Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 03:07   #21
Ma na to sam i mislila pod "drže se ko pijan plota" jer po slovu zakona itekako mogu i ne interesiraju ih okolnosti pod kojima je došlo do te situacije.
Ergo nema tu "saslušat će mo vas pa eventualno uzet u obzir to i to" nego se odmah sječe u korijenu.

Za sada čekam što će mi reć iz Pravne klinike ali eto, ne košta me ništa pitat za iskustva
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:07   #22
nemaju sluzbenici slobodu nikakvu kad je nesto propisano. imaju kad nije ili kad nije dovoljno jasno ali kad je napisano nema slobode u primjenjivanji
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:42   #23
Jedna stvar mi nije jasna, od 2014 kad poslodavac prijavljuje na HZMO ide prijava i na HZZO, znaci zdravstveno dobiva podatke od mirovinskog i ako postoje uzdrzavani clanovi obitelji oni se automatski osiguravaju dalje.
Da li je moguce da je njihova greska u pitanju pa na tu "kartu igrati"
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:06   #24
a kakve veze imaju uzdržavani članovi sa mirovinskim?
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:17   #25
Sa mirovinskim nikakve, ali poslodavac prijavljuje radnika "samo" na mirovinsko a automatizmom se onda odraduje prijava i na zdravstveno, po OIBu osiguranika se vide svi podaci i HZZO odraduje prijavu na zdravstveno i za supruznike ako su zdravstveno osigurani.
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:31   #26
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Ma na to sam i mislila pod "drže se ko pijan plota" jer po slovu zakona itekako mogu i ne interesiraju ih okolnosti pod kojima je došlo do te situacije.
Ergo nema tu "saslušat će mo vas pa eventualno uzet u obzir to i to" nego se odmah sječe u korijenu.

Za sada čekam što će mi reć iz Pravne klinike ali eto, ne košta me ništa pitat za iskustva
imaju vrlo jasno propisane zakonske okvire. i cak i da te saslusaju (sto im je realno gubitak vremena,a i tebi i drugima koji cekaju iza tebe), ne bi nista promijenili. jer oni to ne mogu izvan zakona.

moras na visu razinu.

i da, sluzbeniku je tak ne bitno dal si se ti zaboravila osigurat, dal te muz zaboravio ili njegova firma, on vidi da si ti neosigurana osoba. najvise sto ti moze rec, osigurajte se.

nis te ne kosta pitat iskustva, al ako se i pojavi isksutvo, uzmi vremenski kontekst u obzir jer je mozda nesto moglo prije 5 godina, danas vise ne moze.
i nije utjesno, al sigurna sam da ce tvoje iskustvo nekome pomoc,prevencijski
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:52   #27
Nije da me se tice,ali u kojem roku je muz presao.u 3.firmu.Mi savjetujemo svima da koji imaju nezaposlene supruge,da se prijave na hzzo kao nezaposlene osobe,upravo zbog ovakvih zavrzlama.Takoder da se djeca od 1.7.2013 prijavljuju,a za sve one koji jos imaju neke pogodnosti ,kazemo im i provjeri.o.Takoder,ako dolazi do selidbe,odnosno promjene prebivalista,treba promijeniti adresu u roku od 8 dana.S obzirom da se od 1.1.2018 mijenjaju i porezne stvari,neka odmah provjeri u kadrovskoj/obracun place.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:11   #28
ne prijavljeje se automatski preko hzmo uzdrzavani clan
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:41   #29
A znam da je tako sve postavljeno 2014 kad su to uveli, moram priznati da taj dio knjigovodstvenog posla ne radim vec dvije godine pa je moguce da se i to promjenilo, ali samo sam postavila pitanje da li je moguce da je njihova greska.
Ustvari ne znam jesmo li se razumjele ja ne pricam o uzdrzavanom clanu ( to je pak porezni dio price, krivo sam se prije izrazila) i ne kazem da HZMO to odraduje nego da su HZMO i HZZO povezani.
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:06   #30
povezano je danas već dosta toga i nadam se da će uskoro biti sve povezano, ali na mirovinskom se radi prijava djelatnika da bi se njemu regulirao staž i mirovinsko stvarno nema nikakve veze ni sa osiguranim ni sa uzdržavanim članovima

ako HZMO nema podatke o osiguranim članovima onda je nebitno je li taj HZMO povezan sa HZZO-om ili nije jer ni u jednom slučaju ne može preuzeti podatke koje ovaj prvi nema
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:45   #31
Članovi obitelji osiguranika (djeca mlađa od 18 godina i supružnici) također se automatski prijavljuju na temelju prijave radno aktivnog  nositelja ukoliko su i do sad bili njegovi članovi. Djeca mlađa od 18 godina prijavljuju se na samostalnu osnovu osiguranja, a supružnici kao i do sad nastavljaju status člana obitelji - supružnika. U slučaju da nositelj osiguranja želi da i dijete mlađe od 18 godina i dalje bude u statusu njegovog člana obitelji u evidencijama .........
Ovo sam pronasla a o toga se sjecam kad su ovo uveli.......
Oprostite ne znam stavili link
Ovo je sa str.Poslovni dnevnik-pravni savjeti.
Znam da sad ne pomazem postavljacici teme ali zbilja sam mislila da to ovako funkcionira i da je HZZO nesto zaje...
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:56   #32
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Članovi obitelji osiguranika (djeca mlađa od 18 godina i supružnici) također se automatski prijavljuju na temelju prijave radno aktivnog  nositelja ukoliko su i do sad bili njegovi članovi. Djeca mlađa od 18 godina prijavljuju se na samostalnu osnovu osiguranja, a supružnici kao i do sad nastavljaju status člana obitelji - supružnika. U slučaju da nositelj osiguranja želi da i dijete mlađe od 18 godina i dalje bude u statusu njegovog člana obitelji u evidencijama .........
Ovo sam pronasla a o toga se sjecam kad su ovo uveli.......
Oprostite ne znam stavili link
Ovo je sa str.Poslovni dnevnik-pravni savjeti.
Znam da sad ne pomazem postavljacici teme ali zbilja sam mislila da to ovako funkcionira i da je HZZO nesto zaje...
Ovo su promijenili.Clanovi obitelji koji su nezaposlene osobe isto se mogu prijaviti na hzzo,dok opet nesto ne promijene.Ali ocito ovisi od poslodavca do.poslodavca.Sjecam se da je jedino jedno vrijeme bilo da zbog dara djece do 15 godina starosti,trebali biti prijavljeni na zdrastvo,alito vise nema nikakve veze.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:21   #33
Ok, možda sada otkrivam toplu vodu i nema veze s temom, ali zašto se autorica ne bi prijavila na HZZO kao nezaposlena osoba (to sada čak više niti nije povezano s prijavom na burzu iako čim se prijavite na burzu vaš vam savjetnik kaže da se prijavite na HZZO)?
Punjena maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:38   #34
Kada sam prvi puta ostala bez zdravstvenog - svojom krivnjom (tada sam naučila taj rok od 30 dana) - shvatila sam to dobrih godinu dana kasnije.
Eto, nisam imala "sreću" razbolit se.
Tada su mi na šalteru rekli da imam 3 opcije - platit za svaki mjesec koj sam prifulala i nastavit si ga plačat, zaposlit se i udat se pa preko supruga.
Pošto je vjenčanje već bilo u planu tj par mjeseci od njega, posao u međuvremenu nisam našla a da platit svu tu silnu sumu... haha no.
Maltene smo direkt iz matičnog ureda otišli na hzzo lol
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:42   #35
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Kada sam prvi puta ostala bez zdravstvenog - svojom krivnjom (tada sam naučila taj rok od 30 dana) - shvatila sam to dobrih godinu dana kasnije.
Eto, nisam imala "sreću" razbolit se.
Tada su mi na šalteru rekli da imam 3 opcije - platit za svaki mjesec koj sam prifulala i nastavit si ga plačat, zaposlit se i udat se pa preko supruga.
Pošto je vjenčanje već bilo u planu tj par mjeseci od njega, posao u međuvremenu nisam našla a da platit svu tu silnu sumu... haha no.
Maltene smo direkt iz matičnog ureda otišli na hzzo lol
Ne brini, puno ljudi to ne zna, i ostane bez zdravstvenog.
Sad, sta je tu je, probaj pisat na one mailove sta sam ti napisala, možda netko nađe neko rješenje
Tak sam ja zvala stalno i na kraju napisala mail (zbog drugog problema) odgovorili su mi odmah drugi dan, zato sam ti i napisala, drukčije je kada pričaš na šalteru, zoveš telefonski (razgovor se snima), i pišeš mail, pa imaš pisani trag.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.