Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 22:28   #201
Quote:
želim_mir kaže: Pogledaj post
Ono još teže, barem meni, su situacije tipa dječji rođendani, gdje se nađemo nas dvije među još deset parova sa djetetom – e to mi teško pada. Obitelj, ona prava, mama, tata i ona. To me rastužuje. Ja sam odrasla sa prekrasnim roditeljima i boli me svaki dan kada znam da moje dijete neće to imati.
Nisam samohrani roditelj, nisam zapravo jos ni roditelj, ali sam kcer samohrane majke, nije situacija 1:1 kao kod vas dvije, ja sam svog oca tek sa 17-18 godina upoznala. (Ocito mi je to toliko "puno" znacilo da ne znam ni koliko sam godina tocno imala ) Vjerujem da se ponekad i moja mama ovo pitala, meni kao djetetu nije bilo bas lako kada su me ispitivali zasto ja nemam tatu i druge varijacije na temu. Kada sam prvi put to pitala mamu, nije mi jednu ruznu rijec o njemu rekla samo je rekla da se oni nisu medjusobno slagali. Kasnije kad sam ga imala priliku upoznati bolje kroz par godina, ostali smo doslovno na Vi, a ja od tada zahvaljujem Bogu i svim svecima sto sam samo s mamom odrasla. Kada su ljudi normalni vjerujem da djetetu otac puno znaci i da bude blizu, ali moj zivot s ocem koji nije u stanju zadrzati posao i jedino je kod pijenja alkohola dosljedan bi bio kud i kamo losiji nego sto je bio samo s mamom. Osim toga, upoznavanje njega samo me jos vise zblizilo s njom, jos vise sam bila zahvalna na svemu i naucila ju jos vise voljeti, cjeniti i postovati. Tako da se stvarno ne trreba gristi kada se nadjete uz "klasicnu" obitelj jer to nije uvijek ono sto je najbolje i najzdravije za dijete
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 11:07   #202
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Nisam samohrani roditelj, nisam zapravo jos ni roditelj, ali sam kcer samohrane majke, nije situacija 1:1 kao kod vas dvije, ja sam svog oca tek sa 17-18 godina upoznala. (Ocito mi je to toliko "puno" znacilo da ne znam ni koliko sam godina tocno imala ) Vjerujem da se ponekad i moja mama ovo pitala, meni kao djetetu nije bilo bas lako kada su me ispitivali zasto ja nemam tatu i druge varijacije na temu. Kada sam prvi put to pitala mamu, nije mi jednu ruznu rijec o njemu rekla samo je rekla da se oni nisu medjusobno slagali. Kasnije kad sam ga imala priliku upoznati bolje kroz par godina, ostali smo doslovno na Vi, a ja od tada zahvaljujem Bogu i svim svecima sto sam samo s mamom odrasla. Kada su ljudi normalni vjerujem da djetetu otac puno znaci i da bude blizu, ali moj zivot s ocem koji nije u stanju zadrzati posao i jedino je kod pijenja alkohola dosljedan bi bio kud i kamo losiji nego sto je bio samo s mamom. Osim toga, upoznavanje njega samo me jos vise zblizilo s njom, jos vise sam bila zahvalna na svemu i naucila ju jos vise voljeti, cjeniti i postovati. Tako da se stvarno ne trreba gristi kada se nadjete uz "klasicnu" obitelj jer to nije uvijek ono sto je najbolje i najzdravije za dijete


Puno ti hvala na odgovoru, nemas pojma koliko mi znaci cuti i ovu stranu .. Jer i to je jedna od stvari koja me naravno muci jer si razmišljam da li ce mi moje dijete ista zamjerati ... Ja puno radim na tome da nemam negativnih emocija ili reakcija prema bivšem, pred njom nikada ne govorim nista ružno o njemu - jednoga dana ce ona odrasti o sama stvoriti svoju sliku o njemu. Do tada, on je najbolji tata na kugli zemaljskoj tih bijednih sat vremena koje provede s njom...
Jako si lijepo ovo napisala da cijeniš i poštuješ svoju mamu i sve sto je napravila za tebe... <3


Sent from my iPhone using Tapatalk
želim_mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 16:22   #203
Quote:
želim_mir kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na odgovoru, nemas pojma koliko mi znaci cuti i ovu stranu .. Jer i to je jedna od stvari koja me naravno muci jer si razmišljam da li ce mi moje dijete ista zamjerati ... Ja puno radim na tome da nemam negativnih emocija ili reakcija prema bivšem, pred njom nikada ne govorim nista ružno o njemu - jednoga dana ce ona odrasti o sama stvoriti svoju sliku o njemu. Do tada, on je najbolji tata na kugli zemaljskoj tih bijednih sat vremena koje provede s njom...
Jako si lijepo ovo napisala da cijeniš i poštuješ svoju mamu i sve sto je napravila za tebe... <3


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam samohrana majka dečkića od skoro 5 godina. Moje dijete nije imalo priliku upoznati svog oca kako treba jer je moj muž umro kad mu je bilo 10 mjeseci.

Znam da bi mu bio prekrasan otac, ali eto... Sudbina je htjela drugačije.

Biti samohrana majka je vrlo, vrlo zahtjevan "posao". Kako biti samo mama kad moraš biti i tata... Meni to nekako polazi za rukom (bar se tješim tako )...

Ali ono što želim reći je da me cijelo to iskustvo koje sam prošla promijenilo iz temelja. Promijenilo je moje poimanje života, poimanje sreće, poimanje problema... A imam samo 30 godina...

Ja se trudim svim silama svom djetetu biti primjer. Radim, studiram, borim se... Ima dana kad mi se povraća od svega, ali ima ih svatko valjda, ali u većini slučajeva sam ok. Sretna i zadovoljna.

Usamljenost je već nešto drugo... na početku mi je bilo strašno prihvatiti tu silnu samoću i usamljenost. Okružen si gomilom ljudi, a zapravo si sam na svijetu. Grozan osjećaj...

Ali kako je vrijeme odmicalo, bilo je tu i veza i vezica, ali sve je o imalo dobrih utjecaja na mene. Upoznala sam sebe do najsitnijih detalja, postigla sam stvari za koje ni u najluđim snovima ne bih pomislila da mogu.

Možda zvuči pretenciozno, ali ja sam ponosna na sebe i svoje uspjehe, na svoje prekrasno dijete i na sve one prekrasne stvari koje me čekaju.

Tako želim i tebi, draga želim_mir... Da budeš sretna i ponosna na sebe i svoje dijete jer samo najjače majke mogu biti i mama i tata...
leeloo0211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:52   #204
Zanimaju me situacije sa samohranim ocevima.

Znaci samohrani sam otac dvoje djece, sin i kcer koji su jos dosta mali, 5 i 8 god.
Nakon prekida odnosno razvoda braka bivsa se zena uopce vise ne javlja djeci, vidim da ih to pogadja i mene boli kad ih vidim takve.

Ono sta me zanima na koji nacin pronaci nekoga novog ako se nigdje ne izlazi, nemoze se dvoje djece ostaviti same i izaci negdje, znaci osudjen sam da budem kod kuce sa njima, ne doslovno zatvoren u kuci jer ipak imam nesto slobonog vremena kad su u skoli i vrticu, ali neke vecernje izlaske ili nesto slicno mogu prekriziti jer su navecer oni samnom i ponoci naravno kad spavaju.
Znaci zanima me kako ste vi koji ste samohrani roditelj pronasli nekog novog, na koji nacin?
Cini mi se da nam je najlakse pokusati nesto preko interneta jer uzivo se ovako puno teze dolazi do prilika, a ima i druga stvar, a to je da i ako se svidimo nekom kad se cuje da imamo djecu zacas se ohlade, ovako preko interneta kome ne smetaju djeca moze se odma reci da smo samohrani roditelji pa vidjeti zeli li i dalje pokusati nesto sa nama ili ne.
I pretpostavljam da se najlakse spojit sa nekim tko je vec i sam samohrani roditelj, jer vecina koji nemaju djecu ipak izbjegava vezu sa nekim tko vec ima djecu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:44   #205
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Zanimaju me situacije sa samohranim ocevima.

Znaci samohrani sam otac dvoje djece, sin i kcer koji su jos dosta mali, 5 i 8 god.
Nakon prekida odnosno razvoda braka bivsa se zena uopce vise ne javlja djeci, vidim da ih to pogadja i mene boli kad ih vidim takve.

Ono sta me zanima na koji nacin pronaci nekoga novog ako se nigdje ne izlazi, nemoze se dvoje djece ostaviti same i izaci negdje, znaci osudjen sam da budem kod kuce sa njima, ne doslovno zatvoren u kuci jer ipak imam nesto slobonog vremena kad su u skoli i vrticu, ali neke vecernje izlaske ili nesto slicno mogu prekriziti jer su navecer oni samnom i ponoci naravno kad spavaju.
Znaci zanima me kako ste vi koji ste samohrani roditelj pronasli nekog novog, na koji nacin?
Cini mi se da nam je najlakse pokusati nesto preko interneta jer uzivo se ovako puno teze dolazi do prilika, a ima i druga stvar, a to je da i ako se svidimo nekom kad se cuje da imamo djecu zacas se ohlade, ovako preko interneta kome ne smetaju djeca moze se odma reci da smo samohrani roditelji pa vidjeti zeli li i dalje pokusati nesto sa nama ili ne.
I pretpostavljam da se najlakse spojit sa nekim tko je vec i sam samohrani roditelj, jer vecina koji nemaju djecu ipak izbjegava vezu sa nekim tko vec ima djecu.


Bok!

......ja nisam trenutačno zainteresirana za traženje partnera ali imam jedan drugi "problem"...Imam dijete od 5 godina, rastavljena sam...ponekad se nema s kime igrati....većina ljudi s djecom u braku ne voli baš druženje s rastavljenom ženom tj djetetom rastavljene žene...ili mi se samo čini...ako ste slučajno zainteresirani za povremeno druženje djece s obzirom da su slične dobi...to bi mi bilo drago...

lp
Trenutak srece is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:15   #206
Ova tema uopće nije aktualna...a toliko samohranih
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:13   #207
zar nisu samohrani roditelji oni kojima je drugi djetetov roditelj mrtav, ili je to majka kad otac nije upisan u rodini list?
ja takvog nikog ne poznam, ne bi rekla da ih ima toliko puno...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:40   #208
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
zar nisu samohrani roditelji oni kojima je drugi djetetov roditelj mrtav, ili je to majka kad otac nije upisan u rodini list?
ja takvog nikog ne poznam, ne bi rekla da ih ima toliko puno...
je.
po zakonu.
ali se sve rastavljene zene vole nazivat samohranim, pogotovo selebriti blogerice.
cim muz ne dolazi svaku vecer kuci, odmah je majka samohrana (sto, s druge strane, ja kroz zajebanciju cujem od frendica ciji muzevi puno terenski rade, pa kad se dogovaramo za nesto, dobijemvaj tejdan sam samohrana majka pa ne mogu)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:59   #209
to ti je isto kao i umjetna oplodnja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 22:34   #210
Samohrane mame-pomozimo jedne drugima

Ja sam samohrana mama uskoro osmogodišnjaka. U ovim sam vodama nekih godinu dana , dakle svježe i tek slažem saznanja i dojmove s kojim se sve preprekama samohrana mama susreće.
Osim financija , najveći problem je čuvanje djeteta dok radim, i podstanarstvo.
Teško je priuštiti pristojan stan s jednom plaćom, teško je uopće naći nešto za duže vrijeme ako ste na moru kada početkom sezone svi tjeraju podstanare van.
Tek kad sam zaplovila ovim vodama počela sam se susretati i s drugim samohranim mama koje imaju slične probleme.
Palo mi je na pamet , ako u istom gradu postoje dvije samohrane mame sa istim problemom smještaja, možda sa istom dobi djece koja bi se mogla sprijateljiti - ne bi li bilo dobro spojiti takve dvije mame kako bi lakše unajmile stan (veći, dugoročniji,isplativiji jer se troškovi dijele) i jedna drugoj čuvati klince . Naravno, ako se karakterno nađe zajednički jezik.
Ja recimo na jesen moram tražiti novi smještaj i kada bih našla mamu koja je u istoj situaciji, sa djetetom dobi bar približno takve da bi se mogli njeno i moje družiti&igrati&dijeliti život pod istim krovom ako si legnu - i ako bi se nas dvije složila oko osnovnih pravila koja poštuju moj i njen osobni prostor (u smislu da nam zajednički život bude ugodan) to bi bilo super.
Mogli bi si priuštiti pristojniji smještaj uz podjelu troškova, i uskakati jedna drugoj s dječicom kada jedna radi ili treba nešto obaviti, izaći ili bilo što.
Ideja mi je pala na pamet nakon što opetovano srećem mame s istim problemom , pa se pitam zašto to ne radimo i olakšamo si -ako se može.
Naravno, pričam o samohranim mamama koje nemaju roditelje koji ih mogu primiti u svoju kuću, mamama podstanarima.
Što mislite o ovoj ideji?
Nerealno i ludo, ili ako se spoju dvije osobe i nađu u svim nabitnijim točkama potrebnim za ugodan suživot- praktična i dobra ideja?
Isto tako, ako je već suživot prevelik zalogaj, zašto se ne povežemo pa si pomažemo oko čuvanja djeteta jedna drugoj, razmjenjivanja odjeće i svega drugog čime si možemo pomoći i olakšati život?
Jesam li zabrijala ili ima tu nešto?
Samohrane mame - javite se
bambi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 23:34   #211
Quote:
bambi123 kaže: Pogledaj post
Ja sam samohrana mama uskoro osmogodišnjaka. U ovim sam vodama nekih godinu dana , dakle svježe i tek slažem saznanja i dojmove s kojim se sve preprekama samohrana mama susreće.
Osim financija , najveći problem je čuvanje djeteta dok radim, i podstanarstvo.
Teško je priuštiti pristojan stan s jednom plaćom, teško je uopće naći nešto za duže vrijeme ako ste na moru kada početkom sezone svi tjeraju podstanare van.
Tek kad sam zaplovila ovim vodama počela sam se susretati i s drugim samohranim mama koje imaju slične probleme.
Palo mi je na pamet , ako u istom gradu postoje dvije samohrane mame sa istim problemom smještaja, možda sa istom dobi djece koja bi se mogla sprijateljiti - ne bi li bilo dobro spojiti takve dvije mame kako bi lakše unajmile stan (veći, dugoročniji,isplativiji jer se troškovi dijele) i jedna drugoj čuvati klince . Naravno, ako se karakterno nađe zajednički jezik.
Ja recimo na jesen moram tražiti novi smještaj i kada bih našla mamu koja je u istoj situaciji, sa djetetom dobi bar približno takve da bi se mogli njeno i moje družiti&igrati&dijeliti život pod istim krovom ako si legnu - i ako bi se nas dvije složila oko osnovnih pravila koja poštuju moj i njen osobni prostor (u smislu da nam zajednički život bude ugodan) to bi bilo super.
Mogli bi si priuštiti pristojniji smještaj uz podjelu troškova, i uskakati jedna drugoj s dječicom kada jedna radi ili treba nešto obaviti, izaći ili bilo što.
Ideja mi je pala na pamet nakon što opetovano srećem mame s istim problemom , pa se pitam zašto to ne radimo i olakšamo si -ako se može.
Naravno, pričam o samohranim mamama koje nemaju roditelje koji ih mogu primiti u svoju kuću, mamama podstanarima.
Što mislite o ovoj ideji?
Nerealno i ludo, ili ako se spoju dvije osobe i nađu u svim nabitnijim točkama potrebnim za ugodan suživot- praktična i dobra ideja?
Isto tako, ako je već suživot prevelik zalogaj, zašto se ne povežemo pa si pomažemo oko čuvanja djeteta jedna drugoj, razmjenjivanja odjeće i svega drugog čime si možemo pomoći i olakšati život?
Jesam li zabrijala ili ima tu nešto?
Samohrane mame - javite se
Ja sam ti malo predaleko , ali inače takve opcije podržavam. U Njemačkoj nije rijetkost da ljudi imaju cimere (ne nužno svi s djecom) i meni je to super.
Istina da zahtijeva dosta truda u odabiru (to je tako općenito u sustanarstvu, a u ovakvoj verziji je to još kompliciranije), ali meni je najljepše doba što se tiče stanovanja bilo s dobrim cimerima (dijelom i kad sam već imala dijete).

Budući da ti dijete već ide u školu, dakle ne treba se za njega brinut cjelodnevno, možda bi ti i bilokakav (kvalitetan, naravno ) cimer/cimerica bio OK?

Želim ti sreću u potrazi i da budeš uspješni pionir alternativnih oblika suživota u HR
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 09:05   #212
Probala sam prije par godina tu shemu ali nisam nikog nasla. Sretno u potrazi

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 10:55   #213
i ja sam u svojim dvadesetima živjela sa cimericama/cimerima i to pamtim kao najljepše razdoblje u životu. Samo što je život tada imao neku drugu, daleko opušteniju dimenziju. Ne mogu zamisliti da smo tada imali nečije klince po stanu... S klincima je malo teže...Netko tko ih nema imat će drugačije potrebe od nekog tko ih ima u smislu - moj klinjo koji slaže legiće bi smetao solo osobi koja želi opušteno popodne uz ekipu samaca u stanu bez tamo neke djece i obrnuto.
Zato sam mislila da je najbolji spoj dvije mame s klincima.
Ali vjerujem da je teško naći nešto takvo. Trebale bi se poklopiti mnoge stvari.

Ako tema nema budućnosti modovi slobodno nek stave pod ključ.
bambi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 11:33   #214
Meni se cini da bi ti lakse bilo potraziti negdje unutar zajednice nekoga tko bi bio zainteresiran. Probaj vidjeti da li ima nekoga u skoli sa slicnim problemom (moguce da bi vas i ucitelji mogli spojiti), u parkicu, ako ides u crkvu oni bi isto mogli u zupi znati ima li koga sa takvim potrebama, potrazi na fejsu lokalne grupe za tvoj grad u kojima su roditelji pa tamo priupitaj, zatim lokalne fejs grupe u kojima se iznajmljuju i traze stanovi itd. Ovako anonimno bez da se uopce zna za koji grad pitas, sumnjam da se moze nesto konkretno rijesiti. Ovdje ces prije naici na savjete, razmisljanja i slicno.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 22:23   #215
Quote:
bambi123 kaže: Pogledaj post
i ja sam u svojim dvadesetima živjela sa cimericama/cimerima i to pamtim kao najljepše razdoblje u životu. Samo što je život tada imao neku drugu, daleko opušteniju dimenziju. Ne mogu zamisliti da smo tada imali nečije klince po stanu... S klincima je malo teže...Netko tko ih nema imat će drugačije potrebe od nekog tko ih ima u smislu - moj klinjo koji slaže legiće bi smetao solo osobi koja želi opušteno popodne uz ekipu samaca u stanu bez tamo neke djece i obrnuto.
Zato sam mislila da je najbolji spoj dvije mame s klincima.
Ali vjerujem da je teško naći nešto takvo. Trebale bi se poklopiti mnoge stvari.

Ako tema nema budućnosti modovi slobodno nek stave pod ključ.
Pa naravno da je teže. Ali evo, recimo, u mom konkretnom slučaju, moj bivši cimer je uvijek žalio kaj se ljudi odsele kad dobiju djecu, jer on bi zapravo i sam htio imat djecu i u svakom slučaju je bio jako sretan da je dijete u kući. Naravno da treba sve dogovorit unaprijed i imat obzira prema toj osobi. A netko tko želi opušteno popodne s hrpom samaca ne bude niti pristao na tu šemu.

Tak da ispituj, probaj, najgore kaj se može desit je da nikog ne nađeš.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2018., 13:52   #216
problemi samohranih roditelja

Pozdrav svima koji se žele uključiti u razgovor.

Izazovi s kojima se suočavaju samohrani roditelji povezani su uz odrastanje djece, izgradnjom dječije budućnosti i učenjem razmišljanja kako kasnije kročiti kroz život.

Tu su pitanja kako se nositi sa problemima? Kako ići iz prepreke u prepreku, savladati ju, a bez da djeca ikada osjetila sigurnost dvoje roditelja? Njihov balans i zajednički dopirnos svemu.

U ovoj temi voljeli bismo čuti što za vas znači podizanje djeteta bez kompletne podrške. Iskoristiti priliku da se uključimo, stvorimo povezanost i ojačamo.
Father And Son is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2019., 14:09   #217
Samohrane majke

Poštovane žene/majke/kraljice,

provodim istraživanje kojim se ispituju doživljaji stresa i učinkovitosti u roditeljskoj ulozi kod majki u jednoroditeljskim obiteljima.

istraživanje prvodim pisanim upitnicima, te je identitet ispitanica potpuno ANONIMAN.

dakle, tražim ispitanice - mame koje žive same sa svojim djetetom/djecom.

Možete li mi preporučiti udruge samohranih majki koje postoje kod nas u RH, a koje su možda zainteresirane za suradnju ili ako ste i same voljne sudjelovati možete mi se javiti privatnim porukama.

Unaprijed se zahvaljujem! LP
lalala235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2019., 15:08   #218
majke koje žive same s djetetom/djecom nisu nužno i samohrane majke.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 00:16   #219
Postovani, podizem temu
Molim za savjet. Muz je nedavno preminuo. Ja sam nezaposlena i ostala sam sama sa dvoje djece od 2 i 6 godina. U vlasnistvu imam samo motor, skuter star 10 godina.
Imam li pravo na neku naknadu iz sustava socijalne skrbi i djecji doplatak?
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 08:18   #220
Quote:
petra288 kaže: Pogledaj post
Postovani, podizem temu
Molim za savjet. Muz je nedavno preminuo. Ja sam nezaposlena i ostala sam sama sa dvoje djece od 2 i 6 godina. U vlasnistvu imam samo motor, skuter star 10 godina.
Imam li pravo na neku naknadu iz sustava socijalne skrbi i djecji doplatak?
Ako je pok suprug radio, djeca imaju pravo na obiteljsku mirovinu. Imate i pravo na doplatak za djecu.
Moje saučešće, držite se.
Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.