Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 22:53   #121
Krenuli smo privatno kod logopeda jer je u bolnici tretman bio nikakav. Rekli su on ne surađuje i to je to. Čitajte mu. To je bilo prije 5 mjeseci.
Kod nove logopedice smo dobili vježbe za usmjeravanje pažnje i poticanje razumijevanja. Rad uz pomoć fotografija kako bi povezao pojam i riječ.
Tek smo krenuli prije tjedan dana, do nedavno smo se vukli po pretragama.
Ne ide u vrtić jer je bio bolestan prošle zime i hospitaliziran pa nam je savjetovano da ga još ove čuvamo. Mislim da bi u vrtiću bio problem što on ne priča i nosi pelenu, jer ne razumije što je nona i čemu to služi. Od nagodine će sigurno ići.
Hvala na savjetu za grupu, to ću sigurno učiniti, lakše je kad znaš da nisi sam.
slavicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:59   #122
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Sin moje kume nije progovorio. Vjezbama suucinili puno, komunicira gestama, ali govor nazalost nije vratio.
Koliko dijete ima godina? Koliko sam shvatila, dijete je pričalo pa prestalo?
slavicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:33   #123
Sad ima 11. Prestao je pričati negdje oko 2. rođendana. Dotad je pričao čak napredno za svoju dob, imao strukturu rečenica.

Kod njega je to povlačenje išlo prilično naglo, ili mi nismo prije primjećivali neke znakove koji su mozda i bili prisutni.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:17   #124
Quote:
slavicab kaže: Pogledaj post
Krenuli smo privatno kod logopeda jer je u bolnici tretman bio nikakav. Rekli su on ne surađuje i to je to. Čitajte mu. To je bilo prije 5 mjeseci.
Kod nove logopedice smo dobili vježbe za usmjeravanje pažnje i poticanje razumijevanja. Rad uz pomoć fotografija kako bi povezao pojam i riječ.
Tek smo krenuli prije tjedan dana, do nedavno smo se vukli po pretragama.
Ne ide u vrtić jer je bio bolestan prošle zime i hospitaliziran pa nam je savjetovano da ga još ove čuvamo. Mislim da bi u vrtiću bio problem što on ne priča i nosi pelenu, jer ne razumije što je nona i čemu to služi. Od nagodine će sigurno ići.
Hvala na savjetu za grupu, to ću sigurno učiniti, lakše je kad znaš da nisi sam.
Jeste bili kod neuropedijatra, radili EEG mozga? Po meni vam je sad bitniji tretman defektologa, naravno da je bitan i logoped, ali ako tu ne surađuje, možda bi imali više koristi od defektologa. Ali najbitnije je stalno raditi s djetetom, čitati, pričati priče, pjesmice, i stalno ponavljat, igrati se bilo čega.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:20   #125
Quote:
slavicab kaže: Pogledaj post
Krenuli smo privatno kod logopeda jer je u bolnici tretman bio nikakav. Rekli su on ne surađuje i to je to. Čitajte mu. To je bilo prije 5 mjeseci.
Kod nove logopedice smo dobili vježbe za usmjeravanje pažnje i poticanje razumijevanja. Rad uz pomoć fotografija kako bi povezao pojam i riječ.
Tek smo krenuli prije tjedan dana, do nedavno smo se vukli po pretragama.
Ne ide u vrtić jer je bio bolestan prošle zime i hospitaliziran pa nam je savjetovano da ga još ove čuvamo. Mislim da bi u vrtiću bio problem što on ne priča i nosi pelenu, jer ne razumije što je nona i čemu to služi. Od nagodine će sigurno ići.
Hvala na savjetu za grupu, to ću sigurno učiniti, lakše je kad znaš da nisi sam.
I to sa slikama je super, moja sad već spaja dvije iste, imamo memori sa slikicama.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:40   #126
Quote:
slavicab kaže: Pogledaj post
Krenuli smo privatno kod logopeda jer je u bolnici tretman bio nikakav. Rekli su on ne surađuje i to je to. Čitajte mu. To je bilo prije 5 mjeseci.
Kod nove logopedice smo dobili vježbe za usmjeravanje pažnje i poticanje razumijevanja. Rad uz pomoć fotografija kako bi povezao pojam i riječ.
Tek smo krenuli prije tjedan dana, do nedavno smo se vukli po pretragama.
Ne ide u vrtić jer je bio bolestan prošle zime i hospitaliziran pa nam je savjetovano da ga još ove čuvamo. Mislim da bi u vrtiću bio problem što on ne priča i nosi pelenu, jer ne razumije što je nona i čemu to služi. Od nagodine će sigurno ići.
Hvala na savjetu za grupu, to ću sigurno učiniti, lakše je kad znaš da nisi sam.
Moj sin s tri pune godine nije pričao. Razumijevanje je također bilo relativno loše.
U bolnici nije bilo i inače nema posebnog tretmana. Bolnice su više za dijagnostiku i kontrole, a ne za sustavno vježbanje kakvo je djetetu s teškoćama potrebno.
Vježbanjem se bave specijalizirane ustanove, npr. centar za rehabilitaciju tipa Slava Raškaj.
Nas su zato brzo u bolnici nakon pretraga i nekoliko kontrola uputili da kontaktiramo centar za rehabilitaciju gdje sam sa svim nalazima otišla i nakon razgovora s komisijom prijavila dijete na listu čekanja.
Krenuo je u dnevni centar s pune 3 godine.
U centru su nam već na razgovoru, prije upisa, rekli da ga obvezno upišemo u vrtić.
I ja sam, kao ti, pogrešno mislila kako će biti problem u vrtiću jer je poput tvog djeteta i moje bilo neverbalno, nije se moglo sporazumjeti s okolinom i još uvijek je nosio pelenu. Ni mi doma ga većinom nismo razumjeli, a drugi nikako.
Bojala sam se kako će se snalaziti u vrtiću.
Ali su nas u centru razuvjerili. Odmah su nam objasnili kako djeca na specifičan način, nama odraslima često nepoznat i neshvatljiv, uče razumijevanje i govor, te kako se pokazalo kroz praksu da djeca s poteškoćama oko razumijevanja i govora lakše i brže usvajaju predgovorne i govorne vještine kroz komunikaciju s vršnjacima.
Jednostavno zato jer djeca na drugačiji način komuniciraju jedni s drugima nego što to čine i mogu činiti odrasli.
Kod upisa u vrtić je glavni problem bio nošenje pelena (jer nisu primali pelenaše), ali nam je centar napisao preporuku za vrtić i ravnateljica se osobno ponudila da će u slučaju ako vrtić ne prihvati naš zahtjev za upisom djeteta zbog nošenja pelena direktno razgovarati s ravnateljicom vrtića.
Međutim, to na kraju nije bilo potrebno. Imala sam jedan razgovor o djetetu s vrtićkim psihologom koji je uzeo presliku medicinske dokumentacije i preporuku centra i dijete je upisano bez problema.
Tako da je naš maleni s tek navršene tri godine krenuo u vrtić, dok je paralelno išao jednom tjedno u centar na logopedske vježbe.
I nije bilo nikakvih problema u vrtiću.
Dapače.
U Slavi Raškaj su nam brzo rekli kako se kod njih vidio napredak relativno brzo nakon što je dijete krenulo u vrtić.
Moje dijete od početka vježbi odlično napreduje, ali svejedno treba vremena za sve to.
On evo sad već četvrtu godinu ide u centar na vježbe. Jako puno je napredovao. Totalni je brbljavac. Ali svejedno još uvijek u određenim segmentima zaostaje za vršnjacima.
Nije to neko očito zaostajanje, laici kad ga čuju često misle da nema nikakvih problema, ali sad kad je predškolac iskristalizirale se se teškoće prilikom usvajanja predčitalačkih vještina i grafomotorike (koje su usko povezane s govorom), zbog koje kaska i emotivna zrelost. Sve je to jedan splet i lanac koji je povezan i koji je nama laicima ponekad teško shvatljiv.
Još nismo sigurni, ali kako trenutno stvari stoje izgleda da će biti odgoda školovanja.
Zato, moj savjet, požuri ako možeš s vrtićem i vježbama.
Jer djeci treba puno vremena i strpljenja okoline da uhvate vršnjake i problemi s govor misu samo problemi s govorom, to je dio lanca o kojem ovisi napredovanje i na nekim drugim poljima.
A škola jako brzo dođe na red.
Najveći problem na kraju balade je taj da ako dijete ne uđe u OŠ s potpuno razvijenim govorom i grafomotorikom tada mali problem brzo postaje veliki i lako dobiješ dijete kojem škola do samog kraja postane pakao.

Zadnje uređivanje choupette : 24.11.2017. at 08:57.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:31   #127
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Moj sin s tri pune godine nije pričao. Razumijevanje je također bilo relativno loše.
U bolnici nije bilo i inače nema posebnog tretmana. Bolnice su više za dijagnostiku i kontrole, a ne za sustavno vježbanje kakvo je djetetu s teškoćama potrebno.
Vježbanjem se bave specijalizirane ustanove, npr. centar za rehabilitaciju tipa Slava Raškaj.
Nas su zato brzo u bolnici nakon pretraga i nekoliko kontrola uputili da kontaktiramo centar za rehabilitaciju gdje sam sa svim nalazima otišla i nakon razgovora s komisijom prijavila dijete na listu čekanja.
Krenuo je u dnevni centar s pune 3 godine.
U centru su nam već na razgovoru, prije upisa, rekli da ga obvezno upišemo u vrtić.
I ja sam, kao ti, pogrešno mislila kako će biti problem u vrtiću jer je poput tvog djeteta i moje bilo neverbalno, nije se moglo sporazumjeti s okolinom i još uvijek je nosio pelenu. Ni mi doma ga većinom nismo razumjeli, a drugi nikako.
Bojala sam se kako će se snalaziti u vrtiću.
Ali su nas u centru razuvjerili. Odmah su nam objasnili kako djeca na specifičan način, nama odraslima često nepoznat i neshvatljiv, uče razumijevanje i govor, te kako se pokazalo kroz praksu da djeca s poteškoćama oko razumijevanja i govora lakše i brže usvajaju predgovorne i govorne vještine kroz komunikaciju s vršnjacima.
Jednostavno zato jer djeca na drugačiji način komuniciraju jedni s drugima nego što to čine i mogu činiti odrasli.
Kod upisa u vrtić je glavni problem bio nošenje pelena (jer nisu primali pelenaše), ali nam je centar napisao preporuku za vrtić i ravnateljica se osobno ponudila da će u slučaju ako vrtić ne prihvati naš zahtjev za upisom djeteta zbog nošenja pelena direktno razgovarati s ravnateljicom vrtića.
Međutim, to na kraju nije bilo potrebno. Imala sam jedan razgovor o djetetu s vrtićkim psihologom koji je uzeo presliku medicinske dokumentacije i preporuku centra i dijete je upisano bez problema.
Tako da je naš maleni s tek navršene tri godine krenuo u vrtić, dok je paralelno išao jednom tjedno u centar na logopedske vježbe.
I nije bilo nikakvih problema u vrtiću.
Dapače.
U Slavi Raškaj su nam brzo rekli kako se kod njih vidio napredak relativno brzo nakon što je dijete krenulo u vrtić.
Moje dijete od početka vježbi odlično napreduje, ali svejedno treba vremena za sve to.
On evo sad već četvrtu godinu ide u centar na vježbe. Jako puno je napredovao. Totalni je brbljavac. Ali svejedno još uvijek u određenim segmentima zaostaje za vršnjacima.
Nije to neko očito zaostajanje, laici kad ga čuju često misle da nema nikakvih problema, ali sad kad je predškolac iskristalizirale se se teškoće prilikom usvajanja predčitalačkih vještina i grafomotorike (koje su usko povezane s govorom), zbog koje kaska i emotivna zrelost. Sve je to jedan splet i lanac koji je povezan i koji je nama laicima ponekad teško shvatljiv.
Još nismo sigurni, ali kako trenutno stvari stoje izgleda da će biti odgoda školovanja.
Zato, moj savjet, požuri ako možeš s vrtićem i vježbama.
Jer djeci treba puno vremena i strpljenja okoline da uhvate vršnjake i problemi s govor misu samo problemi s govorom, to je dio lanca o kojem ovisi napredovanje i na nekim drugim poljima.
A škola jako brzo dođe na red.
Najveći problem na kraju balade je taj da ako dijete ne uđe u OŠ s potpuno razvijenim govorom i grafomotorikom tada mali problem brzo postaje veliki i lako dobiješ dijete kojem škola do samog kraja postane pakao.
Može samo malo pojašnjenje, Slava Raskaj, tamo idete u vrtić, ili samo vježbe? Nama su rekli da se tamo čeka preko 2 godine (mama koja je na listi cekanja). Ili idete samo jedan dan u tjednu na vježbe? Može malo vise informacija o tome, ako ne može ovdje, može molim vas na pp.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:24   #128
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Može samo malo pojašnjenje, Slava Raskaj, tamo idete u vrtić, ili samo vježbe? Nama su rekli da se tamo čeka preko 2 godine (mama koja je na listi cekanja). Ili idete samo jedan dan u tjednu na vježbe? Može malo vise informacija o tome, ako ne može ovdje, može molim vas na pp.
Može ovdje jer će možda još nekome biti od pomoći.

SR nije vrtić, ali pošto je dnevni centar, imaju dnevni program za djecu s raznim poteškoćama.
Imaju tim raznih stručnjaka: defektologa, psihologa, logopeda itd.
Ovisi o vrsti poteškoća i reakciji djeteta na vježbe koliko dana u tjednu i koliko dugo vremenski će dijete tjedno provoditi u centru.
Moje dijete nema većih poteškoća, pa ide samo na logopedske vježbe jednom tjedno po pola sata. Ove godine će se zbog poteškoća s usvajanjem predškolskog programa vjerojatno u priču uključiti i psiholog. Tu smo još u fazi pregovora.

I meni su kad sam prvi puta kontaktirala centar rekli da je lista čekanja dvije godine.
Isto su mi i pri upisu u vrtić na prvu rekli da nema mjesta i da nema šanse da upadne za tu godinu.
Ali sam ga na kraju bez problema upisala iste godine kad je bila prijava i u centar i u vrtić.
Moj savjet je da se ne odustaje i ne obeshrabri s izjavama oko listi čekanja.
Naravno, lista čekanja postoji, ali puno roditelja odustane od prijave ili je odgode kad im se kaže da je velika lista čekanja.
Ja sam prvi puta telefonski nazvala centar početkom veljače. Odmah su mi rekli da je lista čekanja duga i da im je iduća godina popunjena, pa da mi se ne isplati tražiti upis te godine jer nema šanse.
Ja sam na to zatražila susret s ravnateljicom centra.
Ostavila sam im svoje podatke i susret je zakazan krajem svibnja/početkom lipnja (bilo je to davno pa ne znam više točan datum).
Na sastanak sam odmah ponijela svu medicinsku dokumentaciju, kao i domovnicu i rodni list djeteta.
Na sastanku su bile ravnateljica, logoped i psiholog centra.
Odmah su mi na početku opet spomenuli listu čekanja, kako su puni i da nema mjesta za moje dijete.
Na to sam im odgovorila kako nema problema, ali da im svejedno želim predati djetetovu dokumentaciju, pa ako se oslobodi koje mjesto u međuvremenu (neka obitelj se npr. odseli ili jednostavno prestane potreba da neko dijete koje pohađa centar nastavi s radom) neka nas uzmu u obzir. U najgorem slučaju, neka budemo na listi čekanja, pa kad dođe na red neka mi jave.
Porazgovarali smo o djetetu. Postavili su mi par pitanja o njemu, pitali da li ide u vrtić (tad nije išao) itd. Na kraju razgovora sam im predala fotokopije medicinske dokumentacije i svega što im je bilo potrebno za upis djeteta.
Zvali su me početkom rujna i rekli da je dijete upisano i da može krenuti s vježbama.
Kasnije sam upoznala par osoba koje su mi rekle da su odustale od centra jer im se (kao i meni) reklo da se dugo čeka, pa su sami krenuli privatno.
I moja prijateljica je učinila isto koju godinu ranije (ima starije dijete od moga).
Što je najgore, njeno dijete je imalo veće poteškoće za koje nije bio dovoljan rad samo s logopedom, pa su se nahodali po privatnicima i nisu dobili optimalnu sustavnu pomoć kakvu su mogli dobiti u centru.
Svi su se čudili kako je moj mali upisan bez godina čekanja, ali eto, jednostavno je.
U vrtiću je bila ista priča. Gužva. Čak nismo imali sve formalne uvjete za upis (dovoljno dugo prijavljenu adresu u potrebnoj općini), pa su mi pri predaji zahtjeva rekli da doslovce nema šanse da upadne s obzirom da ima puno djece koja ispunjavaju uvjete, a koja će imati prioritet nad mojim djetetom.
Pitala sam ih tko odlučuje o upisu i žena mi je rekla da se time bavi komisija nakon isteka roka za predaju zahtjeva. Na to sam rekla da ću svejedno predati zahtjev i papire, pa neka komisija odluči.
Na kraju je bio pri vrhu liste i upisan je bez problema.

Što hoću reći: treba biti uporan i ne obeshrabriti se verbalnim izjavama.
Sve napismeno, ljubazno, ali asertivno.

Zadnje uređivanje choupette : 24.11.2017. at 11:04.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:45   #129
Jedna znanica je isto uspjela dosta brzo dobiti logopeda u Slavi Raškaj. Dijete ima 2,5 godine.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:56   #130
Da li ima netko da dijete ide u Dv Bajka u onu grupu za djecu sa poremećajima iz autističnog spektra? Ili znate nekoga tko je išao?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:03   #131
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Jedna znanica je isto uspjela dosta brzo dobiti logopeda u Slavi Raškaj. Dijete ima 2,5 godine.

Inače, pravo je čudo da dijete s 2 i pol godine ide na log. vježbe.
Mi smo počeli s ravne 3 godine i odmah su mi u Centru rekli da ćemo pokušati jer da prema njihovom iskustvu većina djece postane spremna na vježbe s napunjene 4 godine.
Ali odmah je odlično prihvatio vježbe.
Imao je nakon nekoliko mjeseci rehabilitacije jedan kratak period odbijanja, nekih mjesec dana, pa je logopedica malo prilagodila pristup i otpor je nestao kao da ga nikad nije bilo.
Inače s pristupom u Centru sam jako zadovoljna. Logopedica je zainteresirana za dijete, povremeno nam šalje razne vježbe na mail, daje savjete kako pristupati djetetu, kako poticati razvoj govora, raspituje se i za ponašanje u vrtiću.
Upravo mi je pomogla riješiti jednu situaciju u vrtiću, dala savjet kako da pristupim djetetu koje je trenutno u fazi otpora u vrtiću, kome i kako da se obratim da se problem efikasno i brzo riješi.
Stvarno sve riječi pohvale za djelatnike Centra u Rijeci. Nama su puno pomogli.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 00:11   #132
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Moj sin s tri pune godine nije pričao. Razumijevanje je također bilo relativno loše.
U bolnici nije bilo i inače nema posebnog tretmana. Bolnice su više za dijagnostiku i kontrole, a ne za sustavno vježbanje kakvo je djetetu s teškoćama potrebno.
Vježbanjem se bave specijalizirane ustanove, npr. centar za rehabilitaciju tipa Slava Raškaj.
Nas su zato brzo u bolnici nakon pretraga i nekoliko kontrola uputili da kontaktiramo centar za rehabilitaciju gdje sam sa svim nalazima otišla i nakon razgovora s komisijom prijavila dijete na listu čekanja.
Krenuo je u dnevni centar s pune 3 godine.
U centru su nam već na razgovoru, prije upisa, rekli da ga obvezno upišemo u vrtić.
I ja sam, kao ti, pogrešno mislila kako će biti problem u vrtiću jer je poput tvog djeteta i moje bilo neverbalno, nije se moglo sporazumjeti s okolinom i još uvijek je nosio pelenu. Ni mi doma ga većinom nismo razumjeli, a drugi nikako.
Bojala sam se kako će se snalaziti u vrtiću.
Ali su nas u centru razuvjerili. Odmah su nam objasnili kako djeca na specifičan način, nama odraslima često nepoznat i neshvatljiv, uče razumijevanje i govor, te kako se pokazalo kroz praksu da djeca s poteškoćama oko razumijevanja i govora lakše i brže usvajaju predgovorne i govorne vještine kroz komunikaciju s vršnjacima.
Jednostavno zato jer djeca na drugačiji način komuniciraju jedni s drugima nego što to čine i mogu činiti odrasli.
Kod upisa u vrtić je glavni problem bio nošenje pelena (jer nisu primali pelenaše), ali nam je centar napisao preporuku za vrtić i ravnateljica se osobno ponudila da će u slučaju ako vrtić ne prihvati naš zahtjev za upisom djeteta zbog nošenja pelena direktno razgovarati s ravnateljicom vrtića.
Međutim, to na kraju nije bilo potrebno. Imala sam jedan razgovor o djetetu s vrtićkim psihologom koji je uzeo presliku medicinske dokumentacije i preporuku centra i dijete je upisano bez problema.
Tako da je naš maleni s tek navršene tri godine krenuo u vrtić, dok je paralelno išao jednom tjedno u centar na logopedske vježbe.
I nije bilo nikakvih problema u vrtiću.
Dapače.
U Slavi Raškaj su nam brzo rekli kako se kod njih vidio napredak relativno brzo nakon što je dijete krenulo u vrtić.
Moje dijete od početka vježbi odlično napreduje, ali svejedno treba vremena za sve to.
On evo sad već četvrtu godinu ide u centar na vježbe. Jako puno je napredovao. Totalni je brbljavac. Ali svejedno još uvijek u određenim segmentima zaostaje za vršnjacima.
Nije to neko očito zaostajanje, laici kad ga čuju često misle da nema nikakvih problema, ali sad kad je predškolac iskristalizirale se se teškoće prilikom usvajanja predčitalačkih vještina i grafomotorike (koje su usko povezane s govorom), zbog koje kaska i emotivna zrelost. Sve je to jedan splet i lanac koji je povezan i koji je nama laicima ponekad teško shvatljiv.
Još nismo sigurni, ali kako trenutno stvari stoje izgleda da će biti odgoda školovanja.
Zato, moj savjet, požuri ako možeš s vrtićem i vježbama.
Jer djeci treba puno vremena i strpljenja okoline da uhvate vršnjake i problemi s govor misu samo problemi s govorom, to je dio lanca o kojem ovisi napredovanje i na nekim drugim poljima.
A škola jako brzo dođe na red.
Najveći problem na kraju balade je taj da ako dijete ne uđe u OŠ s potpuno razvijenim govorom i grafomotorikom tada mali problem brzo postaje veliki i lako dobiješ dijete kojem škola do samog kraja postane pakao.
Hvala ti na savjetu za vrtić. Dobili smo preporuku da ove godine ne ide jer je bio jako bolestan prošle zime, dva puta u bolnici zbog upale pluća pa da ga čuvamo ove zime. To mi je bio najveći razlog. Baš danas sam kontaktirala još jednog logopeda gdje će takodjer ići. Mi smo iz Sl. Brod i ovdje je kaos. Nigdje nema mjesta. Dobili smo termin svaki drugi tjedan tek od siječnja jer je logopedica prebukirana. Ali mi smo počeli odmah s njim vježbati kako nam je objašnjeno i ne mislim propustiti nijedan dan.
slavicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 00:26   #133
Sad kad sam sve pročitala, odoh u ponedjeljak u Zlatni Cekin na razgovor s ravnateljicom u vezi vrtića. Kad sam prošli put bila tamo sa sinom kod psihologa rekli su mi da nemaju mjesta, čeka se godinu dana (barem) itd. Taj vrtić je oko 1000 kn. Kolike su cijene kod vas?
slavicab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.