Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 14:46   #981
Mogi darovati nesto zenske odjece (S/M) i obuce (38/39/40). Ako kome treba, neka se slobodno javi. Zelim pomoci.
Mogu poslati i fotografije stvari ako je potrebno.
putovanježivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:14   #982
Poklanjam nešto ljetne ženske odjeće (XS,S, gotovo ništa nije nošeno više od 2-3 puta) i nešto više muške odjeće (M veličine, hlače 32-33). Javiti se u inbox
Loiislane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:06   #983
Poklanjam skolsku torbu za curicu (1.-2. razred).
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:56   #984
Sponzoriranje siromašne djece u Hrvatskoj

Pozdrav svima.

Poznate su mi akcije sponzoriranja djece u Africi, Aziji itd. preko raznih svjetskih organizacija, no mene zanima je li uopće moguće sponzorirati ili na neki način pomoći djeci koja su iz naše zemlje?

Imam 28 godina, nemam vlastitu djecu i u mogućnosti sam da sponzoriram dijete, no radije bih se odlučila za dijete koje živi bliže, s obzirom da u daleke zemlje ne mogu putovati, a shodno tome me strah da će se novac negdje po putu "izgubiti" tj. pasti u krive ruke.
isto tako, smeta me što sponzorstvo djeteta ne pomaže djetetu direktno već se radi o financiranju raznih programa. Uz to je riječ o zemljama čiju kulturu, jezik i povijest ne poznajem te ne postoji mogućnost direktnog kontakta s djetetom i obitelji.

Da li je moguće pomoći našoj djeci (pod našoj mislim na djecu koja žive "u blizini"), a da nije vezano uz religijske organizacije (nisam vjernik)?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:45   #985
Ja znam za udrugu Mali zmaj. Nedavno su na fejsu objavili da traze trajne sponzore djeci koja su pod njihovom skrbi. Raspitaj se kod njih.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:54   #986
Hvala, raspitat ću se.
Ima li netko iskustva s njima?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:03   #987
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Poznate su mi akcije sponzoriranja djece u Africi, Aziji itd. preko raznih svjetskih organizacija, no mene zanima je li uopće moguće sponzorirati ili na neki način pomoći djeci koja su iz naše zemlje?

Imam 28 godina, nemam vlastitu djecu i u mogućnosti sam da sponzoriram dijete, no radije bih se odlučila za dijete koje živi bliže, s obzirom da u daleke zemlje ne mogu putovati, a shodno tome me strah da će se novac negdje po putu "izgubiti" tj. pasti u krive ruke.
isto tako, smeta me što sponzorstvo djeteta ne pomaže djetetu direktno već se radi o financiranju raznih programa. Uz to je riječ o zemljama čiju kulturu, jezik i povijest ne poznajem te ne postoji mogućnost direktnog kontakta s djetetom i obitelji.

Da li je moguće pomoći našoj djeci (pod našoj mislim na djecu koja žive "u blizini"), a da nije vezano uz religijske organizacije (nisam vjernik)?

super inicijativa!
mislim da po hrvatskoj ima puno djece koja su nadarena, a ne mogu pohadjat jezike/sport iz razloga sto roditelji nemaju novaca, cini mi se da bi bilo super kad bi se netko javio da im uplacuje.
mozes se javiti i domovima u RH, czssu ili cak i nekoj skoli pa vidjet dal imaju saznanja o nekom djeteut kojem bi to koristilo, bilo kroz mjesecni dzeparac, bilo kroz placanje nekog tecaja i sl., platit maturalac, ili pripreme za maturu i sl.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:14   #988
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
super inicijativa!
mislim da po hrvatskoj ima puno djece koja su nadarena, a ne mogu pohadjat jezike/sport iz razloga sto roditelji nemaju novaca, cini mi se da bi bilo super kad bi se netko javio da im uplacuje.
mozes se javiti i domovima u RH, czssu ili cak i nekoj skoli pa vidjet dal imaju saznanja o nekom djeteut kojem bi to koristilo, bilo kroz mjesecni dzeparac, bilo kroz placanje nekog tecaja i sl., platit maturalac, ili pripreme za maturu i sl.
Hvala na odgovoru.

Samo da razjasnim, želim pomoći doista onima kojima je pomoć akutno potrebna, npr. za hranu, odjeću i sl. Govorim o ljudima koji su gladni kruha, koji možda kod kuće nemaju grijanje jer nemaju za režije, ili nemaju dovoljno tople odjeće itd., i kojih ima sve više nažalost.
Ovo za plaćanje maturalca i dodatnih aktivnosti, ne smatram da je to egzistencijalno bitna stvar u ovom kontekstu i takve stvari ne bih financirala - bez uvrede ikome, naravno.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:15   #989
Ili u sos selo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:28   #990
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ili u sos selo
Hvala, isto dobra ideja

Da li je bitno da se osobno ide tamo ili se može odvijati komunikacija preko maila/telefona?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:58   #991
prije postanja molim pročitati prvi post ove teme.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 22:02   #992
Poklanjam lijepu Adax ormarić prematalicu u super stanju. U Zagrebu. Zainteresirani neka mi se jave sa pm.
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 13:27   #993
Poklanjam nekoliko vreća robice za bebu! Ima svega i svačega. Potrebno osobno preuzimanje, lokacija Novi Zagreb.
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 09:52   #994
Trazi se na poklon odjeca za djevojcicu 122 ,za dječaka 116 i djevojcicu 98.

Rjec je o jednoj obitelji koju redovito obilazimo. Ne treba nam puno toga. Mozda neka dobra jaknica koja je u super stanju. Ili vestice, donji djelovi trenirke. Bitno je da je ta roba novija, nepodrapana i da je to nesto sto bi obukli svojem djetetu.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 21:01   #995
Tenisice: P :19, T: 28
Hlače: P: 82-92, T: 122-128
Majice: P: 86-92, T: 128



Sad je vec hitno.

Za dečka smo skupili sve jos nam fali za curice...

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 14:37   #996
Poklonila bi ako nekome treba konjic koji se ljulja, ako znate na sta mislim?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 12:25   #997
poklonila bi igracke moje djece koje su jos u dobrom stanju nekoj obitelji sa malom djecom!
Isto tako ako znate neke Facebook grupe za pomoc obiteljima slabijeg imovinskog stanja sa djecicom, bila bi vam jako zahvalna!!!
Robin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 11:52   #998
Quote:
Robin kaže: Pogledaj post
poklonila bi igracke moje djece koje su jos u dobrom stanju nekoj obitelji sa malom djecom!
Isto tako ako znate neke Facebook grupe za pomoc obiteljima slabijeg imovinskog stanja sa djecicom, bila bi vam jako zahvalna!!!
Imate na FB Zagrebačke humanitarce, Mali zmaj...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2019., 18:19   #999
Poklanjam robicu za dečka,vel.74

Poslano sa mog Moto G Play koristeći Tapatalk
magare7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2019., 15:43   #1000
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Poznate su mi akcije sponzoriranja djece u Africi, Aziji itd. preko raznih svjetskih organizacija, no mene zanima je li uopće moguće sponzorirati ili na neki način pomoći djeci koja su iz naše zemlje?
a shodno tome me strah da će se novac negdje po putu "izgubiti" tj. pasti u krive ruke.
isto tako, smeta me što sponzorstvo djeteta ne pomaže djetetu direktno već se radi o financiranju raznih programa. Uz to je riječ o zemljama čiju kulturu, jezik i povijest ne poznajem te ne postoji mogućnost direktnog kontakta s djetetom i obitelji.
Oprosti, ali moram te ispraviti zbog drugih ljudi koji bi mogli ovo procitati pa odustati zbog ovog posta: tvoja tvrdnja da se sve donacije koje idu djeci u dalekim zemljama tipa Afrika-ne mogu provjeriti niti da se moze izravno kontaktirati s djetetom kojeg se sponzorira nisu tocne.
I Afrika u srcu i Krug ljubavi su donacije-sirotiste iznimno provjerljive i svo financiranje je transparentno da vise ne moze biti.
Pritom Krug ljubavi nema veze s crkvom ili religijom ikoje vrste i kod njih se i ostvaruje izravna komunikacija sponzorirano dijete-donator. Tako da to danas stvarno vise ne stoji.
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.