Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 17:15   #201
Meni se čini da autoričina kćer ima problema sa samopoštovanjem i da nije ovaj tip, bio bi netko drugi, neka sekta ili tako nešto.

Mlada žena, studira, radi dva posla i dopušta si ovakve gluposti, govori majci da bi trebala biti poniznija ako želi muškarca u svojem životu Pa halo????? U današnjem svijetu, uz toliko dostupnih tuđih priča i iskustava, ona se da navući ovakvom čovjeku.

Autorice, uopće nemam pametan savjet, mislim da dok se njoj ne desi neki klik u glavi, neće se izvući iz toga. Ali, ako i uspije, mislim da bi trebala pozabaviti se sobom i zašto si uopće dopušta ovako nešto. Naime, postoji mogućnost da opet naleti na nekakvog problematičnog, ali onda nije problem u njemu nego u njoj.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:15   #202
Mislim da ova info što studira nije mjerilo umne zrelosti i osvještenosti.
Ljudi mogu imati neznam kako Celje škole,a biti strašno naivni, provodljivi..
Maja Mama,potpis na tvoj post.
Sličan mi je stav.
Da mi je iz oka ispala,ali sve ima granice!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:22   #203
Potpisujem MajaMama i slažem se sa svakom riječi.

Samo bih dodala nešto jer se nalazim s obje strane. Sad kao majka razmišljam tako, ali razmišljala sam tako i kao kćer:
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Volim svoju djecu beskrajno, ali ih ne namjeravam trpjeti do tridesete u svojoj svakodnevici, i još primati uvrede.
Jer sam ja otišla od svoje majke jer nisam htjela trpjeti uvrede, ponižavanja, bojati se sa vlastiti život itd.

Uglavnom: to što ti je netko roditelj/kćer ili sin ne vrijedi ako nema prema tebi kao osobi poštovanja, ljubav itd., na kojoj god strani se ti nalazio.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 04:06   #204
Jeste li i ti i kćer muslimani?
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:05   #205
Lijepo je posjedni i reci da želiš pričati normalno, ako to ne želi van put pod noge. Pitaju ju kako ona zamišlja brak s njim, kako će ju njegovi prihvatiti uopće? Hoće ona radi njega mjenjati vjeru, kao će djecu odgajati, hoće li stvarno sve biti po njegovom. Sama sam u vezi gdje su 2 vjere u pitanju i ja znam do koje granice mogu ići, tj. do kud mi pašu kompromisi, a to zna i on.
Ona ti mora znati odgovoriti na ta pitanja, znači ako to ne zna lijepo joj reci da ta veza nema budućnosti.

S druge strane ja bih tražila upoznavanje s njegovima, guraj se gdje stigneš s njima itd, pritom napominji vidiš kako je on super prema svojima, posebno majci itd... U jednom trenu bude njima puknul film svima i onda će on odreagirati, a ja se nadam da će tvoja kći povratno izabrati tebe.

Evo sad dolaze nama praznici, pozovi ih sve na večeru za Božić, ako on ima mlađu sestru pošalji poklon za sv. nikolu... Znači jako poštuj naše običaje, čak i ako ti nije stalo do toga.. Ja bih možda čak isforsala odlaske u crkvu s njom ili solo, znači onak kak su oni hardcore, postani i ti, pa bu vidla da joj se to ne sviđa imati doma, a njega bude dodatno naživciralo...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:56   #206
S obzirom da su mi u prilično živom sjećanju ostale neke tvoje ranije teme i postovi vezani uz odnos sa kćeri rekla bih ti da jako dobro razmislis o tome je li razlog zbog kojeg ti već odrasla kćer psuje i agresivna je doista taj neki tip s kojim je u vezi ili je vas odnos problematičan zato jer je problematičan i jer je bilo samo pitanje vremena kada će popucati po šavovima.

Zašto tvoja odrasla kćer, očito sposobna uzdržavati se sama, odrasla u okolini u kojoj je suživot s roditeljima u toj dobi poprilična iznimka još uvijek živi s tobom? Jesi sigurna da je nisi svojim posesivnim modus operandijem neprirodno vezala uz sebe tako da vaš odnos puca po šavovima jer ona ima potrebu otići iz gnijezda, ali ne može zdravo nego mora ovako sa glupavim vezama s glupavim tipovima, mehanizam bunta protiv mamice, ali još uvijek čvrsto držeći se za njezine skute?

Nemoj se odmah nabrusiti, pitam te ozbiljno. Ima tamo na psihologiji tema Otrovni roditelji i hrpa ljudi koji pucaju ko kokice i nisu u stanju separirati se psihoemotivno od staraca pa ne mogu nigdje - nit imat normalni odnos s roditeljima, nit imat normalni odnos sami sa sobom i s okolinom. Zasto joj ne kažes da bi bilo bolje da živi sama? Zasto joj to već nisi rekla, i prije ovog dečka?
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:22   #207
Samo da se javim i da kažem da ovoj bolesnoći nema kraja.Otac je sad dobio nešto bolji posao ima plaću 5000 kuna mjesečno a majka 4500.Sad računajte to je gotovo 10.000 kuna mjesečno.Naši troškovi su režije samo 1000 kuna, znači ostane 8,500 za živjet.Staroj od tih 4500 ostane možda 500 kuna jer joj sve ode na kredite i dugove na kartici.Znači ta plaća ne postoji.Ti krediti koje je dizala nije u ništa ulagala nego je zatvarala postojeće i vraćala dugove.Otac tih 5,000 potroši za dva dana, znači dobije plaću i za 2 dana nema ni lipe u novčaniku.Njihov najveći problem je što kupuju po 3 kutije cigarete na dan i po 2 piva one granate dvije litre.Iskopčali su nam telefon internet sad moram hvatat signal od susjeda, opomene za struju, vodu ma sve žive, i sad vi meni kažite da ovo nije JEBENO BOLESNO.To još nisam vidio nigdje da se roditelji mogu tako ponašat.Sva sreća da imam nešto svojih novaca zarađenih od sezone jer bih inače jebeno prolupao i da moram reć da obavezno moram skrivat svoj novčanik jer ako ga stari nađi pokrade sav novac unutra.Jebeno,jebeno bolesno da od 10.000 kuna koliko imamo na mjesec i od toga je trošak samo 1000 kuna režije, da se događaju ovakve stvari.Di to ima?????????????????????????????Ja to ne bi mogao učinit svom djetetu nikad, da ga dovedem u takvu situaciju, bolesno ljudi moji.Nitko mi ništa ne pomaže, sve moram sam, bolesno, trbuh me boli od muke i nervoze.

Zadnje uređivanje markec2001 : 12.12.2017. at 20:38.
markec2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:12   #208
Ne mogu više to držat u sebi nego moram to podijelit sa nekim, barem ovako preko foruma jer uživo me je sram to nekom pričat.Ja znam da vi to ne razumijete kako je to jer niste nikad bili u takvoj situaciji.Pošto otac radi od pon do petka preko vikenda ide privatno radit, to sam zaboravio rec i tu zaradi jos dodatnih 300 kuna preko vikenda.Mene to jako boli kad gledam svoje vršnjake koji imaju sve, mislim nisu oni iz nekih imućnih familija nego jednostavno imaju za ugodan život jer roditelji znaju raspolagat sa novcem.Ja bi u svojim godinama trebao uživat, a ne mislit na novac i bit opterećen oću li imat ili ne.Svaki mjesec sam sebi plaćam autobusnu kartu 200 kuna i stalno moram mislit koliko imam novaca koliko mogu potrošit itd..Znači od +10,000 kuna koliko imamo mjesečno, ne ostane ni 200 kuna za moju kartu nego je važnije kupit svaki dan 3 kutije cigareta i 2 granate e to mene boli, pa kako to mogu radit to ne razumijem????????Ja se ne mogu pomirit sa time, još bi razumio da mjesečno primamo 2,000 kuna pa ajde nema se, ali ovo ne znam dal da plačem il da se smijem.Kako neke familije imaju predivan život, eto mogao sam i ja imat, sve imam ali roditelji to ne dopuštaju, bolesno.Znači bolje je imat svaki dan 3 kutije cigareta u džepu i dvije granate piva i gledat dijete koje nema ništa, nego +10,000 kuna mjesečno u džepu.Sad mene zanima dal sam ja u pravu ili previše tražim i govorim gluposti?
markec2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:10   #209
Quote:
markec2001 kaže: Pogledaj post
Ne mogu više to držat u sebi nego moram to podijelit sa nekim, barem ovako preko foruma jer uživo me je sram to nekom pričat.Ja znam da vi to ne razumijete kako je to jer niste nikad bili u takvoj situaciji.Pošto otac radi od pon do petka preko vikenda ide privatno radit, to sam zaboravio rec i tu zaradi jos dodatnih 300 kuna preko vikenda.Mene to jako boli kad gledam svoje vršnjake koji imaju sve, mislim nisu oni iz nekih imućnih familija nego jednostavno imaju za ugodan život jer roditelji znaju raspolagat sa novcem.Ja bi u svojim godinama trebao uživat, a ne mislit na novac i bit opterećen oću li imat ili ne.Svaki mjesec sam sebi plaćam autobusnu kartu 200 kuna i stalno moram mislit koliko imam novaca koliko mogu potrošit itd..Znači od +10,000 kuna koliko imamo mjesečno, ne ostane ni 200 kuna za moju kartu nego je važnije kupit svaki dan 3 kutije cigareta i 2 granate e to mene boli, pa kako to mogu radit to ne razumijem????????Ja se ne mogu pomirit sa time, još bi razumio da mjesečno primamo 2,000 kuna pa ajde nema se, ali ovo ne znam dal da plačem il da se smijem.Kako neke familije imaju predivan život, eto mogao sam i ja imat, sve imam ali roditelji to ne dopuštaju, bolesno.Znači bolje je imat svaki dan 3 kutije cigareta u džepu i dvije granate piva i gledat dijete koje nema ništa, nego +10,000 kuna mjesečno u džepu.Sad mene zanima dal sam ja u pravu ili previše tražim i govorim gluposti?


Previse trazis i govoris gluposti.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:33   #210
Ne krivi roditelje za svoje probleme... Valjda imaš dovoljno godina da se sam pobrineš za svoj život. Najlakše je sve svaliti na roditelje. Kakvi god da su, roditelji su ti. Ako ih vec ne prihvačaš i ne razumiješ (a zašto bi) kreni sam dalje...
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:15   #211
Ne mogu citat ovo vise. Pretjerujes. Dal bi mogao imati vise materijalnog u zivotu, da. Aliti pricas ko da si u najmanju ruku kruha gladan i oni te bicem mlate dok klecis na kukuruzu.

Kad sam ja bila tvojih godina, vise manje smo svi u ekipi tako zivjeli i stvarno ne vidim neki problem. Preko ljeta radis da zaradis za mobitel, krpa se troje ljudi za jednu pivu, svercas se ili ides biciklom /pjeske.. Stvarno nije tolika drama. Cak sad kad se tog sjetim mi je simpa kak smo bili bez love i bas nas je bilo briga, snalazis se, mlad si. Btw nisam tak stara, imala sam 16 prije 10 godina
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:59   #212
Baš

Kad se imalo para, dobila sam za 2 soka kad sam išla u disko - to je bio maximum
Ajd u moje vrijeme nije bilo mobitela, al oblačili smo se na kredit u Nami ili sličnim dućanima
Za gablec sam dobila valjda 5 kn dnevno za sendvič, kakve kave u gradu ili nekaj...
Kad smo imali tulume krali smo starcima vino iz karnistara ili tko je imao bačvu

Daj se malo priberi, masa djece je gladna doslovno a ne da razmišlja o mobitelu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:15   #213
Dakle roditelji su mu toliko neodgovorni da ne plaćaju račune za struju i vodu te kartu za autobus (predstavljam za školu?) iako imaju dovoljno novca, ali je on taj koji traži previše i priča gluposti. Nevjerojatno je koliko ovdje ljudi vole "udarati" po tinejdžerima i djeci.

@markec2001 Ne tražiš previše i ne govoriš gluposti, stvari koje tražiš nisu znanstvena fantastika i sasvim su razumne. Jednostavno su ti roditelji krajnje neodgovorni i bezobrazni.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:28   #214
Roditelje ne moze promijeniti ali svoju percepciju moze. Nitko ne udara po njemu ali mu nista nece pomoci ako mu kazemo ajme, da, roditelji su ti uzasni jer su takvi kakvi su. Ali mu mozda pomogne ako vidi da nije jedini koji odrasta bez love i da nije najbitnija stvar na svijetu sto njegovi prijatelji imaju niti da mu mama i tata kupe mobitel...
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:45   #215
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Roditelje ne moze promijeniti ali svoju percepciju moze. Nitko ne udara po njemu ali mu nista nece pomoci ako mu kazemo ajme, da, roditelji su ti uzasni jer su takvi kakvi su. Ali mu mozda pomogne ako vidi da nije jedini koji odrasta bez love i da nije najbitnija stvar na svijetu sto njegovi prijatelji imaju niti da mu mama i tata kupe mobitel...
A ovo vaše demonizranje njega će mu sigurno puno pomoći? Naprotiv, ja bih rekao da mu to još više odmaže i da ja krajnje bezobrazno id aje to čisto j****e u zdrav mozak, da se tako izrazim, jer mu pokušavate nametnuti kao normalno nešto što jednostavno nije normalno.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:52   #216
Normalno je stvarno relativan pojam. To sto je meni normalno tebi nije i obrnuto. Generalno ne volim taj pojam. Ali to nije ni bitno. Takvo je kakvo je. I zapravo je jedina opcija da prihvati kako stvari stoje i promijeni ono sto moze
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:38   #217
Što ste navalili na dečka tako...

Ako je vama normalno da ljudi ne plaćaju režije i istovremeno kupuju 3 kutije cigareta i litre pive dnevno onda ne znam stvarno... On je njihovo dijete, još uvijek maloljetno i dužni su se brinuti o njemu, a ta briga valjda uključuje bar financiranje prijevoza do škole. Da ne spominjem kako bi ta briga trebala možda sezati malo dalje od onoga "nisi gladan ni žedan, šta više oćeš", tim više što dečko radi sezonski. Druga priča bi bila da su ljuta sirota, ali očito nisu.

Valjda znamo svi taj profil ljudi koji su neodgovorni u upravljanju novcem i onda u toj priči uvijek ispaštaju djeca. Uvijek se kuka, nikad se nema...

I nemojte mi sad pisati da on nije dijete jer je, i nije njegova dužnost uzdržavati roditelje i skrivati novčanik po kući da mu otac ne ukrade džeparac koji je sam zaradio

A pogotovo nema nikakve koristi od tih priča tipa "evo ja sam imala džeparac 2 kn mjesečno, danju išla u osnovnu školu, a noću radila i sl." Hoćete li svojoj djeci kad budu tinejdžeri (ako bude mogućnosti) priuštiti da mogu ponekad otići s prijateljima na kavu, kolač, u kino...? Ili ćete im reći da ste se vi snalazili s 5 kn pa nek tako rade i oni?
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:38   #218
Koje gluposti, da prostite, pišete... nitko nije rekao da je normalno neodgovorno se ponašat s novcem i dopustiti si, pored plaće, da ti isključe struju, internet ili šta li vec. Ali nije normalno kukat konstantno i živit u nezadovoljstvu... naučiti se nositi sa situacijom kakva god da je i jednostavno move on.
Upravo mu mi s ovim stavom pomažemo, a stav "je u pravu si imaš grozne roditelje" mu ustvari odmaže i tone sve dublje.
I priče tipa bi li mi svojoj djeci to radili su krajnje nebulozne... jer ovdje se ne govori o tome, govori se kako se ponašati u određenoj situaciji koju ne možeš promjeniti.
I da, ne mogu se otet dojmu da dotični sve gleda kroz novac. Znam da odrastamo u takvom društvu, ali kada bi maknuo fokus s novca bilo bi mu puno lakše u životu (koliko god kontradiktorno zvučalo).
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 02:22   #219
Gledaj, dotični ima 16 godina i nema tog tinejdžera na svijetu koji se ne uspoređuje s vršnjacima. Ili ste vi svi sa 16 godina bili super zrele, samouvjerene i izgrađene osobe? Usput vidimo i da cijela atmosfera u obitelji nije zdrava ni podržavajuća pa pretpostavljam da je dečko i inače nižeg samopouzdanja, jasno da gleda kako ostala djeca žive i uspoređuje se s njima.

I da, roditelji mu jesu grozni, što ne znači da njemu savjetujem da nastavi sjediti doma i kukati. Samo me baš zapeklo to što su svi na njega navalili da se pokrene, zašto se žali i sl... Neće mu pomoći sigurno ni napad od većine vas ovdje gdje je došao potražiti utjehu.

Jedino što on može i MORA kako bi si pomogao je uhvatiti se učenja kako bi mogao upisati dobar faks i opet sezonski raditi, što vjerujem da hoće. To mu je moj savjet, da radi na sebi maksimalno i što prije odleprša svojim putem. Što još točno treba jedan srednjoškolac učiniti kako bi popravio situaciju u kojoj se nalazi?

A odgovor na moje pitanje o vašem odnosu prema djeci i financijama u budućnosti me i dalje zanima. Hoćete li im pokušati priuštiti malo više od "nisi gladan ni žedan" i ako da, zašto?
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:23   #220
Neki ovdje toliko seru da im vagon medicinskog ugljena ne bi pomogao. Da, svi su živjeli tako da su si sami kupovali obuću i pokaznu da mogu u školu jer su roditelji plaću trošili na cigarete i alkohol, i bilo im je to simpatično, kako da ne.

Gle, dečko, roditelji su ti neodgovorni kreteni i ovisnici i neće se pobrinuti za tebe. Stisni zube, uči engleski i/ili njemački, slušaj podcaste, audio knjige, gledaj serije i filmove bez hrvatskih titlova, čitaj knjige, i kad maturiraš zaradi nešto novca, skupi prnje i odi u Njemačku ili Irsku ili nekud, nađi sobu u hostelu, nađi posao, unajmi sobu i ne osvrći se. Ovdje isto možeš pronaći ideje za neke privremene opcije.

Educiraj se i po pitanju financijske pismenosti tako da znaš razumno trošiti, da možeš i štedjeti pa da možeš studirati budeš li htio.

Samo sam sebi možeš pomoći.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.