bila skrbnik radi invaliditeta.
Dobila sam skrbništvo nad djevojčicama, a njihov otac sudsku zabranu viđanja djece radi obiteljskog nasilja.
Nakon bratove smrti ostala sam potpuno sama s djecom, najstarija u obitelji sa tada 42 godine. Borila sam se i borim sa životom, svakodnevicom, trudim se biti što vedrija osoba jer mi je takva narav. Volim društvo, volim izaći. Nisam se zatvorila u 4 zida ali sam se privatno posvetila samo i isključivo djeci.
Nakon niza usamljenih godina prije dva mjeseca sam napokon upoznala muškarca kakvog sam i željela upoznati, sa svim kvalitetama koje mi odgovaraju. Ne uzdižem ga na nebo, realna sam iako smo zaljubljeni oboje. Razveden je, ima kćer od 16 g o kojoj brine zajedno s njenom majkom i dobar je otac. Rekao je svojoj kćeri za mene, svojoj bivšoj ženi, svojoj majci.
Moj problem nastaje u segmentu gdje ja trebam reći djeci, a posebno odraslom sinu, da sam našla nekoga za sebe... Djeca su jako orijentirana na mene, bez obzira na dob, što i jest logički jer sam im jedini roditelji jedina odrasla osoba u kući. Osjećam se kao da ću razočarati djecu, a posebno sina, neznam uopće kako početi razgovor o toj temi jer ih ne želim povrijediti....
Svjesna sam da imam pravo na svoj izbor, sreću, ljubav... dajte mi pomozite, jer više glava na hrpi je pametnije...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:11   #2
sto se tice sina ne znam jer mislim da on svakako ima puno previse godina da bi bilo kako reagirao na tu vijest osim srecom i podrskom.
ali za klinke, ja ih ne bi jos upoznavala s njim nego bi ih postupno privikavala. idem na kavu s prijateljem, stefom. ako to ne prikazes ko neku ogromnu vaznu stvar, za pretpostaviti je da ce i djeca to prihvatiti puno normalnije nego da ih posjednes i kazes:
imam vam nesto za reci, upoznala sam jednog muskarca koji ce vam biti novi tata
karikiram ali kuzis sto mislim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:52   #3
upoznala si ga prije 2 mjeseca. ne bih se žurila na tvom mjestu. sin je dovoljno star da mu možeš neobavezno, negdje usput spomenuti da se viđaš s nekim. ne moraš ići u detalje o ozbiljnosti veze, koliko si jako zaljubljena i sl. kada i ako će veza ići u nekom ozbiljnijem smjeru i bit će naznaka zajedničkog života onda možeš i cure postepeno upoznavati sa situacijom.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:43   #4
Ja na tvom mjestu ne bih niti jednom djetetu ništa rekla dok nisam sigurna da se nisam prevarila u procjeni tog muškarca i da je on zaista netko tko ostaje a ne netko tko je prolazan.

Daj si vremena a i vašem mladom odnosu da se razvije
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:56   #5
Polako s velikim vjestima.

U obitelji imam dva samohrana oca i nijedan nije djeci govorio za sve žene s kojima se viđao.

Otac nam je rekao nakon možda 6mjeseci viđenja. Postepeno bez obzira što smo svi već bili odrasli i samostalni.
Pomalo je svoju sada već suprugu uvodio u život naš.
Mene je slučajno sreo u restoranu, upoznao nas i to je bilo to. Poslje nekog vremena je doveo doma na večeru i nije bilo drame nikakve.

Brat je svoju malog, kad je upoznao pravu upoznao prvo s njom kao prijateljicom/kolegicom, kad se mali povezao s njom kad osobom rekao mu je da je to teta u koju je tata zaljubljen, da ona nije njegova mama ali ga voli, poštuje i podržava.
Kad se useljavalja u stan kod njih mali je bio toliko uzbuđen da je brojao dane kad će se to desit.

Moj savjet ti je da sacekas još malo, i kreneš od najstarijeg djeteta, prvo ga upoznaš s njim, polako pustiš da se priviknu jedan na drugi g i tek onda kažeš curicama, jer će ti bit kud i kamo lakše. A i curice ćeš lakše zbuniti.


I pokušaj nevezano pričati s njima i pitaj ih kako bi reagirali da se ti zaljubis i da imaš novog dečka.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 20:57   #6
jako je lijepo imati nekoga i biti zaljubljen, ali da se veeeliiikiii planovi rade nakon dva mjeseca poznanstva to bi više odgovaralo dobi od 14-15 godina, a ne već relativno poodmakloj dobi u kojoj ti već jesi (to bi se trebalo odnositi na nekakav razum, iskustvo, a ne na kronološko stanje)
smiri malo doživljaj, pusti da se veza razmaše, vidi da li će sve situacije biti tako "savršene" kako na sad na nju gledaš

što se tiče toga kako bi djeca na to reagirala, tu nema pravila. moja prijateljica je nakon što ju je muž ostavio zbog druge žene, ostala sama evo do sad, je stariji sin jednostavno nije dozvolio da ikoga ima. a to ostavljanje dogodilo se kad je on imao nekih 18 godina. dakle bio je već dovoljno velik i razuman da prihvati da se ljudi rastaju i pronalaze druge partnere.
jednom prilikom sam ga ja direktno pitala zašto bi bio protiv toga da se mama sredi, da bude sretna s nekim, a imao je tada već više od 25 godina - odgovorio je da on to jednostavno ne želi. mlađi sin je na to rekao da on ne bi imao ništa protiv i da bi podržavao mamu kad bi se tajno ponovo udala
klinci su različiti. mlađi bi možda bolje prihvatili od starijih koji su naviknuti da mama pripada samo djeci
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:27   #7
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
jako je lijepo imati nekoga i biti zaljubljen, ali da se veeeliiikiii planovi rade nakon dva mjeseca poznanstva to bi više odgovaralo dobi od 14-15 godina, a ne već relativno poodmakloj dobi u kojoj ti već jesi (to bi se trebalo odnositi na nekakav razum, iskustvo, a ne na kronološko stanje)
smiri malo doživljaj, pusti da se veza razmaše, vidi da li će sve situacije biti tako "savršene" kako na sad na nju gledaš

što se tiče toga kako bi djeca na to reagirala, tu nema pravila. moja prijateljica je nakon što ju je muž ostavio zbog druge žene, ostala sama evo do sad, je stariji sin jednostavno nije dozvolio da ikoga ima. a to ostavljanje dogodilo se kad je on imao nekih 18 godina. dakle bio je već dovoljno velik i razuman da prihvati da se ljudi rastaju i pronalaze druge partnere.
jednom prilikom sam ga ja direktno pitala zašto bi bio protiv toga da se mama sredi, da bude sretna s nekim, a imao je tada već više od 25 godina - odgovorio je da on to jednostavno ne želi. mlađi sin je na to rekao da on ne bi imao ništa protiv i da bi podržavao mamu kad bi se tajno ponovo udala
klinci su različiti. mlađi bi možda bolje prihvatili od starijih koji su naviknuti da mama pripada samo djeci
Istina.

Moj stari brat je bio razmišljanja da otac treba nama.
Ali onda se desi da nama otac više ne treba, da sama djeca kreću u svoje živote, kreću na faks u suživot s partnerima ili samostalni dalje od roditelja.

Djeca trebaju znati da osoba i u 50-60 ima potrebu za nježnošću, partnerom, za nekim skim želi provest ostatak života, onaj u kojem uživa jer je postigao uspjeh koji je zelio, odgojio djecu i dao im temelj da krenu sami.

Ako se to i ne desi iz nekog razloga, u puno slučajeva koje znam dešava se da rastavljeni roditelji pokušavaju nastaviti brigu o već odavno odrasloj djeci jer su navikli da su oni toj djeci najpotrebni.

Stoga sam ja odmah bila za to da otac nekog pronađe, u tom periodu je dao temelje za život svojoj djeci, za njegovo dobro je bilo pronaći nekog.

Bitno je djeci objasniti da ih se neće napustiti i manje im bit privržen.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:52   #8
[/B]
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
jako je lijepo imati nekoga i biti zaljubljen, ali da se veeeliiikiii planovi rade nakon dva mjeseca poznanstva to bi više odgovaralo dobi od 14-15 godina, a ne već relativno poodmakloj dobi u kojoj ti već jesi (to bi se trebalo odnositi na nekakav razum, iskustvo, a ne na kronološko stanje)
smiri malo doživljaj, pusti da se veza razmaše, vidi da li će sve situacije biti tako "savršene" kako na sad na nju gledaš

što se tiče toga kako bi djeca na to reagirala, tu nema pravila. moja prijateljica je nakon što ju je muž ostavio zbog druge žene, ostala sama evo do sad, je stariji sin jednostavno nije dozvolio da ikoga ima. a to ostavljanje dogodilo se kad je on imao nekih 18 godina. dakle bio je već dovoljno velik i razuman da prihvati da se ljudi rastaju i pronalaze druge partnere.
jednom prilikom sam ga ja direktno pitala zašto bi bio protiv toga da se mama sredi, da bude sretna s nekim, a imao je tada već više od 25 godina - odgovorio je da on to jednostavno ne želi. mlađi sin je na to rekao da on ne bi imao ništa protiv i da bi podržavao mamu kad bi se tajno ponovo udala
klinci su različiti. mlađi bi možda bolje prihvatili od starijih koji su naviknuti da mama pripada samo djeci
Ovo je naprosto prestrašno za čitati. Nadam se da ti je prijateljica uspjela ostvariti neku vezu unatoč posesivnom majmunu od sina kojem je bolje da živi svoj život nego što kontrolira majčin.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:13   #9
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
jako je lijepo imati nekoga i biti zaljubljen, ali da se veeeliiikiii planovi rade nakon dva mjeseca poznanstva to bi više odgovaralo dobi od 14-15 godina, a ne već relativno poodmakloj dobi u kojoj ti već jesi (to bi se trebalo odnositi na nekakav razum, iskustvo, a ne na kronološko stanje)
smiri malo doživljaj, pusti da se veza razmaše, vidi da li će sve situacije biti tako "savršene" kako na sad na nju gledaš

što se tiče toga kako bi djeca na to reagirala, tu nema pravila. moja prijateljica je nakon što ju je muž ostavio zbog druge žene, ostala sama evo do sad, je stariji sin jednostavno nije dozvolio da ikoga ima. a to ostavljanje dogodilo se kad je on imao nekih 18 godina. dakle bio je već dovoljno velik i razuman da prihvati da se ljudi rastaju i pronalaze druge partnere.
jednom prilikom sam ga ja direktno pitala zašto bi bio protiv toga da se mama sredi, da bude sretna s nekim, a imao je tada već više od 25 godina - odgovorio je da on to jednostavno ne želi. mlađi sin je na to rekao da on ne bi imao ništa protiv i da bi podržavao mamu kad bi se tajno ponovo udala
klinci su različiti. mlađi bi možda bolje prihvatili od starijih koji su naviknuti da mama pripada samo djeci
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
[/B]

Ovo je naprosto prestrašno za čitati. Nadam se da ti je prijateljica uspjela ostvariti neku vezu unatoč posesivnom majmunu od sina kojem je bolje da živi svoj život nego što kontrolira majčin.
Meni je ovo isto jako uznemirujuće.
Kako kao roditelj dopustiš da ti dijete diktira ostatak života?
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.